تغییر دکوراسیون آشپزخانه | ۲۵ عکس قبل و بعد بازسازی آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه | ۲۵ عکس قبل و بعد تعویض کابینت

شکی نیست که همه ما دوست داریم هر چند وقت یکبار محیط اطرافمان را تغییر دهیم . یعنی کارهایی بکنیم که خانه مان دچار تنوع و زیبایی بیشتری شود.  این تغییر میتواند روحیه مان را تازه کند و انرژی مثبتی به محیط بدهد . یکی از این تغییرات در زمینه دکوراسیون داخلی ، تغییر دکوراسیون آشپزخانه است . واضح است که مهم ترین تغییری که میتوانیم در بازسازی محیط آشپزخانه بدهیم تغییر کابینت هاست . اما این تنها روش نیست در ادامه ما ۱۵ روش را با شما در میان خواهیم گذاشت که به شما میگوید شما چطور میتوانید محیط آشپزخانه را با هزینه کمتر و ارزان تری بازسازی کنید. با ما همراه باشید و در کنار دیدن ۲۵ عکس قبل و بعد تغییر دکور آشپزخانه در مورد این ایده ها بیشتر بدانید.

تغییر دکور آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 

۲۰ ایده برای تغییر دکوراسیون ارزان آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است ، و بیشتر فضایی که ما خانم ها در آن زمان صرف میکنیم ، پس تغییر دکوراسیون آشپزخانه میتواند در روحیه و خوب کردن حال ما خیلی موثر باشد ، اما تغییر و بازسازی آشپزخانه لزوما به معنی تغییر کابینت ها نیست خیلی راه ها هست که هزینه کمتری دارد و در عین حال به آشپزخانه تان حس و حال تازه این خواهد داد… بیایید با هم در کنار دیدن عکس های قبل و بعد تغییرات آشپزخانه این روش ها را هم مرور کنیم .

چیکار کنم که تغییر دکوراسیون آشپزخونه خیلی گرون درنیاد؟

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱)

 

۱- تغییر کابینت ، اولین ، گران ترین ، تاثیرگذارترین روش تغییر دکور!

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون در آشپزخانه میشود مسلما اولین روشی که به ذهن میرسد عوض کردن کابینت هاست ، بدون تعارف این روش میتواند آشپزخانه را متحول کند اما خوب متاسفانه این روش گران ترین گزینه روی میز است . بنابراین اگر مستاجر باشید یا بودجه کافی برای این تغییر مد نظر نداشته باشید باید به سراغ ۱۹ گزینه بعدی این لیست بلند و بالا بروید.

تغییر دکور آشپزخانه قدیمی

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۲)

 

۲-رنگ آمیزی کابینت حال آشپزخانه تان را بهتر میکند.

اگر نمی توانید کابینت ها را کلا عوض کنید رنگشان کنید. البته کار به این سادگی ها هم نیست ولی در مقایسه با تعویض کلی کابینت خیلی خیلی ارزان تر است و به علاوه آشپزخانه به کلی متحول میوشد و رنگ و بوی نویی به خود میگیرد. دقت کنید که با یک نقاش خبره مشورت کنید و از رنگ هایی که مخصوص کابینت هستند استفاده کرده و با هزینه کمی که صرف می کنید یک رنگ مناسب انتخاب کرده و دست به کار شوید. تغییراتی که با این روش در آشپزخانه تان ایجاد خواهد شد خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می کنید.بخصوص اگر در انتخاب رنگ ریسک کنید و رنگ های خاص را انتخاب کنید.

عکس قبل وبعد تغییر دکور آشپزخانه کوچک
تغییر دکوراسیون آشپزخانه ایرانی + عکس قبل وبعد

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۳)

 

۳-برچسب زدن روی کابینت ارزان ترین و بهترین روش!

شاید برایتان عجیب باشد امام امروزه برچسب های خیلی خیل متنوع و باکیفتی در بازار فروخته میشود که میتواند در جاهایی مثل روی کابینت ، روی کاشی ، روی سرامیک ، روی سنگ های کابینت و خلاصه همه جا مورد استفاده قرار بگیرد. این برچسب ها معمولا ضد آب و اغلب مقاوم در برابر حرارت هستند. البته که ماندگاری رنگ را ندارند اما میتواند برای مدت کافی رنگ و روی تازه این به کابینت های شما بدهد. با یک سرچ ساده در نت یا اینستاگرام میتونید این مدل برجسب های روی کابینت را ببینید، حتما از دیدن آنها تعجب خواهید کرد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه کم هزینه
تغییر دکوراسیون آشپزخانه ارزان

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۴)

 

۴- شیر ظرفشویی جدید ، به جای شیرهای قدیمی و کهنه!

معمولا تعویض شیر ظرفشویی هزینه زیادی ندارد، این در حالی است که شکل ظاهری شیر ظرفشویی می تواند تنوع بسیاری برای فضای آشپزخانه به همراه داشته باشد. پس پیشنهاد دیگر ما آن است که به سراغ شیر ظرفشویی خود بروید و یه فکر یک جایگزین مناسب برای آن باشید. تنوع بالای شیرآلاتی که امروزه در قیمت های مختلف در بازار موجود هستند می توانند به راحتی دست شما را برای انتخاب باز بگذارند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۵)

 

۵- دستگیره های کابینت، به همین سادگی.

معمولا یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه که توجه خیلی زیادی را هم به خود می گیرد کابینت آشپزخانه است. اگر بودجه تان آنقدری نیست که بتوانید کابینت ها را تعویض کرده و تنوعی به آنها بدهید لازم نیست نگران باشید! شما می توانید به سراغ دستگیره های کابینت بروید و آنها را دستخوش تغییراتی کنید. مطمئن باشید که تا حدی به نتیجه دلخواهتان دست خواهید یافت.

عکس های تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۶)

 

۶-وسایل قدیمی آشپزخانه را بازسازی کنید. 

لازم نیست حتما وسایل آشپزخانه را تعویض کنید میتوانید با روش هایی مثل برچسب زدن ، نقاشی ، پتینه و روش هایی از این دست یک حال اساسی به وسایل کهنه و رنگ و رو رفته آشپزخانه بدهید . مثلا میتوانید میز نهار خوری تان را با روش رنگ وپتینه از این رو به آن رو کنید. این روش ها هم هزینه هستند امام گاهی نیاز به آموزش و صد البته سلیقه و هنر ایرانی دارد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۷)

 

۷-گیاهان خانگی همه جا را زنده تر خواهند کرد!

یادتان باشد که گیاهان خانگی معجزه می کنند. سعی کنید بخشی از آشپزخانه تان را به گیاهان خانگی خود اختصاص دهید که حال و هوای فوق العاده ای را به دکوراسیون جدید آشپزخانه تان می بخشند. پس سعی کنید بر اساس نور و هوایی که در محل زندگی تان دارید یک گیاه و گلدان مناسب انتخاب کنید و از آن نگهداری نمایید. شما می توانید به سراغ سبزی های خوردنی بروید و از آنها هم بی بهره نمانید.

عکس های تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۸)

 

۸-کاشی های بین کابینتی را عوض کنید.

دیوارها و کاشی های بین کابینتی معمولا ابعاد کمی را شامل می شوند و اگر در فکر تعویض آنها باشید قاعدتا هزینه خیلی زیادی پرداخت نخواهید کرد. پس وقت را تلف نکنید و دست به کار شوید. به سراغ دیوار بین کابینتی بروید و کاشی های آن را تغییر داده و یا اگر کاشی ندارد و رنگ ساده است کاشی های زیبا و مناسبی یا هزینه ای نه چندان بالا تهیه کنید و دکوراسیون آشپزخانه تان را دستخوش تغییر کنید.

بازسازی آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۹)

 

۹-آجری کردن دیوار آشپزخانه ، برای سفر به گذشته !

اگر مدل های کاشی های بین کابینتی بازاری چندان برایتان جذاب نیست و یا طرفدار مدل های سنتی دکوراسیون هستید میتوانید با خرید آجرهای تزیینین آنیتیک یک آشپزخانه به سبک آشپزخانه های قدمی بسازید این روش به کلی ظاهر آشپزخانه شما را تغییر خواهد داد بخصوص اگر بعد از تمام شدن کار محیط را با وسایلی مثل سماور های قدیمی ، قابلمه های مسی و … نوستالژی طور کنید.

بازسازی آشپزخانه قدیمی
نحوه بازسازی آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱۰)

 

۱۰- رنگی رنگی کردن آشپزخانه ، یک روش فوق العاده !

رنگ ها میتواند در روحیه دادن به شما معجزه کند، به رنگ ها اعتماد کنید ، همه خانه های دنیا که نباید کرم قهوه ای ، یا سفید و استخوانی باشد! آشپزخانه تان را تا جای که میتوانید رنگی رنگی کنید ، وسایلی تزیینی ، رومیزی ، پرده ، سرویس آشپزخانه رنگی بخرید و ببینید چقدر این شادی به شما هم سرایت کرده است ، البته بهتر است این کار را با دقتو سلیقه انجام دهید و تلاش کنید از رنگ های شاد ولی از یک طیف استفاده کنید که محیط شلوغ و نامنظم دیده نشود.

عکس قبل و بعد بازسازی آشپزخانه های قدیمی
تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱۱)

 

۱۱-پرده آشپزخانه را عوض کنید.

یکی از بخش های مهم هر خانه ای پرده های آن است. آشپزخانه هم از قسمت های مهم خانه است و در نتیجه پرده آشپزخانه هم توجه زیادی را به خود جلب می کند. شما می توانید با صرف هزینه ای نه چندان زیاد، پرده آشپزخانه تان را تغییر داده و تنوع خوبی را به آشپزخانه تان هدیه دهید.تعویض پرده یکی از ساده ترین ترفندهای تغییر دکوراسیون ارزان آشپزخانه است.

بازسازی آشپزخانه کوچک

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱۲)

 

۱۲-لوازم جانبی اضافه کنید.  

قطعا برای نظم دهی در هر آشپزخانه ای قفسه و یا جعبه هایی دیده می شود. حالا بهتر است علاوه بر کاربرد مناسبی که این وسایل جانبی دارند، به آنها شکل و شمایل جذاب تر و رنگ های متنوع تری هم ببخشید. پس بدون اینکه هزینه سنگین و بالایی صرف کنید می توانید به فکر تهیه جعبه ها و یا قفسه های جدید با طرح هایی نو باشید که نقش بسیار زیادی در زیبایی آشپزخانه تان ایفا خواهند کرد.

بازسازی آشپزخانه ایرانی قبل و بعد 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱۳)

 

۱۳-از لامپ و لوستر با طراحی خاص و متفاوت استفاده کنید.

خوب حتما شما هم در عکس های ژورنالی از آشپزخانه های لاکچری خارجی به مدل های خاص و جدید لامپ و لوستر آشپزخانه بخصوص بالای اپن یا جزیره دقت کرده اید . این هم یک روش خوشگل و نه چندان گران برای شیک و مدرن کردن آشپزخانه شماست . این کار به جز روشن تر کردن و دلباز تر کردن آشپزخانه به ان ظاهری مدرن و به روز خواهد داد.

عکس بازسازی آشپزخانه مدرن

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱۴)

 

۱۴-نورپردازی آشپزخانه میتواند معحزه کند!

شما می توانید با تغییراتی در نورپردازی آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه تان تنوع ایجاد کنید. به سراغ لوستر و یا چراغ های فانتزی تر بروید و یکی از آنها را انتخاب کنید. باید این را بگوییم که برای این کار لزوما به هزینه خیلی زیادی احتیاج نخواهید داشت.

تغییر دکوراسیون آشپزخانهتغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ای

تغییر دکوراسیون آشپزخانه (۱۵)

 

۱۵-استفاده از کتابخانه یک راه حل خاص و فرهنگی!

بخشی از قفسه های آشپزخانه تان را خالی کنید و کتاب های جذابی را در آنجا قرار دهید. این کار علاوه بر آنکه می تواند حس و حال مثبت کتاب ها را به شما منتقل کند می تواند بهانه ای باشد که در هر زمان آزادی که در آشپزخانه دارید یکی از آن کتاب ها را برداشته و مطالعه کنید. شما می توانید کتاب های آشپزی را که شاید ندانید دقیقا در کجا بگذارید را هم در این کتابخانه اسکان دهید!

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینهعکس تغییر دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

تغییر کابینت آشپزخانه (۱۶)

 

۱۶-عوض کردن رنگ رومیزی و سرویس آشپزخانه با رنگ های شاد.

اگر در آشپزخانه تان میز صبحانه خوری یا میز ناهارخوری وجود دارد لازم نیست آن را عوض کنید بلکه فقط با عوض کردن رومیزی آن میتوانید ظاهر تازه ای به آشپزخانه بدهید. عوض کردن رومیزی یکی از ساده ترین را های تغییر دکوراسیون است.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی

تغییر کابینت آشپزخانه (۱۷)

 

۱۷- به محیط آشپزخانه شادابی و طراوت بیافزایید !

یکی از اولین کارهایی که برای آشپزخانه خود می توانید انجام دهید آن است که از عناصر طبیعی باطراوت استفاده کنید. شما می توانید با کمک دسته گل های طبیعی و یا میوه هایی خوش آب و رنگ و قرار دادن آنها در فضای آشپزخانه با صرف هزینه خیلی کم، دکوراسیون آشپزخانه تان را دگرگون کنید. وقتی وارد آشپزخانه می شوید و ظرف میوه های جذاب تابستانه را بر روی میز می بینید قطعا احساس خوبی پیدا کرد و یا حتی وقتی دسته گل زیبا و خوشرنگ را نگاه می کنید و بوی خوش آن در فضا می پیچد سرحال خواهید شد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

تغییر کابینت آشپزخانه (۱۸)

 

۱۸-تعییر چیدمان آشپزخانه راحت و کم هزینه !

ایجاد تغییر در چیدمان لوازم آشپزخانه ایده ای ساده و بدون هزینه است که باعث تغییر دکوراسیون آشپزخانه میشود، مثلا وسایل برقی را جا به جا کنید یا ساعت آشپزخانه را روی یک دیوار دیگر نصب کنید همین جا به جایی های کوچک فضای جدیدی را به آشپزخانه میبخشند.

عکس تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک
تغییر دکوراسیون آشپزخانه ارزان

تغییر کابینت آشپزخانه (۱۹)

 

۱۹-یک سری وسایل تزئینی جدید اضافه کنید.

وسایل تزئینی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید مهم و اثربخش است. پس نگاهی به آشپزخانه تان بیندازید. اگر از وسیله ای تزئینی مثل تابلو، مجسمه و یا هرچیز دیگری در این فضا استفاده نکرده اید سریع آستین ها را بالا بزنید و با صرف هزینه ای کم یک یا چند وسیله تزئینی زیبا برای آشپزخانه تان تهیه کنید. اگر هم مدت ها پیش فکرش را کرده بودید و در آشپزخانه تان وسایل تزئینی زیادی دارید پس بهتر است برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود به فکر تعویض آنها باشید و گزینه های جدیدتری را جایگزین وسایل تزئینی خود نمایید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با وسایل دور ریختنی

تغییر کابینت آشپزخانه (۲۰)

 

۲۰- نیمکت در آشپزخانه ، گوشه دنج خودتان را داشته باشید!

این پیشنهاد بخصوص از محل مناسبی برای آن در آشپزخانه تان وجود داشته باشد آشپزخانه به اتاق مورد علاقه تان تبدیل خواهد کرد ، این نیمکت ها را هم میتوانید بخرید و هم میتوانید بسازید . همینطور میتواند از صندوقچه های قدیمی و یک تشک چه مخمل روی آن کمک بگیرید ، بعد آن را کوسن های رنگی رنگی با رنگ متناسب با پرده آشپزخانه خوشگل سازی کنید ، چند کتاب و یک لیوان چای … و تمام.

راه های ارزان و سریع برای تغییر دادن ظاهر آشپزخانه قدیمی

تغییر کابینت آشپزخانه (۲۱)

عکس تعویض کابینت کهنه با نو

تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تغییر کابینت آشپزخانه (۲۲)

تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی

عکس بازسازی آشپزخانه قدیمی

تغییر کابینت آشپزخانه (۲۳)

عکس تعویض کابینت فلزی با mdf

تغییر دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

تغییر کابینت آشپزخانه (۲۴)

تغییر دکوراسیون آشپزخانه ارزان

عکس قبل و بعد تعویض کابینت ها

تغییر کابینت آشپزخانه (۲۵)

عکس تعویض کابینت آشپزخانه

بیشتر بخوانید 

بازسازی آشپزخانه | ۳۰ تغییرات دکوراسیون آشپزخانه با کابینت سفید + عکس قبل و بعد

بازسازی خانه قدیمی | ۳۰ عکس جالب از تغییر دکوراسیون خانه قدیمی ایرانی

تغییر دکوراسیون | ۲۴ عکس قبل و بعد تغییر دکوراسیون خانه های ایرانی

بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه | چگونه خانه قدیمی را تغییر دکوراسیون دهیم؟


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.