درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی+فیلم و عکس

درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی+فیلم و عکس

جنجال فیلم قاتل اهلی , درگیری مسعود کیمیایی , دعوا در نشست قاتل اهلی , فیلم قاتل اهلی , قاتل اهلی , نشست خبری فیلم قاتل اهلی

درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی+فیلم و عکس
درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی+فیلم و عکس

قاتل اهلی

فیلم جنجال درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی در جشنواره فیلم فجر ۹۵ که نشست رسانه ای قاتل اهلی یکی از جنجالی ترین نشست های رسانه ای تاریخ جشنواره فجر در ساعت ۰۲:۱۰ بامداد با درگیری علی اعلایی (منتقد) با محمود گبرلو به پایان رسید.

مسعود کیمیایی در نشست خبری جنجالی فیلم خود در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه جوان وی را مسخره کرد.

گزارش خبرنگار انصاف نیوز، نشست خبری فیلم «قاتل اهلی» با حضور منتقدان و اصحاب رسانه با اجرای «محمود گبرلو» در سالن کنفرانس حافظ برج میلاد برگزار شد.

در این نشست «مسعود کیمیایی» کارگردان این اثر، «پگاه آهنگرانی» بازیگر، «منصوری لشکری قوچانی» تهیه کننده و دیگر عوامل فیلم به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

نکته ی قابل توجه، حضور کم تعداد عوامل فیلم بود، در حالی که معمولا حدود ۱۰ نفر از عوامل فیلم روی استیج برای پاسخگویی به خبرنگاران حاضرند و تعدادی نیز در سالن در کنار خبرنگاران حاضر می شدند. در این نشست تنها نام ۵ نفر روی استیج بود که با شروع شدن نشست «بهزاد عبدی» آهنگ ساز اثر نیز به این جمع اضافه شد.

ابتدای نشست محمود گبرلو گفت: جلسه امشب جلسه حساسی است لطفا سعی کنید به دور از تشنج سوالات خود را بپرسید.

«مسعود نجفی» مدیر روابط عمومی جشنواره نیز در نشست حاضر شد.

نکته قابل توجه دیگر، حضور «فریدون جیرانی»، «سعید ملکان» و «سعید راد» در سالن بود.

گفته می شود در سالن اصلی عده ای از تماشاچیان به فیلم خندیده اند که باعث واکنش عوامل فیلم شده است.

مسعود کیمیایی در ابتدای نشست گفت: داریم با دنیای مزدوری در دنیای هنر آشنا می شویم. اگر کسی در سالن می خندد ترسو است. این فیلم برای نترس ها ساخته شده. کسی که این فیلم را می بیند نترس است. مثل سازنده فیلم. چرا با گرفتن دوزار به این حاشیه ها دامن میزنی. بعد از دو سال هیچ چیز از این فیلم نمی ماند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه جوان گفت: من می دانم که شما فیلم من را دوست ندارید. شما مگر فیلم ساختید که سوال می کنید؟

عده ای در سالن واکنش مسعود کیمیایی را تشویق کردند و عده ای نیز اعتراض کردند.

در ادامه، مسعود کیمیایی چندین بار دیگر او را مسخره کرد.

مسعود کیمیایی به سوال خبرنگار تابناک نیز جواب کاملی نداد و ناگهان گفت: دختر «احمدرضا احمدی» در جمع ماست! بابا خوبه؟

در ادامه نشست، کیمیایی در پاسخ به سوالات انتقادی پاسخ های یک کلمه ای داد و در پاسخ به سوالات موافق فیلم توضیحی از فیلم می داد.

در میانه نشست نیز مسعود کیمیایی در واکنش به خبرنگار معترض به محمود گبرلو گفت: بندازش بیرون. بندازش بیرون.

منصور لشگری قوچانی تهیه کننده اثر در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: به نظرم باید چند دقیقه از فیلم کم بشود.

مسعود کیمیایی گفت: این در حوزه کار شما نیست که بگویید فیلم کم یا زیاد شود.

لشگری پاسخ داد: به نظر من سینما یک کار گروهی است. من این چیدمان را ساختم و چیدمان خوب توانست این فیلم خوب را بسازد. به نظر من از حاشیه ها دور شوید.

مسعود کیمیایی گفت: صاحب همه حاشیه ها تویی!

محمود گبرلو گفت: لطفا این حواشی را به رسانه ها نکشید و لطفا این موضوعات را پشت در های بسته حل کنید.

مسعود کیمیایی گفت: ایشان کارشان تبلیغات بود. تبلیغات را هم خوب بلدند. تا نزدیک آخر فیلم با من عکس می گرفت و خود را تبلیغ می کرد. مگر من می توانم بعد از ۵۰ سال فیلمم را کج کنم که پسرم دیده شود؟

پولاد کیمیایی هم توضیح داد: من اصلا نمی خواستم این فیلم را بازی کنم. من سر فیلم برداری «گشت ۲» بودم. یک سکانس به من اضافه نشد. اما سه سکانس از فیلم کم شد که پایان قصه را به هم زد. غم انگیز اینجاست که چرا با بزرگان این برخورد می شود؟

لشگری قوچانی در پاسخ به این نکات گفت: من باورم این است که قانون باید قضاوت کند. من می گویم فیلمنامه موجود است و برویم خانه سینما و قوه قضاییه قضاوت کنند. من حتما این اختلافات را در قوه قضاییه و مراجع ذی ربط پیگیری می کنم.

محمود گبرلو از فریدون جیرانی خواست که چند دقیقه ای حرف بزند.

فریدون جیرانی گفت: من متاسفم که این لحظه ها را می بینیم. ولی قطعا صاحب اثر کارگردان است. من نمی خواهم که نقش تهیه کننده را کمرنگ کنم ولی صاحب اثر کارگردان است.

در پایان این نشست، محمود گبرلو از منصور لشگری قوچانی و مسعود کیمیایی خواست که همدیگر را ببوسند که آنها امتناع کردند. یکی از منتقدان نیز به منصور لشگری اعتراض کرد که به درخواست محمود گبرلو او را از سالن بیرون انداختند.

درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی+فیلم و عکس
درگیری مسعود کیمیایی در نشست خبری فیلم قاتل اهلی+فیلم و عکس

نشست خبری فیلم سینمایی«قاتل اهلی» که قرار بود به آرامی برگزار شود، به جنجال کشیده شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، نشست خبری فیلم سینمایی«قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی در کاخ سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

مسعود کیمیایی سخنان خود را با این حرف آغاز کرد که نشستن با خبرنگاران تبعات داد. با دنیای مزدوری در هنر و سینما روبه رو هستیم. جنس خندیدنها و ترسیدن قیمت جلسات را میدانیم. این فیلم برای نترس‌ها است درست مانند سازندهاش. این برای اندازه ای از دانستن ساخته شده است و از همین رو خودش را روی نادانستنها میگذارد. دو سال روی فیلم علاف بودم. فیلم سختی بود. چرا سردی؟ چرا این سردی را با گرفتن دو زار دامن میزنی؟ من برای تو فیلم ساختم و برای تو اینجا نشستم. هیچ چیزی دیگر نمی ماند نه دسیسه ها و نه سیاهی ها.

منصور لشکری قوچانی در ادامه این صحبتها بیان کرد: این فیلم تولد سختی بود و خدا را شکر  که به جشنواره رسید. او برای شادی روح جواد بیات فیلمبردار جوان پشت صحنه فیلم درخواست فاتحه کرد.

پولاد کیمیایی نیز با اشاره به گلایه های زیاد نسبت به او تصریح کرد: با وجود آنان تصمیم گرفتم در این جلسه باشم و دوست داشتم پرستویی و جدیدی در جلسه می بودند.

مسعود کیمیایی در پاسخ به نقد خبرنگار روزنامه جوان  که دیالوگهای آثار اخیرتان برای مخاطب امروزی گنگ است و دکوپاژ این فیلم مشکل دارد، بیان کرد: من میدانستم با وجود سیاستهای روزنامه‌تان از فیلم خوشتان نیامده است. به نظر شما اول یک فیلم بساز بعد یک فیلم را نقد کنید.

وی خبرنگار را به ندانستن سینما متهم کرد و گفت لحن فیلم روزنامه ای است به واسطه آنچه در فیلم در حوزه رسانه و روزنامه به نمایش گذاشته میشود.

کیمیایی درباره فیلمش اظهار کرد: زمانی که سناریو تمام شد گفتم فیلم ۱۰۸ دقیقه است و بهزاد عبدی هم گفتم چه مقدار موسیقی داشته باشد. فیلم ۱۰۹ دقیقه دارد و میتواند هنوز کوتاهتر شود، شکل کوتاه شدن آن آیزنشتاینی است.

او جلسه را به مجادله ای با موضوع تاریخ سینما تبدیل کرد و به شوخی با خبرنگاران مشغول شد و چندان به سوالها پاسخ نداد.

کیمیایی درباره صحنه آخر بیان کرد: تیر به سر پرستویی اصابت نکرده و در واقع ماشین با چیزی که نمیدانم چیست منفجر میشود.

کیمیایی درباره حضور جدیدی در استخر و گنگ بودن آن نیز پتر ای توضیحات داد که به او گفته اند قرار است با رایانه خیلی چیزها تغییر کند و چیزهایی به فیلم اضافه شود.

وی در پاسخ به اینکه بدهی شما را چه کسی باید پرداخت کند گفت: بی اخلاقی فیلم از نزدیکترین عنصر درون فیلم به وجود آمد. راحت بگویم پولاد یک هنرپیشه است. هر وقت میخواهند متلکی بپرانند میگویند پسر کیمیایی است. در فیلم من خوانندگی را رفت تمرین کرد. هی نیش هی نیش که داریوش مهرجویی خونش به جوش میآید. من با سعیدراد درگیری دارم اما اینجا نشسته است و چرا که این نسل، نسل درستی است.

کیمیایی در پاسخ به این پرسش که شخصیت وکیل ما به ازای چه کسی است، اظهار کرد: اینها افراد به ظاهر برنده از سروش هستند. عده ای هستند که پول دوست دارند و صفرها آن را هم نمیدانند چقدر است. بلد نیستند با آن خرید کنند. او یکی از افرادی است که میداند و من از این دست آدمها زیاد داریم.

وی در پاسخ به صبحتهای خبرنگاری مبنی بر اینکه توقع داریم زیباشناسی خطر ببینیم و بورژوازی شدن حزب اللهی ها را نمیبینیم صرفاً بیان کرد فیلم سیاسی نیست.

سعید ذهنی از موزیسینهای مطرح کشور که در میان خبرنگاران حضور داشت، از بازیگر خواننده این فیلم انتقاد کرد که دیالوگهای پولاد نمیتواند از حیثیت موزیسینها در جامعه کنونی دفاع کند و افزود در رفتار خواننده نوعی لمپنیسم وجود دارد که من این شکل از خواننده پاپ را نمیپذیرم.

پولاد کیمیایی در پاسخ به این پرسش که چرا به سراغ یغمای گلرویی رفتید، تصریح کرد: اتفاقی که باعث شد گلرویی انتخاب شود را پیش بینی نمیکردیم چون نمیدانستیم چه میخواند و چه تیپی دارد. ابتدا در این فکر بودم خواننده سنتی بخواند. ایده لشکری بر اجرای موسیقی فرهاد و فروغی داشتند که من موافق نبودم چون آنان اسطوره و تصویر خودش را داشتند.

وی افزود: ما چنین شخصیت و سلیقهای در موسیقی نداریم. ما با یغما و چند موزیسین جلساتی داشتیم تا از آن تیپی بسازیم.

کیمیایی درباره نسخههای فیلم بیان کرد: مونتاژ فیلم آن قدری که قرار است بشود میشود.

وی با اشاره به روشهای فیلمبرداری گفت: این فیلم در مجموع در اسکلت و داربست خودش در ۱۰۷ یا ۱۰۶ قرار میگیرد. فیلم نیاز به یک کیسه کشی دارد.

عبدی درباره موسیقی فیلم اظهار کرد: ۲۷ دقیقه موسیقی اورجینال دارد و از منظر زمان بندی همه چیز کامل است.

کیمیایی درباره اینکه چرا درباره حزب اللهی فیلم ساخته است گفت آنان یک طبقه هستند و از اطراف آنان می توانیم جامعه را بهتر بشناسیم. البته او تاکید کرد پرستویی نقش حزب اللهی نداشته است.

کیمیایی بیان کرد: فیلم مال من است و اقتصادش برای لشکری‌قوچانی.

لشکری درباره بازی نسخه ها گفت فیلم اثر خوبی است و بهتر هم خواهد شد. مقاومت می کنم و باور دارم در این فیلم ۱۴ دقیقه بازی هایی است که می تواند تقطیع شود.

این صحبت با واکنش کیمیایی مواجه شد که این مسئله وظیفه شما نیست.

قوچانی ادامه داد سینما کار گروهی است و براساس این باور به سینما آمدم. برای اینکه گروهی قوی  در کنار استاد قرار بگیرد تلاش کردم تا شما فیلم خوبی ببینید. کاری کردم تا استاد به آن چیزی که بخواهد برسد. اگر عده ای رانت خوار هستند و این فیلم می خواهد درباره آن حرف بزند، حاشیه سازی برای آن اشتباه است.

کیمیایی جواب داد حاشیه ها خودتان هستید.

او در صحبتهایی گفت: قوچانی آدم محترمی است و کارش تبلیغات بوده است. تو با من و فیلم تبلیغ کرده ای و اکنون به پولاد گیر داده است. این فیلم اندازه و روش و سازنده دارد. من بعد پنجاه سال فیلم خود را برای پسرم کج و کوله نمیکنم.

پولاد کیمیایی هم گفت:هیچ سکانس به نقش من اضافه نشد و تازه سه سکانس از من حذف شده است. اصلا قرار نبود در این فیلم به واسطه تداخل با فیلم گشت ارشاد بازی کنم و من به درخواست قوچانی آمدم. من بچه نیستم که بگویم بابا منو قهرمان کن.

قوچانی در جواب پولاد کیمیایی بیان کرد: هرخلافی انجام می‌شود باید در دادگاه مورد قضاوت قرار بگیرد. من فیلمساز بخش خصوصی هستم اما ۱۴ درصد از سرمایه من را دولت بر می‌دارد. به نظرم سر بی‌گناه تا پای‌دار می‌رود اما بالای دار نمی‌رود.

فریدون جیرانی که در جمع خبرنگاران حضور داشت، در حمایت از کیمیایی بیان کرد: من متاسفم که این اتفاق افتاده است. مولف فیلم کارگردان فیلم است در تمام دنیا. من بسیار متاسف شدم از نامه پرویز پرستویی و اینجا آمده‌ام از فیلم کیمیایی حمایت کنم.

مسعود کیمیایی درباره فرشاد محمدی گفت: او را از دستیاری نعمت حقیقی میشناسم. من نعمت را بیشتر در بیرون سینما میشناختم. در فیلم داش آکل کارم را با نعمت شروع کردم تا گوزنها و فیلمهای کانون. فرسا هم بوی نعمت را می دهد و هم تکنیک او را بلد است و او در این فیلم به آموخته هاش اضافه کرد. نعمت سر سپرده فیلمبردار فیگورها بود و فرشاد در این فیلم دانسته این کار را کرد.

در پایان این مراسم علی اعلایی مدیر سابق انجمن منتقدان در پایان این مراسم به منصور لشکری‌قوچانی اعتراض کرد و چون جلسه به پایان رسید با درگیری لفظی شدید محمود گبرلو مواجه شد و با اوج‌گیری هیاهو جلسه به پایان رسید. حواشی به نشست ختم نشد و خبرنگاران در راهروهای منتهی به سالن نشست با گبرلو و جیرانی وارد مجادله شدند.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.