انشا نماز | ۱۶ انشاء در مورد نماز (برای پایه های مختلف)

انشا نماز | ۱۵ انشاء در مورد نماز (برای پایه های مختلف)

انشا نماز در خصوص اهمیت و ارزش نماز ، متن ادبی و توصیفی در مورد آن موضوع این نوشته از دلبرانه است . ما اینجا برای کمک به دانش آموزان و اولیای آنها ۱۵ انشا و تحقیق و مقاله در مورد نماز گرد آوری کرده ایم که تقدیم حضور شما میکنیم … با ما همراه شوید و نظرات خود را خصوص این مطلب با ما در میان بگذارید.

انشا نماز (۱)

فهرست موضوعات انشا در مورد نماز

 1. موضوع انشا :چرا نماز می خوانم؟؟؟
 2. موضوع انشا : خاطره اولین نماز من 
 3. موضوع انشا : چرا نماز میخوانیم ؟
 4. موضوع انشا : زیبایی های نماز
 5. موضوع انشا : متن ادبی در مورد نماز 
 6. موضوع انشا : اهمیت نماز درزندگی
 7. موضوع انشا : من نماز میخوانم تا … 
 8. موضوع انشا : انشا زیبا در مورد فلسفه نماز 
 9. موضوع انشا : نماز چیست؟
 10. موضوع انشا : نماز چیست ؟
 11. موضوع انشا : اهمیت نماز
 12. موضوع انشا :چگونه می توان در نماز به ارامش برسیم؟
 13. موضوع انشا : نماز آرامش جان 
 14. موضوع انشا : نماز یعنی عروج
 15. موضوع انشا : نماز جماعت

 

انشا در مورد نماز (۱۵)


انشا در مورد نماز – شماره ۱ 

موضوع انشا :چرا نماز می خوانم؟؟؟

انشا به زبان ساده و روان مناسب همه پایه های تحصیلی

مقدمه :

با نام خداوند متعال انشای خود را آغاز میکنم

و در جواب دوستی که می گوید چرا نماز می خوانم چند کلامی از اهمیت و ارزش والای نماز میگویم.

متن انشا :

گاهی دوستانم از من میپرسند : چرا نماز میخوانی ؟

در جواب آنها می گویم :

نماز انقدر مهم است که امام حسین (ع) حتی در ظهر عاشورا در صحنه نبرد نمازش را ترک نکرد . و اینکه نماز انقدر مهم است که احادیث زیادی در رابطه آن نقل شده است، مانند این احادیث که همه ما بلدیم اما به معنی آن فکر نمیکنیم: «نماز کلید بهشت است». «نماز ستون دین است .» و….

به آنها می گویم:

ما روزانه پنج بار نماز می خوانیم که جمعا میشود هفده رکعت، نماز صبح دو رکعت که بنا به گفته بزرگان خواندن این نماز باعث می شود که انسان در طول روز شاداب باشد .جلال ال احمد در باره نماز صبح در کتاب خسی در میقات نوشته است ، در کل دوران کافریم چه لذت نماز صبحی که از دست داده ام .

به آنها می گویم:

نماز مهمترین عملی است که ما انجام میدهیم .به گونه ای که اگر نماز ما قبول خداوند نباشد هیچ یک از دیگر اعمال ما مورد قبول نیست، میگویم شیطان دست به کارهای متفاوتی می زند تا ما انسانها را از نماز خواندن باز دارد .او مارا به کارهای مباح سر گرم می کند . تا ما از خواندن نماز اول وقت دور شویم، معمولا اگر نمازمان را اول وقت نخوانیم نمازمان قضا می شود.

به آنها می گویم:

یکی از نمازهایی که ما درهر هفته فقط یک بار می خوانیم نماز جمعه است . که خداوند در قران کریم فرموده اند ثواب نماز جمعه با ثواب حج برابر است .

به آنها می گویم:

آیا میدانی نماز جماعت چقدر ثواب دارد که پیامبر اکرم (ص) در این باره فرموده اند ، اگر تعداد کسانی که در نماز جماعت شرکت دارد ده نفر یا بیشتر باشد ثواب آن به حدی است که اگر همه ی درختان قلم شوند و همه ی در یاها مرکب شوند باز هم نمی توانند ثواب یک رکعت آن را بنویسند .

نتیجه گیری:

حالا از شما دوستانم سوال میکنم با این همه ارزش و اهمیت که در وصف نماز گفته شده و با این همه اثری که روی زندگی من دارد و با این همه ثوابی که نماز خواندن دارد چگونه می توانم نماز را ترک کنم؟؟؟

سیده زینب زندوی

انشا در مورد نماز (۱)

انشا درباره نماز کودکانه

انشا در مورد نماز – شماره ۲ 

موضوع انشا : خاطره اولین نماز من 

قالب: خاطره گویی – داستانی 

مقدمه :

اسمش نماز است؛

می گویند،ستون دین است.

نمیدانم؛شایدیک قرص آرام بخش،شایدیک خلوت دونفره باخــدا،شایدیک پناهگاه دربرابرغمها،

نمیدانم…

متن انشا :

نیمه شب بود،یک نیمه شب سهمگین؛دراین نیمه شب حال دلم خوش نبود،دلم گرفته بود؛ ساعت ازیک بامدادگذشته بود،ولی همچنان خواب برایم معنایی نداشت؛ازجایم برخاستم،کلافه بودم،کمی دور اتاق قدم زدم؛رفتم کنارپنجره ایستادم وبه آسمان نگریستم.ظاهراساکت بودم،اما درونم غوغا بود. خــداراصدا میزدم؛عاجزانه به آسمانِ پرستاره خیره شده بودم وخــدا رامیخواندم. درآن لحظه تنهاچیزی که در ذهنم شکل گرفت،معمایی به نام “نمــاز” بود؛ناخودآگاه نیرویی مراتقویت کردکه بعد از مدت ها نمــاز بخوانم.

انشا نماز

وضوگرفتم؛ باهرمشت آبی که به چهره ام میزدم،درخشش نوری را دروجودم احساس میکردم.به اتاق برگشتم؛چادرِ سفیدِ مادرم راسرکردم،نگاهم درآیینه به خودم افتاد؛به راستی که چقدر چهره ام با آن چادرسفید،معصوم شده بود!…ناخودآگاه لبخندی گوشه لبم نقش بست؛سجاده فیروزه ای رنگ مادرم را از گوشه طاقچه برداشتم وکف اتاق پهن کردم.نگاهی به ساعت انداختم؛ده دقیقه به دو بامداد بود.نمیدانم چراباآن روحیه زخمی،درآن ساعت ازنیمه شب که همه خواب بودند،به نمــاز می ایستادم؟!…

انشا نماز ابتدایی

افکارم را از سرم دور کردم،برخاستم وبه نمــاز اقامه کردم؛هرذکری که میگفتم،آرامش بیشتری میافتم.احساس سبکی میکردم،گویا بارِ بزرگی را ازدوشم بر می داشتند.آرامشی که درآن لحظات داشتم برام وصف شدنی نبود.نمیدانم دراین آیات چه سِرّی نهان بود،که بر زبان آوردنشان چنین آرامشی به آدم میداد.سجده آخرِ نمــاز بود؛به سجده رفتم وعاجزانه آرامشی همیشگی را از خــدا طلب کردم.درهمان حال بی اراده قطره اشکی ازگوشه چشمم روی سجاده چکید…

انشا نماز زیباترین نیایش

بوی یاس های خشکیده فضارا پرکرده بود.سرم را از سجده برداشتم،تشهدوسلام دادم،بوسه ای بر روی مُهر نشاندم وسجاده را جمع کردم؛
عجیب بود،حالم دیگر آن آشفتگیه قبل از نماز را نداشت. آرام بودم.واین آرامش را در دیگرلحظات عمرم حفظ کردم،آن چادر سفید،حصارهمیشگیه خلوتهای من وخــدایم شد…

نوشته مریم حیدری

انشا در مورد نماز (۲)

انشا نماز ادبی

انشا در مورد نماز – شماره ۳ 

موضوع انشا : چرا نماز میخوانیم ؟

کوتاه و به زبان ساده برای کودکان و پایه های ابتدایی

مقدمه :

با نام خداوند انشای خود را درمورد نماز آغاز میکنم

که امام صادق(ع) در مورد آن فرمودند:

هرکه نماز را سبک بشمرد او راشفاعت نخواهم کرد.

متن انشا :

نماز می خوانیم تا بندگی خود را به آفریننده ی جهان هستی ثابت کنیم و بگوییم که جز تو سرپناهی برای کمک و یاری نداریم. غیر از تو سنگری برای مقابله با دشمنان تو نداریم و فقط تویی هم درد ما در مشکلات پس به تو سجده می کنیم.

نماز خواندن و در نهایت ایمان یک شخص به آموزش و اعتقاد خانواده و مخصوصا پدر و مادر بستگی دارد.  پس خانواده های ما در ابتدا خود اعمال دینی ومخصوصا نماز(جماعت)را انجام دهند و از کودکی به فرزندان خود آموزش بدهند تا دربزرگسالی دچار مشکل نشوند. وهمچنین نباید والدین فرزندان خود را طوری به نماز خواندن وادارند که آنها فقط به خاطر پدر و مادرشان نماز بخوانند و وقتی که آنان نیستند هیچ توجهی نداشته باشند. پس همانطور که گفته شد ما باید در کودکی و همچنین کودکان را تشویق به این کار کنیم.

ما انسان ها گاهی نماز را برای دیگران می خوانیم و گاهی برای استفاده بردن از معنویات آن ولی ما موظفیم در برابر نعمت های بیکران خداوند متعال او را سپاس گوییم. پس به عقیده ی من ما نماز را برای شکر خدا و مهمتر از آن رضای خدا می خوانیم.

نتیجه گیری:

در آخر این نکته را فراموش نکنیم که امام حسین (ع) حتی در ظهر عاشورا در میدان مبارزه در برابر تیر های دشمن هم نماز را رها نکرد.

انشا در مورد نماز (۳)

انشا نماز زیبا

انشا در مورد نماز – شماره ۴

موضوع انشا : زیبایی های نماز

برای 

مقدمه :

با نام خداوند بلند مرتبه انشای خود را در مورد نماز و زیبایی آن آغاز میکنم.

متن انشا :

صدای دلنشینی گوشهایم را نوازش میکند و سکوت و تنهایی ام را در هم میشکند بویی به مشامم میرسد.عصاره عطر اقیاقیاست که با گل رز آمیخته شده و فریاد دلنشین الله اکبر را با نسیم صبحگاهی به در خانه مردم می کوبد؛خدا بزرگ است.« حی علی فلاح»بشتابید به سوی رستگاری.از خواب برمی خیزم به کنار حوض می روم شنای ماهیان درون حوض مرا به یاد،شستشوی انسان بوسیله ی نماز های پنج گانه می اندازد. چه صدای دلنشینی«لا اله الا الله» معبودی جز او نیست. سجاده ام را باز می کنم،فریادی از درون،خود را به دیواره های وجودم می کوبد و انگار دیگر تحمل سکوت را ندارد.

انشا نماز برای مسابقات

می خواهد بغض سکوتش را بشکند و فریاد بزند و با خدای خویش راز و نیاز کند. قنوت چه لحظه زیبایی است. انسان را به یاد ان پرستویی می اندازد که سالهاست در فراغش به افق نظاره میکند. و من در بی کسی هایم تنها نام مقدس تو را زمزمه میکنم چون تو تنها کسی هستی که در اوج فاصله ها صدایم را میشنوی. ای یاری دهنده دلهای ناامید از تو میخواهم دلم را با نورت روشن سازی ودر هنگام مصیبت ها پناه دل بی کسم باشی.نماز را دوست دارم وقتی که سر بر سجده میگذارم و در مقابل مقام بلند تو حاجتم را میخواهم وقتی که سجده میکنم میخواهم ساخته شدن وجودم از خاک را به یاد آورم و همچنین از نعمت های بی کران خداوند تشکر کنم.وقتی نماز میخوانم به کرانه های آسمان میرسم،به اعلاء و به عروج میرسم نماز لحظه ی زیبایی است.

انشا نماز برای کودکان به زبان ساده 

نتیجه گیری:

آری چه زیباست زمانی که فرشتگان در زمان خواندن تو را همراهی میکنند و آن نور و درخششی که در چهره ی ما پدیدار می گردد.فرشتگان را ببین در دستهایشان قلم هایی است که ثواب نماز را می نویسند قلم هایشان از جنس انوار الهی است. انسان با نماز به شناخت حقیقی خدا می رسد. و چه زیباست مرگ در حال نماز.

نوشته محمد جواد سبزی

انشا در مورد نماز (۴)

انشا نماز در پایه راهنمایی

انشا در مورد نماز – شماره ۵ 

موضوع انشا : متن ادبی در مورد نماز 

متن ادبی برای ابتدایی و متوسطه

مقدمه :

با نام خداوند مهربان انشایم را آغاز میکنم.

نماز جیست ؟ 

نماز چون دفتری است که یک خط در میان رکوع و سجده دارد.

روز و شب هفده بار به سوی خدا می رویم و هربار به خودمان بر می گردیم.

آنقدر از خدا دور شده ایم که باید از خودمان تا خدا سفر کنیم!

متن انشا :

نماز مثال آسمانی با ستون نهان است و دریایی بی کران.

هر آنقدر که عظمت اقیانوس نماز را بنگری کرانی بر آن نخواهی دید. سپاس خدایی را سزاست که آدمی را برای عبودیت آفرید و قرآن را برای هدایت و نماز را کلید در بهشت. نماز پاک ترین اعمال و زیباترین عبادات و سالم ترین مناجات و ساده ترین احسان هاست. نماز چون کتابی بی نهایت است که از هر سو آن را بنگری به خیری رسی و از هر جایش آن را بخوانی به علمی رسی.

انشا نماز مسابقات

به راستی که قنوت آدمی را به دنیایی دگر می برد!

چه لحظه ی زیبایی است. ربنا را که می گویم دیگر نمی دانم کجایم در آسمان یا زمین ؛ نزد خود یا خدا!! رکوع! … چه لحظه ی شیرینی است . تو را غرق در دریای معرفت می گرداند و تو می دانی که دگر بار مست معرفت الهی خواهی گشت. شیرینی رکوع تلخی گناهان را به باد فراموشی می سپارد. به سجده که می روی ، نزد خدا چون شید نورانی و چون ماه زیبا می شوی و گویی ستارگان را در جهنم حسد قرار می دهی.

انشا نماز سوم دبستان

نماز چون دری به سوی بهشت است.

بهشتی که به جای شمع و گل و پروانه و خورشید و ماه ، سعادت و خوشبختی و سرزندگی با خود دارد.
ملائک به سویت می آیند و برکه ی وجودت را اقیانوس می کنند تا بروی به سوی خدا و به راستی که وضو چه لحظه ی دلچسبی است. گویا جهانی دگر بار تو را می نگرند و خدا نیز به تو خیره شده است. چه صحنه ای دلنشین تر از وضو و چه عبادتی زیبا تر از نماز!

انشا در مورد نماز (۵)

انشا در مورد نماز

انشا در مورد نماز – شماره ۶ 

موضوع انشا : اهمیت نماز درزندگی

به زبان ساده برای ابتدایی و راهنمایی

مقدمه :

به نظر شمانماز چیست؟

شاید بگوئید نماز کاری است که پدربزرگ ها ومادربزرگ ها انجام می دهندیا…

اماواقعاً نماز این است؟ اصلاً نماز چیست و چه اهمیتی دارد …

من در این انشا به این سوال پاسخ می دهم: بسم الله الرحمن الرحیم …

متن انشا :

نماز کاری است که برای هرمسلمانی واجب شده است .کسانی که به خدا ایمان قوی دارند به نماز نیز ایمان دارند وآنرا به جای می آورند.نماز کاری مهم است زیرا وسیله ی ارتباط ما با خداست،انسان با نماز با خدای خود رابطه برقرار می کند…حالا چرا از همه بیشتر پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نماز می خوانند؟شاید بگوئید چون آنها افرادی با فکرهای قدیمی هستند!ولی نه اینطورنیست همانطوری که میدانید پدربزرگ ها ومادربزگ ها ازما باتجربه ترند آنها گشتندوگشتندبه نماز رسیدند.معنی نماز را فهمیدند.فلسفه ی نماز را درک کردند.

انشا در مورد نماز برای کلاس سوم

حالا چرا ما نماز می خوانیم؟شاید بگوئید چون با خدای خود رابطه برقرار می کنیم درست است. از طرفی هم نماز یک نوع ورزش هم محسوب می شود .اما چرا با خدای خود ارتباط برقرار میکنیم؟شاید بگوئید که برای تشکر از نعمتهایی که خدا به داده است .آری اینطور است اما می توانیم اینطور هم بگوئیم که ما به خدا نیاز داریم.ما به ارتباط با خدا نیاز داریم.ما به نماز و نماز خواندن نیاز داریم.ما به همه ی اینها نیاز داریم تا با رسیدن به اینها سعادتمند شویم .روح ما از خداست وبه او وابسته است .اگر شما به کسی وابسته شوید هرروز می خواهید اورا ببینیدوبا اوصحبت کنیدو…روح ما نیز اینچنین است.

انشا در مورد نماز برای کلاس هفتم

روح ما به خداوابسته است و می خواهدهرروزبا او حرف بزند ووقتی هم حرف می زند آرام می شود.ووقتی هم با خدا حرف نزند دلتنگ می شود می خواهد کاری بکند که دلتنگی را جبران کند.ودر آن لحظه ممکن است گناه هم بکند.پس ما به خدا ونماز خواندن نیاز داریم . همانطوری که بدن به غذا نیاز دارد و سلامتی اش به آن وابسته است روح ما نیز به نمازنیاز دارد و سلامتی اش به آن وابسته است. همانطوری که تعذیه درست و کامل مانند ستون جلوی بیماری ها می ایستد نماز نیز مانند ستون جلوی گناه ها می ایستد .حالا که با نماز بیشتر آشنا شدیم باید بدانیم که خدا به نماز ما نیاز ندارد بلکه ما به نماز نیاز داریم.پس هنوز دیر نیست تا روحمان را به سلامتی برسانیم. بهتر است از همین حالا برویم دست بکار شویم ونماز هایمان را بخوانیم.

نتیجه گیری:

امیدوارم انشای من جرقه ای باشد عظیم تا خوابیده ها را بیدار کند. می گویند کسی که بخواب رفته را می توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده را نمی توان بیدار کرد.

نوشته سیده نگین رفیق نیا

انشا در مورد نماز (۶)

انشا در مورد نماز برای کلاس هشتم

انشا در مورد نماز – شماره ۷ 

موضوع انشا : من نماز میخوانم تا … 

قالب ادبی با زبان ساده برای راهنمایی و متوسطه

مقدمه :

به نام اسماء زیبای الهی انشای خود را در مورد نماز آغاز میمکنم. شاید هر کسی برای نماز خواندن خود دلیلی داشته باشد.

اما من نماز میخوانم تا …

متن انشا :

من نماز می خوانم زیرا پر پروازم به سوی عرش الهی است . می خوانم تا در آسمان قلبم اوج بگیرم تا بر دریای دلم ببارم . می خوانم چون می دانم نماز زیباترین نیایش است نماز یکی از عادات بزرگ اسلامی است مظهر کامل خشوع و خضوع در برابر ذات اقدس الهی است عبادتی است که انسان در پیشگاه مقدس حق می ایستد و به بندگی خویش در مقابل خالق بزرگوار و مالک خود اعتراف می کند . من نماز می خوانم با توجه به آیه ی الصلاه عمود الدین نماز ستون دین است و با توجه به این که اولین چیزی که در کارنامه ی انسان دیده می شود نماز است .

انشا در مورد نماز جماعت

نماز مانند قلمی است بر کاغذ زندگی که نویسنده را هدایت می کند ، اوست که می گوید نویسنده احساسش را چگونه بر روی کاغذ بیاورد وقتی بین من و معبودم کمتر از یک صدا کردن فاصله است چرا نباید معبودم را صدا کنم او که سفره نعمتهایش را به من گسترانیده و من باید شکرش گویم واین شکر نماز است و من نماز می خوانم زیرا الصلاه تنهی عن الفحشاء المنکر نماز انسان را از کار زشت و ناپسند باز می دارد و با توجه به این که اگر خیمه ای ستون نداشته باشد نمی ایستد و فرو می پاشد اگر در دین اسلام نماز نباشد فرو می پاشد .

انشا در مورد نماز خواندن

من نماز می خوانم چون الگوی من امام حسین است حسین که نمازش را در میدان جنگ فراموش نکرد و با کمال عبودیت و بندگی و خضوع و خشوع نمازش را خواند. من همیشه این شعر را به یاد می آورم اگر از کربلا یاد آری ای دوست . نمازت را سبک نشمار ای دوست من نمازم را سبک نمی شمارم و می خوانم زیرا همانطور که جسم انسان به غذا نیاز دارد روح انسان نیز به غذا نیاز دارد و غذای روح نماز است نماز در بین عبادت ها همچون انضباط است مثلا اگر دانش آموزی معدلش ۲۰ باشد و انضباطش کم باشد نمی توان گفت دانش آموزی ممتاز است و نماز نیز چنین است اگر کسی تمام عبادتهایش پسندیده باشد و نماز نخواند مسلمان واقعی نیست.

انشا در مورد نماز با مقدمه

من نمازم را می خوانم چون همیشه او در کنار من است مثل آسمان و ابرهایش ،دریا و ماهی هایش جنگل و درختانش که بدون هم پر از تنهایی اند این جنگل و دریا و آسمان نیست که به درخت و ماهی و ابر نیازمندند این آنها هستند که به جنگل و آسمان و دریا وابسته اند و من نیز به خداوند خود نیازمندم می خوانم با توجه به حدیث پیامبر که فرمودند (( احب الا عمال الی الله عز و جل الصلوه والبر والسماء )) محبوب ترین اعمل در پیشگاه خداوند متعال سه چیز است :

 1. نماز
 2. نیکی و احسان به مردم
 3. جهاد در راه خدا

نتیجه گیری:

در نتیجه نماز می خوانم زیرا نماز پاکیزه کننده روح و جسم است نماز پلی بین من و خالقم است پلی از جنس عشقم سخت تر از فولاد .

نوشته امیر حسین صنعتگری

انشا در مورد نماز (۷)

انشا در مورد نماز برای کلاس چهارم ابتدایی

انشا در مورد نماز – شماره ۸

موضوع انشا : انشا زیبا در مورد فلسفه نماز 

برای پایه های هشتم و نهم به بالا

مقدمه :

به نام آن خدایی که نام او راحت روح است وپیغام او مفتاح الفتوح

وسلام او در وقت صباح مومنان را صبوح است

وذکر او مرحم دل مجروح است ومهر اوبلا نشینان را کشتی نوح است.

انشای خود را آغاز میکنم.

متن انشا :

خدایا چه یافت آن که تو را گم کرد وچه گم کرد آن که تورا یافت. زندگی بی یاد خدا تاریک است وانسان بدون تکیه گاه هراسان. هرکس در دنیا به چیزی دل می بنددوامیدوار می شود وتکیه میکند اما خدا شناسان ویکتا پرستان دل به خدا میبندند واورا که تکیه گاهی پر توان است الهام بخش خویش قرار میدهند.انسان برای اینکه بتواند به زندگی ادامه دهد، نیاز به آب وغذا وکلسیم و….دارد.

ولی انسانها برای اینکه روحشان نیز بتواند به زندگی ادامه دهد نیازمند چیزهایی هستند وآن چیزها ویا بهتر بگویم آن چیز یاد خداست که می تواند به انسان آرامش خاطر دهد.وهمان طور که در قرآن نیز اشاره شده است الا بذکرالله تطمئن القلوب با یاد خدا دلها آرام گیرد. و این امر زمانی می تواند به خوبی جواب دهد که کشتی روح انسان در دریای متلاطم وخروشان زندگی در حال متلاشی شدن است . وفقط خداو یاد خداست که می تواند ادمی را از غرق شدن ونابودی ونا امیدی نجات دهد وبه او آرامش خاطر دهد .

انشا در مورد نماز کلاس نهم

در واقع یاد خدا ویا همان نماز ریسمانی است که آدمی را به اوج آسمانها میبرد وانسان را به خدا نزدیکتر میکند وارامشی عجیب در روح وروان او به وجود می اورد وبه غیر از این نکته نماز عبادتی است که امامان معصوم ما وپیامبر(ص) به آن بسیار سفارش کرده اند وقبولی کارهای خوب انسان را در قبولی نماز او خوانده اند وهمچنین بیان کرده اند که در روز قیامت به اولین چیزی که رسیدگی میشود نماز است .

پیامبر (ص) پس با این همه تاکید ها باید دانست که نماز پناه بی پناهان ، راز ونیاز صالحان ، سنگر دردمندان ، گلستان روح افزای عاشقان، وعبادت مخصوصی است که برای پرستش خدا وراز ونیاز با او همچنین سرود پاکی ویکتا پرستی وتوحید است .انسان باید در همه ی دوران ها به یاد خدا باشد واز خدا وند یاد کند همان گونه که خداوند عزوجل همیشه ودر همه حال به یاد ماست واز ما غافل نمی شود و این یاد او فایده های دارد که اصلی ترین آن این است که با یک تیر چند نشان زده ایم . اول این که به آرامش رسیده ایم ، دوم به فرموده ی مولا علی نماز گناهان را مانند ریزش برگ درختان فرو میریزد و….

انشا در مورد نماز برای کلاس پنجم

مخلوقات باید بداند که نباید در چنین کار بزرگی سستی کنند واز آن چیزی بکاهند زیرا انسان تا جوان وشاداب است مانند درختی تازه است که شکوفه داده ولی وقتی پیر شد ، می شود همان درخت در فصل زمستان که دیگر نه شکوفه ای دارد ونه برگی وچوب خشکی است که هیچ جلوه وزیبایی ندارد. به قول خواجه عبدالله انصاری: در جوانی مستی ، در پیری سستی پس کی خدا پرستی؟ همچنین باید توجه داشت که یاد خدا ونماز مانند اسلحه ای کوبنده عمل میکند که خصم انسان را از ریشه نابود میکند وهمچنین پایه دین نبوی پیامبر اسلام نیز همین نماز است.

**ارزنده ترین گوهر مقصود نماز است **زیبنده ترین هدیه به معبود نماز است**

**کوبنده ترین اسلحه ی مکتب توحید** کز ریشه کند خصم تو نابود نماز است**

**گفتم به خدا پایه ی دین نبوی چیست** فریاد بر اورد وبفرمود نماز است**

نتیجه گیری:

به راستی که چه زیباست نماز وزیبا تر از آن این است که مایه ی آرامش روح وروان میشود وانسان را به آرامش عجیب میرساند .وبیهوده نیست که امام سجاد (ع) می فرمایند : خدایا من در دنیا چیزی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری وان این است که من چون تویی دارم وتوچون خودی را نداری. راستی این جمله یعنی چه ؟یعنی اینکه خدا را داشتن وبه واسطه ی نماز یاد او کردن ودل را تسکین دادن وررا به آرامش رساندن. پسای انسان ها همیشه به یاد خدا باشید وزندگی خود را وقف رسیدن او کنید زیرا امامان ما نیز این گونه بودند واین گونه زندگی می کردند.

نوشته سید محمد رضا نبوی

انشا در مورد نماز (۸)

انشا در مورد نماز ظهر عاشورا

انشا در مورد نماز – شماره ۹

موضوع انشا : نماز چیست؟

انشا در قالب ادبی برای نماز برای راهنمایی و دبیرستان

مقدمه :

نماز در لغت به معنای راز ونیاز، نیایش ، پرستش ، سجود ، اظهار بندگی ، دعا وعبادت است. نماز در اصطلاح نام یکی از فرائض دینی است که خداوند بر بندگان خود واجب نموده و با شیوه و مقرراتی خاص تحقق میابد.ونیز بندگان خدا از طریق نماز در هر شبانه روز با پروردگار خود ارتباط برقرار می کنند و با اظهار خواری در مقابل عظمت و جلال آفریدگار جهان ، بندگی خود را ابراز می دارند. در این انشا قصد دارم بیشتر در موردد نماز و فلسفه و اهمیت آن با شما سخن بگویم.

متن انشا :

یکی از پایه های اساسی دین مبین اسلام نماز است، که وسیله ی آن می توان موجبات آرامش قلب و روح و روان را با آن مهیا کرد.نماز سرود توحید یکتاپرستی است که چون سپر محکمی روح ما را در برابر عوامل آلوده کننده ای که در زندگی روزمره با آن مواجه هستیم محافظت می کند. نماز یک زنگ بیداری و یک هشدار در ساعات مختلف شبانه روز است که به انسان تذکر می دهد و از او می خواهد که به شب و روزش معنا دهد و او را از بی خبری طی زمان و گذشت عمر آگاه می سازد و به او می فهماند که روزی گذشت و روزی دیگر آغاز شد.

اَلصَّلاهُ تنزیهاً لَکُم عَنِ الکِبرِ:
نماز مبراکننده شما از کبر و خودپرستی است. حضرت زهرا(س)

نماز رابطه ی مخلوق با خالق است، مادی را معنوی می کند و انسان را علاوه بر آشنا کردن با خدا با طبیعت نیز آشنا می سازد با آب، خاک، قبله، طلوع، غروب و وقت و … نماز تنها عبادتی است که حتی در حال غرق شدن و جنگ هم ساقط نمی شود و برترین فریاد آزادی انسان از سلطه های قدرتمندان و اعلام بندگی در آستان خداوند است. نماز زنده نگهداشتن سنت ابراهیم و محمد و حسین و مهدی است نماز وسیله نزدیک شدن انسان به خداست و آخرین سفارش انبیاء و آخرین سفارش امام صادق پیش از وفات است که همه ی خویشاوندان و فرزندان را دور خود جمع کرد و توصیه نمود که هر که نماز را سبک بشمارد، مشمول شفاعت ما در قیامت نخواهد شد. نماز برای اولیاء خدا شیرین، برای منافقان دشوار و سنگین است.

نتیجه گیری:

شاید برای بسیاری قبول این مطلب که نماز می تواند مشکلات آنها را برطرف سازد مشکل باشد. این باور که با انجام دو رکعت نماز می توان هم و غمی را برطرف ساخت و مشکلی را آسان نمود، در افق افکار پایین دیده نمی شود. البته نپذیرفتن آن دلیل بر ناتوانی نماز در حل مشکلات نیست. اکنون خدای خورشید ما هزاران خورشید دیگر وجود دارد، ندیدن ما دلیل بر نبودن آنها نیست.

نوشته محمد جواد شریفی

انشا در مورد نماز (۹)

مقاله در مورد نماز

انشا در مورد نماز – شماره ۱۰

موضوع انشا : نماز چیست ؟

برای پایه هفتم و هشتم و نهم 

مقدمه :

با نام خداوند مهربان قلم را در دست میگیرم تا در مورد نماز برای شما انشا بنویسم …

به راستی نماز چیست؟

متن انشا :

نماز اتصال با بی نهایت است. و تمرکز قوای دماغی است و همه ی آسمانها و زمین و همه جا را که خدا در آنجاست و جایی نیست که خدا نباشد و این راه طولانی را در نماز پیمودن معراج است. و این که نماز تمرین است تا در جهان دیگر پذیرفته شویم ؛ یعنی اگر قبول نشود ، سایر اعمال نیز پذیرفته نیستند ، همانگونه که اگر مکیدن نباشد سایر پیامدهای آن نیستند.

خداوند نماز را برای تصفیه و تکمیل روح مقرر فرموده تا توحید عملی را از بنده اش مشاهده کند،سپس بدن عنصری را مطیع و منقاد روح قرار داده و سایر اعمال و نیز سایر عبادات را ( همچون روزه ، خمس ، ذکات ، حج ، جهاد ،امر به معروف ، نهی از منکر و …) به امور مادی و بدن عنصری مرتبط ساخته تا تحت فرمان روح انجام وظیفه کند و نیز ترقی وتکامل روح را در برگزاری نماز منحصر نموده سپس سایر عبادات را دائر مدار نماز دانسته که اگر بنده اش نماز خواند و آن نمازش قبول درگاه حق تعالی واقع شد سایر عبادات و اعمال نیک او پذیرفته می شود و چنانچه نماز نخواند یا نمازش مورد قبول واقع نشود ، سایر اعمالش نیز پذیرفته نخواهد شد.

نماز نوعی هنرنمایی الهی است. که خداوند تمام ارزش ها را به نحوی در آن قرار داده است. مثل این چند مورد زیر:

 1. یاد خدا یک ارزش است و تنها وسیله آرام بخش دل هاست و نماز بالاترین کرده هاست
 2. در نماز رو به سوی کعبه می ایستیم، در حج به زیارت کعبه موفق می شویم.
 3. در زکات مال انسان پاکیزه می شود، در نماز قلب او

نتیجه گیری:

انشای خود را با این حدیث از امام علی علیه السلام جمع بندی میکنم که فرمود

هنگامی که مرد به نماز بر می خیزد شیطان می آید به نظر حسرت به او نگاه می کند

زیرا می بیند که رحمت خدا او را فرا گرفته است. (حضرت علی ع)

نوشته محمد جواد شریفی

انشا در مورد نماز (۱۰)

متن ادبی در مورد نماز 

انشا در مورد نماز – شماره ۱۱

موضوع انشا : اهمیت نماز

متن بلند ( مناسب تحقیق یا مقاله در مورد نماز)

نماز عبادتی است که بر انبیای پیشین نیز واجب بوده  است.

در روایات نماز به نور،برهان، چراغ، اصل اسلام،پرچم ایمان،سیمای دین،بهترین اعمال، بهترین وسیله ی توسل،محبوبترین اعمال،نور چشم پیامبر(ص)،اول واجب دین برای انسان،اولین چیزی که باید به تازه مسلمانان آموزش داد،اولین چیزی که در روز قیامت مورد محاسبه قرار می گیرد،آخرین وصیت پیامبر(ص) است،آنچه باید بیشترین همت صرف آن شود،وسیله ی نجات از آتش قیامت،میزان اعمال،باقیات الصالحات توصیف شده است که تمامی این تعبیرات درمتن روایات ائمه اطهار(ع)می باشد. همچنین نماز در قیامت برای سر مؤمن تاج،برای صورتش نور،برای پایش عبور از صراط،برای بهشت کلید و برای خدا رضایت می باشد.

انشا درباره نماز اول وقت

هر کس نماز را اقامه کند دین را اقامه کرده و هر کس نماز را رها کند دین را رها کرده است.پیامبر اکرم (ص)فرموده اند: «کسی که نماز را عمداً ترک کند از مکتب اسلام خارج است.»شرط عبادت، اخلاص است.عبادتی که خالصانه نباشد مثل لامپی است که برق ندارد.برای بعضی از روز ها نماز مخصوص وبرای امامان معصوم نیز نمازی مخصوص بیان شده است.در موقع نماز خوردن،آشامیدن، به اطراف نگاه کردن،سخن گفتن،باطل کردن وضو،گریه کردن برای مصائب دنیوی و سایر اموری که در رساله مراجع تقلید آمده،نمونه هایی است از اموری که باید نمازگزاری از آنها پرهیز کرد.هرگاه تصمیم بگیریم تمام کمالاتی را که در نماز نهفته است در تمام کار های خود تزریق کنیم،آن وقت تمام کار های ما خیرالعمل خواهد شد.

انشا درباره نماز سوم ابتدایی

یکی از شرایط نماز  آن است که مکان نماز گزار دچار تزلزل و اضطراب و لغزندگی و شیب تند نباشد.نماز گزار باید احکام نماز را آموزش ببیند و دانستن احکام نماز بر هر مسلمان واجب است.نماز در هیچ شرایطی  تعطیل بردار نیست و نمی توان از زیر بار آن شانه خالی کرد، بلکه در هر شرایطی لازم است و باید آن را اقامه کرد.حضرت علی(ع)فرموده اند:«از نماز اوّل وقت نباید غفلت شود، حتّی در میدان جنگ.»هوس ها،جلوه ها،حیله ها و تمام پرتگاه ها در روز جلوه دیگری دارند و لذا اوّل روز و آخر روز باید نماز خوانده شود و برای وسط روز سفارش ویژه آمده است.سفارش به خواندن نماز جمعه  و عید شده است.و هر گاه مشکل  اضافه ای برای انسان پیش آمد سفارش به نمازبیشتری شده است.

انشا درباره نماز برای دبستانی ها

هر انسانی در طول روز به خاطر هدف های مختلفی که دارد،تلاش های گوناگونی می کند،امّا هنگامی که زمان نماز می رسد، دل ها به یک سو متمایل گشته و متمرکز می شوند.اسلام،نماز را هدیه ای ارزشمند برای زندگان و مردگان  قرار داده است،چنانکه خود نماز یک هدیه الهی است که خداوند به بشر عطا کرده تا از این طریق انسان با او گفتگو  کند.حتّی انسان می تواند نماز بخواند و ثواب آن را به افرادی که مورد نظرش هستند،هدیه کند.نماز تا آخرین نفس همراه انسان است.هر یک از دستورات اسلامی ممکن است به دلیلی تعطیل شود.تنها عبادتی که بر همه افراد جامعه ازجمله مرد و زن،فقیرو غنی،سالم و بیمار واجب است،نماز است که تا لحظه مرگ حتّی یک روز تعطیل  شدنی نیست.

نوشته حسین رنجبر

انشا در مورد نماز (۱۱)

انشا درباره نماز جماعت

انشا در مورد نماز – شماره ۱۲

موضوع انشا :چگونه می توان در نماز به ارامش برسیم؟

برای پایه های بالا ( متن ادبی نسبتا سنگین)

مقدمه :

ایا می دانید که چگونه در هنگام نماز خواندن می توان به ارامش رسید؟

رمز و راز مسئله در این است که نماز ذکر و یاد خدا و نیایش به درگاه اوست .

ما در این انشا در مورد آن بیشتر سخن خواهیم گفت..

متن انشا :

تو در محراب نماز و در آن هنگام که پروردگار رحمان و رحیم خود را میخوانی،با او سخن می گویی و در آن هنگام که از قرآن مجید در نماز قرائت می کنی سخن خدایت را فرامی گیری. یعنی انسان نماز گزار هم با خدا سخن می گوید و هم سخنان خدا را دریافت میکند. در فردای قیامت که در محضر خداوند حضور می یابی نمازت به بهترین شکل و نیکوترین صورت در کنارت می ایستد تا تو را شفاعت کند .

مقاله در مورد نماز

لازم است که اوقات نمازت را در میعادگاه ملاقات و دیدار با پروردگار جهان قرار بدهی و بر این باور باشی که وقت نماز وقت دیدار با خداوند است و زمان جدا شدن از تمام دغدغه ها و وسوسه های فکری روز . و خود را از نظر روحی برای این ملاقات آماده سازی و با اذان واقامه به استقبال آن بروی و با تکبیر گفتن در آغاز و افتتاح نماز از شر وسوسه گر خناس ،به خداوند پناه ببری ، پس بر تو لازم است در آیات سوره حمد وهر سوره دیگری که بعد از حمد انتخاب میکنی چنان تدبر و تامل نمایی گو اینکه این آیات را بطور مستقیم از خداوند در یافت میکنی و در هنگام رکوع و سجود با تقدیس و تسبیح خداوند به او تقرب بجویی و خود را به مقام ربوبی او نزدیک سازی .

تحقیق در مورد نماز

و در تشهد هم به عبودیت او و رسالت حضرت محمد اقرار نمایی و اینجاست که دوباره در سلام به خدای خود سلام میدهی انگار تازه به درگاهش رسیده ای .اگر با توفیق و کمک خداوند،خود را با نمازت منسجم و هماهنگ سازی و با روح نماز دمساز شوی ،زندگی تو دگرگون میشود و توام با صلاح و رستگاری تکامل میابی و تو هر روز خود را بهتر از گذشته خواهی یافت و به این باور و یقین خواهی رسی که تنها با نماز خواندن و نزدیک شدن به خدا میتوان تنها راه گشا و حلال مشکلات خود را بیابی و بدانی از این طریق می توان به ارامش رسید و نه از راه هایی که بیگانگان ان را به عنوان رسیدن به ارامش برای جوانان معرفی کرده اند.

نتیجه گیری:

پیامبر اسلام می فرماید:مومنی نیست که به نماز ایستد مگر این که رحمت الهی تاعرش او را احاطه می کند و فرشته ای بر او گماشته می شود که ندا می نماید،ای فرزند ادم اگر می دانستی ان چه را که در نمازت است و با که سخن می گویی هرگز از نماز ملول نمی شدی و از ان روی نمی گرداندی،اری انچه در اسمانها و زمین است باید نیایش خدا نمایند و تنها برای اوست ثنا و ستایش.

انشا در مورد نماز (۱۲)

تحقیق و مقاله در مورد اهمیت نماز 

انشا در مورد نماز – شماره ۱۳

موضوع انشا : نماز آرامش جان …

متن ادبی با زبان ساده برای نماز

متن انشا :

کم کم موذن اذان عشق را در گوش آسمان زمزمه می کند.

چه زیباست ندای الله اکبر !!!

چه زیباست ندایی که عظمت حق را بر دلم می نشاند !! و وسوسه های شیطان را از دلم می رهاند خویشتن را برای نماز آماده می کنم. بانگ الله اکبر که سر می دهد ستون قلبم از بزرگی یاد خدا می لرزد و ندایی از درون مرا می خواند« الا بذکر الله تظمئین القلوب» و می گوی که باید خوشتن را برای نماز آماده سازم .

انشا درباره نماز

نماز!

آری واژه ی نماز که می شنوم پیمانه وجودم از لطف و رحمت حق لبریز می شود و غنچه های وصل در باب وجودم شکوفا می شود. چرا که پیام معنوی و عرفانی نماز ایجاد مشق در سالکان و عارفان و عاشقان است، نماز میقات عابدان و نور دیده ی اهل یقین است. نماز چشمه جوشان و زلال توحید و معرفت است و نماز وسیله ی عروج انسان به معراج است نماز نردبان ترقی انسان و کلاس خداشناسی و وسیله ی کمال انسان است .

انشا ساده و کوتاه درمورد نماز

وقتی به نماز می ایستم با شنیدن گل امید همچون خنده ای بر جانم می نشیند و با شنیدن گناهانم بریم تداعی می شوند و اشک خوف از چشمانم می بارد پس به نماز بر می خیزم و در میان امید و خوف می ایستم و تکبیره الاحرام می گویم و شمرده قرائت می کنم و به خشوع و خضوع رکوع و سجده می کنم و به اخلاص نماز را تمام می کنم و نمی دانم که نمازم مورد قبول حق تعالی قرار گرفته یا نه!

انشا در مورد نماز (۱۳)

انشا درباره نماز خواندن

انشا در مورد نماز – شماره ۱۴

موضوع انشا : نماز یعنی عروج

برای 

مقدمه :

به جای مقدمه انشای خود را با این حدیث زیبا آغاز میکنم …

«الصلوه ، معراج المؤمن»

نماز، معراج مؤمن است .

متن انشا :

هنگامی که پا به دنیای خاکی ات گذاشتم طنین الله اکبر وجودم را سرشار از حضورت کرد.

درگوشم اذان و اقامه سرودند و مهر بندگی به پیشانی ام خورد. مهری که در بین افلاکیان آبرویم داد. من وجودم هر روز سبزتر و سبزتر می شد و از ساقه های امید بلاتر و بالاتر می رفت. آن لحظه فواره های ذهنم به نهایت می اندیشید و افق نگاهم فقط تو بودی. می خواستم در طلبت آسمان و زمین را جستجو کنم تا با سوز و گذاز پروانه ای وجودم را در طواف اتشت قربانی کنم. بال هایم را بسوزانم تا بندگی ام را اثبات کنم و همان جا در کنار تو جان بسپارم.

انشا درباره نماز زیباترین نیایش

فقط وصال می خواستم بی آنکه فکر کنم تب جدایی تشنگی و عظمت و شیرینی وصال را چندین برابر می کند. تار و پود وجودم در پی ات کلافه وار به من پیچیده بود. به هر دری می زدم تا تو را بیابم و در کوچه پس کوچه های زندگی پا می نهادم فقط به امید دیدارت. روز و شب می نالیدم و در اشک غوطه ور خوابم می برد. کم کم داشتم ناامید می شدم که مردی از جنس بلور با حرفهایی آیینه ای راه را به من نشان داد از او یاد گرفتم که…

عروج یعنی نماز و نماز یعنی عروج.

انشا در مورد نماز (۱۴)

انشا درباره نماز با مقدمه

انشا در مورد نماز – شماره ۱۵

موضوع انشا : نماز جماعت

متن ادبی کوتاه در مورد نماز و نماز خواندن

متن انشا :

وقتی وارد مسجد می شوم نور ایمان در دلم تابیدن می گیرد و شوق وصل سراسر وجودم را فرا می گیرد دلم را از هر قید و بندی به طرف آسمان رحمت الهی پرواز می دهد تا حرم امن الهی شود چرا که خداوند خود وعده داده است که در قلب شکسته و در دل انسانهای خاضع و خاشع خود جای دارد دستانم را همچون مناره ها و گلدسته های منور مسجد رو به آسمان بلند می کنم و به بالهای فرشتگان پیوند می زنم تا مرا با خود به نور و روشنایی هستی ببرند .

موضوع انشا اهمیت نماز

وقتی به نماز می ایستم خود را غرق در دریای لطف و مرحمت و کرامت الهی می بینم و حوض کوچک دلم لبریز از باران وجود و احسان خداوند می شود و سراچه قلبم منور از نور و حق می گردد. آنگاه که در لحظه های تنهایی و بی کسی شکوفه نام خداوند از لبانم میترواند و از خویش رها می شوم و هاله ای از عشق و روشنایی وجودم را فرا می گیرد .

انشا ادبی در مورد نماز جماعت

چه زیباست لحظه ی نجوای با حق، چه زیباست لحظه سبز رهایی از خویشتن و به خدا پیوستن معتقدم که حدیث زیبای پیامبر اکرم (ص) که از زیبایی وجود حق تعالی به زیبایی وجود عاشقانه خود پی ببرم. چه زیباست سر نهادن بر خاک عشق و بندگی و غرق دریای حق شدن، چه زیباست اشکهایی که از فرط گناه و معصیت از گوشه دیدگانم، قطره قطره خود را بر سجاده ی زیبای معرفت و عشق الهی می ریزم تا به دریای جوشان حق برسند و چه زیباست ثانیه هایی که دل با نام و یاد خدا آرام می گیرد .

نوشته سید فاضل نبوی زاده

انشا در مورد نماز – شماره ۱۶

موضوع انشا : چه زیباست نماز

دلنوشته کوتاه در مورد نماز

متن انشا :

ساعت ۱۲ شب بود همه در حال خواب بودن اما من با اتفاقاتی که در طول روز برایم افتاده بود خواب بر چشمانم نمی نشست.

بر پشت پنجره اتاقم رفتم پرده را کنار زدم و از روزنه ی پنجره کمی به آسمان پر ستاره نگریستم.

و با خدای خودم مشغول گفت و گوی بودم که ناگهان فکری به سرم زد با خود گفتم بهتراست آن را عملی کنم .

پس با سرعت با آبی خنک دست و رویم را تازه و شروع به گرفتن وضو کردم . به سمت چادر و جانمازی که مادرم با آن نماز میخواند رفتم آن را برداشتم و چادرم را بر سر کردم و جانماز را در گوشه ای از اتاق پهن کردم.

با بسم اللهی نمازم را آغاز کردم حالت خوشی داشتم گویی در دلم آرامش خاصی پدید امد که نمیتوان آن را وصف کرد.

با پیدا کردن آن آرامش دیگر در دلم غمی نبود برای قنوت دست هایم را رو با آسمان بردم در حال گفتن اذکار بودم که ناگهان چشمانم پر شد و با پلک زدن قطره های اشک چون مروارید از چشمانم جاری شد.

به راستی که چه زیباست نماز و زیبا تر از آن این است که مایه ی آرامش روح وروان میشود وانسان را به آرامش عجیب می رساند.

وبیهوده نیست که امام سجاد (ع) چنین می‌فرمایند خدایا من در دنیا چیزی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری وان این است که من چون تویی دارم وتوچون خودی را نداری.

راحیل

 

انشا در مورد نماز (۱۶)

انشا درباره نماز کوتاه

بیشتر بخوانید :

انشا در مورد امام رضا | ۵ انشا زندگینامه +نامه ای به امام رضا

انشا شانس | ۱۵ انشا درباره شانس طنز و غیر طنز(با مقدمه )

انشا پرواز بدون بال | ۱۵ انشا درمورد پرواز در قالب های مختلف

انشا خاطره نویسی | ۱۵ انشا در مورد خاطره نویسی و خاطرات

انشا در مورد زمستان | ۱۲ انشا درباره فصل سرد برفی زمستان

انشا کوتاه پاییز | ۱۵ انشا و متن ادبی کوتاه در مورد فصل پاییز


ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. Mohana می گوید

  خیلییییی خوب
  یعنی عالیییی

  1. saeed می گوید

   خداروشکر میکنم که دوست داشتید .

 2. نیلوفر ذاکری می گوید

  انشاهای خوبی بود

  1. saeed می گوید

   نظر لطف شماست

 3. kure می گوید

  بعضی عالی بعضی ضعیف

  1. saeed می گوید

   ممنون از نقد شما.

 4. الما می گوید

  با اجازه من از روی این انشا ها کپی کردم

  1. saeed می گوید

   اشکالی ندراه ولی بهتره به جای کپی کردن فقط ایده بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.