آموزش پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش

یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی که ممکن است برای فرش‌های هر خانه، به خصوص فرش اتاق خواب، رخ دهد، لکه‌های ناشی از لوازم آرایشی مانند رژلب، کرم پودر، پنکک، لکه خط چشم، سرمه و دیگر لوازم آرایشی است. حل این مشکل می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما با چند مرحله ساده، می‌توانید این لکه‌ها را از فرش خود پاک کنید. قبل از هر اقدامی بهتر است با قالیشویی تماس بگیرید و یک مشاوره از آنها بگیرید در بعضی از مواقع نیاز است که لکه ها با شستشوی کامل برطرف بشوند . نمیتوان در منزل این کار را انجام داد.

مواد و ابزار لازم برای انجام این کار:

  • یک پارچه تمیز
  • یک قاشق یا کاردک
  • استون یا لاک پاک کن

مراحل پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش

لکه لاک ناخن را با یک قاشق یا کاردک از روی فرش جدا کنید. سعی کنید تا حد امکان لاک را از روی فرش جدا کنید تا کار پاک کردن آن راحت تر شود. یک پارچه تمیز را به استون یا لاک پاک کن آغشته کنید. پارچه را به آرامی روی لکه بکشید. از مالیدن لکه خودداری کنید، زیرا این کار باعث پخش شدن آن می شود. اگر لکه به راحتی پاک نشد، می توانید از یک مسواک نرم نیز کمک بگیرید. پس از پاک شدن لکه، فرش را با یک پارچه خشک پاک کنید.

نکات مهم

  • هرچه سریعتر اقدام به پاک کردن لکه کنید، احتمال پاک شدن آن بیشتر است.
  • از استفاده از مواد شوینده قوی مانند سفید کننده یا آمونیاک خودداری کنید، زیرا این مواد می توانند به فرش آسیب برسانند.

روش جایگزین

گاها به دلیل نبود امکانات یا نبود وقت یا کم تجربگی بهتر است این کار را به یک قالیشویی خوب بسپارید، بهتر است با یک استعلام قیمت قالیشویی درصورتی که برای شما مقرون بصرفه بود این کار را به قالیشویی بسپارید. اگر استون یا لاک پاک کن در دسترس ندارید، می توانید از یک محلول آب و الکل نیز برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش استفاده کنید. ابتدا، مقداری آب و الکل را به نسبت مساوی مخلوط کنید. سپس، مراحل ۲ تا ۵ را به ترتیب انجام دهید. با رعایت این نکاتی که در بالا به آن اشاره شد می توانید لکه لاک ناخن را به راحتی از روی فرش خود پاک کنید.

نحوهٔ حذف لکه رژلب از روی موکت یا فرش

هنگامی که کودکان به طور اتفاقی رژلب یا مداد لب را از روی میز آرایش برمیدارند و روی فرش میاندازند، پاک کردن لکه رژ نسبت به دیگر لکه ها ممکن است کمی دشوار تر باشد که در اینجا با یک راهنمای کوتاه و جامع میتوانید مشکل خود را برطرف کنید:

ابتدا با یک دستمال یا کاغذ جاری، ببینید آیا می‌توانید بخش زیادی از رژلب یا مداد لب را جمع کنید، سپس مقداری شامپو یا مایع ظرفشویی  را با آب مخلوط کنید و از این محلول بر روی لکه بمالید و با دستمال یا اسفنج به آرامی فشار دهید تا مواد را جذب کند. با آب تمیز، لکه را بشویید و با دستمال خشک کنید. بخشی از این روش مانند پاک کردن لکه انار میباشد ولی تفاوت هایی هم دارد برای اطلاعات بیشتر بهتر است به سایت منبع مراجع کنید.

منبع: انواع روش های لکه بری فرش


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.