لباس خواستگاری پوشیده | برای خواستگاری چی بپوشم ؟ +۵۰ عکس

لباس خواستگاری پوشیده | برای خواستگاری چی بپوشم ؟ +۵۰ عکس

مراسم خواستگاری در هر جا و در هر قومیتی مراسم و آیین ویژه خود را دارد ، همه این آداب و رسوم و فرهنگ ها برای انتخاب لباس خواستگاری پوشیده یا راحت ، مجلسی یا ساده ، کوتاه یا بلند موثر است ، در این نوشته میخواهیم در مورد انتخاب لباس برای روز خواستگاری با هم صحبت کنیم و ۵۰ مدل لباس خواستگاری پوشیده را با شما به اشتراک بگذاریم .

لباس خواستگاری پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۱)
لباس خواستگاری پوشیده ایرانی

باعث تاسف است که وقتی صحبت از لباس های پوشیده میشود ، حالا چه مانتو های بلند و پوشیده ، چه لباس های مجلسی پوشیده ، چه لباس های مراسم هایی مثل بله برون و خواستگاری و … بیشتر مدل لباس های پوشیده و شیک موجود لباس های ترک هستند ( درست مثل تصویر اینستاگرامی جمع آوری شده در این نوشته که همگی از مدل لباس های ترک مجلسی و پوشیده به رنگ های روشن و طرح های مناسب خواستگاری انتخاب شده است ) ولی این باعث نمیشود فکر کنیم لباس های ایرانی خوش دوخت و خوش فرم مناسب از برند های ایرانی در این زمینه وجود ندارد .

لباس خواستگاری پوشیده (۲)
لباس خواستگاری پوشیده ترک

ما قبلا هم یک پست برای انتخاب لباس مناسب و پوشیده برای مراسم خواستگاری داشتیم ، اگر دوست دارید مدل ها بیشتری در این زمینه ببنید روی لینک زیر کلیک کنید .

مدل لباس پوشیده ترک | مدل لباس دخترانه پوشیده مناسب خواستگاری

لباس خواستگاری پوشیده (۳)
لباس خواستگاری دخترانه پوشیده

و یا اگر چادر را برای لباس خواستگاری خود میپسندید بد نیست روی لینک زیر کلیک کرده ومدل های زیبای چادر برای روز خواستگاری را ملاحظه بفرمایید .

چادر خواستگاری و بله برون عروس | ۲۲ مدل چادر زیبا برای عروس خانم

لباس خواستگاری پوشیده (۴)

لباس خواستگاری چی بپوشیم ؟

  • نه به لباس های مشکی ! رنگ روشن بپوشید .

درست است که مشکی رنگ عشق است اما این دلیل نمیشود که در عروسی و عزا همیشه یکپارچه سیاه بپوشید ، این یک بار به خودتان جسارت پوشیدن رنگ های ملایم و ملیح دخترانه و لباس های رنگی را بدهید ، اجازه دهید چهره شاداب و جوان تان در یک لباس به رنگ های روشن ، شاد و دخترانه جلوه کند.

لباس خواستگاری پوشیده (۳۱)

  • هم خانمانه هم دخترانه !

قبول دارم که اغلب لباس های مجلسی و رسمی کمی زنانه و خانمانه هستند و ممکن است مورد اقبال دختر خانم های جوان نباشد اما به نظرم بد نیست کمی به تیپ و ظاهر خود تنوع بدهید ، انتخاب یک تیپی که هم خانمانه و هم دخترانه باشد نشان دهنده احترام شما به رسمیت این مراسم است.

لباس خواستگاری پوشیده (۲۸)

  • اسپورت ممنوع ، قرار نیست دانشگاه بروید .

اگر عادت دارید که همیشه و همه جا با شلوار جین و تیپ های اسپرت دخترانه ظاهر شوید لااقل برای لباس خواستگاری استثنا قائل شوید ، لباس های اسپرت اگر چه محبوب و راحت و شیک هستند اما برای مراسمات رسمی مثل خواستگاری گزینه قابل قبولی محسوب نمیشود .

لباس خواستگاری پوشیده (۳۵)

  • لباس راحت بپوشید ، شما مدل نیستید .

شما قرار است در این مراسم چای بریزید و تعارف کنید ، نشست و برخواست داشته باشید و خیلی کارهای دیگر ، با انتخاب یک لباس تنگ و ناراحت شما تبدیل به یک چوب خشک میکند و تنها میتواند به عنوان مانکن جلو ویترین استفاده شود ، از آنجایی که خود به خود در این روز استرس خواهید داشت و معذب خواهید بود ، لباسی انتخاب نکنید که حس معذب بودن بیشتری به شما بدهد ، شیک و راحت لباس بپوشید.

لباس خواستگاری پوشیده (۳۴)

  • بلند و پوشیده انتخاب کنید . 

اگر  خودتان به حجاب مقید هستید که هیچ ولی حتی اگر اعتقاد سفت و محکمی نسبت به حجاب نداشته باشید در این روز که هنوز به آقا داماد نامحرم هستید و از آن مهم تر زیر نگاه تیز بین مرد ها و زن های خانواده آقا داماد خواهید بود ، بهتر است با لباس خواستگاری پوشیده و بلند ظاهر شوید ، اینطوری خودتان هم راحت ترید ، از ما گفتن .

لباس خواستگاری پوشیده (۳۳)

  • اکسسوار مناسب با لباستان ست کنید.

از آنجایی که انتخاب لباس های طرح دار و کار شده و مدل لباس عروسی مناسب مراسم روز خاستگاری نیست و اغلب لباس های ساده تر برای این روز پیشنهاد میشود ، بهتر است با انتخاب اکسسوار یا جواهرات زیبا و دخترانه میتوانید کمی از سادگی لباس خود بکاهید و استایل زیبا تر و شیک تری در این روز داشته باشید .

لباس خواستگاری پوشیده (۴۷)

  • زیاد شلوغش نکنید ، ساده لطفا !

در مورد استفاده از اکسسوار و جواهرات زیاده روی نکنید ، حواستان را جمع کنید استفاده بیش از حد از زیور آلات ، طلا یا سایر جواهرات تیپ دخترانه و شیک شما را شبیه کولی ها خواهد کرد. در مورد انتخاب لباس نیز این نکته حائز اهمیت است ، درک این موضوع که لباس خواستگاری نباید شبیه لباس شب مجلسی باشد که عروسی انتخاب میکنید همه چیز را حل میکند.

لباس خواستگاری پوشیده (۳۲)

  • به عرف و فرهنگ خانواده احترام بگذارید. 

روز خواستگاری اصولا بیشتر از این که متعلق به دختر و پسر باشد متعلق به خانواده هاست ، چون اگر خانواده ها نبودند ، شاید دختر و پسر بیرون از خانه بدون هیچ تشریفاتی با هم توافق میکردند و تمام ، حالا که قرار است این کار را به احترام خانواده ها انجام دهید تمام تلاش خود را بکنید که در شان خانواده و عرف پوششی که در محل زندگی شما پذیرفته است ظاهر شوید ، بقیه عمر خود را برای ساختار شکنی در پوشش و زدن تیپ های اجق وجق وقت خواهید داشت.

لباس خواستگاری پوشیده (۲۹)

لباس خواستگاری پوشیده (۵)
مدل لباس خواستگاری ایرانی پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۶)
عکس لباس خواستگاری پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۷)
لباس شب خواستگاری پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۸)
لباس مناسب خواستگاری پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۹)
مدل لباس خواستگاری دخترانه پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۱۰)

لباس خواستگاری

لباس خواستگاری پوشیده (۱۱)
لباس خواستگاری دختر

لباس خواستگاری پوشیده (۱۲)
لباس خواستگاری دخترانه پوشیده

لباس خواستگاری پوشیده (۱۳)
لباس خواستگاری ایرانی

لباس خواستگاری پوشیده (۱۴)
لباس خواستگاری برای دختر

لباس خواستگاری پوشیده (۱۵)
لباس خواستگاری دخترانه ایرانی

لباس خواستگاری پوشیده (۱۶)
لباس خواستگاری نوعروس

لباس خواستگاری پوشیده (۱۷)
لباس خواستگاری دخترانه

لباس خواستگاری پوشیده (۱۸)
لباس خواستگاری دخترانه

لباس خواستگاری پوشیده (۱۹)
لباس خواستگاری instagram

لباس خواستگاری پوشیده (۲۰)
لباس خواستگاری ۲۰۱۸
لباس خواستگاری ۲۰۱۹

لباس خواستگاری پوشیده (۲۱)
مدل لباس خواستگاری ۲۰۱۹
مدل لباس خواستگاری ۲۰۲۰

لباس خواستگاری پوشیده (۲۲)
مدل لباس خواستگاری دخترانه ۲۰۱۸

لباس خواستگاری پوشیده (۲۳)
لباس خواستگاری ۹۷

لباس خواستگاری پوشیده (۲۴)
مدل لباس خواستگاری ۹۸

لباس خواستگاری پوشیده (۲۵)
لباس شب خواستگاری ۹۹

لباس خواستگاری پوشیده (۲۶)

مدل لباس خواستگاری پوشیده

در ادامه نظر شما به زیباترین مدل های  لباس خواستگاری پوشیده جلب میکنم ، امید ورام مفید باشد و ایده خوبی برای این مراسم سخت ولی شیرین بگیرید ، مهم تر از آن آرزو میکنم خوشبخت باشید : )))

لباس خواستگاری پوشیده (۲۷)

 

 

لباس خواستگاری پوشیده (۳۰) لباس خواستگاری پوشیده (۳۶) لباس خواستگاری پوشیده (۳۷) لباس خواستگاری پوشیده (۳۸) لباس خواستگاری پوشیده (۳۹) لباس خواستگاری پوشیده (۴۰) لباس خواستگاری پوشیده (۴۱) لباس خواستگاری پوشیده (۴۲) لباس خواستگاری پوشیده (۴۳) لباس خواستگاری پوشیده (۴۴) لباس خواستگاری پوشیده (۴۵) لباس خواستگاری پوشیده (۴۶) لباس خواستگاری پوشیده (۴۸) لباس خواستگاری پوشیده (۴۹) لباس خواستگاری پوشیده (۵۰)

همچنین بخوانید : 

چادر خواستگاری و بله برون عروس | ۲۲ مدل چادر زیبا برای عروس خانم

مدل لباس پوشیده ترک | مدل لباس دخترانه پوشیده مناسب خواستگاری

لباس بله برون چی بپوشم؟|۳۰ مدل لباس پوشیده و زیبای دخترانه برای بله برون

مدل لباس مهمانی پوشیده + ۳۰ مدل شومیز بلند مناسب مهمانی

تونیک بلند | ۳۳ مدل تونیک دخترانه ترک پوشیده برای و مجالس


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.