پرده پانچی | ۲۵ مدل پرده پانچ شیک و جدید + آموزش دوخت پرده پانچ

پرده پانچی | ۲۵ مدل پرده پانچ شیک و جدید + آموزش دوخت پرده پانچ

پرده پانچ از آن مدل هایی است که هیچ وقت از مد نمی افتد و قدیمی نمیشود عوضش این روز ها حسابی روی بورس است و اغلب پرده های جدید و شیک بازار از مدل پرده پانچ یا پرده پانچی هستند . خوبی این مدل این است که به دوخت و دوز چندانی احتیاج نیست و مثل مدل های دیگر پرده درست کردن چین و پلیسه به تخصص بالایی نیاز ندارد . فقط کافی است ۲ برابر اندازه پنجره پارچه تهیه کنید و طبق آموزش پایین به سادگی پرده را پانچ کرده و از چوب پرده عبور دهید .

پرده پانچی پانچ (۱)

پرده پانچ

پرده یکی از مهم ترین اجزای خانه است ، چرا که اثر خیلی زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه و راحتی اهالی منزل دارد . به همین خاطر است که اغلب در تغییر دکوراسیون به سراغ تغییر پرده ها میرویم . یکی از انواع پرده که هم از نظر شیک بودن و از مد نیافتادن عالی است هم دوخت و دوز آن کار نسبتا ساده ای است پرده پانچ یا پرده پانچی است . در این نوشته در مورد این نوع پرده بیشتر صحبت خواهیم کرد و مدل های زیبایی از انواع پرده پانچی را در خانه های ایرانی با هم خواهیم دید .

پرده پانچی پانچ (۲۲)

پردهای پانچ

یک ایده بسیار عالی در مورد دوخت پرده پانچ و به کارگیری آن در دکوراسیون منزل در کنار هم قرار دادن چند رنگ پارچه است ، مثل شکل زیر که از کنار هم قرار دارد یک رنگ گرم و یک رنگ خنثی ترکیب بسیار زیبایی ساخته شده است . اگر شما هم به این سبک علاقه مند هستید باید بدانید بهتر است بعد از انتخاب این نوع پرده پانچی از رنگ های بکار رفته در آن در وسایل خانه مثل کوسن ، قاب عکس ، تزیینات و دکوری ها استفاده کنید که یک هارمونی زیبا در دکوراسیون خانه به وجود بیاید .

پرده پانچی پانچ (۲۱)
پردهای پانچ شده

پرده پانچی پانچ (۲)
مدل پردهای پانچ

به فرم پرده پانچ در تصویر زیر دقت کنید دوختن پارچه به این سبک باعث میشود حلال های گرد تر و شیک تری روی پارچه به وجود بیاید که با هیچ کدام از مدل های دیگر پرده مثل انواع پرده چیندار و پلیسه به وجود نمی آید . به علاوه این مدل تنهایی یک مدل پرده شیک و مدرن محسوب میشود و نیازی به استفاده از قاب پرده های گران قیمت و عجیب و غریب دیگر حس نخواهد شد. اینطوری در تهیه یک پرده شیک و مدرن حسابی صرفه جویی کرده اید.

پرده پانچی پانچ (۱۹)
پردهای پانچ

پرده پانچی پانچ (۳)

پرده پانچ شده

پرده های پانچی اغلب با پارچه های ساده و شکیل مثل مخمل و کتان برای پذیرایی و با پارچه های گل دار و رنگی رنگی برای آشپز خانه و اتاق خواب انتخاب میشود . انتخاب این مدل پرده به شما این امکان را میدهد که به راحتی پرده اتاق خواب خود را از جنس و طرح و رنگ روتختی انتخاب کرده و یک هماهنگی زیبا در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کنید .

پرده پانچی پانچ (۲۵)
مدل پرده پانچ

پرده پانچی پانچ (۴)
پرده پانچ

اغلب ما فکر میکنیم برای این که خانه شیک و زیبایی داشته باشیم باید از پارچه های طرح دار گران قیمت و قاب پرده های گران قیمت تر استفاده کنیم . اما به دیدن تصویر زیر حتما شما هم با من هم عقیده میشود که به راحتی با تهیه و کنار هم قرار دادن چند پارچه ساده با قیمت مناسب بدون دوخت والان و قاب پرده چوبی میتوانید یک خانه با دکوراسیون شیک و متفاوت داشته باشید. که هیچ وقت از مد نمی افتد .

پرده پانچی پانچ (۵)

پردهای پانچی

پرده پانچی پانچ (۶)
مدل پردهای پانچی

مدل پرده پانچ یا اصطلاح پرده پانجی در گذشته بیشتر به عنوان پرده اتاق خواب ، پرده آشپز خانه و پرده حمام انتخاب میشد . اما الان خیلی از پرده های شیک و جدید پذیرایی هم از این دوخت پرده به علت ساده گی و شیک بودن استفاده می شود .

پرده پانچی پانچ (۲۴)

پردهای پانچی

پرده پانچی پانچ (۷)

پرده پانچی

قبلا هم در مورد پرده پانچ و مدل ها ایده های آن و عکس این مدل پرده در خانه های ایرانی یک مطلب خیلی خوب و کامل داشته ایم بعد از دیدن عکس های این نوشته میتوانید روی لینک زیر کلیک کرده و عکس های آن را هم تورقی بفرمایید .

پرده پانچ | ۳۳ عکس پرده مدل پانچی در خانه های ایرانی ۲۰۱۷

پرده پانچی پانچ (۸)

مدل پرده پانچی

اگر چه توصیه میشود برای دوختن پرده های پانچ از پارچه های خیلی ضخیم استفاده نشود چون چین دان و حالت دادن آن سخت است برای برای پرده پذیرایی طبیعتا انتخاب پارچه های سبک و دم دستی سلیقه خیلی از ما نیست و بهتر است از پارچه های نسبتا سنگین و رسمی موجود در بازار مثل مخمل و کتان استفاده شود .

پرده پانچی پانچ (۱۸)
پرده پانچی

پرده پانچی پانچ (۹)

عکس پرده پانچ

حتما شنیده اید برای این که خانه شما بزرگتر و دلباز تر به نظر بیاید و سقف خانه بلند تر به چشم بیاید بهتر است از پرده هایی عمودی بدون والان و قاب از سقف تا کف زمین استفاده کنید. تاثیر این انتخاب پرده های پانچی در دکوراسیون واقعا همینطور است با انتخاب این مدل پرده ها با ایجاد خطای دید سقف خانه بلند تر و در نتیجه خانه دلباز تر و بزگتر دیده خواهد شد .

پرده پانچی پانچ (۱۰)

آموزش پرده پانچ

پرده پانچی پانچ (۱۱)

آموزش دوخت پرده پانچ

پرده پانچی پانچ (۱۲)

آموزش تصویری پرده پانچ

این هم یک مدل دیگر از دوخت پرده های پانج در خانه های ایرانی که میتوانید با تماشای آنها مدل و رنگ و طرح پرده مورد نظر خود را انتخاب کرده و خانه را سلیقه خودتان بچینید یا تغییر دکوراسیون دهید .

پرده پانچی پانچ (۱۳)

عکس پرده پانچی

پرده پانچی پانچ (۱۴)

آموزش پرده پانچی

این مدل پرده – پرده پانچی – بخصوص برای خانه ها و آپارتمان های امروز که اغلب کوچک و جمع و جور هستند انتخاب خوبی است چون به علت سادگی و همینطور به علات نداشتن زرق و برق اضافه هم شیک و مدرن است و هم خانه را دلباز تر وبزرگ تر نشان میدهد.

پرده پانچی پانچ (۱۵)

آموزش دوخت پرده پانچی

پرده پانچی پانچ (۱۶)

مزایای دوخت پرده پانچ :

  1. شیک بودن و مدرن بودن این مدل پرده و این که هیچ وقت از مد نمی افتد
  2. دوخت آن ساده است و با کمترین مهارت در خیاطی و دوخت پرده میتوانید خودتان آن را تهیه کنید .
  3. به علت نداشتن والان و زرق و برق اضافی خانه را بزگتر ، دلباز تر و سقف آن را بالاتر نشان می دهد .
  4. مقرون به صرفه است چون نه نیاز به والان و قاب های گران قیمت دارد و نه پارچه های گران قیمت .
  5. هم برای پذیرایی هم برای اتاق خواب و آشپز خانه و حمام زیبا و شیک است.

پرده پانچی پانچ (۱۷)

مدل پرده پانچ پذیرایی

پرده پانچی پانچ (۲۰)

عکس پرده پانچ اتاق خواب

پرده پانچی پانچ (۲۳)

آموزش پرده پانچ

 آموزش دوخت و تهیه پرده پانچ

در انتهای این مطلب به آموزش تهیه و دوخت پرده پانچ می پردازیم . کلیپ زیر اگر چه به زبان انگلیسی است اما چون دوختن این مدل پرده به تخصص و مهارت زیادی نیاز ندارد میتواند به کمی دقت کار شما را راه بیاندازد . بخصوص که همه مراحل دوخت و پانچ به صورت تصویر در آن به نمایش در آمده است . امیدوارم این آموزش برای شما مفید و به درد بخور باشد .

همچنین بخوانید : 

پرده پانچ | ۳۳ عکس پرده مدل پانچی در خانه های ایرانی ۲۰۱۷

پرده پذیرایی | ۳۰ عکس از مدل پرده پذیرایی شیک در خانه های ایرانی

پرده سنتی طرح دار | ۲۲ مدل پرده سنتی بسیار زیبا برای پذیرایی و اتاق

پرده آویز گلیمی | ۲۵ مدل پرده گلیمی اویز سنتی زیبا و اصیل

۴۰ مدل پرده پذیرایی + چه پرده ای انتخاب کنیم که به خانه بیاید؟

پرده آشپز خانه + ۶۰ مدل جدید پرده آشپزخانه که تا حالا ندیده اید


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.