راهنمای خرید انواع سیسمونی نوزاد و انتخاب برند لوازم کودک

انتخاب سیسمونی یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که پدر و مادر در زندگی تجربه می‌کنند. والدین در نزدیکی تولد فرزند خود به دنبال خرید وسایل موردنیاز او می‌روند و با تهیه هر وسیله کودک خود را در کنار آن مجسم می‌کنند. بسیاری از خانواده‌ها وقتی به یک فروشگاه سیسمونی وارد می‌شوند، احساس سردرگمی دارند؛ چون دقیقا نمی‌دانند که چه وسایلی را باید برای کودک خود تهیه کنند. در این مقاله قصد داریم انواع وسایل سیسمونی را معرفی کنیم و در انتها راهی آسان برای تهیه سیسمونی را پیشنهاد دهیم. پس چند دقیقه از وقت خود را صرف خواندن این مطلب کنید.

C:Usersfaeze janDesktopرپرتاژ راهنمای خرید سیسمونی نوزاد و انتخاب برند2-22.jpg

‎معرفی اقلام تغذیه کودک؛ هرآنچه نوزاد برای وزن گیری نیاز دارد

رفع نیازهای غذایی کودک یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های والدین از زمان تولد کودک است. فرزندان در هر مرحله از رشد خود به وسایل متفاوتی برای تغذیه نیاز دارند. در ابتدای زندگی که کودک فقط شیر مادر یا شیر خشک می‌خورد، به وسیله‌ای مانند شیشه شیر برای خوراندن شیر به نوزاد نیاز می‌شود. در مراحل بعدی که کودک از غذاهای مکمل استفاده می‌کند، استفاده از لوازم کاربردی‌تری مثل صندلی غذا اهمیت پیدا می‌کند. از این رو لازم است متناسب با رشد بچخ وسایل متفاوتی برای او تهیه کنید. در ادامه به بررسی وسایل تغذیه‌ای موردنیاز کودک از بدو تولد تا سن ۵ سالگی می‌پردازیم.

‎شیردوش؛ اولین وسیله موردنیاز مادر برای مراقبت از کودک

در روزهای اولیه تولد نوزاد، برخی از مادران تسلط یا وقت کافی بر خوراندن شیر خود به فرزندشان ندارند. بی‌تابی برخی نوزادان در ابتدای تولد به دلیل گرسنگی آن‌ها است. از این رو به مادران توصیه می‌شود که برای سنجش میزان شیر خود و تغذیه کودک با مقدار شیر مورد نیاز از یک شیردوش استفاده کنند. شیردوش‌ها شامل انواع مختلف دستی و برقی می‌شوند

شیردوش برقی در مدت زمان کوتاه‌تری شیر مادر را می‌دوشد و امکانات بیشتری مانند ماساژ و تنظیم مکش در آن‌ طراحی شده است. درحالی‌که شیردوش‌های دستی ساختار ساده‌ای دارند و با روش پمپاژ، شیر را خارج می‌کنند. انتخاب شیردوش به بودجه و نیاز والدین بستگی دارد؛ اما مادرها شیردوش برقی را به دلیل سرعت کار و راحتی بیشتر به نوع دستی ترجیح می‌دهند.

‎صندلی غذاخوری؛ لذت سرو غذا در کنار کوچک‌ترین عضو خانواده

کودک از سن ۶ ماهگی نیاز به خوردن مکمل غذایی پیدا می‌کند. از این رو توصیه می‌شود که در ششمین ماه تولد خود در کنار میز غذا بنشیند و آداب غذا خوردن را از اعضای خانواده بیاموزد. صندلی‌های میز غذاخوری امکان تنظیم ارتفاع ندارند، به همین دلیل برای نشستن کودک باید از یک صندلی غذا استفاده کنید. صندلی‌های غذا معمولا با ساختار یکسان ساخته می‌شوند و شامل یک صندلی و میز هستند؛ ولی برخی از مدل‌ها با قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و میز، شرایط مطلوب‌تری را برای غذاخوردن کودک فراهم می‌کنند. همچنین از ویژگی‌های دیگر این محصول می‌توانیم به برخورداری از کمربند ایمنی، سینی قابل شست‌وشو و قابلیت جمع شدن اشاره کنیم.

‎آشنایی با محصولات بهداشتی سیسمونی؛ دور کردن کودک از آلودگی‌های محیطی

رسیدگی به بهداشت کودک، یکی از نکات مهمی است که پدر و مادرها باید به آن توجه داشته باشند. نظافت جداگانه لباس فرزند، شانه کردن موهای نوزاد و استفاده از پمادهای ضد حساسیت از مهم‌ترین نکات رعایت بهداشت کودک هستند. روش‌های مختلفی برای نظافت لباس کودک مانند استفاده از مینی واش‌ها یا شستن تن پوش با دست وجود دارد. برای رعایت بهداشت کودک می‌توانید یک مینی واش با امکانات متفاوت خریداری کنید.

‎مینی واش؛ شست و شوی آسان لباس نوزاد

برای شست‌وشوی لباس‌های کودک توصیه می‌شود که از مواد شوینده لباس بزرگسالان استفاده نکنید و آن را با دستگاه دیگری همچون کهنه شور شست‌و‌شو دهید. مینی واش‌ها در مدتی حدود ۱۴ دقیقه لباس‌های بچه را می‌شویند و با بالاترین درجه خشک می‌کنند. این دستگاه فقط قادر به شستن لباس‌های سبک مانند تی‌شرت‌های کودک است، به همین دلیل ظرفیت محدود تا ۶ لیتر دارد. mini wash به انواع دوقلو، اوتوماتیک و تک مخزن تبدیل می‌شود.

تهیه لوازم حمل و نقل کودک، ثبت خاطراتی ماندگار در کنار فرزند

اگر قصد دارید در همه لحظات تفریح و سرگرمی از وجود فرزند خود لذت ببرید، برای او وسایل حمل و نقل مناسبی تهیه کنید. به‌طور معمول سرویس‌های حمل کودک شامل کالسکه و کریر می‌شوند که به صورت ست یا جداگانه خریداری هستند. در ادامه در مورد ویژگی هریک از این محصولات صحبت کرده‌ایم.

‎ کالسکه؛ یکی از لوازم ضروری حمل و نقل کودک در سیسمونی

کالسکه جز مهم‌ترین وسایل حمل نوزاد است. در هنگام پیاده‌روی، انجام کارهای روزمره، خرید و سفر می‌توانید از یک کالسکه با امکانات مختلف استفاده کنید. نوزاد در طول مسیر ممکن است چندین بار به خواب برود، از این رو حمل آن در آغوش به خستگی پدر و مادر منجر می‌شود. از این رو توصیه می‌کنیم برای حمل کودک از یک کالسکه استفاده کنید تا هم کودک در شرایط مطلوب‌تری استراحت کند و هم شما به عنوان والد خسته نشوید. کالسکه‌ها از نظر ظاهری به مدل عصایی، مسافرتی و جاگر تقسیم می‌شوند.

مدل جاگر برای خانواده‌های ورزشکار مناسب است که در کنار کودک خود قصد ورزش کردن و دویدن دارند. کالسکه عصایی مناسب پدر و مادرهایی است که به قابلیت جمع شدن کالسکه مانند ساک و جاگیر نبودن آن اهمیت می‌دهند. کالسکه‌های مسافرتی مدل‌های ساده‌تری هستند که با یک دکمه جمع می‌شوند؛ اما فضای بیشتری از صندوق عقب را اشغالی می‌کنند. در مورد خرید کالسکه به قابلیت‌هایی چون برخورداری از چرخ ۳۶۰ درجه با پوشش EVA (پوششی که کمک می‌کند کالسکه در مسیر دچار لغزش نشود)، تشک قابل شست‌وشو، سایه‌بان و پشتی تنظیم شونده و مجهز بودن به ساک لوازم توجه داشته باشید.

‎ کریر؛ گهواره قابل حمل کودک تا سن ۶ ماهگی

کریر یکی از بهترین وسایل حمل کودک تا سن ۶ماهگی است. این وسیله می‌تواند به عنوان صندلی ماشین نیز استفاده شود. در مورد کریر به جنس بدنه و تشک توجه داشته باشید چون استفاده از مواد شیمیایی در بافت تشک کریر باعث ایجاد حساسیت در نوزاد خواهد شد. همچنین به قابلیت کمربند ایمنی و سایه‌بان کریر توجه داشته باشید.

‎معرفی وسایل خواب نوزاد؛ ایجاد محیطی آرامش بخش برای استراحت کودک

نوزادان تا سن ۶ ماهگی بیشتر روز را در خواب می‌گذرانند. به همین دلیل باید برای او شرایط خواب را به خوبی فراهم کنید تا به خوابی عمیق فرو برود. متخصصان اطفال توصیه می‌کنند که نوزادان در محلی صاف به خواب بروند تا دچار مشکلات مفصلی نشوند. در ادامه به ذکر ویژگی‌های انواع تخت خواب و گهواره پرداخته‌ایم که به شما کمک می‌کند، انتخاب صحیح‌تری از میان این اقلام خواب کودک داشته باشید.

‎تخت نوزاد؛ تجربه خوابی آرام در شبانه‌روز

تخت‌های نوزاد به دو دسته کنار مادر و ساده تقسیم می‌شوند. نوزادان حتی در طول شب هم نیاز به تغذیه مناسبی مثل شیر مادر یا شیر خشک دارند. به همین دلیل تا سن ۲ سالگی باید کنار پدر مادر خود بخوابد تا به‌صورت ۲۴ ساعته به او رسیدگی کنند. تخت کنار مادر یکی از بهترین گزینه‌هایی است که امکان رسیدگی شبانه‌روزی به کودک را آسان می‌کند. برخی از مدل‌های تخت کنار مادر به شکل تخت و پارک ساخته می‌شوند. با تغییر محل تشک، تخت به محل خواب یا بازی تبدیل خواهد شد. در حال حاضر برندهای خارجی و ایرانی مختلفی به تولید تخت کنار مادر می‌پردازند.

امکانات تخت کنار مادر برندها شامل مواردی چون داشتن محل تعویض پوشک، آویز عروسکی، فریم آلومینیومی، زیپ مخصوص باز کردن یکی از دیواره‌های تخت و جیب می‌شود. باتوجه‌به نیاز و سبک زندگی باید مدلی مناسب از تخت کنار مادر را برای کودک خود را خریداری کنید. تخت‌های ساده معمولا قابلیت‌های کمتری نسبت به تخت کنار مادر دارند و شامل آویز عروسکی و کشو می‌شوند. در مورد انتخاب تخت‌های ساده کودک باید به فاصله میله‌های محافظ، استحکام بدنه، ارتفاع دیواره‌های تخت و متحرک بودن یکی از دیواره‌ها برای جابجایی کودک توجه داشته باشید. شرایط ساخت تخت باید به گونه‌ای باشد که بالاترین امنیت را برای کودک ایجاد کند.

‎گهواره؛ حس دلنشین آغوش مادر

گهواره یا تاب برقی کودک یکی از وسایلی است که آرامش خواب نیمروزی را به کودک هدیه می‌دهد. تخت متحرک با تکان‌های خود به عمیق شدن خواب کودک کمک می‌کند. در حال حاضر گهواره‌ها به شکل سنتی و برقی تولید می‌شوند. مدل‌های برقی نیاز به دخالت دست برای تکان دادن گهواره ندارند و امکان حرکت کودک به جهت‌های مختلف را فراهم می‌کنند.

در کنار این ویژگی قابلیت پخش موزیک، برخورداری از کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای و امکان ماساژ کودک را دارند؛ اما ابعاد آن فقط برای استفاده کودک تا سن ۶ ماهگی مناسب است. گهواره‌های ساده امکانات کمتری نسبت به نوع برقی دارند. برای تکان دادن کودک در گهواره سنتی باید از دست کمک بگیرید و همچنین کمربند ایمنی برای حفاظت کودک در آن وجود ندارد. درعوض گهواره سنتی تا سن ۲ سالگی کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

C:Usersfaeze janDesktopرپرتاژ راهنمای خرید سیسمونی نوزاد و انتخاب برند11-3.jpg

‎معرفی وسایل ایمنی نوزاد؛ محافظت از کودک در همه مراحل زندگی

فراهم کردن محیطی امن برای کودک در همه ساعت‌های روز اهمیت دارد. به همین دلیل باید وسایلی را خریداری کنید تا بر رفتار کودک در ۲۴ ساعت شبانه‌روز کنترل داشته باشید. در اینجا محصولات ایمنی را معرفی کرده‌ایم که از آن‌ها می‌توانید برای رشد و حفظ امنیت کودک استفاده کنید.

‎صندلی ماشین؛ مهم‌ترین وسیله برای حفظ امنیت کودک

صندلی‌های خودروها متناسب با آناتومی بدن بزرگسال ساخته شده‌اند و محل امنی برای نشستن کودک در ماشین نیستند. از این رو توصیه می‌شود که حتما کودک را حداقل تا سن ۳ سالگی در صندلی ماشین کودک بنشانید که امکانات امنیتی مطلوبی چون کمربند ایمنی ۵ نقطه‌ای، تشک ارگونومیک و قابلیت نصب ایزوفیکس دارد.

صندلی‌های ماشین سر، گردن و اندام حیاتی کودک را در بر می‌گیرند و در کنار کمربند ایمنی از آسیب دیدن بچه در تصادفات جلوگیری می‌کنند. این صندلی با دو روش کمربند ایمنی خودرو و ایزوفیکس به صندلی‌های خودرو متصل می‌شود. برخی از مدل‌های صندلی ماشین کودک به قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه، گارد محافظ و تشک قابل شست‌وشو مجهز شده‌اند.

‎دوربین و پیجر؛ شنیدن صدای نفس‌های کودک در همه لحظات

اگر قصد دارید شب‌ها کودک را در اتاق خودش بخوابانید و نگران وضعیت سلامتی او‌‌ هستید، برای نظارت بر فرزندتان یک دوربین یا پیجر خریداری کنید. برخی از پیجرها امکان ثبت علائم حیاتی کودک مانند نفس کشیدن، ضربان قلب و اندازه گیری دمای بدن را دارند و اختلال در آن را اطلاع می‌دهند. همچنین امکان ارسال صوت برای کودک را فراهم کرده‌اند. در کنار پیجر‌ها می‌توانید از دوربین‌های مداربسته استفاده کنید و با نصب آن در اتاق کودک هر لحظه بر نوزاد خود نظارت داشته باشید.

‎آشنایی با انواع لوازم بازی نوزاد؛ پرورش هوش و خلاقیت کودکان

بازی کردن باعث پرورش هوش و خلاقیت کودک می‌شود. اسباب بازی‌ها به بچه‌ها کمک می‌کند که محیط پیرامون خود را بهتر بشناسند. طراحان لوازم بازی کودک با تحقیق و شناخت روحیات بچه‌ها در هر مرحله از رشد، اقلام بازی متفاوتی چون روروئک، اسکوتر، سه چرخه و بازی‌های فکری را پدید آورده‌اند. شما متناسب با سن فرزندتان می‌توانید هریک از وسایل بازی زیر را تهیه کنید:

‎روروئک؛ لذت وصف ناپذیر برداشتن اولین گام‌ها در زندگی

کودک برای گام برداشتن در سنین اولیه عمر خود نیاز به وسایل کمکی چون روروئک دارد. این وسیله به‌طور‌کامل بدن بچه را در بر می‌گیرد و از افتادن او روی زمین جلوگیری می‌کند. هنگام خرید روروک باید به امکانات متفاوتی چون داشتن چرخ‌های روان با چرخش ۳۶۰ درجه، سینی غذا، پنل پخش موزیک و اسباب بازی و صندلی بادوام، بدنه فاقد مواد شیمیایی و قابلیت تاشوندگی محصول توجه کنید. در حال حاضر روروئک‌ها با طراحی‌های متفاوتی چون ماشین، طرح حیوانات و ارابه تولید می‌شوند که تنوع رنگی خوبی ایجاد کرده‌اند. همچنین برخی مدل‌ها با واکر کودک ترکیب شده‌اند و محصولی دو کاربرده را پدید آورده‌اند.

‎اسکوتر؛ ترکیب هوشمندانه ورزش و سرگرمی

تهیه وسایل موردنیاز بازی و سرگرمی نباید با بزرگ شدن کودک به پایان برسد. بچه‌ها در هر سن به وسیله بازی متفاوتی برای بازی کردن نیاز دارند. از وقتی راه رفتن فرزندتان استوار شد، برای او می‌توانید یک اسکوتر تهیه کنید. اسکوتر دسته‌ای دارد که کودک در هنگام حرکت آن تکیه کنید. در مورد این وسیله بازی کیفیت چرخ‌ها و بدنه بسیار اهمیت دارد. اسکوتر برای بچه‌های کوچک‌تر به شکل دو چرخ در قسمت جلویی و یک چرخ در بخش عقبی یا بالعکس طراحی می‌شود. به‌طورمعول برای کودکان زیر ۳ سال اسکوتری با سایز چرخ ۱۰۰-۱۲۰ تا ۱۲۵ سانتی‌متر متناسب با جثه و وزن آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

C:Usersfaeze janDesktop1111.jpg

‎تشک بازی؛ شناخت دنیای رنگارنگ و پرهیجان

نوزادان تا سن ۹ ماهگی سعی می‌کنند با دنبال کردن و لمس اشیا دنیای اطراف خود را بشناسند. تشک بازی یکی از وسایلی است که به رفع حس کنجکاوی و توسعه مهارت شناختی نوزاد کمک می‌کند. اگر شما هم به اهمیت بازی و سرگرمی کودکان در مراحل مختلف رشد پی برده‌اید، برای او یک تشک بازی تهیه کنید. تشک‌های بازی در انواع گوناگونی ساخته می‌شوند. برخی از آن‌ها در واقع عروسک‌های بزرگی هستند که کودک درون آن‌ها قرار می‌گیرد. بعضی از مدل‌ها هم شامل تشکی نرم می‌شوند که آویزی عروسکی در بالای آن قرار دارد. همچنین بعضی از مدل‌ها قابلیت پخش موزیک و نور را نیز دارند که همزمان به تقویت حس بینایی و شنوایی بچه‌ها کمک می‌کند.

‎سه چرخه؛ ماجراجویی در محیط ناشناخته اطراف

سه چرخه سواری یکی از تفریحات مورد علاقه کودکان است. برای کودک، سه چرخه حکم جدیدترین خودروهای دنیا را دارد. با خرید سه چرخه شما مهارت راندن را به کودک خود آموزش می‌دهید و او را یک مرحله به دوچرخه سواری نزدیک‌تر می‌کنید. در مورد انتخاب سه چرخه باید به تناسب با فیزیک بدن کودک، جنس بدنه، روان بودن چرخ‌ها، برخورداری از دسته هدایت‌گر والدین و وزن محصول توجه داشته باشید.

‎شناخت برندهای مختلف سیسمونی؛ معرفی برترین برندهای لوازم کودک دنیا

در حال حاضر برندهای مختلفی در دنیای به تولید وسایل کودک می‌پردازند که همه آن‌ها کیفیت یکسانی ندارند. اگر قصد تهیه بهترین سیسمونی برای کودک خود را دارید، ابتدا در مورد عملکرد برندهای مختلف اقلام سیسمونی دنیا تحقیق کنید، سپس وسایل نوزاد را از معقول‌ترین برند از نظر کیفیت و قیمت خریداری کنید. در ادامه چند برند معروف سیسمونی را معرفی کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند، سیسمونی بچه خود را هوشمندانه‌تر بخرید.

  • ‎کیکابو: kikaboo یکی از برندهای بلغارستانی است که از سال ۲۰۱۷ در زمینه اقلام کودک فعالیت می‌کند. کیکابو به دلیل طراحی خلاقانه و رعایت استانداردهای اروپایی در تولید محصولات خود خیلی سریع توانست به بازار ۳۰ کشور دنیا راه پیدا کند. این برند بلغارستانی انواع لوازم کودک همچون کالسکه، کریر، صندلی ماشین کودک و صندلی غذاخوری بچه را تولید می‌کند.
  • ‎چیپولینو: chipolino یکی از بهترین برندهای بلغارستانی در زمینه تولید وسایل کودک است که از نظر طراحی، کیفیت و راحتی حرف اول را در دنیا می‌زند. طیف محصولات چیپولینو شامل کالسکه، تخت کنار مادر، صندلی غذا، صندلی ماشین و اسباب بازی می‌شود.
  • ‎بیبی فور لایف baby4life: برندی آلمانی است که با رعایت استانداردهای اروپایی محصولاتی همچون کالسکه، صندلی غذا، صندلی ماشین و تشک بازی خود را به فروش می‌رساند. از مزیت‌های این برند می‌توانیم به کیفیت بالای محصولات و قیمت مطلوب وسایل کودک اشاره کنیم.
  • ‎ماستلا: mustela یکی‌ از برندهای دیگر کودک است که در کشور چین فعالیت می‌کند. طبف محصولات این برند شامل لوازم شست‌وشوی کودک، گهواره، صندلی غذا، تخت کنار مادر، ست کالسکه و دیگر اقلام جانبی کودک می‌شود.
  • ‎ چیکو: chicco زیر مجموعه بزرگ‌ترین هلدینگ تولید کننده وسایل کودک یعنی آرتسانا است. این کمپانی خلاق انگلیسی همه وسایل موردنیاز کودک از بدو تولد تا سن ۵ سالگی مانند انواع لوازم تغذیه‌ای، وسایل حمل کودک، تخت و گهواره، لباس ، اسباب بازی و انواع لوازم جانبی را تولید می‌کند. چیکو را باید متنوع‌ترین برند بازار در زمینه وسایل کودک بدانیم.
  • ‎ ببکو: bebeko یکی از برندهای ترکیه‌ای است که بر تولید لوازم حمل و نقل، محصولات تغذیه، وسایل خواب و لوازم ایمنی کودک تمرکز دارد. کیفیت برند ببکو باعث شده است که خیلی از پدر و مادرها در دنیا اقلام موردنیاز کودک خود را فقط از این برند تهیه کنند.

برای خرید محصولات کودک سعی کنید اقلام سیسمونی چند برند را با یکدیگر مقایسه کنید. معمولا هر برند امکانات متفاوتی را در محصولات خود به کار می‌برد. باتوجه‌به نیاز، سبک زندگی و بودجه خود محصولی که برای کودکتان مناسب‌تر است را از میان اقلام انتخاب کنید.

‎با مراجعه به فروشگاه سیسمونی نی نی لیست از خرید سیسمونی نوزاد لذت ببرید

در این مطلب در مورد اقلام سیسمونی کودک صحبت کردیم و به معرفی هر محصول با بیان ویژ‌گی‌های آن پرداختیم. تهیه وسایل سیسمونی به شما کمک می‌کند که کودک خود را در شرایط مطلوب‌تری بزرگ کنید و از کنار او بودن لذت ببرید. در مورد خرید وسایل کودک باید به کیفیت ساخت و تنوع محصولات توجه داشته باشید. از این رو توصیه می‌کنیم که وسایل سیسمونی را از فروشگاه سیسمونی معتبر خریداری کنید.

نی نی لیست یکی از بهترین فروشگاه‌های آنلاین سیسمونی است که محصولات کودک را با ضمانت اصالت کالا به فروش می‌رساند. این مجموعه برای تسهیل فرایند خرید خدمات حرفه‌ای و مشاور‌‌ه‌های تخصصی را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. برای مشاهده و خرید سیسمونی از نی نی لیست به آدرس ninilist.com سر بزنید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.