مدل مقنعه | ۴۴ مدل مقنعه مجلسی ، اداری ، دانشجویی متنوع شیک و زیبا

مدل مقنعه | ۴۴ مدل مقنعه مجلسی ، اداری ، دانشجویی متنوع شیک و زیبا

قبلا ها کلا یک مقنعه پفی بود که همان مقنعه های ساده دانشگاهی خودمان است اما حالا با یک گشت ساده در نت مدل مقنعه های جدید و زیبایی پیدا میکنید ، مدل مقنعه برای دانشگاه ، مدل مقنعه برای محل کار ، مدل مقنعه ست لباس فرم و حت مدل مقنعه های مجلسی ، ما در این نوشته ۴۴ مدل شیک و جذاب مقنعه هاز همه این دسته ها را گزینش کرده ایم که اینجا تقدیم حضور شما خواهیم کرد.

مقنعه

مدل مقنعه (۱)

نام مدل های مختلف مقنعه موجود در بازار 

 1. مقنعه ساده
 2. مقنعه چانه دار
 3. مقنعه پفی
 4. مقنعه هد دار
 5. مقنعه کراواتی
 6. مقنعه لبنانی
 7. مقنعه دانشجویی
 8. مقنعه طرح دار
 9. مقنعه خبرنگاری
 10. مقنعه تل دار
 11. مقنعه وفا
 12. مقنعه دراپه
 13. مقنعه مهمانداری
 14. مقنعه زلفا
 15. مقنعه شال دار
 16. مقنعه طرح روسری
 17. مقنعه دو تکه
 18. مقنعه استرج
 19. مقنعه حریر دار
 20. مقنعه اداری
 21. مقنعه حجاب
 22. مقنعه کودکان
 23. مقنعه حریر
 24. مقنعه کرپ پفی
 25. مقنعه ساتن دار

مدل مقنعه (۲)

در کشور های مختلف اسلامی مدل های مختلف و بسیار متنوعی از انواع حجاب وجود دارد . مثلا حجاب خانم های ترکیه ای با خنم های آسیای شرقی یا خانم ها در کشور های عربی متفاوت است که هر کدامی زیبایی ها و فلسفه و فرهنگ خود را دارد . در کشور ما تا چند دهه گذشته تنها حجاب مخصوص خانم ها روسری های مربی شکلی بود که به ساده ترین صورت ( گره زدن در جلو یا بستن با سنجاق ) پوشیده میشد اما به مرور انواع مختلف روسری ، انواع مختلف شال و انواع مختلف مقنعه وارد بازار شد.

مقنعه اداری

مدل مقنعه (۳)

اولین مقنعه های ایرانی مقنعه های چانه دار بودند که عکس آنها را فیلم ها و عکس های زمان انقلاب می بینیم بعد ها یک مدل مقنعه ساده که به آن آبشاری یا پفی میگفتند رایج شد که تا حالا هم محبوب ترین و پر کاربرد ترین نوع مقنعه است . مقنعه هایی که الان به آنها دانشجویی هم میگویند . اما بعد ها با گسترش تولید محصولات وابسته به حجاب در ایران مقنعه ها تنها به مدل های محدود اداری و رسمی و دانشجویی نیستند و مدل مقنعه های مجلسی و شیکی از جنس ها حریر و ساتن و کرپ وارد بازار شده است .

مقنعه به انگلیسی ، مقنعه en anglais

مدل مقنعه (۴)

حسن مقنعه های مجلسی نسبت به شال و روسری حجاب کامل تر و راحتی آن است ، بخصوص برای خانم ها که دوست دارند تمام مدتی که در بیرون از خانه هستند یا در یک مهمانی حضور دارند مدام شال و روسری خود را چک کنند و از صاف و صوف بودن و مرتب بودن آن اطمینان حاصل کنند.این مدل مقنعه های شیک و مجلسی خیالشان را تمام مدت از مرتب بودن ظاهرشان راحت میکند . همچنین در مورد خانم هایی که فعالیت اجتماعی بالایی دارند یا بچه دار هستند و نیاز به یک حجاب دارند که بدون مرتب کردن مداوم مرتب و شیک سر جای خود بایستد هم کاربرد بالایی دارد.

مقنعه دانشجویی

مدل مقنعه (۵)

به علاوه مدل مقنعه های مجلسی رنگ بندی بسیار متنوع و طرح ها و جنس های گوناگونی دارند که برعکس مقنعه های ساده و بی رنگ نخی که مناسب محل کار است میتواند به یکی از جذابیت های ظاهری خانم ها در عین حفظ حجاب تبدیل شود حتی میتواند درست مثل روسری در رنگ بندی متنوع تهیه با انواع لباس و مانتو به خوبی ست شود .

مقنعه حجاب

مدل مقنعه (۶)

ما در این نوشته از دلبرانه تلاش کرده ایم مقنعه های زیبایی متناسب با هر دو دسته جمع آوری کنیم :

 1. مدل مقنعه رسمی و ادرای و دانشجویی : که اغلب ظاهری ساده و رنگی بندی اغلب با رنگ های تیره و یکدست دارند و مناسب محیط های رسمی ، محل کار و دانشگاه است . که هم راحت و خنک است هم رسمی و ساده .
 2. مدل مقنعه مجلسی : که مناسب خانم های جوان و خانم های مسن و بخصوص خانم های بچه دار با پوشش چادر یا مانتو است که میتوانید به علت تنوع رنگ و طرح هم مهمانی ها ، مجالس ، عید دیدنی ها و خلاصه همه جا استفاده شود و ضمن راحتی بیشتر ، شیک و مجلسی ظاهر شود.

مدل مقنعه

مدل مقنعه (۷)

در ادامه نظر شما عزیزان و همراهان دلبرانه را به دیدن انواع مدل های مختلف مقنعه از برند های مختلف که از صفحات اینستاگرامی جمع آوری شده است جلب میکنم. امیدوارم این مطلب و تصاویر آن برای شما مفید و جالب بوده باشد .

مقنعه png

مدل مقنعه (۸)

مقنعه ۲۰۱۸
مقنعه دخترانه ۲۰۱۹

مدل مقنعه (۹)

مدل مقنعه ۲۰۱۹
مدلهای جدید مقنعه ۲۰۲۰

مدل مقنعه (۱۰)

مقنعه ۹۸
مقنعه ۹۹

مدل مقنعه (۱۱)

مدل مقنعه ۹۸
مقنعه های جدید ۹۹

مدل مقنعه (۱۲)

مقنعه سایز بزرگ

مدل مقنعه (۱۳)

مدل مقنعه ۹۷

مدل مقنعه (۱۴)

مدل مقنعه

مدل مقنعه (۱۵)
مدل مقنعه های جدید
مدل مقنعه اداری

مدل مقنعه (۱۶)

مدل مقنعه مدارس ابتدایی
مدل مقنعه ابتدایی

مدل مقنعه (۱۸)

مدل مقنعه جدید
مدل مقنعه دخترانه

مدل مقنعه (۱۷)
مدل مقنعه ۲۰۲۰

مدل مقنعه (۱۹)

مدل مقنعه جدید ۲۰۱۸
مدلهای جدید مقنعه ۲۰۱۹

مدل مقنعه (۲۰)

مدل مقنعه ۹۸
مدل مقنعه ۹۹

مدل مقنعه (۲۱)

مدل مقنعه دانشجویی ۹۸

                    مدل مقنعه (۲۲) مدل مقنعه (۲۳) مدل مقنعه (۲۴) مدل مقنعه (۲۵) مدل مقنعه (۲۶) مدل مقنعه (۲۷) مدل مقنعه (۲۸) مدل مقنعه (۲۹) مدل مقنعه (۳۰) مدل مقنعه (۳۱) مدل مقنعه (۳۲) مدل مقنعه (۳۳) مدل مقنعه (۳۴) مدل مقنعه (۳۵) مدل مقنعه (۳۶) مدل مقنعه (۳۷) مدل مقنعه (۳۸) مدل مقنعه (۳۹) مدل مقنعه (۴۰) مدل مقنعه (۴۱) مدل مقنعه (۴۲)  مدل مقنعه (۴۴) مدل مقنعه (۴۵)

همه چیز در مورد انتخاب مدل مقنعه مناسب 

این نوشته که از سایت خوب چی بپوشم در اینجا باز نشر شده است سیر تا پیاز پوشیدن مقنعه و انتخاب آن را برای شما حل خواهد کرد.

مقنعه پوششی است که در کشور های مسلمان توسط زنان برای پوشش دادن موی سر و قسمت های فوقانی اندام که معمولا با لباس های عادی پوشیده نمی شوند مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد آن در کشور ما کمی متفاوت است و معمولا در لباس های اداری و محیط های رسمی از جمله مدرسه و دانشگاه استفاده می شود. پوشش سر غالب در کشور ما چادر و روسری شال است و مقنعه کاربردی رسمی دارد. مدل های مقنعه‌های ایرانی نیز با مدل های مرسوم در کشور هایی مثل ترکیه و مالزی و کشورهای عربی متفاوت است.

انواع مقنعه

در دهه های مختلف مدل های متفاوتی از آن باب شدند اما مدل های اصلی مقنعه‌های ایرانی شامل مدل های چانه دار و بدون چانه یا آبشاری است. مدل های چانه دار بیشتر در دهه های ۶۰ و ۷۰ محبوب بود و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در قسمت بالایی برخی مقنعه‌ها یک لایه ابری یا نوار و قاب طوری دوخته می شود که باعث می شود لبه آن صاف و هموار بایستد و نوک تیز نشود.

اگر شما جزو افرادی هستید که همیشه با مقنعه خود ور می روید این مدل مناسب شما است حتی خودتان می توانید این مورد را به مقنعه ساده خود اضافه کنید. برخی مقنعه‌ها دارای کش هستند که به محکم ایستادن آن کمک می کند و از سر خوردن آن به سمت جلو و عقب پیشگیری می کند. این نوع مقنعه ها برای دختران دانش آموز که جنب و جوش بیشتری دارند مناسب است. همه ساله مدل های متنوعی از مقنعه‌های جدید وارد بازار می شوند مثل مقنعه‌های کراواتی که معمولا دوران مد بودن شان کوتاه است و خریدن این مدل ها چندان توصیه نمی شود. مگر این که خیلی تنوع طلب باشید.

جنس مقنعه

بهترین جنس برای جنس نخی است. الیاف نخی تبادل هوا و حرارت دارند و شما را گرم نمی کننداما الیاف پلاستیکی هم مزایایی دارند. الیاف پلاستیک چروک نمی شوند ? رنگ هایشان شفاف تر است و سفت و صاف می ایستند. پساگر مقنعه را برای سر کردن به مدت طولانی می خواهید از مقنعه نخی استفاده کنید. روش شناختن این دو تا جنس از هم این است که مقنعه را کمی توی دست تان مچاله کنید. نخی ها چروک می شوند. مقنعه نخی بروجرد جزو بهترین و سبک ترین مقنعه های موجود در بازار است. معمولا نخ مشکی بروجرد از سایر نخ ها تیره تر است و به همین دلیل هم رنگ مقنعه های تولید شده با این نخ به بوری نمی زند. مقنعه‌های کرپ ظاهری زیادی رسمی دارند و و چندان مناسب دانشجویان نیستند.

رنگ مقنعه

در مدارس معمولا مقنعه رنگ خاصی برای یونیفورم انتخاب می شود اما معمولا بیشتر خانم ها به خرید مقنعه‌های مشکی تمایل دارند اما مقنعه‌های مشکی زودتر از انواع رنگی در اثر شستشو یا تماس با نور آفتاب، بور و کهنه استفاده می شوند. بهتر است برای ایجاد تنوع گاهی پوشیدن مقنعه‌هایی رنگی را امتحان کنید. رنگ های خاکستری توسی سرمه ای و قهوه ای می توانند رنگ های مناسبی برای مقنعه‌هایی باشند که قرار است در محل کار یا دانشگاه پوشیده شوند. استفاده از مقنعه‌هایی با رنگ فیروزه ای، آبی نفتی، زرشکی، کرم و انواع سبز هم می تواند گزینه های جالبی باشد که نیاز به هماهنگی با سایر لباس ها دارد.

هماهنگی مقنعه با اندام

افراد بسیار لاغر و افرادی که شانه های کم عرضی دارند باید از پوشیدن مقنعه‌های بلند خودداری کنند. وقتی که این افراد مقنعه‌های بلندی که قدشان تا وسط بازوهای آنها می رسند را می پوشند باعث می شوند ظاهر نامناسبی پیدا کنند. مقنعه‌های کوتاه که قد آن ها تا سر شانه می رسد گزینه مناسب تری برای این افراد هستند. از طرف دیگر بهتر است افراد چاق و آنهایی که شانه های پهنی دارند با پوشیدن مقنعه‌های کمی بلندتر از شانه و سینه های خود را با مقنعه بپوشانند تا لاغرتر به نظر برسند. اگر وزن و اندام متناسبی دارید از هر نوع مقنعه ای می توانید استفاده کنید.نباید تنگ یا گشاد باشد، پس از خرید آن را برای صورت خود اندازه کنید.

هماهنگی مقنعه با لباس

از نظر رنگ و مدل باید با استایل شما هماهنگ باشد مثلا اگر تیپ اسپرتی دارید و کوله و کتانی می پوشید مقنعه بیش از حد بلند یا جنس کرپ با استایل شما هماهنگ نخواهد بود. اگر از رنگ مشکی و توسی و رنگ های خنثی استفاده می کنید مشکلی در هماهنگی رنگی نخواهید داشت. اما اگر مقنعه رنگی انتخاب کردید باید حداقل یک لباس دیگر مثلا شلوار یا کوله به آن رنگ تهیه کنید تا استایل شما هماهنگ شود.

نگه داری از مقنعه 

به طورکلی بیشتر مقنعه‌های نخی رنگ می دهند بنابراین بهتر است که آنها را برای اولین بار به صورت جداگانه و با آب کاملا سردبشویید تا رنگشان را به سایر لباس ها پس ندهند. مقنعه‌های تیره رنگ باید با شوینده های مایع شسته شوند. بهتر است که‌ مقنعه‌های روشن را هم با پودر صابون بشویید تا هم لطافت آنها حفظ شود و هم کاملا تمیز شوند .استفاده از نرم کننده در آخرین مرحله شستشو برای تمام مقنعه‌ها لازم است.

این کار از ایجاد اصطکاک بین پارچه مقنعه و مو جلوگیری می کند برای پیشگیری از بور شدن پارچه مقنعه‌ها در اثر تماس با نور آفتاب باید آنها را پشت و رو پهن کنید. ضمن اینکه اگر دوست ندارید مقنعه شما در اثر اتوکشی برق بیفتد باید یا آن را پشت و رو اتو کنید یا هنگام اتوکشی یک پارچه نخی نازک رویش بیندازید.

مدل مقنعه (۴۳)

 

مطالب مرتبط 

۳۰ عکس مقنعه جدید اداری و دانشجویی + عکس مدل های متنوع و شیک برای دختران

مدل های مقنعه دخترانه عربی | کالکشن ۲۰ مدل حجاب زیبا و جذاب عربی ۲۰۱۹ – ۱۳۹۹

مقنعه اداری‬‎ و دانشجویی | ۲۵ ایده برای مقنعه شیک و باکلاس برای دانشگاه و محل کار

مانتو اداری | ۳۰ مدل مانتو شیک و رسمی برای دانشگاه و محل کار خانم ها

مانتو دانشجویی | ۴۰ مدل مانتو شیک و ساده اسپرت دانشجویی

لباس فرم زنانه | ۲۰ مدل لباس فرم شیک برای خانم ها + جزئیات یقه و آستین


ممکن است شما دوست داشته باشید
7 نظرات
 1. نورمای می گوید

  سلام وقت به خیر
  اگه اشکال نداره چند دقیقه ایی وقتتون رو بگیرم،واقعیتش،عکس داخل تبلیغاتتون توجه ام رو جلب کرد،باتوجه به تصوری که پیدا کردم ازتون فکر میکنم انسان متدینی باشید، خواستم بهتون چیزی بگم،امیدوارم حمل بر بی ادبی نگیرید من تنها از روی دلسوزی و انسانیت این حرف رومیزنم ولاغیر.
  واقعیت سعی کنید از گذاشتن عکس هایی(خانم)که مفسده ای دارند،اجتناب کنید.گاهی آرایش ها و یا موارد دیگری که جلب توجه نامحرم میکند داخل بعضی از عکس ها به چشم میخورند.امیدوارم دقت بیشتری داشته باشید،که مبادا در کنار کار حلال شما گناهی هم صورت بگیرد.البته عرض کردم یسری از عکس ها.
  امیدوارم منظورم رو بد نرسونده باشم و باعث آزردگی خاطرتون نشده باشم.
  امیدوارم زندگیتون پراز عطر خدا باشه

  1. saeed می گوید

   سلام و احترام
   از نصیحت دلسوزانه شما صمیمانه ممنونم
   ما هم مثل شما دوست داریم عکس هایی انتخاب کنیم که در عین نشان دادن مدل های مختلف و متنوع لباس از حجاب و پوشش خوبی برخوردار باشند.
   اما عکس ها از شبکه های اجتماعی مختلف گرد آوری میشن و تولید کننده ها برای جلب مشتری بیشتر این مدل تبلیغ رو ترجیح میدن .
   ضمن این که اکثر مخاطبان سایت دلبرانه بخصوص بخش مدل لباس خانم ها هستند ، مثل همین پست که بعیده یک آقا مدل مقنعه رو تو اینترنت سرچ کنه .
   باز هم دلسوزی شما سپاسگزارم .

  2. Dilek می گوید

   مفسده شما هستید که نگاهتان انقدر کثیفه که حتی از حجاب هم عبور می کنه شما طالبان هستید

 2. روح اله می گوید

  سلام من مرد هستم و مدل مقنعه رو سرچ کردم

  1. saeed می گوید

   آفرین به شما !

  2. باشیو می گوید

   پس شما که مرد هستید و دنبال مدل مقنعه هستید از نظر جنسی مشکل داری یا تغییر جنسیت بده یا اخلاقت را اصلاح کن مشکل از توست که چشم پاک نیستی

 3. فاطمه می گوید

  چرا سه تای اخری اسم ندارن؟ ای بابا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.