شرایط و قانون معافیت از سربازی سه خواهری

شرایط و قانون معافیت از سربازی سه خواهری

چگونه میتوان از شرایط معافیت سه خواهری استفاده کرد ؟

معافیت از سربازی سه خواهری (۱)

بر اساس اعلام نظام وظیفه عمومی، معافیت سربازی جدیدی

(معافیت سه خواهری و تک پسر/ معافیت سه خواهری کمیته امداد)

برای تک پسرانی که دارای سه خواهر هستند در نظر گرفته شده است.

قانون معافیت سه خواهری

مبتنی بر قانونی جدید که به قانون معافیت سه خواهری سربازی معرمعافیت سه خواهریوف شده، فرد مشمول خدمت سربازی علاوه بر داشتن سه خواهر باید تحت پوشش نهادهای حمایتی شامل بهزیستی و کمیته امداد باشد.

شرایط معافیت سه خواهری چیست؟

موضوع مهمی که مشمول باید در رابطه با شرایط معافیت سه خواهری در نظر داشته باشد این است که مشمول باید تنها پسر خانواده ای باشد که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشد و دارای سه فرزند دختر ( اناث ) باشد . در صورتیکه در خانواده ای که تحت پوشش کمیته امداد هستید و قصد اطلاع از دیگر روش های معافیت مددجویان کمیته امداد بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشمولین تحت پوشش کمیته امداد

البته مشمولینی که در خانواده های تحت پوشش کمیته امداد می باشند باید بدانند که حتی اگر دارای شرایط معافیت سه خواهری نمی باشند و یا هر یک از دیگر شرایط معافیت مددجویان را ندارند باید بدانند که سازمان نظام وظیفه این امکان را برای آنها در نظر گرفته است که در نزدیک ترین محل به خانه خود به خدمت اعزام خواهند شد..

معافیت از سربازی سه خواهری (۲)

شرایط معافیت ۳ خواهری سربازی

  1.  مشمول می بایست تنها پسر خانواده بوده و فاقد هرگونه برادر بیشتر یا کمتر از ۱۸ سال باشد.(مشمول اصلا نباید برادر داشته باشد)
  2. وجود برادران غایب مفقودالاثر یا در حبس مانع بهره مندی مشمول از معافیت است.(و به او معافیت تعلق نمی گیرد)
  3.  تاهل(ازدواج کرده) یا مطلقه بودن(طلاق گرفته) خواهران مانع معافیت مشمول نمی باشد.(معافیت به او تعلق می گیرد)
  4.  در این معافیت غیبت مشمول مانع رسیدگی به درخواست وی بوده(غیبت مشکل دارد ) ولی در صورت فوت یا معلولیت فرد معاف شده پسر متولد شده دیگر نمی تواند از این معافیت استفاده کند.

در زمان درخواست و رسیدگی به این معافیت حداقل میبایست سه نفر ازخواهران مشمول در قید حیات باشند.

پدر یا مادر حتما باید تحت پوشش کمیته و یا بهزیستی باشند

در صورتی که پدر در قید حیات باشد وضعیت جسمانی وی ملاک رسیدگی نبوده و صرفا تحت پوشش بودن وی یا مادر مشمول در کمیته امداد یا بهزیستی شرط اصلی رسیدگی میباشد.(پدر یا مادر حتما باید تحت پوشش کمیته و یا بهزیستی باشند) استفاده برادر ناتنی از این معافیت در صورتی که خواهران از طریق پدر یا مادر با مشمول دارای رابطه نسبی باشند بلامانع است.(باید یا از پدر و یا از مادر یکی باشند)

معافیت از سربازی ۳ خواهری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، افرادی که دارای ۳ خواهر هستند، تحت شرایط خاص از خدمت سربازی معاف می‌شوند. بر این اساس کسانی که دارای ۳ خواهر هستند و کفالت آن‌ها را بر عهده دارند، اگر تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی باشند، از خدمت سربازی معاف می‌شوند. در غیر این صورت معافیت شامل حال این افراد نمی‌شود.

منابع:

باشگاه خبرنگاران جوان

حرف تازه


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.