مدل کیف سنتی | کیف گلیمی و سنتی با نقوش سنتی دخترانه

مدل کیف سنتی | کیف گلیمی با نقوش سنتی دخترانه 

در این نوشته از دلبرانه ضمن معرفی چند مدل کیف سنتی و دخترانه نکاتی درباره انتخاب کیف مدرسه کودکان را با هم مرور خواهیم کرد .با ما همراه باشید .

مدل کیف,مدل کیف گلیمی,مدل کیف سنتی

برای بچه ها چه مدل کیفی بخریم؟ 

فصل باز شدن مدارس است و بازار خرید کیف و کفش برای بچه ها داغ است تا به مدرسه و سر کلاس درس بروند. خریدن کیف و کفش مناسب برای بچه های مدرسه ای یکی از دغدغه های پدر و مادرها در هفته های آخری شهریور ماه است. برای خریدن کیف و کفش مناسب برای کودکان چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

مدل کیف سنتی و طرح گلیم

کیفش آنقدر سنگین است که به نظر می‌رسد جثه لاغر و ظریفش بزودی زیر بار آن خم می‌شود،

اما این کودک دانش‌آموز آنقدر عشق و همت دارد که با تلاش فراوان هر روز چنین کیف سنگینی را تا مدرسه و پس از آن از مدرسه تا خانه حمل می‌کند. غافل از آن که عوارض و اختلالات استخوانی و اسکلتی در آینده‌ای نه‌چندان دور انتظارش را می کشد.یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی که دانش‌آموزان را در دوران تحصیلی تهدید می‌کند ناشی از حمل کیف‌های غیراستاندارد و سنگین و نیز کفش‌های تنگ، گشاد و نامناسب است. در واقع ضعف عضلات دانش‌آموزان سبب تشدید مضرات حمل کیف سنگین روی دوش آنان می‌شود که کجی ستون فقرات از مهم‌ترین عوارض ناشی از آن است.

کیف خوشگل برای دانشگاه 

مدل کیف,مدل کیف گلیمی,مدل کیف سنتی

مدل کیف سنتی و اسپرت دخترانه

کیف بچه ها نباید سنگین باشد 

از سوی دیگر، افزایش گودی کمر، ‌ایجاد قوز پشت، گرفتگی عضلات و افتادگی و دردناکی گردن نیز از جمله عوارض شایع حمل کیف سنگین در دانش‌آموزان است که در سال‌های بعدی زندگی شان آنان را بشدت تهدید خواهد کرد.‌البته دکتر متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، کوله‌پشتی‌های دو بنده همراه بند کمر را بهترین وسیله برای حمل وسایل دانش‌آموزان می‌داندو می‌گوید: استفاده صحیح از کیف، بسیار مهم است. کما این که استفاده از یک بند کوله پشتی از سوی بسیاری از دانش‌آموزان باعث وارد کردن فشار به یک طرف بدن (روی گردن و شانه) می‌شود که به خودی خود دردهای عضلانی برای دانش‌آموز در پی دارد.

مدل کیف سنتی زیبا 

کیف‌های دانش‌آموزی استاندارد

کیف‌ دستی وسیله‌ای مناسب برای دانش‌آموز نیست؛ چرا که استفاده از این کیف‌ باعث فشار به یک طرف اندام فوقانی می‌شود و پس از مدتی فرد به دردهای ناحیه آرنج و مچ و حتی درد گردن دچار می‌شود.

مدل کیف سنتی رنگی رنگی برای دانشگاه 

مدل کیف,مدل کیف گلیمی,مدل کیف سنتی

مدل کیف سنتی و شیک زنانه

کیف دانش‌ آموزی باید حتما کوله‌ پشتی باشد

که از دو بند آن در ناحیه شانه استفاده شود و در صورت وجود بند در ناحیه کمر، این بند سوم هم بسته شود تا با افزایش نقاط اتصال و تقسیم وزن کوله‌پشتی، فشار کمتری به بدن وارد شود. در این صورت می‌توان گفت این وسیله از نظر پزشکی بیشتر مورد تائید است.البته نکته‌ای که در بسیاری موارد نادیده گرفته می‌شود نقش موثر معلمان در سلامت دانش‌آموزان است. کما این که برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب‌های ناشی از کیف‌های سنگین بر دانش‌آموزان، معلمان باید با تدوین برنامه‌ هفتگی مناسب و جلوگیری از حمل روزانه کتاب‌های اضافی، مانع سنگینی کیف دانش‌آموزان شوند.

کیف دستی شیک و ساده و دخترانه 

کفش نه تنگ باشد، نه گشاد

کفشی از نظر طبی استاندارد است که از پای فرد محافظت کند. کفش باید کاملا روی پا را بگیرد. یعنی هر نوع کفش یا دمپایی که پا در آن لق بزند پوشش مناسبی از نظر طبی نیست.این متخصص طب فیزیکی درخصوص ویژگی‌های کفش مناسب برای دانش‌آموزان توضیح می‌دهد :

کیف سنتی زیبا و ساده 

مدل کیف,مدل کیف گلیمی,مدل کیف سنتی

مدل کیف سنتی و طرح فرش

گاهی والدین برای فرزاندشان کفشی می‌خرند که بسیار به پایشان تنگ (کیپ) است.

یعنی به توصیه فروشندگان عمل می‌کنند که می‌گویند کفش پس از مدتی جا باز می‌کند. در حالی که این یک باور غلط است و کفش از همان ابتدا باید مناسب پا بوده و فرد در آن احساس راحتی کند. بهترین کفش‌ برای دانش‌آموز کفش‌ ورزشی است که اندازه‌اش با بند قابل تنظیم باشد،البته برای دانش‌آموزان دبستانی بهتر است به جای بندی، چسبی باشد تا بند آن به طور مکرر باز نشود.وی با اشاره به این که کفش باید حداکثر نیم سایز از پا بزرگ‌تر باشد، یادآور می‌شود :

مدل کیف دستی ساکی با نقوش سنتی 

در عین حال باید از خرید کفش‌های گشاد هم امتناع کرد.

چرا که در این قبیل کفش‌ها فرد ناگزیر استاز عضلات پا برای نگهداری کفش استفاده کند که از نظر پزشکی مناسب نیست. در حالی که باور اشتباه عموم بر این است که کفش راحت طبی، کفشی است که پا در آن لق بخورد و به پا فشار نیاورد. بعلاوه بهترین زمان برای خرید کفش عصر است چرا که پا در بزرگ‌ترین سایز خود قرار دارد.

کیف زنانه سنتی برای دانشگاه و مهمانی 

مدل کیف,مدل کیف گلیمی,مدل کیف سنتی

مدل کیف سنتی و ایرانی

کودکان، کفش پاشنه بلند نپوشند

این متخصص کفش‌هایی با پاشنه بلند که فرم پا را عوض می‌کنند کفش مناسبی برای کودکان ندانسته و تاکید می‌کند: کفش‌ بدون پاشنه هم باید لژ محافظی بین کف پا با زمین داشته باشد که سراسر پا از پنجه تا پاشنه را بپوشاند. چون کفش‌ تخت و بدون پاشنه هم برای فعالیت مناسب نیست.از دیگر ویژگی‌های کفش مناسب برای دانش‌آموزان، وجود کفی است تا از برخورد کف پا با زمین محافظت کند از این‌رو کفی باید ضخامت مناسبی داشته باشد و نازک نباشد.

مدل کیف سنتی

مطالب مرتبط 

۷۰ مدل کوله پشتی دخترانه با طرح های سنتی مدرسه و دانشگاه

لوازم تحریر دخترانه+ ۵۰ مدل کیف و لوازم تحریر دخترانه با قیمت

مدل کیف ساده 


ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.