عکس کرسی | ۳۰ عکس کرسی در خانه های ایرانی + فواید کرسی برای سلامتی

عکس کرسی | ۳۰ عکس کرسی در خانه های ایرانی + فواید کرسی برای سلامتی

به گفته ویکی پدیا فارسی ، کرسی وسیله‌ای است که برای گرم‌شدن در زمستان در خانه‌ها به طور سنتی استفاده می‌شده است. عمرش هم انقدر قدیمی که نیست که ماها کلا فراموش کرده باشیبم تا همین چند سال پیش اگر در خانه های خودمان خبری از کرسی نبود ، حضورش در خانه مادر بزرگ ها رد خورد نداشت. اما حالا با آمدن بخاری های گازی و برقی و بعد ترش آمدن شوفاژ دیگر مثل قدیم سراغی از کرسی در منازل ایرانی نیست . در این مطلب من میخواستم در مورد کرسی برای شما مطلب بگذارم ولی باعث شد خودم حسابی هوس کرسی گذاشتن در زمستان کنم :)))) این شما و عکس کرسی و فواید کرسی در زمستان.

خوشا کرسی نشینی به شب سرد      تو دانی کرسیه مرهم هر درد!

عکس کرسی و فواید آن

اما طب سنتی فواید زیادی برای کرسی قائل است بیایید با هم چند تایی را بخوانیم شاید با دیدن عکس ها و خواندن مطالب هوس کریم امسال زمستان را بجای بخاری و شوفاژ با کرسی سر کنیم .

فایده اول : کمک به بهبود کم خونی

میدانید کار خون سازی با مغز استخوان است و وقتی ما پاهایمان را در زیر کرسی قرار میدهیم پاهایمان کم کم گرم میشود و عملیات خون سازی را تقویت میکند .کی فکرش را میکرد کرسی به کم خونی ربط داشته باشد !

فایده دوم : بدن را پاکسازی میکند

به حالت بدن زیر کرسی دقت کنید : به حالت افقی دراز میکشیم ، بنابراین گردش خون راحت تر انجام میشود . در نتیجه دریچه قلب به راحتی باز و بسته میشود . رگ ها به مرور گشاد تر میشوند و خون رسانی به طور بهینه تری در بدن صورت میگیرد . در نتیجه سموم و مواد زائد به آرامی از سلول ها و بافت ها خارج میشوند. اتفاقی که هر گز  با شوفاژ و بخاری وقتی روی مبل نشسته ایم رخ نمیدهد .

فایده سوم : حافظه قوی میشود

شاید باورتان نشود ولی خیلی ساده است به همان علت بالا یعنی سرعت بالاتر خونرسانی در بدن خون به مغز هم سریعتر میرسد و عملیات خونرسانی و فعالیت سلول های مغز نیز افزایش میابد و این موجب تقویت حافظه و عملکرد مغز میشود .

فایده چهارم :آرتروز و رماتیسم و درد های زانو و کمو و غیره با کرسی بهتر درمان میشود .

وقتی زیر کرسی هستید بدنتان به آرامی گرم میشود ( بخصوص پاها و کمر ) در نتیجه اثر بسیار خوبی روی درد زانو و کمر و دیسک و غیره خواهد داشت . بیخود نیست قدیمی تر ها انقدر سالم تر از ما بودند .

فایده پنجم : آرامش بخش است و خواب راحتی را باعث میشود .

میگویند کرسی هورمون ها را تنظیم میکند و روی ترشح غدد بند موثر است. سواد و بلغم را از بدن خارج میکنه و همه و همه باعث آرمش و ریلکس شدن بدن میشود . هرچند همه ما خاطره خوشی از یک خواب عمیق زیر لحاف کرسی داریم که مزه اش هنوز زیر زبانمان هست .

عکس کرسی و فواید آن

این ها و خیلی موارد دیگر فواید کرسی برای بدن بود اما کرسی فواید دیگری نیز دارد .

مثلا این که باعث میشود دور هم جمع شویم و چهره به چهره با هم حرف بزنیم این گوهری است که خیلی وقت از بساط خانواده ایرانی کم شده . صحبت های دور همی خانوادگی در کنار بزرگتر ها خودش از صد تا یوگا و مدیتیشن آرامش بخش تر است .

یک نکته خوب دیگر حس نوستالژیک و ایرانی و حال خوب کن کرسی است . تصور کنید وقتی وارد خانه ای میشود و میبینید بجای شوفاژ یا بخاری گازی و شومینه بساط کرسی گذاشته چه ذوقی میکند . بخصوص در شب یلدا . به به .

صرفه جویی هم یک اثر خیلی به درد بخور در مورد استفاده از کرسی هاست (با یک لامپ ۶۰ وات هم میشود زیر کرسی را گرم کرد )به شرطی که خیلی نمایشی نباشد یعنی هم شوفاژ وبخاری کار کنند هم کرسی ، چرا که باید بدانید در تب سنتی بهتر است در زمستان پاها گرم باشند ولی بالا تنه سرد باشد ( هوای محیط ) حتما این جمله را قدیمی ها شنیدید که بدن از پا سرما میخوره . بخاطر همین قدیمی ها یک عالمه جوراب بافتنی برای زمستان آماده میکردند.

من یکی که هر چه میگذرد بیشتر به هوش ایرانی های قدیم در ساختن هر وسیله ساده ای ایمان میاورم این همه نکته در مورد سلامت جسم و روح فقط با استفاده از یک وسیله ساده به اسم کرسی . شگفت انگیز است.

عکس کرسی و فواید آن

حالا برویم سراغ تماشای عکس های نوستالژیک کرسی در خانه های ایرانی ، این شما و این ۳۰ عکس کرسی در خانه ایرانی

عکس کرسی (۱) عکس کرسی (۲) عکس کرسی (۳) عکس کرسی (۴) عکس کرسی (۵) عکس کرسی (۶) عکس کرسی (۷) عکس کرسی (۸) عکس کرسی (۹) عکس کرسی (۱۰) عکس کرسی (۱۱) عکس کرسی (۱۲) عکس کرسی (۱۳) عکس کرسی (۱۴) عکس کرسی (۱۵) عکس کرسی (۱۶) عکس کرسی (۱۷) عکس کرسی (۱۸) عکس کرسی (۱۹) عکس کرسی (۲۰) عکس کرسی (۲۱) عکس کرسی (۲۲) عکس کرسی (۲۳) عکس کرسی (۲۴) عکس کرسی (۲۵) عکس کرسی (۲۶) عکس کرسی (۲۷) عکس کرسی (۲۸) عکس کرسی (۲۹) عکس کرسی (۳۰)

این هم یک جمله از یک پزشک سنتی معروف دکتر روازاده در مورد فلسفه کرسی : “بهتر است محیط بیرون کرسی خنک تر باشد و خیلی گرم نباشد. همانگونه که در زمستان ریشه درخت زیر زمین جای گرمی دارد و بالای آن در معرض سرما قرار دارد. “

این هم یک ویدئو  در مورد خواص کرسیهای قدیم از سایت آپارت

کرسی برقی
کرسی برقی کم مصرف
کرسی برقی ناسیونال
کرسی برقی
کرسی برقی اخوان فرید
کرسی برقی ارشیا
کرسی برقی المنتی
کرسی برقی عرشیا
کرسی برقی قیمت
کرسی برقی لامپی
کرسی برقی مادون قرمز
کرسی برقی ناسیونال
کرسی برقی ناسیونال ژاپن
کرسی برقی پارس خزر
کرسی برقی ژاپنی
کرسی برقی کم مصرف

فواید کرسی
فواید کرسی برقی
فواید کرسی در زمستان
فواید کرسی ذغالی
فواید کرسی زغالی
فواید کرسی چینی

مدل کرسی
مدل کرسی برای شب یلدا
مدل کرسی جدید
مدل کرسی سنتی
مدل کرسی شب یلدا
مدل کرسی های قدیمی
مدل کرسی چینی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.