کیف گلیمی | ۳۵ مدل جامدادی و کیف و کوله طرح گلیم سنتی دخترانه

کیف گلیمی| ۳۵ مدل جامدادی و کیف و کوله طرح گلیم سنتی دخترانه

انواع کوله ، جامدادی و کیف گلیمی به علت داشتن رنگ بندی های بسیار متنوع طرح های چشم نواز و رنگارنگ و شیک بودن و از همه مهم تر جنس های بسیار مرغوب که به این زودی ها از بین نمی روند و مهمتر از آن ایرانی بودنشان میتواند جایزینی عالی برای کیف ها و کوله های چینی بی کیفیت نازیبا و نامانوس با فرهنگ ما باشد ، به همین دلیل در آستانه شروع سال جدید ۳۵ مدل کیف و جامدادی و کوله پشتی طرح گلیم شیک و دخترانه را تقدیم حضور شما میکنیم به این امید که مورد توجه و اقبال شما دوستان دلبرانه ای قرار بگیرد. با ما همراه باشید .

کیف گلیمی (۱)

کیف گلیمی

چرا با وجود این همه کیف و کول های رنگارنگ و متنوع در بازار باید از کوله پشتی گلیمی یا کیف گلیمی یا حتی جامدادی گلیمی بخریم ؟ 

  1. جنس عالی :یکی از مهم ترین دلایل خرید این کیف ها و کوله ها جنس مرغوب و بسیار با کیفت آن است که به این زودی ها خراب نمیشود بنابراین خرید آن کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است و خیال شما را چند سالی از داشتن یک کیف یا کوله خوب راحت میکند .
  2. رنگ و طرح زیبا : همانطور که میدانید زیبایی فرش و گلیم ایرانی همیشه شهرتی جهانی داشته است ، تنوع رنگ و طرح در این محصولات در کنار کیفت و زیبایی آن والبته اصالت طرح های آن وسوسه کننده و چشم نواز است .
  3. سبک بودن : همانطور که میدانید یکی از مهم ترین شاخصه های یک کیف یا کوله پشتی بخصوص برای مدرسه و دانشگاه ، سبک بودن آن است از آنجایی که این کیف ها از الیاف طبیعی و دامی تهیه شده اند و در تولید آنها کمتر از فلز و پلاستیک های چند لایه استفاده شده بسیار سبک و راحت هستند .
  4. شیک و اسپرت بودن :شاید زمانی استفاده از محصولات سنتی کمی زنانه بود اما خوشبختانه استفاده از انواع لباس ، مانتو و کیف و کفش سنتی از جمله طرح گلیم یا طرح فرش مورد اقبال جوانان و نوجوانان اسپرت پوش قرار گرفته و به راحتی با یک تیپ دانشجویی یا مدرسه ای اسپرت ست میشود.
  5. ایرانی بودن : همانطور که میدانید اغلب لوازم تحریر و کیف و کفش و کوله موجود در بازار از جنس های چینی بی کیفیت و با طرح های بی هویت است ، به نظرم کمی بی معرفتی است که دسترنج گلیم بافان و تولدی کنندگان کیف و سایر لوازم التحریر ایرانی را رها کرده و به سراغ جنس چینی برویم .

 

کوله گلیمی (۱)
کیف گلیمی سنتی

در ادامه نظر شما را به مدل های مختلف و زیبای کیف و کوله های طرح گلیم سنتی مناسب برای استفاده های شخصی و استفاده برای مدارس و دانشگاه ها جلب میکنم . به امید این که سهم کوچکی در تبلیغ و تشویق در خرید اجناس و تولیدات ایرانی داشته باشم . حتی در مورد یک نفر : )

کوله گلیمی (۲)
کیف گلیمی سیرجان

کوله گلیمی (۳)
کیف گلیمی مردانه

کیف گلیمی زنانه

کوله گلیمی (۴)

کیف گلیمی

کوله گلیمی (۵)

کیف گلیمی تهران

کیف گلیمی ترکمن
کوله گلیمی (۶)

کیف گلیمی دوشی

کوله گلیمی (۷)

کوله گلیمی

کیف گلیمی (۳)
کوله پشتی گلیمی

کیف گلیمی (۲)
کیف کوله گلیمی

کیف گلیمی (۴)
کوله پشتی های گلیمی

کیف گلیمی (۵)
کوله گلیم

کیف گلیمی (۸)

جامدادی گلیمی

کیف گلیمی (۱۳)
جامدادی گلیم

کیف گلیمی (۱۴)

کیف طرح گلیم

کیف گلیمی (۱۵)
کیف های طرح گلیم

کیف گلیمی (۱۶)
طرح کیف گلیم بافی

کیف گلیمی (۱۸)
کیف با طرح گلیم

کیف گلیمی (۱۹)
کیف پول طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۰)
مدل کیف طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۱)
کیف سنتی طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۲)
عکس کیف طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۴)
بافت کیف طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۶)
کیف زنانه طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۷)

کوله پشتی طرح گلیم

کیف گلیمی (۲۹)
کوله پشتی با طرح گلیم

کیف گلیمی (۳۵)

جامدادی طرح گلیم

جامدادی گلیمی (۸)

کیف پول گلیمی

جامدادی گلیمی (۷)
کیف پول گلیم

جامدادی گلیمی (۶)
کیف پولی گلیمی

جامدادی گلیمی (۵)
مدل کیف پول گلیمی

جامدادی گلیمی (۴)
قیمت کیف پول گلیمی

جامدادی گلیمی (۳)
کیف پول طرح گلیم

جامدادی گلیمی (۲)جامدادی طرح سنتی

جامدادی گلیمی (۱)
کیف پول با گلیم

جامدادی گلیمی (۹)

کیف گلیمی یزد

همه چیزهایی که باید در مورد گلیم بدانید

حالا که صحبت از گلیم و کیف و کوله طرح گلیم شد بد نیست در مورد این هنر زیبا و اصیل اطلاعات بیشتری داشته باشید . ما برای جمع آوری اطلاعات سراغ ویکی پدیا رفتیم . طبق آنچه در سایت  ویکی پدیا آمده است :

گلیم دست بافته‌ای است از تار و پود که معمولاً از پشم حیوانات اهلی بر دار بافته شده و عموماً به عنوان فرش کاربرد داشته‌است.

گلیم دست بافته‌ای ساده است از (تار پنبه یا پشم) و پود (پشم) که معمولاً از پشم حیوانات اهلی بر دار افراشته بافته شده که هر منطقه طرح مختص به خود را داراست و عموماً به عنوان فرش کاربرد داشته‌است. ممکن است بافت گلیم با تغییراتی کاربردهای دیگری غیر از فرش در بین عشایر داشته باشد: از جمله نمک دان، جل اسب، نوار چادر.

تاریخچه گلیم و گلیم بافی 

شاید بتوان گفت در آسیای مرکزی، شرق اروپا و شمال آفریقا هر جا که پرورش بز و گوسفند و شتر رواج داشته و مردمانش در بافت فرش تخصص داشته‌اند گلیم هم بافته‌اند. مردمان ترکمن، ففقاز، ترک، عرب و… دستبافته گلیم را تولید و بکار برده‌اند.

در ادبیات فارسی عموماً گلیم با زیلو یا جاجیم و… به یک معنی بکار رفته‌است ولی به‌طور مشخص گلیم فرشی است که از بافتن پود بر تارهایی که بر دار افراشته تنیده شده‌است بافته می‌شود و از دستگاه کمکی نظیر ماسوره و… استفاده نمی‌شود که این مورد تفاوت گلیم با زیلو یا جاجیم و انواع دیگر ذکر شده در ادبیات می‌باشد.

مهم: گلیم با زیلو و جاجیم تفاوت دارد.

گِلیم یا پَلاس یکی از انواع صنایع دستی زیراندازی و پوششی است که از ابریشم، موی بز، پشم گوسفند یا دیگر چهارپایان اهلی بافته می‌شود. گلیم به شکل سنتی‌اش، معمولاً برای پوشاندن زمین، دیوار یا رواندازی برای حیوانات باربر استفاده می‌شود ولی امروزه به عنوان یک پوشش مدرن برای خانه‌های شهری نیز خریداری می‌شود.

رنگ و سایز گلیم و گلیم فرش 

رنگ‌های استفاده شده در گلیم سنتی گیاهی هستند. گاهی گلیم‌ها را برای جلوه بیشتر و کهنه شدن رنگ، با چای و پوست گردو شستشو می‌دهند.

عشایر و بافتندگان گلیم محدودیتی در اندازه گلیم نداشته‌اند و با توجه به نیاز خود گلیم را در اندازه کوچک برای واگیره یا بزرگتر برای تزئین (گلیمچه) یا فرش بافته‌اند و استانداردی در ابن مورد وجود ندارد.

مطالب مرتبط

۷۰ مدل کوله پشتی دخترانه با طرح های سنتی و گل گلی 

لوازم تحریر دخترانه| ۵۰ مدل کیف و لوازم تحریر دخترانه با قیمت

مدل کیف سنتی | کیف طرح گلیم با نقوش سنتی دخترانه کالکشن 

پرده آویز گلیمی | ۲۵ مدل پرده گلیمی اویز سنتی زیبا و اصیل


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.