آرایش چشم ریز | ۱۱ ترفند آرایشی برای درشت نشان دادن چشم های ریز

آرایش چشم ریز | ۱۱ ترفند آرایشی برای درشت نشان دادن چشم های ریز

همه چشم ها زیبا هستند اما درشت نشان دادن چشم ها در آرایش چشم های ریز موضوعی است که مورد علاقه خیلی هاست . چرا که درشت نشان دادن چشم ها شما را جذاب تر و فریبنده تر و شاداب تر نشان میدهد. البته نباید فکر کنید که همه این که فقط وابسته به آرایش است چرا که یک خواب خوب یا نداشتن استرس و مواردی از این دست میتواند با ایجاد شادابی در صورت و چشم ها شما را زیبا تر نشان دهد. اما وقتی پای آرایش و مهارت های آرایش به میام می آید میتوانید با آموختن چند مهارت ساده چشم های ریز را درشت و جذاب آرایش کنید . با ما در این ۱۱ گام آرایشی همراه باشید.

روش بزرگتر نشان دادن با آریش چشم ریز و کوچک

آرایش چشم ریز (۱)

آرایش چشم ریز و درشت نشان دادن چشم ها با ترفند های آرایشی 

چشم های درشت معمولا شما را جوان تر و زیبا تر و شاداب تر نشان می دهند.

اشتباه متوجه نشوید، همه چشم ها زیبا هستند. خودم چشم های بادامی ریزی دارم و نمی خواهم از خودم تعریف کنم اما خیلی از افراد چشم های من را تحسین می کنند! همه ما چشم های درشتی نداریم. با این حال، با استفاده از تکنیک های آرایشی هوشمندانه می توانیم آن ها را فریبنده نشان دهیم.

در اینجا چند روش و ترفند جهت آرایش چشم ریز و ایجاد چشم های درشت تر را آورده ایم.

آرایش چشم ریز (۲)

روش بزرگتر نشان دادن چشم های ریز و کوچک

 1. آرایش ابروها را جدی بگیرید 

ابروها همه تفاوت ها را ایجاد می کنند. فورا به یک آرایشگاه بروید و ابروهایتان در به حالت زیبایی بردارید. از شکل طبیعی چشم هایتان پیروی کنید.برای افرادی که دوست دارند ابروهایشان را پررنگ نگه دارند، به یاد داشته باشید که باید فاصله ابروهایتان را زیاد کنید و این باعث می شود که چشم هایتان درشت تر به نظر برسد. ابروهای ضخیم، پررنگ و زیبا توجه را به سمت چشم ها جلب می کند. اختلاف بین ابروهای طبیعی و ابروهای کمانی از بالا برداشته شده، این است که ابروهای طبیعی در نگاه اول فرد را معصوم تر و بچه تر نشان می دهد درحالی که ابروهای کمانی فرد را بزرگ و مسن تر نشان می دهد.

راهنمایی:

برای داشتن ابروهای پر، با ریمل ابرو تمیز آن ها را به سمت بالا شانه بزنید.

آرایش چشم ریز (۳)

 1. با چشم های پف کرده خداحافظی کنید

کلید اصلی برای داشتن چشم های زیبا این است که هر روز به آن ها توجه کنید. صورت دور چشم متورم و باد کرده می تواند چشم ها را ریزتر نشان دهد. در اینجا روش هایی برای کاهش پف دور چشم آورده شده است.

 • خواب کافی
 • شستن صورت با آب سرد
 • قراردادن چای کیسه ای سرد استفاده شده بر روی چشم.
 • تانین موجود در چای باعث سفتی پوست می شود.
 • کاهش مصرف نمک
 • ورزش کردن

راهنمایی :

شاید فکر کنید این موارد بی فایده هستند و همه چیز در مهارت در آرایش و لوازم آرایشی گران خلاصه میشود اما در واقع برعکس است . اثری که خواب کافی ، آرامش و ورزش روی شادبی و زیبایی پوست ، مو ، چشمان و ظاهر شما دارد هیچ لوازم آرایشی ایجاد نخواهد کرد.

آرایش چشم ریز (۴)

 1.  به حلقه های تیره و سیاه دور چشم نه بگویید.

استفاده از کانسیلر برای پوشاندن نواحی تیره و سیاه زیر چشم، چشم را درشت تر نشان نمی دهد، اما حداقل، زمانی که فردی به چشم های شما نگاه می کند دیگر نظرش به تیرگی زیر چشم شما جلب نمی شود. بنابراین در ابتدای آرایش چشم ریز ، این مرحله واقعا مهم و ضروری است. با استفاده از یک کانسیلر رنگ روشن لکه ها و سیاهی دور چشم شما اصلاح می شود. حتما از رنگی کمرنگ تر از فونداسیونتان استفاده کنید تا بیشتر به چشم بیایید.

راهنمایی : 

پیشنهاد ما به شما کرم پودر ایو سن لورن Touche Eclat و کانسیلر نرم Mac با پوشانندگی عالی می باشد که همچنین یک محصول عالی برای پوشاندن لک صورت می باشد.

آرایش چشم ریز (۵)

 1. استفاده از سایه چشم ملایم

از سایه های چشم ملایم با رنگ روشن یا بی رنگ استفاده کنید. از قانون نقوش برجسته استفاده کنید. رنگ روشن برای آن قسمت از نواحی می باشد که شما دوست دارید بیشتر و برجسته تر دیده شوند و رنگ های تیره برای آن قسمت هایی که دوست دارید ناپیدا باشند. رنگ های روشن را در قسمت مرکزی پلک چشم هایتان به کار ببرید که که آن را برجسته نشان دهند. کمی از سایه را به قلم مو بمالید و مقدار اضافی آن را با ضربه زدن تکان دهید و به آرامی در قسمت وسط پلک چشم هایتان به کار ببرید.

راهنمایی:

سایه می تواند براق یا مات باشد؛ تا زمانی که رنگ آن روشن باشد، براق یا مات بودنش مهم نیست.

آرایش چشم ریز (۶)

 1. کشیدن خط چشم در خط بالای مژه و چشم

این مرحله ای از آرایش چشم ریز اختلاف زیادی را در نتیجه کار ایجاد می کند. از یک خط چشم مشکی برای کشیدن خط در بین مژه و چشم هایتان استفاده کنید. ( داخل چشم البته فقط پلک بالایی را یک مداد مشکی نرم بکشی) این کار مژه هایتان را پرتر و چشم هایتان را درشت تر نشان می دهد. نتیجه آن عالی است و بدون اینکه فشار زیادی وارد کنید باعث می شود که مژه های شما پرتر و حجیم نشان داده شود.

راهنمایی : 

من دوست دارم از یک مداد چشم از برند اوربن دیکی ۲۴/۷ Glide-on استفاده کنم.

آرایش چشم ریز (۷)

 1. کشیدن قسمت زیر چشم با خط چشم

زمانی که از یک خط چشم برای قسمت پایین مژه هایتان استفاده می کنید، حتما آن را در بین مژه هایتان بکشید، مطمئن شوید که حتما آن را در بخش سوم خارجی چشم هایتان می کشید. با استفاده از یک قلم مو آن را یکدست و صاف کنید. خط چشم هایتان را هر چقدر می توانید نزدیک مژه هایتان بکشید. می توانید این قسمت را کمرنگ بکشید و اگر می خواهید انتهای کار را ضخیم کنید.

راهنمایی : 

استفاده از سایه پر رنگ یا مداد نرم در این مرحله بهتر از خط چشم های مایع است.

آرایش چشم ریز (۸)

 1. مژه های فریبنده، فر

فرمژه برای خانم ها حکم ماشین های اصلاحی برای آقایان را دارد و حسابی به درد بخور است. برای آرایش چشم ریز و درشت کردن چشم ها، مطمئن شوید که مژه را از نزدیک ریشه داخل فرمژه می گذارید.

راهنمایی : 

برندهای محبوب برای فرمژه E.L.F Studio و Sally Hansen La Cross می باشد.

آرایش چشم ریز (۹)

 1. اثر خنثی

اکثر افراد فکر می کنند که با کشیدن سرمه ی مشکی یا مداد چشم مشکی داخل چشم می توانند چشم های درشتی داشته باشند. در صورتی که، دقیقا عکس این موضوع صادق است. مداد مشکی واقعا چشم ها را کوچک و جمع شده نشان می دهد. ترفندی که اینجا استفاده می شود این است که بر روی خط مژه پایینتان از یک رنگ خنثی و بی رنگ مثل رنگ سفید استفاده کنید. کشیدن یک مداد سفید یا با رنگ روشن خنثی درون چشم با ایجاد خطای دید ، چشم های شما را بزرگتر نشان میدهد. برای چشم های ریز هرگز مداد را داخل چشم نکشید.

راهنمایی :

از یک مداد چشم سفید بورژوا یا از مداد کروماگرافیک مک استفاده کنید.

آرایش چشم ریز (۱۰)

 1. ریمل همیشه عالی 

عصای سحرآمیز برای آرایش ریمل است ، در هنگام آرایش چشم ریز یک ریمل خوب می تواند کاری کند که چشم های شما درشت تر و بزرگتر دیده شود.جهت ایجاد بلندی بیشتر در مژه ها و شادابی بیشتر، سه یا چهار لایه را در گوشه های بیرونی چشم جهت درست کردن چشم ها به صورت چشم آهویی بکشید.

راهنمایی : 

ما به شما برای این کار ریمل کلینیک و ریمل میبلین را معرفی می کنیم.

آرایش چشم ریز (۱۱)

 1. یکدست کردن چین و چروک روی پلک

یکدست کردن چین و چروک های روی پلک باعث می شود که چشم ها عمیق تر به نظر برسند که خود به معنای بزرگتر نشان دادن چشم ها می باشد. با استفاده از یک سایه قهوه ای مات از گوشه خارجی چشم به طرف چین وچروک های چشم بروید و آن را به خوبی یکدست کنید. زمانی که می خواهید آرایشتان غلیظ تر به نظر برسد، می توانید به آرامی قسمت بالای پلکتان را سایه بزنید و آن را محو کنید.

راهنمایی : 

برای این کار، رنگ سایه از برند اربن دکی Naked Basics 2 Palette مناسب می باشد.

آرایش چشم ریز (۱۲)

 1. براق کننده در گوشه چشم

برای گوشه های چشم هایتان از یک هایلایتر یا سایه روشن براق استفاده کنید.. این کار یک چیز اضافی به آرایشتان اضافه می کند، و همچنین شما را به قول معروف اسمارت تر نشان می دهد. برای استفاده از این کار دو روش در پیش دارید.

 • می توانید سایه براق را به سمت بیرون پخش کنید و کمی زیبایی و درخشندگی به آن بدهید. این موضوع باعث می شود که به صورت طبیعی شاداب نشان داده شوید.
 • شاید به دنبال چیزی فراتر از این باشید. پس، در این مورد آن را پخش نکنید. این کار باعث درخشندگی چشمهایتان می شود و در زمانی که چشم هایتان آرایش کمی دارد، این یک روش ساده برای جبران آن می باشد.

 راهنمایی های بیشتر برای درشت کردن چشمها

 • سعی کنید از رنگ های تیره مثل سیاه و خاکستری استفاده نکنید.
 • با این حال، برای چین و چروک می توانید از قهوه ای کمرنگ استفاده کنید.
 • از خط چشم بیش از حد استفاده نکنید.
 • این کار باعث می شود که چشم هایتان کوچکتر به نظر برسند.
 • مژه های پر باعث می شوند که چشم ها بزرگتر دیده شوند
 • به همین دلیل برای پر پشتی مژه ها بهتر است از ریمل استفاده کنید.
 • همچنین می توانید از حجم دنده مژه استفاده کنید.
 • از ماسک های چشم استفاده کنید
 • محیط اطراف چشمهایتان را به آرامی ماساژ دهید تا از شر پف و احتباس آب خلاص شوید.
 • اگر چشم های قرمزی دارد یا اگر می سوزند، از قطرات چشم استفاده کنید.
 • قرمزی چشم می تواند چشم های شما را کوچکتر نشان دهند
 • و اینکه آن ها را به همین حالت رها کنیم برای سلامتی ضرر دارد.

خب، همه ی اطلاعاتی که لازم داشتید را گرفتید.

حالا ۱۱ روش برای آرایش چشم ریز و بزرگتر و براق تر نشان دادن چشمهایتان گفته شد. به یقین می دانم که این روش ها جواب می دهند. اگر حس ناامیدی به من دست دهد یا دلم یک تنوع عالی در ظاهر بخواهد که اخیرا این حس ها را دارم حتما این روش ها را انجام می دهم. این روش ها را امتحان کنید و در مورد نتایج آن ها بر روی خودتان به ما اطلاع دهید.

منبع : stylecraze

ترجمه اخصاصی از سایت دلبرانه 

همچنین بخوانید : 

مراحل آرایش کامل | ۱۲ مرحله برای یک آرایش کامل و بی نقص

آرایش ۵ دقیقه ای | آرایش صورت و موی سریع و زیبا در ۵ دقیقه

آرایش مرحله به مرحله لب + آموزش تصویری آرایش لب

آرایش چشم مرحله به مرحله | ۲۰ مدل آرایش چشم تصویری گام به گام

آرایش چشم گرد | ۱۳ نکته آرایش چشم های گرد + آموزش تصویری

آرایش چشم جدید | ۲۰ جدیدترین مدل آرایش با سایه و خط چشم مجلسی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.