بازسازی خانه قدیمی | ۳۰ عکس جالب از تغییر دکوراسیون خانه قدیمی ایرانی

بازسازی خانه قدیمی | ۳۰ عکس جالب از قبل و بعد تغییر دکوراسیون خانه قدیمی ایرانی

بازسازی خانه قدیمی و تبدیل آن به یک خانه شیک و زیبای امروزی شاید کار هر کسی نباشد و به حضور یک مهندس یا طراح دکوراسیون در این زمینه نیاز پیدا کنید اما قبل از هر چیز لازم است خودتان بدانید که چه چیزی از خانه رویایی و ایده آل خود میخواهید ، از قسمت های سنتی یک خانه قدیمی کدام قسمت ها را دوست دارید و میخواهید حفظ کنید و کدام قسمت ها را دوست ندارید و دوست دارید با ترفند های تغییر دکوراسیون بپوشانید یا تغییر دهید دهید .

در این نوشته عکس های تغییر دکوراسیون و بازسازی یک خانه قدیمی به صورت قبل و بعد از بازسازی کنار هم قرار گرفته است که دیدن آن بدون شک شما را شگفت زده خواهد کرد. در کنار این مطلب در مورد ترفند ها و نکات بازسازی خانه قدیمی و منازل کلنگی و تبدیل آن به خانه شیک و امروزی پسند بیشتر باه م صحبت خواهیم کرد.

بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی

۵ نکته مهم برای بازسازی خانه قدیمی 

۱- دکوراسیون سنتی را ترجیح میدهید یا مدرن ؟

قبلا از هر چیز تکلیفتا را با خودتان روشن کنید این که قرار است شما یک خانه قدیمی و طبعا دارای عناصری منطبق بر دکوراسیون سنتی را زیر و رو کنید و کی منزل کاملا مدرن با ظاهری اروپایی و امروزی بسازید یا نه فقط میخواهید قسمت هایی که دوست ندارید کمی تغییر دهید اما سر آخر منزل رویایی شما یک خانه راحت و نوستالژیک سنتی است . این تصمیم در کار شما تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت و روی تک تک تصمیم های شما مثل رنگ بندی ، برداشتن یا باقی گذاشتن طاقچه ها ، انتخاب متریال مورد استفاده در محیط موثر است .

اما بهتر است بدانید لازم نیست انتخاب شما کاملا مطلق و بدون انعطاف باشد ، سبک جدید و جذاب و پر طرفداری در طراحی دکوراسیون وجود دارد که به آن سبک تلفیقی میگویند ، که طبق آنچه از آن برمیاید ترکیبی از دکوراسیون مدرن است ، با تماشای عکس ها و نمونه هایی از آن متوجه میشوید که میتوانید به راحتی با کمی سلیقه خانه ای شیک ، امروزی و زیبا داشته باشید که تکه هایی از دکوراسیون سنتی مثل یک قالچه طرح گلیم ف یک طاقچه با وسایل آنتیک یا یک مبل قدیمی خاص به آن درخششی متفاوت داده باشند.

۲- بعضی عناصر را در محیط برجسته کنید و باقی را حذف کنید .

معمولا خانه های قدیمی پر از طاقچه بیرون آمدگی و تو رفتگی ، شومینه و سکو و غیره هستند ، حفظ بعضی آنها و حتی تاکید روی آنها با کمی تعمیر و تغییرات دکوراسیون شما از باقی آپارتمان های بساز بفروشی که همه مثل هم هستند متمایز خواهد کرد. اما با حفظ همه آنها خانه شما شلوغ پلوغ و به هم ریخته خواد شد پس یک طاقچه که محل آن را دوست دارید یا چیزی شبیه ان را حفظ کنید و بقیه را از بین ببرید .

برای مثال میتوانید تاقچه های قدیمی را با کمک یک نجار یا طراح دکوراسیون تبدیل به یک کتابخانه مدرن و شیک کنید که بجز کتاب هایتان از وسایل تزیینی شیک و مدرن ، سبد های حصیری و چند قابل عکس خانوادگی پذیرایی کند .یا تو رفتگی گوشه اتاق را با چند وسیله سنتی آنتیک و پارچه ترمه به نقطه جذاب و خاص دکوراسیون اتاق تبدیل کنید اما گچبری ها و آینه کاری های اضافه احتمالا قسمت هایی هستند که باید به سادگی با کمک یک بنا آنها را حذف کنید.

۳- از رنگ بخصوص رنگ های روشن کمک بگیرید . 

خانه های قدیم اغلب پر از جزئیات هستند ، طاقچه ها ، گچبری ها و آینه کاری های روی دیوار یا روی سقف ، ستون ها با گچ بری های روی آن ، سکو و تو رفتگی و بیرون زدگی هایی که در گذشته با یک رو طاقچه ای یک گلدان و قاب های عکس پر میشد و حالا دیگر هیچ کدام از آنها مثل گذشته مد نیست ، اگر برای هر کدام از این موراد برنامه ای دارید مثلا میخواهید روی یکی از طاقچه ها را پر از قاب عکس های زیبای دو نفره کنید که هیچ اما اگر دوستشان ندارید باید فکری برای آن کنید .

اگر این جزئیات را نمیخواهید ، با وسایل خانه که مدرن هستند تطابق ندارند از طرف از بین بردن آنها هم برای شما هزینه بردار یا غیر ممکن است بهترین راه کمک گرفتن از رنگ ها وبخصوص رنگ های روشن است . بهتر است همه ریزه کاری ها را با رنگی مثل سفید ، طوسی روشن ، استخوانی یا چیزی شبیه آن رنگ کنید با یک دست شدن رنگ ها به جای چند رنگ بودن ، از تاکید روی آنها جلوگیری کرده اید طوری که دیگر چندان به چشم نخواهند آمد.

۴. تغییرات در و پنجره ها در بازسازی خانه های قدیمی :

در خانه های قدیمی تاکید زیادی روی در و پنجره وجود دارد اما حالا ممکن است برای شما چندان دلپذیر نباشد که در پذیرایی تعداد زیادی پنجره با ابعاد کوچک وجود داشته باشد بهترین کار کمک گرفتن از یک معمار خبره برای اتصال همه این پنجره ها به هم و تشکیل یک پنجره بزرگ و مدرن است در غیر این صورت میتوانید از یک پرده بزرگ سرتاسری برای کی ضلع دیوار کمک بگیرید ، پرده های پانچ شیک و ساده مدرن بهترین انتخاب هستند . همینطور پرده های زبرا یا پرده کرکره های چوبی که امروزه در دکوراسیون مدرن جایگاه ویژه ای دارند .

البته این قانون استثنایی هم دارد اگر در خانه قدیمی شما پنجره های چوبی با شیشه های رنگی وجود دارد شما خیلی خوش شانس هستید پس به آنها دست نزنید . بلکه با کمی تعمیر و بازسازی آن را به نقطه قوت و تمایز دکوراسیون خود تبدیل کنید .

نکته دیگر این است که خانه های قدیمی گاهی پنجره های کوچکی بین اتاق ها یا بین آشپزخانه اتاق دارند پنجره های کوچکی که گاهی بیشتر شبیه یک دریچه ارتباط و انتقال وسایل پذیرایی عمل میکرده اند و حالا هیچ کاربردی ندارند اگر خیلی کوچک هستند میتوانید برای پوشاندن آنها از یک تابلو مدرن با قاب چوبی ساده کمک بگیرید اما اگر بزرگ هستند ناچارید باز هم دست به کار یک معمار یا بنا شوید تا برای شما پرش کنند مگر این که ایده خاص و منحصر به فردیی برای خانه خود داشته باشید.

۵.تغییر وسایل مهم مثل مبلمان ، فرش  : 

درست است که همه ما دنبال راه های کم هزینه برای یک تغییر دکوراسیون اساسی هستیم اما اغلب تغییر و بازسازی خانه قدیمی به تغییر وسایل قدیم آن نیاز دارد . برای مثال تغییر مبلامان چوبی سلطنتی کلاسیک و اصطلاحا مبلمان استیل به یک دسل مبل ساده با رنگ های یک دست راحتی تغییر شگرفی از یک خانه سنتی به مدرن ایجاد خواهد کرد. دکوراسیون مردن بر پایه سادگی استوار است پس مبل ها بهتر است از طرح ها و رنگ ها ساده و ترجیحا از رنگ های خنثی انتخاب شود.

فرش ها در واقع استثنا هستند برای داشتن یک خانه مدرن لازم نیست حتما و لزوما سراغ فرش های مدرن بروید چون حتی درکوراسیون مدرن هم شیفته فرش سنتی و دست باف است اما بهتر است فکری برای کف پوش خانه کنید ، پارکت یا سرامیک را جاگزین موکت کنید و به جای این که سرتاسر خانه را با قالی های رنگارنگ فرش کنید تنها تکه هایی از زمین مثل وسط پذیرایی ، زیر میز نهار خوری ، جلو میز کنسول و … را با قالیچه های سنتی یا گلیم یا فرش های پشمی بپوشانید تا جلوه آن هزار برابر شود .

بازسازی خانه قدیمی در ایران
بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینهبازسازی خانه قدیمی (۱)بازسازی خانه قدیمی (۲)

عکس های بازسازی خانه قدیمی

بخش اعظمی از تغییرات و بازسازی خانه های قدیمی میتواند در تعمیر و بازسازی وسایل قدیمی خلاصه شود ، به تعییر میز آینه قدیمی و کهنه و تبدیل آن به نقطه قوت دکوراسیون یک خانه مدرن در شکل بالا دقت کنید تا متوجه شوید برای تغییر دکوراسیون لازم نیست هر چیزی داریم را دور بریزیم و از نو همه چیزها را طبق دکوراسیون جدید خریداری کنیم.

ویژگی مهم تغییر و تغمیر وسایل قدیم تنها صرفه جویی و جلوگیری از اسراف نیست بلکه موضوع این است که به این ترتیب شما خانه ای خاص و تک دارید نه خانه ای با وسایلی که شبیه همه خانه های دیگر است ، به علاوه اینطوری شما از هر کدام از وسایل خانه خاطره ای شیرین خواهید داشت که مجموعا به شما حسی خوبی به خونه خود خواهد داد.

بازسازی خانه قدیمی عکس
بازسازی خانه قدیمی ایرانی

بازسازی خانه قدیمی (۳)
بازسازی خانه قدیمی (۴)

بازسازی خانه قدیمی

برای بازسازی اتاق خواب مثل شکل تصاویر بالا یک نکته مهم این است که اتاق خواب محل استراحت و آرامش است پس تا جایی که ممکن است ریخت و پاش و تزیینات اضافه را حذف کنید به جای فرش از کف پوش مثل پارکت ساده کمک بگیرید و از کمترین میزان وسایل تزیینی و خرده ریز اضافی در اتاق خواب استفاده کنید ، این محل قرار است آرامش بخش و خواب آور باشد.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
بازسازی خانه قدیمی به مدرن

بازسازی خانه قدیمی (۵)بازسازی خانه قدیمی (۶)

بازسازی خانه وسایل قدیمی

همانطور که در بالا گفتیم بد نیست بعضی المان ها در خانه های قدیمی را در هنگام بازسازی و تعمیرات حفظ یا حتی ایجاد کنید ، یکی از این موراد استفاده از دیوار پوش های طرح آجر به جای کاغذ دیورای یا استفاده از سنگ های آنتیک است که این روز ها به یک سبک مدرن و جذاب در دکوراسیون مدرن بدل شده است درست مثل شومینه خاص و مدرن در تصاویر بالا که روی یک دیوار به درد نخور ایجاد و با آجر پوشانده و سپس رنگ شده است .

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی خانه قدیمی (۷)بازسازی خانه قدیمی (۸)

بازسازی خانه قدیمی در ایران

با نگاهی به تصاویر بالا یک نکته برای شما کاملا روشن خواهد شد ، و آن این است که در بازسازی خانه هیچ چیزی غیر ممکن نیست و از دل هر خانه کهنه و کلنگی میتوانید خانه ایده آل و رویایی خود را بیرون بیاورید درست است که این امر هزینه بر و زمان بر خواهد بود اما باید به این نکته هم توجه داشت که همه هزینه ای که شما برای زیبا تر شدن خانه و بازسازی و تعمیر آن صرف میکنید به ارزش ملک شما اضافه خواهد شد . به علاوه هیچ چیز مثل یک خانه راحت و دنج ارامش بخش زندگی شما نخواهد بود.

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه
بازسازی خانه قدیمی عکس قبل و بعد 

بازسازی خانه قدیمی (۹)
بازسازی خانه قدیمی (۱۰)

بازسازی خانه قدیمی ایرانی

همانطور که تصاویر بالا مشاهده میکنید و حتما تا به حال متوجه آن شده اید ، دکوراسیون مدرن امروز تحت تاثیر چند پارامتر مهم است ، یکی سادگی در انتخاب وسایل و چیدمان است و دیگری استفاده از رنگ های روشن و خنثل بخصوص رنگ سفید پس برای داشتن یک دکوراسیون مدرن در یک خانه سنتی لازم نیست راه زیادی بروید همین که یک عالمه خرت و پرت اضافه و تزیینات را دور بریزید و از مبلمان ، کابینت ها و وسایل سفید برای دکوراسیون خانه استفاده کنید بیشتر راه را رفته اید .

بازسازی حیاط خانه قدیمی
بازسازی آشپز خانه قدیمی 

بازسازی خانه قدیمی (۱۱) 
بازسازی خانه قدیمی (۱۲)

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

مواردی که در بالا گفتم حالا در مورد بازسازی آشپزخانه قدیمی به خوبی خودش را نشان میدهد ، کابینت های ساده سفید مهم ترین و رایج ترین نوع کابینت ها در دکوراسیون مدرن است . حتی اگر عکس های موجود در نت با عنوان تغییر دکوراسیون آشپزخانه را بررسی کنید در نود درصد موراد به آشپزخانه هایی با کابینت های چوبی با رنگ چوب برمیخورید که بعد از تغییر دکوراسیون به رنگ سفید در آمده اند ، رنگ های خنثی و در راس آنها رنگ سفید بیشترین محبوبیت را در دکوراسیون مدرن دارد که ظاهری شیک و ساده دوست داشتنی و زنده به محیط آشپزخانه میدهد .

بازسازی اتاق خواب خانه قدیمی
بازسازی پذیرایی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی (۱۳)
بازسازی خانه قدیمی (۱۴)

قبل و بعد از بازسازی

قبل و بعد از بازسازی خانه
قبل و بعد از بازسازی ساختمان

بازسازی خانه قدیمی (۱۵)
بازسازی خانه قدیمی (۱۶)

قبل و بعد بازسازی منزل

قبل و بعد از بازسازی آپارتمان
قبل و بعد بازسازی خانه

بازسازی خانه قدیمی (۱۷)
بازسازی خانه قدیمی (۱۸)

عکس قبل و بعد بازسازی خانه

عکس قبل و بعد از بازسازی خانه
عکس قبل و بعد بازسازی ساختمان

بازسازی خانه قدیمی (۱۹)بازسازی خانه قدیمی (۲۰) 

عکس قبل و بعد از بازسازی

قبل و بعد از تغییر دکوراسیون
عکس قبل و بعد تغییر دکوراسیون

بازسازی خانه قدیمی (۲۱)

بازسازی خانه قدیمی (۲۲)

عکس های قبل و بعد از بازسازی منزل قدیمی 

در ادامه نظر شما عزیزان را به تصاویر دیگری

که قبل و بعد از بازسازی خانه های قدیمی

و تبدیل آن به یک خانه مدرن ، شیک و زیبای جدید گرفته شده است جلب میکنم .

این تصاویر از صفحات اینستاگرام و وب جمع آوری

و تقدیم حضور شما شده است م با ما همراه باشید .

بازسازی منزل قدیمی
بازسازی منزل کوچک

بازسازی خانه قدیمی (۲۳)
بازسازی خانه قدیمی (۲۴)

بازسازی منزل کلنگی 

تصاویر به کار رفته در این نوشته از صفحات مختلف اینستاگرامی جمع آوری شده است اما اکثر آنها از این صفحه خوب اینستاگرامی در اینجا بازنشر شده است . جهت رعایت کپی رایت : )

بازسازی منزل با کمترین هزینه
بازسازی منزل ارزان

بازسازی خانه قدیمی (۲۵) بازسازی خانه قدیمی (۲۶)

عکس بازسازی خانه
عکس بازسازی خانه های قدیمی
عکس بازسازی خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی (۲۷) بازسازی خانه قدیمی (۲۸)

عکس خانه بازسازی شده
تصاویر بازسازی خانه های قدیمی
تصاویر بازسازی خانه

بازسازی خانه قدیمی (۲۹) بازسازی خانه قدیمی (۳۰)

بازسازی حمام دستشویی ، بازسازی حیاط خانه  ، بازسازی آشپزخانه منزل قدیمی
بازسازی هال پذیرایی خانه ، بازسازی اتاق خواب خانه  ، بازسازی اتاق بچه در خانه قدیمی

بازسازی خانه قدیمی

مطالب مرتبط :

تغییر دکوراسیون | ۲۴ عکس قبل و بعد تغییر دکوراسیون خانه های ایرانی

چگونه خانه قدیمی را تغییر دکوراسیون دهیم؟

چیدمان سنتی خانه |تلفیق دکوراسیون سنتی و مدرن + ۳۰ عکس از چیدمان سنتی


ممکن است شما دوست داشته باشید
11 نظرات
 1. بهاره می گوید

  ببخشید این عکس هایی که گذاشتین آیا صاحب خونه ازشون مطلع هست؟ یا به عبارتی آیا از صاحب عکس ها اجازه گرفتین؟

  1. saeed می گوید

   سلام دوست عزیز . اگر دقت کنید در انتهای این مطلب لینک صفحه اینستاگرامی که تصاویر از اونجا بازنشر شدن را قرار دادیم به جهت رعایت کپی رایت 🙂
   اصولا در دلبرانه تلاش کردیم در اکثر مطالب رعایت به حقوق کپی رایت رو مد نظر قرار بدیم .

 2. فریبا می گوید

  سلام
  من خیلی دوست دارم که یه خونه قدیمی بگیرم و بدم برام اونطوری که دوست دارم درستش کنن ولی شنیدم خونه های قدیمی حتی از خونه های نوساز هم گرونتره. همینطوره؟

  1. saeed می گوید

   به خیلی شرایط بستگی داره مسلما

 3. ناشناس می گوید

  لطفا ازخونه های قبل وبعد بازسازی عکس های بیشتری بزارید.

  1. saeed می گوید

   پست های متنوعی در این باره داریم … تو خود سایت سرچ کنید.

   1. حسینی می گوید

    سلام و عرض ادب
    میشه لطفا از هزینه های انجام این کار ها هم صحبت کنید

 4. سارا می گوید

  خیلی خوشگل بود دمشون گرم

  1. saeed می گوید

   همینطوره : )

 5. محمد می گوید

  اقا عالی کار شده من خودم یه خونه ۶۰متری توی کرمانشاه منطقه متوسط نشین خریدم ۱۵۰م خرجش کردم الان به نظر خودم لاکچری ترین خونس بله میشه البته اون ۱۵۰تومن رو وام گرفتم ولی ارزش داشت

  1. saeed می گوید

   کاش شما هم عکس از بازسازی خونتون بفرسیتد برای ما که بیننده های سایت ایده بگیرن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.