چگونه به طور طبیعی رشد موهای زائد را کاهش دهیم؟

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم اطلاعاتی در مورد کاهش رشد موهای زائد به صورت طبیعی خدمت شما ارائه نماییم.

همانطور که می دانید رشد موهای زائد در بدن ممکن است یکی از دغدغه های افراد باشد که گاهی موجب کلافه شدن ما نیز می شود.

اگر به دنبال راه حل های طبیعی برای کاهش رشد موهای زائد بدن هستید در ادامه فهرستی از آنها را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که برای شما مفید باشد و به کارتان بیاید . از همراهی شما کمال قدردانی را داریم.

کاهش رشد موهای زائد به طور طبیعی

کاهش رشد موهای زائد

ممکن است شما مردی باشید که از اصلاح هر روز خسته شده اید یا خانمی با موهای ناخواسته روی بدنتان، که اگر این موها کم شود و رشدش ماهش یابد، خوشحال خواهید شد.

فراوانی بیش از حد هورمون های مردانه به نام آندروژن باعث این رشد مو است. زنان مقادیر کمی از این هورمون ها را دارند، اما ممکن است با عدم تعادل هورمونی و  با بالا رفتن سن افزایش یابد.

در اینجا مراحل ساده ای را بیان کرده ایم که می توانید برای کاهش رشد موهای ناخواسته و زائد خود انجام دهید.

ریلکس باشید

آندروژن ارتباط مستقیمی با استرس دارد. افزایش استرس منجر به تولید بیشتر آندروژن در بدن شما می شود. با کاهش استرس خود، می توانید سرعت رشد موهای خود را اندکی کاهش دهید.

به طور مشابه، تستوسترون که با رشد موهای ناخواسته نیز مرتبط است، تولید آن را در مواقع استرس افزایش می دهد. آرامش و دوری از استرس هورمون های شما را تثبیت می کند و رشد موهای ناخواسته و زائد را کند می کند.

عضله سازی کنید

در حالی که این مورد به طور عمده در مورد مردان صدق می کند، عضله سازی می تواند رشد موهای شما را کاهش دهد. این به این دلیل است که هنگام عضله سازی پوست شما کشیده می شود و تراکم پوست شما را کاهش می دهد.

مقدار مناسب کالری مصرف کنید

از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید که دارای مقدار مناسب کالری برای حمایت از عملکرد بدن شما باشد. خوردن بیش از حد مواد غذایی ناسالم می تواند باعث رشد بیش از حد موهای زائد شود. با اطمینان از دریافت کالری مناسب، رشد موهای شما کند می شود.

از ویتامین ها و مکمل های طبیعی استفاده کنید

پالمتو (گیاه پالمتو از درخت نخل گونه‌ای است که بومی مناطق جوب شرقی آمریکای شمالی می‌باشد و به ویژه در فلوریدا، جورجیا و باهاما به وفور یافت می‌شود) یک گیاه طبیعی است که به تعادل هورمونی کمک می کند و رشد موهای زائد را کاهش می دهد.

همچنین ویتامین E یک آنتی اکسیدان طبیعی است که از افزایش آندروژن در بدن جلوگیری می کند.

مردان هم اگر می خواهند رشد موهای ناخواسته را کاهش دهند باید از این مکمل های طبیعی استفاده کنند.

کاهش رشد موهای زائد به صورت طبیعی

مصرف نعنا

مهم‌ترین علت افزایش موهای زائد در صورت و بدن، سطح بالای آندروژن است . نعنا خاصیت متعادل‌سازی آندروژن  را دارد ، به همین دلیل یک راه حل خانگی مناسب برای افرادی است  که مشکل پرمویی دارند.

مصرف سویا

استفاده از سویا در کاهش رشد موهای زائد بسیار موثر خواهد بود به این دلیل که سویا حاوی یک ترکیب گیاهی طبیعی به نام فیتواستروژن است که در بدن شما، مانند استروژن عمل می‌کند.

همانطور که گفته شد موهای زائد به دلیل کمبود استروژن در بدن ایجاد شوند، بنابراین خوردن سویا و مشتقات آن مثل شیر سویا یا برگر سویا می تواند  به افزایش سطح استروژن کمک کند.

سعی کنید در وعده های غذایی روزانه خود سویا را بگنجانید.

مصرف مکمل‌های ویتامین D

تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است که  مصرف مکمل ویتامین D تا ۵۰هزار واحد در هر ۲ هفته باعث کاهش رشد موهای زائد بدن می‌شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای مصرف این مکمل ها از پزشک مشورت بگیرید.

اگر ویتامین D را تحت نظر پزشک مصرف نکنید ، ممکن است باعث وقوع عوارضی مثل ضعف ماهیچه‌ها، گیجی، تشنگی مفرط، تهوع و خستگی برایتان شود.

ویتامین D روی سطح قند خون نیز تاثیر می گذارد ؛به همین دلیل قبل از مصرف از یک پزشک مشورت بگیرید ، مخصوصا اگر دیابت دارید.

کاهش رشد موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

بهترین راه برای مقابله با موهای زائد استفاده از لیزر موهای زائد بدن است. این یک روش  است که برای مردان و زنان مناسب است.

این می تواند با رشد موهای زائد روی سینه، پاها، بیکینی، چانه و ابرو و غیره مقابله کند.

لیزر موهای زائد به فولیکول های مو آسیب می رساند و رشد مو را با مشکل مواجه می کند.بنابراین باعث کاهش رشد موهای زائد می شود.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.