چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه

 لوازم برقی یکی از ضروری‌ترین وسایل برای خانه‌ها هستند. از این رو ما قصد داریم در این مقاله چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه را به شما ارائه دهیم تا با خرید آنها بتوانید رفاه بیشتری را تجربه کنید کارها را سریعتر انجام دهید. البته فقط خرید این لوازم مهم نیست بلکه راهنمای نگهداری از لوازم برقی آشپزخانه و خانگی هم اهمیت زیادی دارد

 

چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه

لوازم برقی یکی از ضروری‌ترین وسایل برای خانه‌ها هستند. از این رو ما قصد داریم در این مقاله چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه را به شما ارائه دهیم تا با خرید آنها بتوانید رفاه بیشتری را تجربه کنید کارها را سریعتر انجام دهید.

البته فقط خرید این لوازم مهم نیست بلکه راهنمای نگهداری از لوازم برقی آشپزخانه و خانگی هم اهمیت زیادی دارد. پس باید بعد از خرید این لوازم از آنها بدرستی استفاده کنید تا عمر آنها را بالا ببرید. در غیراینصورت لوازم به سرعت ایراد پیدا می‌کند.

مهم ترین لوازم برقی ضروری برای خانه

حتما تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که اصلی‌ترین وسایل خانه، لوازم برقی هستند. از این رو برای شما در زیر یک چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه تهیه کرده‌ایم.

  • یخچال و فریزر
  • تلویزیون
  • ماشین لباسشویی
  • ماشین ظرفشویی
  • جاروبرقی
  • اجاق گاز رومیزی یا فردار
  • اتو
  • چرخ خیاطی
  • پلوپز
  • چرخ گوشت

یخچال فریزر

باید بگوییم یخچال و فریزر جزء مهم‌ترین لوازم برقی ضروری برای خانه‌ها هستند. یخچال و فریزرها در انواع مارک‌های ایرانی و خارجی به فروش می‌رسند. برای اینکه بتوانید یخچال مناسبی بخرید باید ویژگی‌های مدنظر خود را بنویسید سپس با توجه به بودجه‌تان مدل مناسب را انتخاب کنید.

اغلب یخچال‌های خارجی نسبت به یخچال‌های ایرانی قیمت بالاتری دارند اما برخی از آنها از قطعات باکیفیت‌تری نسبت به یخچال‌های ایرانی ساخته شده‌اند.

از نکات دیگری که باید در زمان خرید یخچال فریزر به آن توجه داشته باشید می‌توان به خدمات پس از فروش، گارانتی، سایز و میزان فضای داخلی یخچال اشاره کرد.

لواز م برقی ضروری برای خانه

تلویزیون

یکی دیگر از لوازم برقی ضروری برای خانه، تلویزیون است. شاید شما به خاطر مشغله‌ی زیاد خود نتوانید در طول روز زیاد از تلویزیون استفاده کنید؛ اما به طور کلی تلویزیون به عنوان یکی از گزینه‌ها در چک لیست لوازم برقی ضروری خانه اعلام می‌شود؛ زیرا بسیاری از افراد حداقل دو ساعت در طول روز از آن استفاده می‌کنند.

از نکات مهمی که باید در مورد خرید تلویزیون به آن دقت داشته باشید، کیفیت تصویر تلویزیون است. امروزه تلویزیون از برندهای مختلفی در بازار وجود دارد. هر کدام از این برندها دارای مزیت و ویژگی‌های خاص خود هستند به طور مثال تکنولوژی ساخت، اندازه نمایشگر، کیفیت تصویر، نرخ بروزرسانی و … متفاوت دارند. شما می‌توانید با توجه به بودجه خود بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

ماشین لباسشویی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی افراد برای شست وشو لباس‌های خود از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. بنابراین یکی از لوازم برقی ضروری برای خانه ماشین لباسشویی است. لباسشویی‌ها در ابعاد و برندهای مختلفی در بازار به فروش می‌رسند.

باید توجه داشته باشید با توجه به میزان استفاده از لباسشویی، تعداد اعضای خانواده، فضای لازم برای لباسشویی و … بهترین مدل را انتخاب کنید.

جاروبرقی

امرزوه تقریبا همه افراد از جاروبرقی در خانه خود استفاده می‌کنند. از همین رو جاروبرقی را می‌توان جزء لوازم برقی ضروری برای خانه به شمار آورد. جاروبرقی‌ها در مدل‌های مختلف شارژی، کیسه‌ای، هوشمند، ایستاده و … تولید می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه مناسب‌ترین جاروبرقی را خریداری کنید.

اجاق گاز رومیزی یا فردار

اجاق گاز نیز جزء ضروری‌ترین وسایل برای پخت و پز روزانه است. بسته به اینکه میزان فضای شما چقدر است، صاحب خانه هستید یا مستاجر، چه میزان از گاز استفاده می‌کنید و چه توقعی از گاز دارید، می‌توانید گاز مناسب را خریداری کنید.

به طور مثال اگر قصد دارید داخل فر گاز غذاهای تنوری و کیک بپزید و نمی‌خواهید هزینه مجزا برای خرید ماکروویو پرداخت کنید، می‌توانید گاز فردار یا مبله بخرید. اما اگر فضای چندانی در اختیار ندارید ازگازهای صفحه‌ای یا رومیزی استفاده کنید.

اتو و چرخ خیاطی

همانطور که می‌دانید با یک اتو کشیدن ساده، ظاهر ما بسیار زیبا و آراسته به نظر می‌آید. در نتیجه اتو را هم می‌توان جزء چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه به حساب آورد.

اگر علاقه به خیاطی کردن هم داشته باشید می‌توانید چرخ خیاطی بخرید. چرخ خیاطی در چک لیست لوازم ضروری برای خانه اولویت پایینی دارد. یعنی حتی اگر در محل وجود نداشته باشد، مشکل جدی را به وجود نمی‌آورد.

پلوپز یا آرام پز

پلوپز و آرام پز هم جزء وسایلی هستند که سرعت طبخ غذاها را بالا می‌برند. این وسایل برای افراد شاغل بیشتر از خانم‌های خانه‌دار اهمیت دارد. زیرا این افراد فرصت کافی برای درست کردن غذاها را ندارند و می‌توانند به کمک این وسایل به سرعت غذای دلخواه خود را بپزند.

کدام لوازم برقی را باید بخرم؟

چرخ گوشت

برخی افراد ترجیح می‌دهند که گوشت چرخ شده را از بیرون به صورت آماده خریداری کنند. اما برخی دیگر تمایل دارند در خانه خودشان گوشت و سایر مواد پروتئینی را خرد کنند. اگر شما هم جزء دسته دوم هستید، می‌توانید در چک لیست لوازم برقی ضروری خانه اسم چرخ گوشت را اضافه کنید.

در این مقاله به طور کامل با چک لیست لوازم برقی ضروری برای خانه آشنا شدیم. می‌توانید از بین موارد اعلام شده در این چک لیست، مهم‌ترین موارد را با توجه به سبک زندگی و بودجه خود خریداری کنید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.