رنگ آمیزی گل رز ؛ ۷۰ عکس گل رز برای رنگ آمیزی ظریف و زیبا

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعداد ۷۰ عکس رنگ آمیزی گل رز ساده و سخت را خدمت شما ارائه نماییم.

چنانچه قصد دارید که گل رز رنگ آمیزی نمایید و دنبال عکس با کیفیت هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

در ادامه مجموعه از تصاویر رنگ آمیزی گل رز در حالت های مختلف ساده و سخت را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد … از همراهی شما سپساگزاریم ….

تصاویر رنگ آمیزی گل رز آسان و سخت

رنگ آمیزی گل رز

گل رز

رز در لاتین به معنای گل سرخ می باشد . از آغاز تاریخ ، گل سرخ بیش از همه گلها در قلوب بشر جای گرفته و از وقتی که مردم از زیبایی درخشان گل ، آگاهی یافته اند ، گل سرخ یک سرو گردن از آنها بلند تربوده است. گل سرخ میراث بزرگی از افسانه وتاریخ را به همراه دارد .

این درختچه زیبا ، میلیونها سال قبل از بوجود آمدن بشر در روی زمین ، زیسته و زیبائی و عطر را در همه جا گسترده است.

شواهد تاریخی بیانگر این حقیقت است که هیچ کدام از گلها به اندازه گلهای رز در قلب بشر نفوذ نکرده است.

گل رز نشانه الهه زیبایی و عشق یونانیان باستان, آفرد یت و رومیان ونوس بوده است.

رنگ آمیزی گل رز (۶۲)

گیاه شناسی رز

تمامی رزها متعلق به خانواده Roscoeمی باشد. ,گیاهان این خانوادهعلفی یا درختچه ای هستند.گلها منظم, ناجور گل پوش , به ندرت بدون گلبرگ , محور بشقابی شکل یا پیاله ای شکل.گاسبرگها, گلبرگها و پرچم اغلب در حاشیه قرار دارند, به ندرت فقط ۱ الی ۵ تایی ,برچه ها مساوی با ۲یا ۳ برابر تعداد کاسبرگها یا بینهایت و متعدد, به ندرت ۱الی ۴ تایی ,جدا یا به حفره مقعر محور گل متصل ,یک خانه ای , تخمک دو تایی ,واژگون ,میوه خشک یا گوشت آلود می باشد.

رنگ آمیزی گل رز (۶۳)

مشخصات رزها

رزها از لحاظ مورفولوژیکی بوته محسوب می شوند .

بدین معنی که شاخه ها بطور منظمی از پایین تنه بالا آمده و به نوبه خود منشعب می شوند. بالا رفتن آنها به مقدار مشخصی توسط خارها میسر است . بزرگی و کوچکی خارها بسته به واریته و گونه های مختلف چه از لحاظ شکل فرق می کند .

شکل خارها ممکن است به صورت راست و یا قلابی , از خشن و یا سوزنی شکل تا مسطح و پهن, متغییر باشد.کمی بالاتر از نقطه اتصال دمبرگ به ساقه چشمها قرار دارند که محل انشعاب شاخه های جانبی بعدی می باشند.

گل آذین رزها غالبا کم و بیش در قسمت انتهایی شاخه های جوان قرار می گیرند. کاسبرگها به صورت نوک تیز تا پهن – صاف یا غدهدار – ساده یا پر مانند دیده می شوند.

بخش تحتانی مادگی به تخمدان حاوی تخمکها ختم شده و اغلب در ته گل گوشتی و کوزهای شکل قرار دارد که میوه گل سرخ را بوجود می آورد.

رنگ آمیزی گل رز (۶۴)

رزهای دو رگه چای

رزهای این گروه ساقه های گل دهنده بلندی دارند. هر ساقه به تعداد محدودی گل منتهی می شود. غنچه ها از نظر اندازه متوسط یا بزرگ هستند. رزهای دو رگه چای مناسب تهیه شاخه گل بریده می باشند. اما برای کاشت در حاشیه نوع Floribunda مناسب تر است.

رنگ آمیزی گل رز (۶۵)

رزهای فلوریباندا

این رزها در انتهای هر ساقه گل دهنده , دسته ای از غنچه و گل دارند. این غنچه ها معمولا همزمان با هم باز می شوند.

به دلیل تعداد بیشتر گلها و گل دهی نسبتا طولانی تر, برای حاشیه کاری و کاشت در باغچه مناسب تر می باشند.

رنگ آمیزی گل رز (۶۶)

رزهای مینیاتور

گلها و برگهای این رزها کوچک بوده و فرم و شکل گیاه نیز بوته ای می باشد. به طوری که حد اکثر ارتفاع آنها حدود چهل سانتیمتر است. رزهای مینیاتور را علاوه بر کاشت در بیشتر باغچه ها و یا حاشیه ها, در گلدان نیز می توان پرورش داده و طی فصل سرد آنها را به داخل خانه انتقال داد.

رنگ آمیزی گل رز (۶۷)

رزهای رونده 

رزهای رونده شاخه هایی محکم و غیر قابل انعطاف دارند. گلهایشان نیز از نظر اندازه و حجم بزرگتر از گلهای Rambler می باشد و در طول فصل رشد دارای چند ین دوره گلدهی میباشند.

برای پوشاندن سطح د یوارها, اغلب از رونده رزهای رونده و برای پوشش زمین و همچنین تنه درختها و یا ستون های تزیینی بیشتر از رزهایRamble استفاده می شود.

رنگ آمیزی گل رز (۶۸)

رزهای درختچه ای

رزهایی که ساقه هایی به طول ۷۵ الی ۱۵۰سانتیمتر داشته باشند; در این گروه قرار می گیرند و به سه دسته تقسیم می شوند.دسته اول رزهای درختچه ای با طول ساقه ۷۵ سانتیمتر که به Half standard یا نیمه درختچه معروف هستند.

دسته دوم با طول ساقه ۱۰۰ سانتیمتر که به اصطلاح Full standard یا درختچه کامل نامیده می شود. و دسته سوم با ساقه ای به طول ۱۵۰سانتیمتر که Weeping standard یا همان رزهای مجنون می باشند.

رنگ آمیزی گل رز (۶۹)

عوامل محیطی

اغلب رزها مکانهای گرم و آفتابی یا نیمه آفتابی با خاک نرم و مقوی دارای آب کافی با جریان هوای زیاد را دوست دارند . بتابر این رزها گساهان پر توقعی محسوب می شوند . هر چه شرایط محیطی بهتر باشد به همان مقدار احتیاج رزها به مراقبت کمتر می شود.

رنگ آمیزی گل رز (۷۰)

گرما- آفتاب

برای رزها باید محل گرم و آفتابی انتخاب شود.فضاهای باز و چمنزارها و فضا های درختکاری شده بهتر می باشد . مکانهای نیمه سایه و یا سایه روشن را رزها به خوبی تحمل می کنند.

رنگ آمیزی گل رز (۱)

نوع خاک

بهترین و مناسبترین خاک , خاک نیمه سنگین شنی رسی هوموس دار و ماسه دار می باشد. خاکی که به مقدار کافی قدرت نگهداری مواد غذایی و آب را داشته و همچنین به قدر کافی نرم و پرزدار بوده و بتواند جریان عبور آب و هوا را خوب فراهم کند.

رنگ آمیزی گل رز (۲)

عمق خاک

برای رزهایی که ریشه شان نسبتا عمیق در خاک فرو می رود بهتر است خاک محل چند ماه قبل از کاشت به عمق دو بیلچه شخم زده و هوا داده شود.

رنگ آمیزی گل رز (۳)

آب 

رزها احتیاج به آب زیادی دارند و از طرفی نسبت به خیسی خیلی حساس می باشند. خاک مورد نظر باید قابلیت نگهداری آب کافی را داشته باشد . در صورتیکه خاک سبک بوده و قابلیت نگهداری آب را نداشته باشد, می توان با اضافه کردن ماسه و تورب تکه درشت و پرلیت و غیره آن را بهبود داد.

رنگ آمیزی گل رز (۴)

آبیاری رز

غفلت در امر آبیاری رزها , ضعیف شدن ریشه های سطحی,کاهش رشد ,کوچک ماندن گلها و پایان زود هنگام دوره ی گلدهی را بدنبال خواهد داشت آبیاری خوب بعد از قرار گرفتن گیاه در گودال کاشت برای این است که خاک کاملا خیس شود و بتواند با ریشه خوب تماس پیدا کند و در نتیجه رشد حوب گیاه فراهم بشود آب دادن مداوم و به موقع در سال اول خیلی ضروری است .از سال دوم آبدهی در مواقع خشک سال ضرورت دارد .

رنگ آمیزی گل رز (۵)

تکثیر رزها

تکثیر رزها بطرق قلمه زنی در قلمستانها یا موسسات تولید نهال که دارای تاسیسات تولید مه نمی باشد و اینکار را اغلب با رزهای کوتوله گلدانی انجام می دهند . قبل از همه چیز گلدانها ویا ظروف در نظر گرفته شده را با یک ماده و یا بستر ازدیادی که از ماسه شسته کریستال و تورب مرطوب به نسبت مساوی تشکیل شده است پر می کند و محتوای ظرف را قبل از قرار دادن قلمه بر گدار کمی مرطوب کرده و با دست اندکی فشار می دهند . در این مرحله به عنوان قلمه شاخه هایی مورد استفاده قرار می گیرند که کوتاه و رسیده باشند .

رنگ آمیزی گل رز (۶)

آفات و بیماریهای گیاه رز

رزها همانند هر موجود زنده ی دیگری توسط عوامل مضر و مخرب مورد حمله قرار می گیرند. عموما آفات در بهار و بیماریها در تابستان و پاییز شیوع می یابد.

قوی و سالم بودن گیاه و کاشت و نگهداری خوب میتواند تا حدی از خطر حملات آفت و بیماریها بکاهد ولی مصونیت صد در صد ایجاد نمی کند.

رنگ آمیزی گل رز (۷)

آموزش رنگ آمیزی گل رز

رنگ آمیزی گل رز (۸)

دانلود رنگ آمیزی گل رز

رنگ آمیزی گل رز (۹)

رنگ آمیزی گل رز کودکانه

رنگ آمیزی گل رز (۱۰)

نقاشی گل رز برای رنگ آمیزی

رنگ آمیزی گل رز (۱۱)

رنگ آمیزی گل رز آسان

رنگ آمیزی گل رز (۱۲)

رنگ آمیزی گل رز سخت

رنگ آمیزی گل رز (۱۳)

عکس رنگ آمیزی گل رز

رنگ آمیزی گل رز (۱۴)

رنگ آمیزی گل رز (۱۵)

رنگ آمیزی گل رز (۱۶)

رنگ آمیزی گل رز (۱۷)

رنگ آمیزی گل رز (۱۸)

رنگ آمیزی گل رز (۱۹)

رنگ آمیزی گل رز (۲۰)

رنگ آمیزی گل رز (۲۱)

رنگ آمیزی گل رز (۲۲)

رنگ آمیزی گل رز (۲۳)

رنگ آمیزی گل رز (۲۴)

رنگ آمیزی گل رز (۲۵)

رنگ آمیزی گل رز (۲۶)

رنگ آمیزی گل رز (۲۷)

رنگ آمیزی گل رز (۲۸)

رنگ آمیزی گل رز (۲۹)

رنگ آمیزی گل رز (۳۰)

رنگ آمیزی گل رز (۳۱)

رنگ آمیزی گل رز (۳۲)

رنگ آمیزی گل رز (۳۳)

رنگ آمیزی گل رز (۳۴)

رنگ آمیزی گل رز (۳۵)

رنگ آمیزی گل رز (۳۶)

رنگ آمیزی گل رز (۳۷)

 

رنگ آمیزی گل رز (۳۸)

رنگ آمیزی گل رز (۳۹)

رنگ آمیزی گل رز (۴۰)

رنگ آمیزی گل رز (۴۱)

رنگ آمیزی گل رز (۴۲)

رنگ آمیزی گل رز (۴۳)

رنگ آمیزی گل رز (۴۴)

رنگ آمیزی گل رز (۴۵)

رنگ آمیزی گل رز (۴۶)

رنگ آمیزی گل رز (۴۷)

رنگ آمیزی گل رز (۴۸)

رنگ آمیزی گل رز (۴۹)

رنگ آمیزی گل رز (۵۰)

رنگ آمیزی گل رز (۵۱)

رنگ آمیزی گل رز (۵۲)

رنگ آمیزی گل رز (۵۳)

رنگ آمیزی گل رز (۵۴)

رنگ آمیزی گل رز (۵۵)

رنگ آمیزی گل رز (۵۶)

رنگ آمیزی گل رز (۵۷)

رنگ آمیزی گل رز (۵۸)

رنگ آمیزی گل رز (۵۹)

رنگ آمیزی گل رز (۶۰)

رنگ آمیزی گل رز (۶۱)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.