مقنعه کودک | ۴۴ مدل مقنعه بچگانه شیک و راحت برای کودکان + آموزش دوخت مقنعه

مقنعه کودک | ۴۴ مدل مقنعه بچگانه زیبا و شیک و راحت برای کودکان + آموزش دوخت مقنعه

مقنعه کودک : مساله حجاب و پوشش در جامعه و اهمیت آن قابل انکار نیست ، اما عادات پوشش بچه ها در کودکی و نیز تحوه پوشش والدین آنها ، باعث علاقمندی یا زده شدن کودک از حجاب میشود . این مادر ها چقدر مقید به حجاب هستند و این که مادر چقدر توانسته با مهربانی و خوبی الگوی شماره یک کودکش باشد مهم ترین مساله در انتخاب پوشش کودکان در بزرگسالی خواهد بود .

به علاوه محیطی زندگی عرف اجتماعی ، محل تحصیل ، فرهنگ فامیل ، اکیپ دوستان و هزار و یک مساله دیگر میتواند روی انتخاب درست و آگاهانه حجاب در بزرگسالی موثر باشد .

اما در این میان یک مساله مهم است که نباید فراموش شود و آن انتخاب حجاب زیبا و در عین حال راحت برای دختران در سن تکلیف است ، به همین جهت ما در این نوشته ۴۴ مدل مقنعه کودک برای دختر های تازه مکلف شده کوچولو گرد آوری کرده ایم که تقدیم حضور میکنیم . انتخاب انواع روسری و مقنعه بچگانه بارنگ های شاد و زیبا به همراه تشویق اطرافیان میتواند اولین جرقه های علاقمندی به حجاب را در کوردکان ایجاد کند.

مقنعه بچگانه

مقنعه کودک
مقنعه بچگانه بافتنی

مقنعه کودک (۱)
اموزش مقنعه بچگانه

مقنعه کودک (۲)
آموزش دوخت مقنعه بچگانه برای جشن تکلیف

مقنعه کودک (۴)
دوخت مقنعه بچگانه

مقنعه کودک (۵)
انواع مقنعه بچگانه

مقنعه کودک (۶)
مدل های مقنعه بچگانه

مقنعه کودک (۷)
مقنعه زلفا بچگانه

مقنعه کودک (۸)
اموزش مقنعه بچگانه

مقنعه کودک (۹)
مقنعه حجاب بچگانه

مقنعه کودک (۱۰)
مدل مقنعه بچگانه

مقنعه کودک (۱۱)

مقنعه کودکان

مقنعه کودک (۱۲)
مقنعه کودکانه

مقنعه کودک (۱۳)
دوخت مقنعه کودکان

مقنعه کودک (۱۵)
مدل مقنعه کودکانه

مقنعه کودک (۱۶)
مقنعه برای کودکان

مقنعه کودک (۱۷)
مقنعه حجاب کودکانه

مقنعه کودک (۱۸)
دوخت مقنعه کودکانه

مقنعه کودک (۱۹)
مدل مقنعه کودکان

مقنعه کودک (۲۰)
انواع مقنعه کودکان

مقنعه کودک (۲۱)
آموزش مقنعه کودکان

مقنعه کودک (۲۲)
مقنعه کودک

مقنعه کودک (۲۶)

مقنعه کودک

مقنعه کودک (۲۵)
مقنعه کودک استرج

مقنعه کودک (۲۷)
مقنعه کودک جدید

مقنعه کودک (۲۸)
مدل مقنعه کودک راحت

مقنعه کودک (۲۴)
مدل مقنعه کودک

مقنعه کودک (۲۹)
مقنعه برای کودک

مقنعه کودک (۱۴)
مقنعه مهد کودک

مقنعه کودک (۳۳)
مقنعه کودک شیک

مقنعه کودک (۳۴)

مقنعه بچگانه برای جشن تکلیف

مقنعه کودک (۳۰)

مقنعه نماز برای کودکان

مقنعه کودک (۳۱)

مقنعه جشن تکلیف

مقنعه کودک (۳۲)

مقنعه دکمه دار بچگانه

مقنعه کودک (۲۳)

مقنعه کراوات دار بچگانه

مقنعه کودک (۳۶)

مقنعه راحت برای بچه ها

مقنعه کودک (۳۵)

مقنعه هد درا بچگانه

مقنعه کودک (۳۷)

مقنعه کودک با رنگ شاد

مقنعه کودک (۳۸)

مقنعه کودک گلدار

مقنعه کودک (۳۹)

مقنعه کودک برای مدرسه

مقنعه کودک (۴۰)

مقنعه مدرسه بچگانه

مقنعه کودک (۴۱)

آموزش دوخت مقنعه مدرسه

مقنعه کودک (۴۲)

مدل مقنعه جدید برای بچه ها

مقنعه کودک (۴۳)

مدل مقنعه شیک بچگانه

مقنعه کودک (۴۴)

آموزش سه نوع مقنعه کودک برای بچه ها

آموزش دوخت مقنعه دانش آموزی

مقنعه کودک از نوع دانش آموزی برای مدرسه پر کاربرد ترین مقنعه هایی هستند که برای بچه ها دوخته میشود ، میتوانید با این آموزش ساده خودتان دست به کار شده و مقعنه مدرسه امسال دخترتان را خودتان بدوزید .

آموزش دوخت مقنعه نماز

همزمان با سن تکلیف در ۹ سالگی هم حجاب و هم نماز و سایر مسئولیت های دینی برای دختر خانم ها واجب میشود ما هم با دوخت مقنعه کودک به عنوان مقنعه حجاب که میتواند مقنعه جشن تکلیف هم باشد او را برای انجام این فرایض دینی تشویق کنیم .

آموزش دوخت مقنعه با روسری

با استفاده از این آموزش میتوانید روسری های رنگی رنگی و گل گلی شاد را برای راحتی بیشتری کودکان به شکل مقنعه در آورید که هم ساده و زیادی سنگین نباشد و با روحیات کودکانه هماهنگ باشد و هم راحت تر رو سر باستید و از جایش تکان نخورد.

چگونه دخترم را به حجاب علاقه‌مند کنم؟

همه ما حتی اگر خودمان هم حجاب صد در صد عالی نداشته باشیم دوست داریم دخترانمان محجبه و خانم و با وقار تربیت شوند ، در این نوشته که از سایت فردا در اینجا بازنشر شده است راه کار های عملی و به درد بخوری برای ترویج و تشویق حجاب معرفی شده است که با هم میخوانیم .

در این زمانه و در روزگاری که تقریبا همه‌‌شکل تبلیغات منفی در مورد آیین اصلی مسلمانی وجود دارد، ما پدر و مادرها چطور می‌توانیم کودکان‌مان را معتقد و مقید بار بیاوریم؟ مثلا درباره موضوع حجاب. مسئله‌ای که در مورد آن موضع‌گیری‌های مختلفی وجود دارد، اما همه ما قبول داریم که جزو آیین مسلمانی ماست و باید به شکل هنرمندانه و ظریفی روی آن کار کرد؛ بسپاریم به معلم و مدیر مدرسه که یاد دخترک‌مان بدهند؟ یا باید به شکلی فعال و آگاهانه خودمان دست به کار شویم و با برنامه، این مطلب را برای آنها جا بیندازیم؟ این یادداشت، چند پیشنهاد عملی برای شما دارد. پیشنهاداتی که می‌توانید به کمک آنها، فرزندتان را به حجاب علاقه‌مند کنید.

۱. از تاثیرات اطرافیان غافل نشوید

حجاب شرعی اطرافیان شما چگونه است؟ این خیلی مهم است که شما با کسانی بیش‌تر رفت‌وآمد داشته باشید که حجاب متناسبی دارند و می‌توانند برای دختر شما که در آستانه سنّ تکلیف است، الگو باشند. گروه هم‌بازی‌ها هم مهم‌اند. آن‌ها هم باید به حجاب تمایل داشته باشند. انتخاب مدرسه این‌جا اهمیت پیدا می‌کند؛ چرا که دوستان دخترتان، اگر در محیطی فارغ از تقیدات مذهبی باشند، شما نمی‌توانید او را مجبور به داشتن تقیدات کنید، ولی مدرسه‌ای که نکات ظریف دینی را به بچه‌ها یاد می‌دهد و به رعایت آن حساس است، تأثیری به‌مراتب بهتر می‌تواند داشته باشد.

۲. پوشیدن لباس‌های تنگ را محدود کنید

خرید لباس‌های آستین‌حلقه‌ای، ساق‌های تنگ و شلوارک‌های کوتاه برای دختران را از پنج‌سالگی به بعد برای خودتان تحریم کنید. اگر هم بچه‌ها دوست داشته باشند چنین لباس‌هایی بپوشند، به آن‌ها آگاهی لازم را بدهید که فقط در محیط خانه و نه جلوی دیگران، مجاز به پوشیدن لباس‌های تنگ و کوتاه هستند. بگذارید پایه‌های شرم و حیا در دختران‌تان از همان کودکی شکل بگیرد؛ چرا که آلودگی بصری در خیابان‌ها و کوچه‌ها و محیط‌ های مختلط آن‌قدر زیاد است که فرزندان باید در خانه و تحت نظر والدین آموخته باشند که امر خدای مهربان را در هر جایی باید اطاعت کرد، وگرنه دچار تعارض خواهد شد.

۳. از هفت سالگی پوشاندن موها را شروع کنید

در هفت‌سالگی با پوششی مانند کلاه یا روسری‌های کوتاه و فانتزی موهای دخترتان را بپوشانید. همواره به این نکته توجه کنید که:

 1. حجاب فرزند شما باید زیبا باشد
 2. مورد تشویق دیگران واقع شود
 3. حجابش، دست و پای او را نگیرد
 4.  احساس خفگی و خستگی نکند

۴. دلایل باحجاب بودن را برای خودتان فهرست کنید

دلایل حجاب داشتن را برای خودتان فهرست کنید. وقتی توانستید آن را برای خودتان جا بیندازید، برای فرزندتان هم آن را با مثال و داستان شرح دهید. بگذارید دختران دلیل اصلی حجاب را بفهمند. می‌توانید برای او از فواید حجاب و مستور بودن زیبایی‌ها، رضایت خدا، سلامت فرد و آثار زیان‌بار بدحجابی بگویید.

۵. نگویید حجاب داشتن راحت است

مدام نگویید حجاب داشتن راحت است. معلوم است که وقتی برادر او می‌تواند با آستین کوتاه در خیابان بگردد، داشتن مقنعه و چادر سخت است. در این موارد، بهتر است که جنس مخالف، یعنی پدر، دخترش را به این امر تشویق کند و به او جایزه بدهد.

۶. صبور باشید

عادت دادن کودک به حجاب بسیار مهم است. ما نمی‌توانیم حجاب را به‌صورت فشرده و ناگهانی به او اعمال کنیم؛ پروسه‌ای طولانی است که باید با صبر، حوصله، دلیل و منطق آوردن، آن را برای فرزندتان جا بیندازید.

۷. ماهواره را از خانه حذف کنید

ماهواره را از خانه‌ حذف، یا حداقل آن را به اتاق شخصی خودتان منتقل کنید. نگذارید چشم فرزندتان به عریانی و عشوه‌گری‌های زنانه عادت کند.

۸. به او کمک کنید تا استعدادهایش را پرورش دهد

نگذارید فرزندتان با جلوه‌گری در میان افراد نامحرم، خودش را ممتاز نشان بدهد. به او آن‌قدر شخصیت بدهید که خود را غنی از استعداد‌ها و توانایی‌ها ببیند و ناچار نباشد برای هر کسی ابراز وجود و جلوه‌گری کند.

۹. لباس‌های زیبا با رنگ‌های شاد برای دخترتان بخرید

لباس‌های زیبا، شاد و متفاوت با رنگ‌های متنوع بخرید. میل به آراسته بودن دخترتان را درک کنید. آزادی و شور و شوق کودکی او را مدّنظر قرار دهید؛ مثلا از انواع چادرهای رنگی تزیین‌ شده با تور و روبان یا مانتو‌های زیبا با پارچه‌ها و دکمه‌های رنگارنگ استفاده کنید تا دخترتان بداند که حجاب زیبایی‌های او را کم نکرده، بلکه به آن چیزی افزوده است. در حال حاضر پارچه‌های زیبایی در بازار موجود است که می‌توانید تونیک و مانتوهای قشنگی با آنها بدوزید.

۱۰. سلیقه خودتان را به او تحمیل نکنید

سلیقه خود را به هیچ عنوان به دخترتان تحمیل نکنید. تنها شرط شما، پوشش اسلامی است. از او برای خریداری پوشش نظرخواهی و از حجاب‌اش تعریف کنید. هزینه کردن خانواده و اختصاص وقت به این امر، خیلی مهم و نتیجه‌بخش خواهد بود. چادرهای آستین‌دار، ساق دست‌های توری و رنگی، مقنعه‌های مدل جدید و دیگر اقلام جدید بازار، رضایت او را از داشتن حجاب بیش‌تر می‌کند.

۱۱. نقاط قوت و ضعف او را در حجاب بررسی کنید

هر سال، روز جشن تکلیف دخترتان به او یادآوری کنید که در طول سال گذشته، در چه زمینه‌هایی قوت یا ضعف داشته و قرار است چگونه باشد. چشم‌اندازی که برای او تعریف می‌کنید، به او در خوب بودن و خوب ماندن کمک بسزایی خواهد کرد.

۱۲. فرزندتان را با زندگی اولیای دین آشنا کنید

اولیای دین را به زبان ساده معرفی کنیم. ارتباط فرزندان با اولیای دینی، آن‌ها را در پایبندی به ارزش‌ها حفظ خواهد کرد. اگر اهمیت اولیای دین و امامان برای او جا بیفتد، فرزندتان بی‌آن‌که شما اصرار کنید، به آنان تأسی و در امر حجاب هم به آن‌ها رجوع می‌کند.

۱۳. خدا را به عنوان یک آفریدگار مهربان به او معرفی کنید

خدا را به‌عنوان یک خالق مهربان، قدرتمند و ناظر، به فرزندتان بشناسانید. در این صورت، وقتی بگویید خدا گفته حجاب داشته باشی، او می‌پذیرد؛ چون در مهربان بودن خدا شک ندارد.

نتیجه اینکه:

حجاب، باید به عنوان پوششی که باعث برتری زن مسلمان می‌شود، به او معرفی شود. باید به دخترتان آموزش دهید که با حجابش می‌تواند زیبا، جذاب و گل سرسبد مجلس باشد. شیوه‌های مختلف بستن شال و روسری را اگر یاد بگیرید و آن را برای خودتان و دخترتان اعمال کنید، خواهید دید که رغبت او به حجاب بیش از پیش خواهد شد. فراموش نکنید که اصل حجاب، پوشاندن موهای سر، پوشاندن گردن و گوش، ساق دست‌ها و پاها و برجستگی‌های بدن است. پس سخت‌گیری ممنوع!

 

مطالب مرتبط : 

مدل مقنعه | ۴۴ مدل مقنعه مجلسی ، اداری ، دانشجویی متنوع شیک و زیبا

۳۰ عکس مقنعه جدید اداری و دانشجویی + عکس مدل های متنوع و شیک برای دختران

مدل های مقنعه دخترانه عربی | کالکشن ۲۰ مدل حجاب زیبا و جذاب عربی ۲۰۱۹ – ۱۳۹۹

مقنعه اداری‬‎ و دانشجویی | ۲۵ ایده برای مقنعه شیک و باکلاس برای دانشگاه و محل کار

مدل لباس دختر بچه | ۵۵ عکس لباس مجلسی دختر بچه های ۳-۹ سال شیک و بانمک

لباس دختر بچه | مدل لباس ایرانی برای دختر بچه ها ۹ – ۱۵ ساله + عکس

سارافون بچه گانه | ۳۰ مدل سارافون شیک و متنوع برای دختر بچه ها

مدل بافت بچه گانه دخترانه | ۲۲ مدل بافت بچه گانه دخترانه شیک و جدید


ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. الهام فردوسی می گوید

  سلام، با تشکر از زحمات شما

  من می خواستم برای جشن نیمه شعبان تعدادی از مقنعه های شما را امانت بگیرم و در محل خودمون، جلوی مسجد که جشن داریم بفروشم.
  پولشم به خودتون بر می گردونم.
  امکانش هست؟

  1. saeed می گوید

   دوست عزیز کارها برای ایده گرفتن هستند نه فروش

 2. تهمینه رسولی می گوید

  چه مقنعه های زیبایی! خیلی زیباست لذت بردم. همه دختران و بانوان زیبا هستند و مانند خورشید می درخشند. به تعبیر من این موضوع را می توانیم به حجاب خورشید تعبیر کنیم. حجابی که بر روی زیبایی های خورشید قرار می گیرد و از زیبایی هایش محافظت می کند. حجاب خورشید شاید بهترین تعبیر برای بانوان و دخترانی باشد که مقنعه به سر می کنند و از زیبایی های خود محافظت می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.