بیوگرافی روناک یونسی + تصاویر جدید روناک یونسی

بیوگرافی روناک یونسی + تصاویر جدید روناک یونسی

در این بخش از دلبرانه  مطلبی در مورد بیوگرافی روناک یونسی و تصاویر جدید روناک یونسی قراردادیم و همچنین مصاحبه روناک یونسی در مورد ازدواجش با یک مدل را نیز قرار دده ایم که امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم.

عکس شوهر روناک یونسی

عکس های جدید روناک یونسی

بیوگرافی روناک یونسی

 «روناک یونسی  دی‌ماه سال ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد، او دوران دبیرستان را در رشته گرافیک گذراند و لیسانس طراحی صنعتی از دانشکده هنر و معماری دارد. مثل همه دخترهای ایرانی، عاشق خانواده‌اش است و عاشقانه به پدر و مادرش عشق می‌ورزد، می‌گوید: «موفقیت‌هایم را مدیون راهنمایی‌های درست پدرم هستم.»
مادر روناک، فرهنگی است و مدیر دبیرستان دخترانه می‌باشد، خانواده یونسی چهار فرزند دختر دارند، که روناک فرزند اول این خانواده است، او سه خواهر کوچکتر از خودش دارد که همگی آنان تحصیلات دانشگاهی دارند.


دوران کودکی روناک یونسی

خاطرات زیادی از دوران کودکی خود ندارد، به جز اینکه بسیار شیطون بوده و خرابکاری زیاد می‌کرده، اما از آنجا که مادرش شاغل بود، مراقبت از خواهرانش را همیشه برعهده داشته به همین دلیل از کودکی شخصیت استقلال‌طلبی در او به خوبی نمایان بوده ضمن اینکه خانه‌داری و آشپزی را از همان روزهای نوجوانی به خوبی فراگرفته است. او با اینکه شیطون و پر شر و شور بوده اما بچه درسخوانی هم بود. معمولا بابت یک موضوع، جلوی دفتر دبیرستان می‌ایستاد، اما چون شاگرد زرنگ بوده، از خطایش چشم‌پوشی می‌کردند. می‌گوید: به خاطر تقلبی که در امتحان به دوستم رسانده بودم، سه روز اخراج شدم و نمره‌ام صفر شد.

دانشگاه

به محض اینکه دیپلمش را گرفت، وارد دانشگاه نشد، بلکه وقفه‌ای در آن به وجود آمد، چرا که در مدرسه به تدریس نقاشی و خطاطی می‌پرداخت تا اینکه سرانجام تصمیم گرفت دانشجو شود و در رشته مهندسی طراحی صنعتی پذیرفته شد. هنر را کماکان دنبال می‌کرد، فیلم می‌دید، تلویزیون تماشا می‌کرد و… تا اینکه یک روز یکی از دوستانش که از علاقه او به هنر آگاه بود، به او پیشنهاد کرد که برای بازی در یک فیلم سینمایی تست بدهد و ابتدا عکسش را به گروه سازنده نشان بدهد، اما او نسبت به این کار بی‌میل بود و ناامید… «تصور نمی‌کردم، اتفاقی بیفتد، اما برخلاف انتظار، فردای همان روز تماس گرفتند و از من دعوت کردند که به دفتر فیلمسازی بروم، آنجا بود که برای اولین بار قاسم جعفری را دیدم.»

او به آنجا رفت و به دورخوانی مشغول شد در پایان دورخوانی گروهی، همان روز انتخاب شد، برایش باورکردنی نبود، مراحل پیش تولید به سرعت سپری شد و او حالا می‌دانست که باید در فیلم «گرگ و میش» به کارگردانی قاسم جعفری بازی کند. این اولین تجربه هنری او بود. تجربه‌ای که خیلی غیرمنتظره پیش آمد… بازی در یک فیلم سینمایی ساخته یک کارگردان مطرح آن هم در نقش اصلی. نکته مهم در مورد این بازیگر بااستعداد این است که تحصیلات و آموزش بازیگری ندارد، اما بازیگری را به صورت تجربی آموخته و حتی به کلاس‌های بازیگری هم نرفته است، اما سعی کرده در کار همیشه با چشمانی باز و گوش‌هایی شنوا، عمل کند و از تجارب پیشکسوت‌ها بهره بگیرد. همین امر باعث شد تا در سریال رستگاران، برای حضور در نقش خجسته، انتخاب اول باشد.
اولین سریال تلویزیونی
«روناک یونسی» پس از حضور در فیلم سینمایی گرگ و میش در چند فیلم تلویزیونی هم بازی کرد، تا اینکه رسید به سریال «گل‌های گرمسیری» که در نقش مرضیه ایفای نقش کرد، در آن سریال هم او مقابل آتیلا پسیانی بازی کرد، پسیانی در آن مجموعه در نقش پدر شوهرش را بازی کرد، بازی خوب او باعث شد تا نگاه‌ها به سمت او معطوف شود تا جایی که «یونسی» هم‌اکنون، بازیگری را مهم‌ترین دغدغه‌اش می‌داند. او تشنه تجربه کردن نقش‌های متفاوت است و دوست دارد با کارگردان‌های مختلف همکاری کند و به دانسته‌های خود بیفزاید.
دل‌مشغولی‌های روناک یونسی

«روناک یونسی» مثل هر بانوی ایرانی به کار در خانه علاقه دارد، آشپزی خوبی دارد و از دوران نوجوانی آن را جدی می‌گرفته است، فیلم دیدن و مطالعه و شعر خواندن را خیلی دوست دارد، می‌گوید؛ خواندن اشعار حافظ به من آرامش می‌دهد.از نوجوانی به ورزش علاقه داشته و شنا و بسکتبال را تقریبا به شکل حرفه‌ای ادامه داده… اصولا به ورزش‌هایی که پای توپ، وسط است را به ورزش‌های دیگر ترجیح می‌دهد و از آن به عنوان بهترین تفریح یاد می‌کند. به موسیقی سنتی علاقه دارد و ساز موردعلاقه‌اش سنتور است، به صدای شهرام ناظری علاقه دارد .

فیلم های سینمایی روناک یونسی :

فیلم روز روشن (۱۳۹۱- حسین شهابی)

فیلم عقاب صحرا (۱۳۹۱- کاظم راست گفتار)

فیلم کوچه ملی (۱۳۸۹ -مهرشاد کارخانی )

فیلم به هدف شلیک کن (۱۳۸۷ – محمد کتیرایی )

فیلم منفی هجده (۱۳۸۶ – اصغر نصیری)

فیلم ارتفاع ۶/۴۵ (۱۳۸۵ – سیامک شایقی)

فیلم گرگ و میش (۱۳۸۵ – قاسم جعفری)

فیلم سینمایی یک اشتباه ساده ( ۱۳۹۱ – ابراهیم شیبانی )

فیلم سینمایی ماهی کویر ( ۱۳۸۹ – محمد قربان کریمی)

تله فیلم دختران دم بخت ( ۱۳۹۳ – محسن منشی زاده )

فیلم تلویزیونی برج مراقبت ( ۱۳۹۰ – کاظم معصومی )

تله فیلم تباهی (۱۳۸۹ – حجت قاسم زاده )

تله فیلم زینب ( ۱۳۸۶ – علیرضا توانا)

تله فیلم دژ شوق ( ۱۳۸۸ – سید مجید پرهیز)

تله فیلم بومرنگ ( اسماعیل فلاح پور)

فیلم سینمایی پری دریایی (محمد قربان کریمی )

فیلم تلویزیونی امید ها و نجواها (۱۳۹۲ – سعید لطفی)

تله فیلم چشمان زیبای طبقه آخر ( کیانوش اسلامی )

فیلم تلویزیونی واقعیت مجازی ( رضا بهشنی )

فیلم تلویزیونی شکار ( ۱۳۹۰ – سعیدسالار زهی)

تله فیلم مهر بی‌پایان (۱۳۸۸- محسن منشی‌زاده)

چهار باندی در کرج (محمدجعفر باقری‌نیا)

 سریال های تلویزیونی روناک یونسی

 سریال برایر اصل ( سیدجلال‌الدین دری – ۱۳۹۳ )

سریال آخرین سلطان ( حسین سهیلی زاده – ۱۳۹۳ )

سریال نیلی تر از مهتاب ( محسن یوسفی – ۱۳۹۳ )

سریال سقوط آزاد (علیرضا امینی – ۱۳۹۰)

سریال موج و صخره (مجید صالحی – ۱۳۹۰ )

سریال تا رهایی ( حسین تبریزی – ۱۳۹۰ )

سریال خانه بی پرنده ( کاظم معصومی – ۱۳۹۰ )

سریال رستگاران (سیروس مقدم – ۱۳۸۸)

یونسی دو سال پیش با یکی از با سابقه ترین و البته مطرح ترین مدل های ایرانی، یعنی محسن میری ازدواج کرد. ازدواجی که ماحصل آن مهرسام ۷ ماهه است و این دو هنرمند با اخلاق، این روزها لذت پدر و مادر بودن را زیر زبان های خود حس می کنند. روناک یونسی از داستان ازدواجش، مهرسام و… می گوید. این شما و این صحبت های جالب روناک یونسی.

شما در «رستگاران» خوش درخشیدید و به ستاره آن روزهای تلویزیون تبدیل شدید، اما بعد از این سریال، از تلویزیون فاصله گرفتید. دلیل این فاصله چه بود؟
… وقتی یک اتفاق خوبی برای بازیگر می افتد و نقشی که بازی کرده دیده می شود، متاسفانه در ادامه مسیر کاری، مدام پیشنهادهایی شبیه به همان نقش به دستش می رسد. این درحالی است که هر بازیگری، توانایی های متفاوتی دارد و به نظرم لزومی ندارد یک نقش را چند بار تکرار کند. من چون حس کردم توانایی هایم در زمینه بازیگری بیش از این است و می توانم نقش های مختلف را تجربه کنم، یک مقدار فاصله گرفتم تا بتوانم نقش های متفاوتی را بازی کنم.

روناک یونسی در رستگاران ، تلویزیون ، ‌ بازیگر

این فاصله گرفتن منجر به کم کاری و شاید هم فراموشی می شود، از این موضوع هراسی نداشتید؟
… بعد از رستگاران کم کار نشدم، بلکه گزیده کار شدم و سعی کردم کارهایی را قبول کنم که دوست شان دارم و نقش هایی را بپذیرم که پیش از این تجربه نکرده بودم. مثل سریال سقوط آزاد که یک نقش کاملاً منفی و اکشن را بازی کردم یا سریال خانه بی پرنده که نقش یک دختر سرکش و از طبقه متوسط جامعه را تجربه کردم. فکر می کنم در این سال ها به اندازه کار کرده ام و معتقدم اینکه بازیگر به طور همزمان سر چند کار باشد و در شبکه های مختلف تلویزیونی مدام دیده شود، اتفاق خوشایندی نیست.

«نیلی تر از مهتاب» عنوان سریالی بود که بعد از مدت ها شما را به «شبکه سه» آورد، چی شد که بازی در این سریال را قبول کردید؟
… راستش حضورم در این سریال یک مقدار عجیب و البته شخصی بود. همانطور که می دانید سال گذشته فرزندم (مهرسام) به دنیا آمد. در بیمارستان مشکل کوچکی برای پسرم به وجود آمد که من خیلی ناراحت شدم و نمی توانستم قبول کنم مشکلی برای فرزندی که ۹ ماه منتظرش بودم، ایجاد شود. همانجا این بچه را نذر امام رضا(ع) کردم. خوشبختانه بعد از انجام آزمایش ها، متوجه شدیم که مشکل برطرف شده و خطری مهرسام را تهدید نمی کند.

بعد از مدتی که مهرسام بزرگ تر شد، نیلی تر از مهتاب به من پیشنهاد شد که داستانش شبیه به قصه خودم بود و با حساب و کتاب های خودم حس کردم این سریال برایم یک نشانه است و به همین دلیل قبول کردم که در این مجموعه تلویزیونی بازی کنم.

از داستان ازدواج تان برای مان بگویید.
… ما در سریال سقوط آزاد با یکدیگر همکاری داشتیم که همانجا با هم آشنا شدیم. این آشنایی تبدیل به آشنایی خانوادگی و در نهایت ازدواج ما شد. حدود دو سال پیش هم زندگی مشترک مان را آغاز کردیم.

 آنقدر از زندگی مشترک راضی هستید که به دوستان تان پیشنهاد کنید ازدواج کنند؟
… خدا را شکر من از زندگی ام راضی ام، اما ازدواج، مقوله ای نیست که توصیه شود، بلکه باید برای افراد پیش بیاید. پیشنهاد من این است که اگر کسی در زندگی شما هست که از نظر فکر، اعتقاد و دیدگاه به شما نزدیک است، خیلی زیباتر است که با هم ازدواج کنید. در ازدواج آرامشی است که در هیچ رابطه ای وجود ندارد.

 روناک یونسی بعد از گذشت دو سال از آغاز زندگی مشترک احساس خوشبختی می کند؟
… بله، همسر مهربان و خوبی دارم که کاملاً مرا درک می کند و یک پسر کوچولوی ناز دارم که به اندازه دنیا دوستش دارم. این یعنی تمام خوشبختی.

 بازیگران خانم می ترسند، مادر شدن به فعالیت شان در سینما و تلویزیون لطمه بزند. شما از این موضوع نترسیدید؟
… کار در زندگی انسان نقش مهمی دارد و جزو اولویت هاست، اما به نظر من، زندگی شخصی برای هر انسانی در اولویت است. برای هر خانمی، در یک سن مشخص، مادر شدن خیلی مهم است و در روحیه اش اثر مثبت می گذارد. من تصمیم خودم را گرفته بودم و دوست داشتم مادر شوم، خدا هم این لطف را در حق من انجام داد و مهرسام را به من بخشید. شاید مادر شدن یک مقدار مشغله های انسان را زیاد می کند، اما این مشغله ها آنقدر شیرین و دوست داشتنی است که ناراحت کننده نیست.

«مهرسام» برای من، محدودیتی ایجاد نکرده که به کارم لطمه بزند، اما حس مادر بودن آنقدر شیرین است، که اگر محدودیتی برایم ایجاد می شد، باز هم، مهم نبود. باید به این موضوع اشاره کنم که مهرسام برای من از هر کاری مهم تر است و اگر قرار باشد بین کارم و پسرم یکی را انتخاب کنم، قطعا «مهرسام» را ترجیح خواهم داد.

روناک یونسی و پسرش مهرسام ، همسر روناک یونسی ، همسر روناک یونسی


مهرسام یعنی چی؟
… این اسم به معنای «پسر خورشید» است. مهرسام مهرماه به دنیا آمد و از آنجایی که دوست داشتم یک اسم ایرانی برای پسرم انتخاب کنم، این اسم را انتخاب کردیم. از طرف دیگر این اسم با فامیلی اش یعنی «میری» هم تناسب دارد.

از همسرتان برای مان بگویید. فکر می کنم آقای میری یکی از افراد باسابقه در زمینه مدلینگ هستند، اینطور نیست؟
… محسن یکی از قدیمی ترین کسانی است که در عرصه مدلینگ فعالیت داشته و دارد. دعوتنامه های زیادی هم برای فعالیت در خارج از کشور به دستش رسیده، اما همیشه دوست داشته در کشور خودش کار کند.
متاسفانه چون بحث مدلینگ در ایران جامع و تعریف شده نیست، با مشکلاتی هم روبه رو بود، که خوشبختانه، اسفند سال گذشته، ایشان به همراه چندتن از همکاران شان در تالار وحدت به صورت رسمی برنامه اجرا کردند. البته ایشان به جز موضوع مدلینگ، مربی تغذیه و بدنسازی نیز هست و دستی هم در کار بازیگری دارد. معاش مان هم از یک طریق دیگر است و ایشان مشغول کار آزاد هم هستند.

و مهرسام قرار است مدل شود یا بازیگر؟
… مهرسام یک مدل خیلی خوب می شود که بازیگر هم هست (خنده).

 ازدواج شما و آقای میری، روزی به پررنگ تر شدن وجه بازیگری ایشان خواهد انجامید؟
… قرار نیست ما چنین کاری برای یکدیگر انجام دهیم. برای من اولویت بازیگری است و برای محسن مدلینگ! خوشحال می شویم که دوباره با هم همکاری داشته باشیم اما فکر نمی کنم اتفاقی که می گویید بیفتد. محسن از نظر فیزیکی و ظاهری، جذابیت لازم را دارد و توانایی خوبی هم در زمینه بازیگری دارد و به صورت مستقل به خودش پیشنهاد بازیگری می شود و نیازی نیست من او را معرفی کنم.

دو سال پیش در چنین روزى یه مسافر کوچولو از پیش خدا اومد پیش ما ومنو پدرش میزبانش شدیم خدایا تو را سپاس به خاطر وجودش در زندگیمون ، تو را سپاس که لیاقت مادرى این فرشته کوچولو نصیبم شد … پسرم به تو قول میدم انچه در توان دارم خرج تو کنم براى بالیدن و شکوفایى تو براى تربیت تو اصلا مى خوام بقیه عمرم فقط فقط براى تو صرف بشه کنار تو … مى خوام دوباره با تو بچگى کنم و با هم و به عشق تو بزرگ بشم اما تو هم باید به من قول بدى … قول مردونه … مرد باشى و مردونه زندگى کنى انسانیت بیاموزى راستگو باشى اگر در زندگیت زنى عاشقت شد قدرش را بدانى وبه او احترام بگذارى ، دستگیر زیر دستانت باشى و بدانى کسى هست که همیشه عاشق توست و جانش را نیز در راهت میدهد  مادرت روناک ٩۴/٧/٢٣

عکس های و شخصی روناک یونسی

عکس های جدید و شخصی روناک یونسی

عکس های جدید و شخصی روناک یونسی

عکس های جدید و شخصی روناک یونسی

عکس های جدید و شخصی روناک یونسی

عکس های جدید روناک یونسی

داستان ازدواج روناک یونسی با یک مدل معروف:

روناک یونسی را با خجسته «رستگاران» می‌شناسیم. همان سریالی که خانم یونسی را به عنوان ستاره جدید جعبه جادویی به مردم معرفی کرد و با اقبال خوبی از سوی مخاطبین تلویزیون مواجه شد. حالا چهار سال از این مجموعه خاطره‌انگیز می‌گذرد و «روناک یونسی» وارد دوران جدیدی از زندگی شده است.

 او حالا چند ماهی است که حس شیرین مادر بودن را تجربه می‌کند و در کنار همسر و پسر نازنینش خوشبخت است. یونسی دو سال پیش با یکی از با سابقه ترین و البته مطرح ترین مدل‌های ایرانی، یعنی «محسن میری» ازدواج کرد.

ازدواجی که ماحصل آن مهرسام ۷ ماهه است و این دو هنرمند با اخلاق، این روزها لذت پدر و مادر بودن را زیر زبان‌های خود حس می‌کنند. روناک یونسی که چند سالی است در هیچ مصاحبه مطبوعاتی شرکت نکرده، در گفت و گوی خود با خانواده سبز از داستان ازدواجش، مهرسام و… می‌گوید. این شما و این صحبت‌های جالب روناک یونسی.

* شما در «رستگاران» خوش درخشیدید و به ستاره آن روزهای تلویزیون تبدیل شدید، اما بعد از این سریال، از تلویزیون فاصله گرفتید. دلیل این فاصله چه بود؟

… وقتی یک اتفاق خوبی برای بازیگر می‌افتد و نقشی که بازی کرده دیده می‌شود، متاسفانه در ادامه مسیر کاری، مدام پیشنهادهایی شبیه به همان نقش به دستش می‌رسد. این درحالی است که هر بازیگری، توانایی‌های متفاوتی دارد و به نظرم لزومی ندارد یک نقش را چند بار تکرار کند. من چون حس کردم توانایی‌هایم در زمینه بازیگری بیش از این است و می‌توانم نقش‌های مختلف را تجربه کنم، یک مقدار فاصله گرفتم تا بتوانم نقش‌های متفاوتی را بازی کنم.

 * این فاصله گرفتن منجر به کم کاری و شاید هم فراموشی می‌شود، از این موضوع هراسی نداشتید؟

 … بعد از «رستگاران» کم کار نشدم، بلکه گزیده کار شدم و سعی کردم کارهایی را قبول کنم که دوست‌شان دارم و نقش‌هایی را بپذیرم که پیش از این تجربه نکرده بودم. مثل سریال «سقوط آزاد» که یک نقش کاملاً منفی و اکشن را بازی کردم یا سریال «خانه بی پرنده» که نقش یک دختر سرکش و از طبقه متوسط جامعه را تجربه کردم. فکر می‌کنم در این سال‌ها به اندازه کار کرده‌ام و معتقدم اینکه بازیگر به طور همزمان سر چند کار باشد و در شبکه‌های مختلف تلویزیونی مدام دیده شود، اتفاق خوشایندی نیست.

 * فکر می‌کنید چه عواملی دست به دست هم می‌دهد، که طی سال‌های گذشته کمتر شاهد سریال‌های موفقی چون «رستگاران» بوده‌ایم؟

 … عوامل زیادی دست به دست هم می‌دهد تا یک سریال در سطح خوبی تولید شود و مخاطبین زیادی پیدا کند. فکر می‌کنم اخیراً مشکلات اقتصادی باعث شد کمتر شاهد ساخت آثار پرمخاطب باشیم. به هرحال انجام یک پروژه خوب نیاز به پروداکشن ایده آل دارد که این موضوع نیاز به پشتوانه مالی دارد. خیلی از همکاران ما در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی بیکار بودند و کمتر شاهد ساخت آثار با کیفیت و پرمخاطب بودیم.

از طرف دیگر سازندگان هم مثل قبل توجه چندانی به محتوا ندارند. اگر «رستگاران» دیده شد، به این دلیل بود که فیلمنامه بسیار خوبی داشت که به خوبی جزییات را رصد می‌کرد و همینطور شخصی مثل «سیروس مقدم» روی صندلی کارگردانی نشسته بود که سلیقه مخاطب را به خوبی می‌شناسد و کارشان را بلد هستند.

 * بعد از تجربه خوبی که در «رستگاران» داشتید، چرا همکاری تان با آقای مقدم ادامه پیدا نکرد؟

… بعد از رستگاران قرار بود در یک پروژه دیگر خدمت آقای مقدم باشم، که بنا به دلایلی این اتفاق نیفتاد. امیدوارم دوباره این اتفاق بیفتد و بتوانم در پروژه‌ای به کارگردانی ایشان حضور داشته باشم.

 * الان که ۴ سال از «رستگاران» گذشته هنوز هم مردم شما را با نام «خجسته» می‌شناسند؟

 … خیلی مواقع بله؛ ولی یک بازیگر وقتی سال‌های زیادی فعالیت و در پروژه‌های مختلف کار می‌کند، کم کم با اسم و چهره خودش بین مردم شناخته می‌شود. خوشبختانه الان مردم به من لطف دارند و مرا به اسم خودم می‌شناسند، اما وقتی می‌خواهند یادی از کارهایم کنند، یکی از آن کارها «رستگاران» است.

* «نیلی‌تر از مهتاب» عنوان سریالی بود که بعد از مدت‌ها شما را به «شبکه سه» آورد، چی شد که بازی در این سریال را قبول کردید؟

 … راستش حضورم در این سریال یک مقدار عجیب و البته شخصی بود. همانطور که می‌دانید سال گذشته فرزندم (مهرسام) به دنیا آمد. در بیمارستان مشکل کوچکی برای پسرم به وجود آمد که من خیلی ناراحت شدم و نمی‌توانستم قبول کنم مشکلی برای فرزندی که ۹ ماه منتظرش بودم، ایجاد شود. همانجا این بچه را نذر امام رضا(ع) کردم. خوشبختانه بعد از انجام آزمایش‌ها، متوجه شدیم که مشکل برطرف شده و خطری مهرسام را تهدید نمی‌کند.

بعد از مدتی که مهرسام بزرگ‌تر شد، «نیلی تر از مهتاب» به من پیشنهاد شد که داستانش شبیه به قصه خودم بود و با حساب و کتاب‌های خودم حس کردم این سریال برایم یک نشانه است و به همین دلیل قبول کردم که در این مجموعه تلویزیونی بازی کنم.

 * از نتیجه کار راضی بودید؟

… نه، وقتی کار پخش شد از نتیجه آن راضی نبودم و به همین دلیل نمی‌توانم توقع داشته باشم، مردم هم کار را دوست داشته باشند. یک مجموعه دست به دست هم می‌دهد تا نتیجه کار خوب یا بد رقم بخورد. نمی‌خواهم بگویم «نیلی‌تر از مهتاب» مجموعه بدی بود، اما واقعیت این است که نتیجه کار، چیزی که خودم انتظار داشتم نبود.

 * «گرگ و میش» در سینما برای شما شروع خوبی به حساب می‌آمد. چرا این حضور خوب ادامه پیدا نکرد؟

 … اوایل حضورم در سینما یک سری از دوستان لطف داشتند و شماره من را برای کار به عوامل سینمایی نمی‌دادند!؟ آن روزها من تازه وارد سینما شده بودم و کسانی که می‌خواستند با من همکاری کنند، به لطف دوستان به شماره من دسترسی پیدا نمی‌کردند.

 بعدها، از خیلی‌ها شنیدم که ما می‌خواستیم با تو کار کنیم اما شماره‌ات را نداشتیم و پیدایت نمی‌کردیم. این موضوع یکی از عواملی بود که به من ضربه زیادی زد و باعث شد خیلی از کارها را از دست بدهم. از طرف دیگر طی سال‌های گذشته وضع «تولید خوب»، بد بوده و در سال‌های گذشته، پروژه‌های زیاد سینمایی را به دلیل اینکه چیز به من اضافه نمی‌کرد، رد کردم. از موضوع مافیای سینما هم نباید به راحتی گذشت. به هرحال سینما مافیایی دارد که دست یک عده خاص است.

 روناک یونسی و همسرش

* مافیا یعنی چی؟

… ببینید، یک سری زد و بندها، در سینما وجود دارد که تو هم باید وارد این بازی‌ها شوی تا بتوانی خوب کار کنی، ولی من اهل بازی نیستم و همیشه گوشه گود ایستاده‌ام و علاقه ورود به این زد و بندها ندارم.

 * اما خیلی‌ها برای پیشرفت در کار به این زد و بندها تن می‌دهند…

 … شاید؛ گاهی باید بعضی از روابط و معاشرت‌ها را برای پیشرفت در کار قبول کرد، به نظرم این ایرادی ندارد، اما متاسفانه این روزها اتفاق بدی افتاده و آن این است که بازیگران جدیدی که وارد سینما شده‌اند، به هر کاری دست می‌زنند تا کار کنند.

این افراد قطعا انگیزه بازیگری ندارند و به دنبال مسائل دیگری هستند و من هم برای این افراد و همچنین برای سینمایی که به این شکل انتخاب می‌کند متاسفم. متاسفانه امروز دیگر ملاک انتخاب، توانایی بازیگر نیست؛ بلکه این مهم است که طرف چقدر برای حضور در فیلم سرمایه گذاری می‌کند و…!

* این اتفاقات چقدر فضا را برای شما و امثال شما که سالم کار می‌کنید، محدود می‌کند؟

 … بعضی‌ها برای بازیگر شدن از راه‌های میانبر استفاده می‌کنند و متاسفانه با کارهایی که انجام می‌دهند؛ آبروی هر کسی که شغلش بازیگری است را برده‌اند. من در این فضا نمی‌توانم کار کنم و این شرایط با خصوصیات اخلاقی من سازگار نیست… ده سال پیش که کارم را شروع کردم فقط به انگیزه بازیگری و با تکیه به استعداد و توانایی‌های خودم وارد این حرفه شدم.

 نه پولی برای سرمایه گذاری داشتم و نه با کسی بر خلاف میلم برای پیشرفت در کار معاشرت کردم. این که در خانه بنشینم و به زندگی خصوصی‌ام برسم برایم خیلی خوشایندتر از این است که در فضایی مسموم کار کنم.

 * از داستان ازدواج‌تان برای‌مان بگویید.

… ما در سریال «سقوط آزاد» با یکدیگر همکاری داشتیم که همانجا با هم آشنا شدیم. این آشنایی تبدیل به آشنایی خانوادگی و در نهایت ازدواج ما شد. حدود دو سال پیش هم زندگی مشترک‌مان را آغاز کردیم.

 * آنقدر از زندگی مشترک راضی هستید که به دوستان‌تان پیشنهاد کنید ازدواج کنند؟

… خدا را شکر من از زندگی‌ام راضی‌ام، اما ازدواج، مقوله‌ای نیست که توصیه شود، بلکه باید برای افراد پیش بیاید. پیشنهاد من این است که اگر کسی در زندگی شما هست که از نظر فکر، اعتقاد و دیدگاه به شما نزدیک است، خیلی زیباتر است که با هم ازدواج کنید. در ازدواج آرامشی است که در هیچ رابطه‌ای وجود ندارد.

 * روناک یونسی بعد از گذشت دو سال از آغاز زندگی مشترک احساس خوشبختی می‌کند؟

 … بله، همسر مهربان و خوبی دارم که کاملاً مرا درک می‌کند و یک پسر کوچولوی ناز دارم که به اندازه دنیا دوستش دارم. این یعنی تمام خوشبختی.

* بازیگران خانم می‌‌ترسند، مادر شدن به فعالیت‌شان در سینما و تلویزیون لطمه بزند. شما از این موضوع نترسیدید؟

 … کار در زندگی انسان نقش مهمی دارد و جزو اولویت‌هاست، اما به نظر من، زندگی شخصی برای هر انسانی در اولویت است. برای هر خانمی، در یک سن مشخص، مادر شدن خیلی مهم است و در روحیه اش اثر مثبت می‌گذارد. من تصمیم خودم را گرفته بودم و دوست داشتم مادر شوم، خدا هم این لطف را در حق من انجام داد و مهرسام را به من بخشید. شاید مادر شدن یک مقدار مشغله‌های انسان را زیاد می‌کند، اما این مشغله‌ها آنقدر شیرین و دوست داشتنی است که ناراحت‌کننده نیست.

«مهرسام» برای من، محدودیتی ایجاد نکرده که به کارم لطمه بزند، اما حس مادر بودن آنقدر شیرین است، که اگر محدودیتی برایم ایجاد می‌شد، باز هم، مهم نبود. باید به این موضوع اشاره کنم که مهرسام برای من از هر کاری مهم‌تر است و اگر قرار باشد بین کارم و پسرم یکی را انتخاب کنم، قطعا «مهرسام» را ترجیح خواهم داد.

 * مهرسام یعنی چی؟

 … این اسم به معنای «پسر خورشید» است. مهرسام مهرماه به دنیا آمد و از آنجایی که دوست داشتم یک اسم ایرانی برای پسرم انتخاب کنم، این اسم را انتخاب کردیم. از طرف دیگر این اسم با فامیلی‌اش یعنی «میری» هم تناسب دارد.

 * از همسرتان برای‌مان بگویید. فکر می‌کنم آقای میری یکی از افراد باسابقه در زمینه مدلینگ هستند، اینطور نیست؟

… محسن یکی از قدیمی ترین کسانی است که در عرصه مدلینگ فعالیت داشته و دارد. دعوتنامه‌های زیادی هم برای فعالیت در خارج از کشور به دستش رسیده، اما همیشه دوست داشته در کشور خودش کار کند.

 متاسفانه چون بحث مدلینگ در ایران جامع و تعریف شده نیست، با مشکلاتی هم روبه‌رو بود، که خوشبختانه، اسفند سال گذشته، ایشان به همراه چندتن از همکاران‌شان در تالار وحدت به صورت رسمی برنامه اجرا کردند. البته ایشان به جز موضوع مدلینگ، مربی تغذیه و بدنسازی نیز هست و دستی هم در کار بازیگری دارد. معاش‌مان هم از یک طریق دیگر است و ایشان مشغول کار آزاد هم هستند.

 * و مهرسام قرار است مدل شود یا بازیگر؟

 … مهرسام یک مدل خیلی خوب می‌شود که بازیگر هم هست (خنده).

 * ازدواج شما و آقای میری، روزی به پررنگ‌تر شدن وجه بازیگری ایشان خواهد انجامید؟

… قرار نیست ما چنین کاری برای یکدیگر انجام دهیم. برای من اولویت بازیگری است و برای محسن مدلینگ! خوشحال می‌شویم که دوباره با هم همکاری داشته باشیم اما فکر نمی‌کنم اتفاقی که می‌گویید بیفتد. محسن از نظر فیزیکی و ظاهری، جذابیت لازم را دارد و توانایی خوبی هم در زمینه بازیگری دارد و به صورت مستقل به خودش پیشنهاد بازیگری می‌شود و نیازی نیست من او را معرفی کنم.

* مهرسام چند سال دیگر بزرگ می‌شود و این مصاحبه را می‌خواند. اگر بخواهید با مهرسام صحبت کنید، چه می‌گویید؟

… پسرم، من تمام تلاشم را می‌کنم تا هرآنچه در زندگی آموختم تا انسان خوب و موفقی باشم را به تو بیاموزم. تو هم باید به من قول بدهی انسان بودن،خوب بودن، مرد بودن و درست بودن را یاد بگیری. از تو می‌خواهم به من قول دهی در هر پست و مقامی که قرار می‌گیری خدا را در نظر بگیری و با مردم مهربان باشی! همچنین برایم خیلی مهم است که اگر زنی وارد زندگی‌ات می‌شود، به او احترام بگذاری. خیلی برایم مهم است که پسری را تربیت کنم که به زن احترام زیادی بگذارد.

 * اگر حرفی باقی مانده برای‌مان بگویید.

 … من بعد از مدت‌ها مصاحبه کردم و می‌خواهم از همین‌جا، از کسانی که پیگیر کارهای من هستند، تشکر کنم و به این دوستان بگویم که همه شما را دوست دارم و برای بازیگری، تنها انگیزه‌ام، شما هستید

روناک یونسی,روناک یونسی اینستاگرام,روناک یونسی و همسرش در رستگاران,روناک یونسی بیوگرافی,روناک یونسی و علیرضا قربانی,روناک یونسی و محسن میری

روناک یونسی» دی‌ماه سال ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد، او دوران دبیرستان را در رشته گرافیک گذراند و لیسانس طراحی صنعتی از دانشکده هنر و معماری دارد. مثل همه دخترهای ایرانی، عاشق خانواده‌اش است و عاشقانه به پدر و مادرش عشق می‌ورزد، می‌گوید: «موفقیت‌هایم را مدیون راهنمایی‌های درست پدرم هستم.»
مادر روناک، فرهنگی است و مدیر دبیرستان دخترانه می‌باشد، خانواده یونسی چهار فرزند دختر دارند، که روناک فرزند اول این خانواده است، او سه خواهر کوچکتر از خودش دارد که همگی آنان تحصیلات دانشگاهی دارند.

عکس بازیگران, بیوگرافی کامل بازیگران ایرانی  روناک یونسی

 بیوگرافی روناک یونسی

خاطرات زیادی از دوران کودکی خود ندارد، به جز اینکه بسیار شیطون بوده و خرابکاری زیاد می‌کرده، اما از آنجا که مادرش شاغل بود، مراقبت از خواهرانش را همیشه برعهده داشته به همین دلیل از کودکی شخصیت استقلال‌طلبی در او به خوبی نمایان بوده ضمن اینکه خانه‌داری و آشپزی را از همان روزهای نوجوانی به خوبی فراگرفته است. او با اینکه شیطون و پر شر و شور بوده اما بچه درسخوانی هم بود. معمولا بابت یک موضوع، جلوی دفتر دبیرستان می‌ایستاد، اما چون شاگرد زرنگ بوده، از خطایش چشم‌پوشی می‌کردند. می‌گوید: به خاطر تقلبی که در امتحان به دوستم رسانده بودم، سه روز اخراج شدم و نمره‌ام صفر شد.

به محض اینکه دیپلمش را گرفت، وارد دانشگاه نشد، بلکه وقفه‌ای در آن به وجود آمد، چرا که در مدرسه به تدریس نقاشی و خطاطی می‌پرداخت تا اینکه سرانجام تصمیم گرفت دانشجو شود و در رشته مهندسی طراحی صنعتی پذیرفته شد. هنر را کماکان دنبال می‌کرد، فیلم می‌دید، تلویزیون تماشا می‌کرد و… تا اینکه یک روز یکی از دوستانش که از علاقه او به هنر آگاه بود، به او پیشنهاد کرد که برای بازی در یک فیلم سینمایی تست بدهد و ابتدا عکسش را به گروه سازنده نشان بدهد، اما او نسبت به این کار بی‌میل بود و ناامید… «تصور نمی‌کردم، اتفاقی بیفتد، اما برخلاف انتظار، فردای همان روز تماس گرفتند و از من دعوت کردند که به دفتر فیلمسازی بروم، آنجا بود که برای اولین بار قاسم جعفری را دیدم.»

 به آنجا رفت و به دورخوانی مشغول شد در پایان دورخوانی گروهی، همان روز انتخاب شد، برایش باورکردنی نبود، مراحل پیش تولید به سرعت سپری شد و او حالا می‌دانست که باید در فیلم «گرگ و میش» به کارگردانی قاسم جعفری بازی کند. این اولین تجربه هنری او بود. تجربه‌ای که خیلی غیرمنتظره پیش آمد… بازی در یک فیلم سینمایی ساخته یک کارگردان مطرح آن هم در نقش اصلی. نکته مهم در مورد این بازیگر بااستعداد این است که تحصیلات و آموزش بازیگری ندارد، اما بازیگری را به صورت تجربی آموخته و حتی به کلاس‌های بازیگری هم نرفته است، اما سعی کرده در کار همیشه با چشمانی باز و گوش‌هایی شنوا، عمل کند و از تجارب پیشکسوت‌ها بهره بگیرد. همین امر باعث شد تا در سریال رستگاران، برای حضور در نقش خجسته، انتخاب اول باشد.

«روناک یونسی» پس از حضور در فیلم سینمایی گرگ و میش در چند فیلم تلویزیونی هم بازی کرد، تا اینکه رسید به سریال «گل‌های گرمسیری» که در نقش مرضیه ایفای نقش کرد، در آن سریال هم او مقابل آتیلا پسیانی بازی کرد، پسیانی در آن مجموعه در نقش پدر شوهرش را بازی کرد، بازی خوب او باعث شد تا نگاه‌ها به سمت او معطوف شود تا جایی که «یونسی» هم‌اکنون، بازیگری را مهم‌ترین دغدغه‌اش می‌داند. او تشنه تجربه کردن نقش‌های متفاوت است و دوست دارد با کارگردان‌های مختلف همکاری کند و به دانسته‌های خود بیفزاید.

«روناک یونسی» مثل هر بانوی ایرانی به کار در خانه علاقه دارد، آشپزی خوبی دارد و از دوران نوجوانی آن را جدی می‌گرفته است، فیلم دیدن و مطالعه و شعر خواندن را خیلی دوست دارد، می‌گوید؛ خواندن اشعار حافظ به من آرامش می‌دهد.از نوجوانی به ورزش علاقه داشته و شنا و بسکتبال را تقریبا به شکل حرفه‌ای ادامه داده… اصولا به ورزش‌هایی که پای توپ، وسط است را به ورزش‌های دیگر ترجیح می‌دهد و از آن به عنوان بهترین تفریح یاد می‌کند. به موسیقی سنتی علاقه دارد و ساز موردعلاقه‌اش سنتور است، به صدای شهرام ناظری علاقه دارد .

عکس های جدید و دیده نشده روناک یونسی

عکس جذاب روناک یونسی و فرزندش

عکس جدید اینستاگرامروناک یونسی و همسرش

  • او درباره بازیگر شدن هم عقاید جالبی داشت: «برای بازیگر شدن یکسری اصول کلی وجود دارد و یکسری اصول شخصی، من بازیگری را تجربی یاد گرفتم و انفجاری… پله‌پله بالا نیامدم و سختی راه را کمتر حس کردم، اما با توجه به تجربه کوتاهم، بازیگری در درجه اول به استعداد ذاتی و درونی افراد بستگی دارد و فرد باید به طور ذاتی بازیگر باشد. فکر می‌کنم از اصول مهم بازیگری باهوش بودن، احترام گذاشتن به پیشکسوت و استفاده از تجربیات آنهاست.»اعتقاد دارم شخصی که یک روز زودتر از من وارد سینما شده باشد، پیشکسوت است و باید به او احترام بگذارم.

  • نکته مهم در مورد این بازیگر بااستعداد این است که تحصیلات و آموزش بازیگری ندارد، اما بازیگری را به صورت تجربی آموخته و حتی به کلاس‌های بازیگری هم نرفته استاما سعی کرده در کار همیشه با چشمانی باز و گوش‌هایی شنوا، عمل کند و از تجارب پیشکسوت‌ها بهره بگیرد. همین امر باعث شد تا در سریال رستگاران، برای حضور در نقش خجسته، انتخاب اول باشد.

عکس روناک یونسی

  • روناک یونسی پس از حضور در فیلم سینمایی گرگ و میش در چند فیلم تلویزیونی هم بازی کرد، تا اینکه رسید به سریال گل‌های گرمسیری که در نقش مرضیه ایفای نقش کرد، در آن سریال هم او مقابل آتیلا پسیانی بازی کرد.

بیوگرافی روناک یونسی

روناک یونسی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.