آموزش تصویری “ آرایش چشم ”

آموزش تصویری “ آرایش چشم ”

وقتی درباره خوردنی هایی صحبت می کنیم که برای سلامت چشم ها مفید هستند، «هویج» در راس فرصت این خوردنی ها قرار می گیرد، اما این منبع گیاهی غنی از ویتامین «A» تنها خوردنی مفید برای سلامت چشم ها نیست.

آرایش چشم

ویتامین «A» از ضعف دید شبانه و خشک شدن چشم ها جلوگیری می کند و همچنین پیشرفت بیماری آب مروارید یا تغییرات منطقه ماکولار چشم ناشی از افزایش سن را به تاخیر می اندازد.

شما می توانید ویتامین «A» را از دو نوع منبع غذایی دریافت کنید که یکی فرآورده های میدانی حاوی این ویتامین مثل جگر یا کره حیوانی و دیگر محصولات گیاهی حاوی کاروتن هستند که این ماده در بدن به ویتامین «A» تبدیل می شود.

گیاهان حاوی کاروتن معمولا به رنگ زرد یا نارنجی هستند یا برگ سبز رنگ دارند. لوتئین و زئاکسانتین هم برای حفظ سلامت شبکیه چشم بسیار مفید هستند که بهترین منبع حاوی آن ها، سبزیجات برگ دار به رنگ سبز تیره به ویژه «اسفناج» است. این دو ماده هم چنین در سبزی ها و میوه های زرد و نارنجی مثل ذرت یافت می شوند.

آرایش چشم

ویتامین «C» هم آنتی اکسیدانی است که برای شبکه مفید بوده و چشم را تقویت می کند. در افراد سیگاری، الکلی و دیابتی مقدار ویتامین «C» بدن به طور متوسط کمتر می شود و این افراد باید بیشتر ویتامین C مصرف کنند.

برخی از املاح معدنی مثل سلنیوم و روی هم برای سلامت چشم ضروری و سودمند هستند. خشکبار، مخمر و غذاهای دریایی منبع غنی از سلنیوم هستند. سلنیوم به جذب ویتامین «E » کمک می کند و به بدن در تولید آنتی اکسیدان ها نیز یاری می رساند. عنصر روی هم جذب ویتامین «A» را در بدن افزایش می دهد.

روی هم در مغز خشکبار و گندم به میزان قابل توجه دریافت می شود.

آرایش چشم

یکی دیگر از مواد غذایی مهم برای سلامت چشم ها اسیدهای چرب امگا ـ ۳ هستند که در ماهی آب های سرد به وفور یافت می شوند و این ماهی حاوی مقادیر زیادی EPA و DHA است که برای سلامت چشم ها بسیار سودمند هستند. تغذیه مناسب و غنی و نیز چکاپ و کنترل منظم بهترین راهکارها برای حفظ توانایی و قدرت بینایی چشم ها تا مدت طولانی است.

آرایش چشم آرایش چشم آرایش چشم آرایش چشم آرایش چشم آرایش چشم


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.