کیک نامزدی | ۲۴ مدل کیک شیک و ساده برای عقد کنان و نامزدی

کیک نامزدی | ۲۴ مدل کیک شیک و ساده برای عقد کنان و نامزدی

گاهی بجای یک مراسم مفصل عقد کنان ، به یک مراسم ساده مثل نامزدی اکتفا میشود یا مراسم عقد کنان به صورت ساده و خانگی برگزار میشود ، در این صورت شاید به جای یک کیک بزرگ و چند طبقه یک کیک نامزدی ساده ولی شیک و خوشگل یک یا طبقه کافی باشد. اینجا ما برای شما عکس ۲۴ مدل خاص و شیک کیک عقد و نامزدی را گردآوری کرده ایم که از آنها ایده بگیرید . امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد.

ایده های ساده و شیک برای کیک نامزدی 

کیک نامزدی (۲)

 

کیک نامزدی 

در ادامه در کنار مدل های متنوع و زیبای کیک نامزدی که تقدیم حضورتان خواهیم کرد در مورد رسم و رسوم و برنامه ریزی های این رسم زیبا هم بیشتر با هم صحبت خواهیم کرد. اگرچه هر قوم و شهری برای خود رسم و رسوم خاص خود را دارد و ممکن است تفاوت هایی با هم داشته باشند اما خواندن در مورد کلیات رسم و رسوم مراسم نامزدی خالی از لطف نیست. در نگارش این قسمت از رسومات جشن نامزدی از سایت خوبی به نام بزمینه کمک گرفته ایم .

 

کیک نامزدی (۳)

کیک نامزدی فانتزی

جشن نامزدی برای چیست؟

دوستان و آشنایانتان دوست دارند که نامزدی شمارا تبریک بگویند و تصور کنید فقط با یک تماس تلفنی به دوستان خبر نامزدی‌تان را بدهید. در مقابل برگزاری جشن نامزدی می‌تواند نقش بسیار مهمی در آشنایی دوستان و نزدیکان عروس و داماد باهم قبل از مراسم عروسی داشته باشد.

 

کیک نامزدی (۴)

کیک نامزدی جدید

میزبانی مراسم نامزدی

به‌طور سنتی خانواده عروس میزبان نخستین جشن آشنایی رسمی هستند. بعد از آن خانواده داماد می‌تواند مراسم خاص خود را نیز برگزار کند. یک روش مدرن‌تر و البته به‌صرفه دعوت از هر دو خانواده عروس و داماد برای میزبانی جشنی مشترک است. البته زوج‌های جوان بدون در نظر گرفتن رسم و رسومات خود میزبانی جشن نامزدی را به عهده می‌گیرند و یا از دوستان خود می‌خواهند تا اگر مکان مناسبی مانند ویلا یا باغ در اختیاردارند در آنجا این مراسم را برگزار کنند.

 

کیک نامزدی

کیک نامزدی یک طبقه

زمان برگزاری مراسم نامزدی 

این جشن غالباً در فاصله چندماهه بعد از آشنایی و جدی‌تر شدن روابط برگزار می‌شود و حداقل چند ماهی قبل از مراسم عروسی رسمی برگزار می‌شود.

 

کیک نامزدی (۶)

کیک نامزدی شیک

شهر برگزاری مراسم نامزدی

معمولاً زوجین جشن نامزدی را در شهری که خود در آن سکونت دارند برگزار می‌کنند. اما اگر شما و همسرتان در تهران سکونت دارید و بیشتر فامیل‌های شما و همسرتان در مثلاً در شیراز زندگی می‌کنند به‌منظور رفاه بیشتر میهمانان مراسم را در شیراز برگزار می‌کنند تا هم از لحاظ مالی صرفه‌جویی شود و هم میهمانان بتوانند با فراغ بال در مراسم شرکت کنند. البته اگر عروس و داماد از دو شهر مختلف باشند مثلاً اگر داماد تبریزی باشد، مراسم دیگری را هم ویژه خانواده داماد می‌توان در تبریز برگزار کرد.

 

کیک نامزدی (۷)

کیک نامزدی دو طبقه

مکان برگزاری جشن نامزدی

بسته به تعداد میهمانان می‌توان جشن نامزدی را تقریباً در هر محلی برگزار کرد. اگر دوست دارید میهمانانتان آسوده‌تر باشند می‌توانید از ویلاها و باغ‌های خارج شهر استفاده کنید و در غیر این صورت در رستوران داخل شهر برگزار کنید.

 

کیک نامزدی (۸)

کیک نامزدی با گل طبیعی

مدعوین مراسم نامزدی

در ابتدا توجه به این نکته ضروری است که همه میهمانان جشن عروسی به جشن نامزدی دعوت نمی‌شوند. البته زوج‌های جوان‌تر پا را از این نیز فراتر می‌گذارند و در جشن نامزدی که به‌صورت کاملاً غیررسمی است دوستانی را دعوت می‌کنند که حتی در جشن عروسی هم ممکن است دعوت شوند. البته این به‌شرطی است که خانواده عروس و داماد میزبان جشن هستند و اگر هرکدام از والدین و یا هردو آنها میزبان هستند باید به رسم و رسوم پایند بود و مراسم را رسمی‌تر برگزار کرد.

 

کیک نامزدی (۹)

کیک نامزدی خاص

نحوه دعوت میهمانان

برای تهیه کارت دعوت خیلی حساسیت نشان ندهید. می‌توانید از کارت دعوتی که خودتان طراحی کرده‌اید استفاده کنید و یا حتی به‌جای کارت دعوت کاغذی از کارت‌های دیجیتالی استفاده کنید. ایده خوب می‌تواند ایجاد یک گروه تلگرامی و یا یک صفحه اینستاگرامی برای مراسم و دعوت از دوستان برای عضویت در آن باشد و که محتوی اطلاعات مفید و نقشه محل برگزاری باشد. بعد از پایان مراسم می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های مراسم را در آنجا به اشتراک بگذارید.

 

کیک نامزدی (۱۰)

کیک نامزدی ساده

نحوه پذیرایی مراسم نامزدی

نیازی به تشریفات فراوان، چند غذای اصلی و دسر و غیره نیست. می توانید مراسم را بسیار سبک و خودمانی و با تشریفات درحد یک میهمانی خانوادگی برگزار کنید.

 

کیک نامزدی (۱۱)

کیک نامزدی لاکچری

دکوراسیون مراسم نامزدی

با توجه به فاصله چند ماهه تا برگزاری مراسم عروسی هیچ نیازی نیست که رنگ ها و تم عروسی خود را حتما در جشن نامزدی هم اعمال کنید. جشن نامزدی مقوله ای کاملا جدا از عروسی است که هیچ نیازی به صرف هزینه فراوان برای طراحی دکور و صحنه آرایی آن نیست. اگر می خواهید ایده خاصی را درمراسم عروسی اجرا کنید (مثلا تم لباس و یا دکوراسیون ویژه) می توانید آن را به عنوان سورپرایز مراسم عروسی حفظ کنید و در جشن نامزدی از ایده ها و دکورهای دیگری استفاده کنید.

 

کیک نامزدی (۱۳)

کیک نامزدی خانگی 

انتخاب لباس نامزدی مناسب

برای عروس خانم توجه به این نکته ضروری است که لباس انتخاب‌شده نباید زیاد رسمی و یا شبیه لباس عروس باشد و از طرفی هم نباید مانند لباس‌های پارتی‌ها و جشن های خودمانی راحت باشد. استفاده از لباس‌های مجلسی ساده با رنگ‌های دلنواز پیشنهاد همیشگی ماست. البته اگر تم و رنگ لباس خاصی برای میهمانان در نظر دارید خودتان نیز باید به‌نوعی با این تم و رنگ هماهنگ باشید.

 

کیک نامزدی (۱۲)

کیک نامزدی تالار

چه رنگ لباس نامزدی ؟!

برای انتخاب لباس نامزدی باید چند فاکتور را در نظر بگیرید. اولین نکته اینکه سعی کنید رنگی را برای لباستان انتخاب کنید که با رنگ پوستتان هماهنگ باشد تا جذابیتتان را دو چندان کند. اگر به غیر از مراسم نامزدی جشن عقد هم دارید بهتر است لباسی ساده را برای مراسم نامزدیتان انتخاب کنید. نکته بعدی که اهمیت بسیاری دارد این است که بهتر است لباس نامزدی تان به رنگ سفید، شیری، کرم و … نباشد تا از لباس عروسیتان متمایز باشد.

اگر اندامی درشت و چاق دارید پیشنهاد می شود که از رنگهایی تیره چون آبی و بنفش تیره استفاده کنید و فراموش نکنید که لباستان ساده باشد چون مدلهای پف دار و چین دار متناسب با اندامتان نیست. با داشتن اندامی لاغر و باریک انتخاب رنگی بیشتری خواهید داشت. همچنین میتوانید لباس مدل عروسکی و دامن پف دار انتخاب کنید. البته اینها پیشنهاداتی کلی است و برای انتخاب مدلی مناسب حتما باید به فرم اندامتان توجه داشته باشید.

 

کیک نامزدی (۱۴)

کیک نامزدی باغ

آرایش عروس در مراسم نامزدی

برای جشن نامزدی به سراغ آرایشهای غلیظ و گریم نروید، بهترین آرایش برای جشن نامزدی آرایشی لایت و ملایم است تا با آرایش جشن عروسی تفاوت بسیار داشته باشد. سعی کنید چهره دخترانه خود را حفظ کنید و آرایشی را انتخاب کنید که سنتان را بیش از چیزی که هست نشان ندهد.

 

کیک نامزدی (۱۵)

کیک نامزدی با تزیین گل طبیعی

کیک-نامزدی-۱

کیک نامزدی با تزیین خامه 

کیک-نامزدی-۱۶

مدل کیک نامزدی با تزیین فوندانت

کیک نامزدی (۱۷)

عکس کیکهای نامزدی خارجی

کیک نامزدی (۱۸)

مدل کیک نامزدی دو طبقه

کیک نامزدی (۱۹)

مدل کیک نامزدی شیک

کیک نامزدی (۲۱)

مدل کیک نامزدی جدید

کیک نامزدی (۲۲)

مدل کیکهای نامزدی سه طبقه

کیک نامزدی (۲۳)

مدل کیک نامزدی اینستاگرام

کیک نامزدی (۲۴)

مدل کیک نامزدی کوچک

بیشتر بخوانید :

کیک عروسی | ۷۰ مدل کیک عقد و عروسی با تزیین گل طبیعی شیک و رویایی

تزیین کیک با میوه  | ۴۰ مدل تزیین کیک با گل طبیعی و میوه مدل ۲۰۲۰

نوشتن روی کیک | نحوه نوشتن پیام تبریک روی کیک (آموزش تصویری)

کیک عقد | ۶۰ مدل تزیین کیک شیک و زیبا برای عقد و عروسی

کیک تولد دخترانه | ۱۰۰ ایده تزیین کیک تولد دخترونه شیک

کیک تولد مردانه | ۱۱۰ مدل تزیین برای کیک تولد مردونه

کیک نامزدی (۲۰)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.