سخنان رهبر انقلاب در مورد ارتش به مناسبت ۲۹ فروردین و روز ارتش

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعدای از سخنان رهبر در مورد ارتش را به مناسبت روز ارتش خدمت شما ارائه نماییم.

اگر به مناسبت روز ارتش به دنبال بیانات ارزشمند حضرت ایت الله خامنه ای در مورد راتش هستید این پست را تا انتها دنبال کنید.

بیانات رهبری در مورد ارتش جمهوری اسلامی ایران

سخنان رهبر در مورد ارتش

امروز زمام ارتش در دست نیروهای متدین و انقلابی است، البته افرادی که همواره عادت به تحقیر ملت و تکریم خائنان دارند، مدام از «ارتش مدرن رضاخان» دم می‌زنند، درحالی‌که آن ارتش به‌اصطلاح مدرن، حتی یک روز نتوانست در مقابل هجوم بیگانگان دوام بیاورد، اما ارتش مقتدر جمهوری اسلامی هشت سال در یک جنگ منظم، مقاومت و ایستادگی کرد و امروز نیز دانش، تجربه، روحیه، توانایی، تدین و امانت‌داری ارتش بیش از گذشته و مایه‌ی افتخار است.

نمونه‌هایی همچون شهیدان بابایی و صیاد شیرازی در ارتش وجود دارند که از لحاظ کارآمدی و درعین‌حال تعهد، تواضع، فداکاری و گریختن از نام و نشان، قابل ارائه و الگو برای ملت و بلکه امت اسلامی هستند و این روحیه و ارزش‌ها باید روزبه‌روز تقویت شود.

آن بیعت شگفتی‌ساز یک نقطه عطف است. عامل ماندگاری، استمرار و اثرگذاری آن حرکت بزرگ و تاریخ‌ساز را کار رسانه ای و روایت صحیح ماجرا براساس یک قاب هنرمندانه است.

جدا شدن بخش مهمی از ارتش و پیوستن آنها به امام (ره) و مردم شبیه معجزه بود. زیرا تکیه اصلی رژیم طاغوت به ارتش و ساواک بود و در نهایت از آنجایی ضربه خوردند که هیچگاه تصور نمی‌کردند.

عزیزان! من عرض می‌کنم که یکی از نعمتهای خدا در حقّ این ملّت، این بود که ارتش کشور با ملّت همراه شد؛ این خیلی نعمت بزرگی بود. در انقلاب اگر ارتش همدل و همراه با مردم نمیشد، وضع جور دیگری می‌شد، مشکلات عجیبی به وجود می‌آمد.

 فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه ساخته‌اند. ثبت تصاویری از خدمات متواضعانه‌ی نیروهای ارتش به مردم موجب ماندگاری این برگ‌های زرین در حافظه‌ی تاریخ است.

یکی از بهترین و هوشمندانه‌ترین کارهای بزرگ امام عزیزمان، تعیین روز ارتش بود؛ این کار همچنان‌که پایه‌ی ارتش را محکم کرد، ریشه‌ ارتش را در [این] سرزمین مستحکم کرد، خیلی از توطئه‌گران و خیال‌پردازان را مایوس کرد.

در دفاع مقدّس، جوهر ارتش جمهوری اسلامی ایران آشکار شد. ارتش در بخشهای مختلف، با عناصر گوناگون خود توانست کارهای درخشان و بزرگی را انجام بدهد.

بدون شک یکی از برجسته‌ترین و مفیدترین اقدامات و ابتکارات امام بزرگوار، اعلام روز ارتش بود. یکی از خصوصیات ارتش جمهوری اسلامی ایران بصیرت انقلابی و دینی است.

نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلام _ چه ارتش جمهوری اسلامی و چه سپاه سرافراز و نیروی بسیج، و دیگر کسانی که در نظام نیروهای مسلح حضور دارند _ در طول سالیان دراز قابلیتهای خودشان را به اثبات رساندند.

یکی از زوایای بسیار مهم حادثه نوزده بهمن، زنده کردن احساس استقلال در نیروی هوایی و سپس ارتش بود، زیرا زمینه ساز روحیه خودباوری و تکیه بر ظرفیت‌های درونی شد.  ملت ایران و مسئولان در بخشهای مختلف به ویژه نیروهای مسلح، به توفیق الهی، روز به روز قدرت دفاعی‌شان را افزایش خواهند داد.

تاثیر انگیزه‌های عمیق و ماندگار در انسانهای مومن و شجاع، در مقاطع حساس و سرنوشت ساز، نمایانگر می‌شود. همانگونه که رزمندگان اسلام و نیروهای مسلح {ارتش} توانستند ۸ سال در مقابل ارتش بعثی و کاملا مجهز صدام که مورد پشتیبانی قدرت‌های بزرگ بود، مقاومت کنند و به پیروزی برسند.

یکی از مواردی که باید مورد توجه جدی نیروهای مسلح به ویژه ارتش قرار گیرد، نوسازی پادگانها و ایجاد فضای مناسب کار برای نیروها است. پیشرفت‌ها باید همچنان ادامه پیدا کند تا ارتش فردا از ارتش امروز، بهتر و قوی‌تر و کارآمدتر و انقلابی‌تر باشد.

آنچه می تواند به معنای حقیقی کلمه یک مجموعه ی نظامی را در درجه ی اول ارزشگذاری کند، مسائل معنوی و باطنی است.

ارتش امروز، یک ارتش منظم، محکم، منضبط و با تجهیزات عالی است.

ارتش، یک سرمایه و ذخیره و اندوخته برای این ملت است.

اعتقاد و ایمان قلبی نقش بسیار سازنده یی در تقویت ارتش دارد.

امروز ارتش در چشم مردم، عزیز است.

بحمداللَّه امروز ارتش ما، یک ارتش متدین است.

به فضل پروردگار، ارتش جمهوری اسلامی ایران – همان طوری که امام بزرگوار می خواستند و آرزو می کردند و بارها بر زبان آورده بودند – یک ارتش مردمی و خدایی است.

حضرت امام قلباً برای ارتش احترام قائل بودند.

واقعیتها به ما ثابت می کنند که ارتش جمهوری اسلامی ایران در میان ارتشهای همگن خود در هر نقطه ی عالم یک ارتش ممتاز است.

مطالب مرتبط :»


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.