پرده پذیرایی | ۳۰ عکس از مدل پرده پذیرایی شیک در خانه های ایرانی

پرده پذیرایی | ۳۰ عکس از مدل پرده پذیرایی شیک در خانه های ایرانی

این که چه پرده ای را به عنوان پرده پذیرایی خانه خود انتخاب کنیم نقش خیلی مهمی در دکوراسیون و زیبایی خانه ما خواهد داشت این لزوما به معنی انتخاب پرده ای با پارچه های گران قیمت ، کتیبه ها و آویز ها و والان های مجلل نیست ، حتی با انتخاب ساده ترین پرده ها به شرطی که با مدل دکوراسیون و وسایل خانه شما هماهنگی داشته باشد ، میتوانید خانه ای شیک و زیبا و دلنشین داشته باشید.

موضوع این نوشته از دلبرانه پرده پذیرایی و مدل های آن است ، البته در این نوشته بیشتر به مدل های ایرانی و معروف تر پرده های پذیرایی پرداخته ایم نه مدل های پرده اروپایی که گاهی سنخیت چندانی با دکوراسیون ها و خانه های اغلب کوچک و نقلی ما ندارند . با ما در این نوشته همراه شوید .

پرده پذیرایی (۱)

پردهای پذیرایی جدید
پردهای پذیرایی شیک

همانطور که گفتیم انتخاب درست پرده برای پذیرایی نقش خیلی مهمی در زیبایی چیدمان خانه شما دارد ، هر چند ممکن است نخواهید خیلی برای پرده پذیرایی هزینه کنید در این صورت کار شما سخت هم خواهد شد چون باید پرده ای را با قیمت مناسب تر انتخاب کنید که مچنان زیبا و متناسب و موجه باشد.

پرده پذیرایی (۲)
جدیدترین پردهای پذیرایی ۲۰۱۷

پرده پذیرایی (۳)
جدیدترین پردهای پذیرایی
زیباترین پردهای پذیرایی

یک نکته در مورد هزینه پرده این است که مجلل بوده و زرق و برق زیاد نه تنها اغلب باعث زیبایی هال و پذیرایی شما نمیشود بلکه خانه را از یک محیط راحت و دلچسب به یک کاخ موزه مجلل و نچسب تبدیل میکند ولی به طور کلی معمولا گران ترین پرده خانه پرده پذیرایی است ، پس اگر الان نمیتوانید برای همه خانه پرده های گران قیمت تهیه کنید اول پرده مناسبی برای پرده پذیرایی که بیشتر تو چشم است تهیه کنید بعد که دست و بالتان باز تر شد به سراغ پرده قسمت های مختلف خانه مثل آشپزخانه و اتاق ها بروید .

پرده پذیرایی (۴)
جدیدترین پردهای پذیرایی ۲۰۱۸
مدل پردهای پذیرایی

پرده پذیرایی (۵)
مدل پردهای پذیرایی ساده
پردهای پذیرایی

انتخاب پرده به قدری مهم است که یکی از معمول ترین گزینه های تغییر دکوراسیون ، عوض کردن پرده پذیرایی به همراه چند کوسن ست با رنگ پرده برای قسمت هال و پذیرایی خانه است . در لینک پایین ۳۵ مدل ست کوسن و پرده را خواهید دید و حسابی برای یک تغییر دکوراسیون ارزان ولی زیبا وسوسه خواهید شد .

مدل کوسن و پرده ست | ۳۵ مدل ست کردن کوسن با وسایل خانه

پرده پذیرایی (۶)
مدل پردهای جدید پذیرایی ۲۰۱۸
مدل پردهای جدید پذیرایی ۲۰۱۷
جدیدترین پردهای پذیرایی ۲۰۱۶

پرده پذیرایی (۷)
مدل پردهای پذیرایی ۲۰۱۷
مدل پردهای پذیرایی ۲۰۱۶

یک راهنمایی برای این که چطور پرده مناسبی برای پذیرایی و کلا خانه خود انتخاب کنید این است . مدل پرده ببینید ! همین . یعنی در اینترنت ، سایت های ایرانی و خارجی ، مغازه ها و فروشگاه های فروش پرده یک عالمه مدل پرده برای پذیرایی و جاهای دیگر خانه ببینید بعد آن پرده را در خانه خود با وسایلی که دارید یا میخواهید بخرید تصور کنید بعد تصمیم بگیرید کدام مدل پرده با کدام رنگ و طرح برای خانه شما مناسبت تر است .

پرده پذیرایی (۸)
جدیدترین پردهای پذیرایی ۹۷
جدیدترین پردهای پذیرایی ۹۸

پرده پذیرایی (۹)

مواردی که در انتخاب پرده پذیرایی تاثیر دارد ؟ 

  1. نور : فراموش نکنید پنجره ها روزنه های ورود نور به خانه شماست آنها را کور نکنید
  2. رنگ : به رنگ بندی کلی فضای خانه دقت کنید و رنگی هماهنگ با آن – نه دقیقا عین آن – انتخاب کنید .
  3. طرح : اگر مبل و فرش و کاغذ دیواری شما همه طرح دار و شلوغ هستند طرح های ساده و در غیر این صورت پرده های گل دار و طرح دار انتخاب کنید .
  4. اندازه : هم اندازه پنجره ها و تعداد آنها و هم اندازه خود خانه برای انتخاب مدل پرده مهم است . برای خانه های کوچک پرده های بزرگ و بلند انتخاب کنید .
  5. دید : با توجه به فرهنگ ما اگر خانه شما از بیرون دید دارد ناچار هستید برای حفظ حریم خصوصی خانه پرده ها را با آستر بدوزید که در شب دید نداشته باشد .
  6. بودجه : این نکته تقریبا مهم ترین نکته در دروخت پرده است ، ولی از آن مهم تر سلیقه شما در انتخاب یک پرده مناسب برای خانه است .

 

پرده پذیرایی (۱۰)
جدیدترین پرده پذیرایی ۲۰۱۸

پرده پذیرایی (۱۱)
مدل کوسن و پرده ست 

رنگ پرده از مهم ترین فاکتور های انتخاب پرده است ، به خانه خود و وسایل از جمله کاغذ دیواری یا رنگ کلی دیوار ها ، مبل و فرش و تزیینات خانه نگاه کنید و لیستی از رنگ های پر کاربرد در خانه تهیه کنید ، بعد هنگام خرید پرده رنگی را انتخاب کنید که بقیه وسایل هم به کار رفته باشد ، یا اگر پرده شما طرح دار است در طرح ها و نقش های آن یکی از آن رنگ ها وجود داشته باشد ، اینطوری هارمونی و هماهنگی بین اجزای خانه ایجاد میکنید .

اما اگر پرده ای انتخاب کردید که کاملا با رنگ های وسایل خانه در تضاد بود برای ایجاد هماهنگی خوب است چند کوسن با رنگ بندی پرده تهیه کرده و روی مبل ها بچینید که هماهنگی رنگی در خانه برقرار شود .

۳۰ سری کوسن مبل در رنگ های مختلف | مبل و پرده ام را با چه کوسنی ست کنم ؟

پرده پذیرایی (۱۲)
جدیدترین پرده پذیرایی ۲۰۱۷
مدل پرده پذیرایی

پرده پذیرایی (۱۳)
مدل پرده پذیرایی ساده
پرده پذیرایی

نور نور نور ! شاید الان که در حال خرید پرده هستید فقط به زیبایی و شیک بودن پرده توجه کنید و کاملا فراموش کنید که دارید خود را به کلی از نور طبیعی روز و طراوت یک روز بارانی محروم میکنید تنها به این دلیل که پرده ای که انتخاب میکنید قابلیت کنار زدن را ندارد و بیشتر یک قسمت دکوری از خانه است تا پرده به مفهوم واقعی آن . اگر چه این موضوع کاملا سلیقه ای است ، اما فراموش نکنید هیچ نور پردازی جای نور طبیعی آفتاب را در خانه شما نمیگیرد.

پرده پذیرایی (۱۴)
مدل پرده جدید پذیرایی ۲۰۱۶
مدل پرده جدید پذیرایی ۲۰۱۷
جدیدترین پرده پذیرایی ۲۰۱۸

پرده پذیرایی (۱۵)
مدل پرده پذیرایی ۲۰۱۸
مدل پرده پذیرایی ۲۰۱۷

پرده پذیرایی (۱۶)
جدیدترین پرده پذیرایی ۹۶
جدیدترین پرده پذیرایی ۹۷

پرده پذیرایی (۱۷)

مدل پرده پذیرایی جدید
مدل پرده پذیرایی ساده

پرده پذیرایی (۱۸)
مدل پرده پذیرایی ۲۰۱۷
مدل پردهای پذیرایی ۲۰۱۶

پرده پذیرایی (۱۹)
مدل پرده پذیرایی شیک
مدلهای پردهای پذیرایی

پرده پذیرایی (۲۰)
مدل پرده پذیرایی

پرده پذیرایی (۲۱)
مدل پردهای جدید پذیرایی ۲۰۱۷
مدل پرده جدید پذیرایی ۲۰۱۶

پرده پذیرایی (۲۲)

مدل پردهای جدید پذیرایی ۲۰۱۸
مدل پرده جدید پذیرایی ۲۰۱۷

پرده پذیرایی (۲۳)

مدل پردهای جدید پذیرایی ۹۷
مدل پرده جدید پذیرایی ۹۶

پرده پذیرایی (۲۵)

پردهای حال
مدل پردهای حال

پرده پذیرایی (۲۶)

پرده هال پذیرایی
مدل پرده هال پذیرایی

پرده پذیرایی (۲۷) پرده پذیرایی (۲۸) پرده پذیرایی (۲۹) پرده پذیرایی (۳۰)

برای راهنماییی های بیشتر برای خرید و انتخاب پرده پذیرایی میتوانید این نوشته از سایت خوب چیدانه را مطالعه کنید .

۷ نکته برای انتخاب و خرید پرده پذیرایی در دکوراسیون داخلی  منزل

پرده و لوازم پارچه ای : همان طور که همه ما می دانیم ست کردن پرده، مبلمان و فرش در دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است و در این میان پرده ها از اهمیت ویژه ای برخوردارهستند، پرده ها یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عناصر در دکوراسیون داخلی منزل هستند، چرا که مستقیما با نور طبیعی منزل سر و کار دارند. باید در انتخاب پرده دقت کافی را داشته باشیم تا علاوه بر نوردهی مناسب بتوانیم زیبایی فضا را نیز تامین کنیم. با اکسیر همراه باشید تا به شما بگوید چگونه می توانید پرده ای مناسب برای فضا داخلی منزل تان تهیه کنید.

بافت مناسب پرده ها زیبایی دکوراسیون منزل شما را دو چندان می کند

شما باید با توجه به محیط زندگی خودتان بافت پارچه مناسب را انتخاب نمایید، اگر در محیط گرمسیری زندگی می کنید، استفاده از پارچه های سبک و لطیف مناسب ترند و باعکس اگر محیط زندگی شما سردسیری است می توانید از پارچه هایی با بافت سنگین تر مانند مخمل استفاده کنید.می توانید ترکیب های جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل را امتحان کنید تا به بهترین گزینه برسید.

جلوه بخشی به دکوراسیون منزل با انتخاب رنگ های شاد برای پرده ها

رنگ پرده باید با رنگ مبلمان همخوانی داشته باشد، انتخاب رنگ و پارچه مبلمان در دکوراسیون منزل اما اگر می خواهید فضایی جذاب و غیره منتظره خلق کنید، می توانید به تضاد رنگی میان پرده ها و مبلمان تان فکر کنید.

دکوراسیون منزل چشم نواز با انتخاب طرح های زیبابرای پرده

مبلمان رنگى، تحولى زیبا در دکوراسیون داخلی  منزل به شمارمی روند و زیبایی این مبلمان ها با پرده ها تکمیل می شود.شما باید به این نکته توجه کنید که اگر مبلمان شما طرح دار است از پرده های ساده و اگر مبلمان شما طرح های ساده دارند می توانید از پرده های طرح و نقش داراستفاده کنید، اما باید به این نکته هم توجه کنید اگر می خواهید از پارچه های طرح دار استفاده کنید حتما به سادگی طرح ها توجه کنید و از طرح های خیلی شلوغ دوری کنید.

انتخاب عرض مناسب برای پرده ها دکوراسیون منزل شما را حرفه ای تر می کند

شما باید عرض پرده را تا ۳ سانتی متر از عرض پنجره بیشتر در نظر بگبرید، زیرا این کار باعث می شود هنگم بازو بسته کردن پنجره، پرده منظره بدی را ایجاد نکند.

ارتفاع مناسب پرده ها زیبایی دکوراسیون منزل شما را بیشتر می کند

ارتفاع معمول پرده ها بین ۱۶۰ تا ۳۶۰ سانتی متر است. اما با توجه به سلیقه فردی این اندازه ها می تواند متغیر باشد.مهم ترین نکته این است که ارتفاعی را برای پرده های خود انتخاب کنید که بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون منزل تان بیافزاید و آ ن را حرفه ای تر جلوه دهد. به نوعی می توان گفت اگر دکوراسیونی زیبا می خواهید، پرده ها را جدی بگیرید.

میل پرده ها را فراموش نکنید

بهتر است میل پرده را ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر بلند تر انتخاب کنید، زیرا باعث بزرگتر شدن فضا و زیباتر شدن آن می شود، هم چنین باعث می شود تا پنجره وسیع تر و عریض تر به نظر بیاید.

گیره و حلقه پرده ها را متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید

شما می توانید از خود پارچه پرده گیره های بسیار شیکی درست کنید، باید اندازه این گیره ها باید متناسب باشد، نه آن قدر تنگ که پرده ها چین اضافی بخورند، نه آن قدر شل که پرده ها از فرم اصلی خودشان خارج شوند. باید به فاصله نصب این حلقه ها هم توجه شود، رنگ حلقه ها نیز بسیار مهم است، اگر هم رنگ پرده ها باشد بسیار مناسب تر است.

 

پرده پذیرایی (۲۴)

همچنین بخوانید :

پرده پانچ | ۳۳ عکس پرده مدل پانچی در خانه های ایرانی ۲۰۱۷

پرده سنتی طرح دار | ۲۲ مدل پرده سنتی بسیار زیبا برای پذیرایی و اتاق

پرده آویز گلیمی | ۲۵ مدل پرده گلیمی اویز سنتی زیبا و اصیل

۴۰ مدل پرده برای پذیرایی + چه پرده ای انتخاب کنیم که به خانه بیاید؟

پرده آشپز خانه + ۶۰ مدل جدید پرده آشپزخانه که تا حالا ندیده اید


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.