پاک کردن تاتو | راهکارهای از بین بردن جای خالکوبی وتتو با لیزر

پاک کردن تاتو | راهکارهای از بین بردن جای خالکوبی وتتو با لیزر

خیلی ها پس از مدتی از تاتو و خالکوبی که کرده اند خسته و یا دلزده می شوند و دنبال راهی برای از بین بردن و پاک کردن خالکوبی و تاتو خود هستند در این جا به بیان راهکارهایی برای از بین بردن جای تاتو و خالکوبی می پردازیم .

 پاک کردن تاتو با لیزر (۱)

روش از بین بردن جای تاتو و خالکوبی با لیزر

لیزر یک از پرکاربرد ترین روش ها برای از بین بردن جای خالکوبی و پاک کردن تاتو است. استفاده از لیزر ساده‌ تر، با عارضه کمتر و گاهی با نتایج بسیار عالی می‌باشد که در صورت موثر بودن اکثرا جای زخم و اسکار به جا نمی‌گذارد.اما لیزر محدودیت‌هایی هم دارد که یکی گران بودن و دوم غیرقابل پیش بینی بودن نتایج آن است. سومین محدودیت لیزر نیز بی‌اثر بود.

قرار گرفتن مواد رنگی با منشاء خارجی در زیر پوست باعث تغییرات رنگی می‌شود که این تغییرات را خالکوبی یا Tattoo می‌نامیم. خالکوبی گاهی به صورت اتفاقی، گاهی به صورت تفریحی و به شکل نقاشی روی پوست با ایجاد خط لب و خط ابرو و بعضی وقت‌ها نیز با تجویز پزشک و به منظور اصلاح منظره ناخوشایند مربوط به جای زخم در بعضی نقاط بدن انجام می‌شود. در تصادفات و به دنبال زخم و جراحت ممکن است سنگریزه یا بعضی مواد رنگی در زیر پوست کاشته شود و یک نوع خالکوبی اتفاقی را به وجود بیاورد.

پاک کردن خالکوبی با لیزر

مثال دیگر آن وجود تر‌کش و ذرات باروت به دنبال انفجارات و جراحت‌های جنگی می‌باشد که داخل زخم‌ها قرار می‌گیرد. در بیمارانی که بنا به هر دلیل موهای ابرو و مژه خود را از دست داده‌اند گاهی با توصیه پزشک برای بهبود وضعیت ظاهری اقدام به خالکوبی می‌شود و به طور مصنوعی منظره‌ای شبیه ابروها درست می‌کنند و یا با انجام خالکوبی روی لبه پلک تا حدودی می‌توان نبودن موهای مژه را جبران کرد.

پاک کردن خالکوبی بدن با لیزر

اکثر موارد خالکوبی را انواعی تشکیل می‌دهد که با خواسته و میل خود فرد انجام می‌گیرد و به این خالکوبی دکوراتیو می‌گویند که اغلب با مسائل شخصیتی، فرهنگی، نژادی در ارتباط است. در خالکوبی رنگ‌های مختلفی به کار می‌رود مثلا برای رنگ سیاه و آبی از کربن، برای رنگ قرمز از رنگ‌های گیاهی Cinnabar، برای آبی روشن از آلومینیات و کوبالت، برای زرد از کاردمیوم، برای سبز از اکسیدکرومیک و برای قهوه‌ای از اکسید آهن استفاده می‌شود.

پاک کردن خالکوبی بدن

گاهی پس از انجام تاتو  شرایطی پیش می‌آید که فرد تصمیم می‌گیرد خالکوبی را پاک کند که مهم‌ترین دلایل آن عبارت است از عوض شدن مد، عدم رضایت از شکل به دست آمده، گاهی خرابکاری، فراهم شدن مشکل استخدام و… روش‌های مختلفی برایپاک کردن تاتو وجود دارد که شامل جراحی، کوتر کردن، منجمد کردن، تراشیدن پوست و لایه‌برداری عمقی که این روش‌ها ارزان بوده ولی نتیجه آنها کامل و صد درصد نیست و معمولا جای زخم و اسکار به جای می‌گذارند.

پاک کردن خالکوبی

استفاده از لیزر ساده‌تر، با عارضه کمتر و گاهی با نتایج بسیار عالی می‌باشد که در صورت موثر بودن اکثرا جای زخم و اسکار به جا نمی‌گذارد.اما لیزر محدودیت‌هایی هم دارد که یکی گران بودن و دوم غیرقابل پیش بینی بودن نتایج آن است. سومین محدودیت لیزر نیز بی‌اثر بودن آن روی بعضی از خالکوبی‌ها می‌باشد.
از آنجایی که بعضی خالکوبی‌ها به لیزر جواب نمی‌دهند و بعضی دیگر حتی با لیزر تشدید می‌شوند (خصوصا خالکوبی قرمز) لازم است قبل از انجام لیزر، منطقه کوچکی از ضایعه تست شود و در صورت گرفتن نتیجه مساعد اقدام به درمان همه ضایعه کرد. در صورت عدم امکان استفاده از روش‌های فوق، گاهی با انجام خالکوبی‌های مجدد با رنگ‌های مشابه رنگ پوست می‌توان تا حدودی خالکوبی قبلی را مخفی کرد.توجه کنید خالکوبی و تاتو خودش می تواند عامل بروز برخی بیماری ها شود

پس وسایل تاتو را همیشه خودتان به محلی که می خواهید ببرید .

پاک کرد

پاک کردن تاتو با لیزر (۳)

ن تاتو بدن 

پاک کردن خالکوبی و تاتو با لیزر

خالکوبی و تاتوها بر روی پوست بدن می توانند اشکال زیبا و فریبنده ای را ایجاد کنند، اما گاهی به دلایل شخصی مجبور هستید که اقدام به از بین بردن، حذف، پاک کردن و محو کردن این تاتوها مثل تاتوی ابرو بپردازید. بنابراین سعی کردیم که پاک کردن تاتو و خالکوبی صورت بدن با لیزر را به همراه هزینه ها و عوارض جانبی آن برایتان شرح دهیم.

پاک کردن خالکوبی به کمک لیزر

پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر در طول سالیان گذشته به شدت بهبود پیدا کرده است و از بین بردن خالکوبی های اضافی را راحت تر و کم دردتر کرده است. با این حال، شایان ذکر است که حذف کامل خالکوبی بنا به دلایل مختلف دشوار است، مخصوصا در بین افرادی که پوستی تیره یا خالکوبی های چندرنگی دارند.

لیزرها از پرتوهای قدرتمند انرژی برای شکستن رنگدانه ها و لکه های داخل خالکوبی و تبدیل آن به چند ذره استفاده می کنند که سپس به آسانی می توان آنها را استخراج کرد. انواع مختلفی از لیزرها برای هر رنگ جوهر مورد استفاده قرار می گیرند. در این مرکز پزشکی، ما طیف کاملی از لیزرها را برای درمان رنگ های مختلف خالکوبی عرضه می کنیم.

پاک کردن تاتو

 روش پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

از آنجایی که هر خالکوبی منحصربه فرد است، شیوه های پاک کردن تاتو و خالکوبی باید مناسب با مورد هر فرد تنظیم شوند. در گذشته، خالکوبی ها با شیوه های مختلفی پاک می شدند، اما در بسیاری از موارد، جای زخم ها از خود خالکوبی ها زشت تر بودند.

بیمارانی که پیش از این خالکوبی های بدن خود را درمان کرده اند نیز می توانند این روش را انجام دهند. تاتو و خالکوبی هایی که در روش های درمانی یا در درمان های خانگی به خوبی پاک نشده اند به لیزردرمانی خوب واکنش نشان می دهد، البته به شرطی که در روش های درمانی قبلی جای زخم بیش از حدی ایجاد نشده باشد.

از بین بردن تاتو و خالکوبی

آمادگی برای پاک کردن خالکوبی و تاتو با لیزر

در صورتی که قصد دارید خالکوبی های خود را با لیزرپاک کنید، باید ابتدا برای مشورت در این مورد به متخصص امراض پوستی مراجعه کنید. در مورد هدف خود از انجام این کار، سوابق پزشکی از قبلی جراحی های قبلی، بیماری های کنونی و قبلی، داروها و مکمل های مغذی و گیاهی که گاهی اوقات مصرف می کنید با متخصص امراض پوستی صحبت کنید.

در طول جلسه مشاوره اولیه در این کلینیک در مورد خطرات، مزایا و پیامدهای احتمالی روش رفع تاتو با لیزر با شما صحبت می کنیم. تصاویری برای مقایسه نتایج قبل و بعد از لیزردرمانی گرفته می شود.

پاک کردن تاتو با لیزر

نحوه پاک کردن خالکوبی با لیزر

هر خالکوبی منحصر به فرد است و به چند جلسه درمانی نیاز دارد.

با وجود اینکه بسیاری از بیماران می خواهند تعداد دقیق جلسات درمانی مورد نیاز خود را بدانند، پیش بینی آن دشوار است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به عوامل متعددی از قبیل اندازه، رنگ، محل و سن تاتو و خالکوبی و میزان جوهر روی پوست بستگی دارد. بعضی از بیماران در عرض ۵ تا ۱۰ جلسه می توانند درمان خود را به اتمام برسانند. با این حال، بسیاری از بیماران به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند که در بعضی موارد تا ۲۰ جلسه قابل افزایش است. عموما، جلسات درمان با فاصله شش تا هشت هفته ای زمان بندی می شوند. روش پاک کردن خالکوبی با لیزر همراه با ناراحتی و درد است. به منظور اینکه کمتر احساس درد و ناراحتی کنید، پوست با تزریق بی حسی (بیهوشی) موضعی قبل از شروع درمانی بی حس می شود.

از بین بردن خالکوبی با کمک لیز

فرایند از بین بردن تاتو با لیزر با یک جلسه مشاوره رایگان شروع می‌شود.

در جلسه مشاوره، یک تکنسین با تجربه و کارآزموده خالکوبی شما را بررسی می‌کند و روش‌های درمانی شما را توضیح می‌دهند. عوامل زیادی در پاک سازی خالکوبی با لیزر تاثیرگذار هستند، از جمله نوع جوهر مورد استفاده، عمق، عمر خالکوبی، نوع و اندازه پوستی که خالکوبی روی آن انجام شده است.

راه از بین بردن تاتو 

در طول درمان باید عینک های محافظ را به چشم خود بزنید.

این روش بسته به اندازه و نوع خالکوبی بین پنج تا بیست دقیقه طول می کشد. شما برای کم کردن خالکوبی به چندین جلسه درمانی نیاز دارید و نمی توانید کل جوهر را پاک کرد. خالکوبی های روشن و چندرنگی سخت تر از انواع دیگر خالکوبی پاک می شوند و عموما به جلسات بیشتری نیاز دارند.

از بین بردن خالکوبی با لیزر

تعداد جلسات به اندازه و رنگ خالکوبی بستگی دارد.

خالکوبی ممکن است در عرض چهار تا شش جلسه از بین برد، با این حال به جلسات درمانی بیشتری نیاز است. شما باید یک جلسه مشاوره زمان بندی کنید و در طول آن یک متخصص کارآزموده وضعیت شخصی شما را بررسی می کند و در مورد نحوه انجام لیزردرمانی با شما صحبت می کند. بسته به سن، اندازه و نوع خالکوبی ( مبتدیانه یا حرفه ای )، روش های لیزردرمانی تغییر می کند. رنگ پوست بیمار و همچنین عمقی که رنگدانه خالکوبی نفوذ کرده نیز بر این روش تاثیرگذار هستند.

پاک کردن تاتو با لیزر (۴)

روش پاک کردن تاتو

جلسه پاک کردن خالکوبی با لیزر 

به طور کلی، در طول یک جلسه درمانی برای پاک کردن خالکوبی با لیزرهای جدید اتفاقات زیر رخ می دهد:

 • بیمار عینک محافظ روی چشم خود قرار می دهد.
 • واکنش پوست به لیزر مورد آزمایش قرار می گیرد.
 • تا موثرترین انرژی برای درمان تعیین شود.
 • درمان شامل قرار دادن یک هندپیس در مقابل سطح پوست و فعال کردن نور لیزر است.
 • همانطور که بسیاری از بیماران می گویند، هر پالس شبیه ترشح چربی یا کشیده شدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست است.
 • خالکوبی های کوچکتر به پالس های کمتری نیاز دارند،
 • در حالی که خالکوبی های بزرگتر به پالس های بیشتری نیاز دارند.
 • در هر صورت، برطرف سازی خالکوبی به جلسات زیادی نیازمند است.
 • پس از هر جلسه درمانی، خالکوبی به صورت تدریجی کم رنگ تر می شود.
 • بسیاری از بیماران به بی هوشی نیاز ندارند.
 • با این حال، بسته به موقعیت خالکوبی و آستانه تحمل درد بیمار، پزشک نوعی بی هوشی را انتخاب میکند.
 • مثل ( کرم بی هوشی موضعی ، تزریقات بی هوشی موضعی)
 • پس از درمان باید فورا با کمپرس یخ درد ناحیه تحت درمان را تسکین داد.
 • سپس از بیمار خواسته می شود تا یک کرم یا پماد آنتی بیوتیک استعمال کند.
 • یک بانداژ یا تکه پارچه برای محافظت از ناحیه درمان شده مورد استفاده قرار می گیرد.
 • همچنین در هنگامی که در بیرون و در معرض نور خورشید هستید باید بر روی ناحیه تحت درمان کرم ضد آفتاب بمالید.

از بین بردن خالکوبی به روش علمی

تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خالکوبی با لیزر

با توجه به اینکه در این کلینیک از پیشرفته ترین و جدیدترین فن آوری های لیزر بهره گرفته می شود، عموما به جلسات درمانی کمتری نیاز است. در طول جلسه مشاوره، تحت جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خال کوبی را تخمین می زنیم. از انجایی که هر فرد و هر خالکوبی منحصر به فرد است، در هنگام تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خالکوبی باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. برای پاک کردن بسیاری از خالکوبی ها بین ۵ تا ۱۵ جلسه درمانی نیاز است.

چرا پاک کردن بعضی از تاتو و خالکوبی ها نسبت به خالکوبی های دیگر بیشتر طول می کشد؟

عوامل فردی بر نحوه واکنش شما به لیزر تاثیر می گذارند.

این عوامل از قرار زیر هستند:

از بین بردن خالکوبی روی بدن

 • سیستم ایمنی منحصر به فرد

سیستم ایمنی هر فرد متفاوت است و این مساله در طول پاک کردن خال کوبی حائز اهمیت است. بدن رنگدانه را در سرعت مجزای مخصوص خود می شکند.

از بین بردن خالکوبی و تاتو
 • نوع پوست

هرچه پوست روشن تر باشد، احتمال موفقیت روش پاک سازی خالکوبی با لیزر بیشتر است، اما بسیاری از انواع پوست با این روش قابل درمان هستند. خالکوبی بعضی از افراد پس از جلسه اول به شکل قابل توجهی کم رنگ تر می شود.

از بین بردن تاتو با لیزر
 • نوع رنگ های مورد استفاده در خالکوبی

خالکوبی های مشکی، قرمز، نارنجی تیره و آبی تیره معمولا نستبا سریع به لیزردرمانی واکنش نشان می دهد. رنگ های سبز، بنفش، قهوه ای، نارنجی روشن و آبی روشن به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند. فن آوری های لیزر مورد استفاده در این کلینیک نسبت به لیزرهای قبلی در زمینه پاک سازی خالکوبی موثرتر هستند. ما از لیزرهایی بهره می گیریم که برای خالکوبی منحصر به فرد شما بیشترین موفقیت را به همراه دارند.

از بین بردن تاتو ابرو
 • نوع جوهر مورد استفاده

جوهر مورد استفاده برای خالکوبی کنترل نشده است، بنابراین جوهرهای زیادی وجود دارند که به شیوه های مختلف پوست را تحت تاثیر قرار می دهند. جوهرهای اولیه نسبت به جوهرهای حرفه ای زودتر به لیزردرمانی واکنش نشان می دهد.

از بین بردن خالکوبی
 • عمق خالکوبی

خالکوبی ای که با خالکوبی دیگر پوشانده شده است جوهر و عمق بیشتری در پوست دارد و از این رو به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارد. خالکوبی های حرفه ای بیشتر در پوست فرو می روند و از این رو نسبت به خالکوبی های مبتدیانه به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

از بین بردن خالکوبی و تاتو
 • بهبودی

پس از انجام لیزردرمانی، ورم و احتمالا تاول یا خونریزی را تجربه می کنید. باید با شستن ناحیه یا استفاده از پماد وازلین برای چندین روز ناحیه درمان شده را تا حد امکان تمیز نگه دارید تا فرآیند بهبودی سریع تر انجام شود. همچنین باید ناحیه درمان شده را با یک بانداژ استرلیزه و تمیز به مدت یک هفته بپوشانید تا پوست بهبودی پیدا کند.

از بین بردن خالکوبی بدن

پاک کردن تاتو با لیزر (۵)

عوارض جانبی لیزر برای پاک کردن خالکوبی و تاتو 

همانند هر روش دیگر، این روش نیز عوارض جانبی مخصوص خود را دارد. شاید ترین عوارض جانبی پاک سازی نیمه کامل جوهر خالکوبی علی رغم چندین جلسه درمان است. به هیچ وجه نمی تواند پیش بینی کرد که کدام نوع خالکوبی به طور کامل به لیزرواکنش می دهند و کدام یک این گونه نیست.گاهی اوقات بافت یا رنگدانه پوست درمان شده تغییر می کند. رنگ های خالکوبی مخصوص مثل سفید، رنگ های روشن و رنگ های بدنی واکنش نشان می دهند که باعث می شود فورا پس از درمان به حالت اولیه خود برکردند.

این واکنش ها را می توان با لیزر درمان کرد، اما تعداد جلسات درمانی مورد نیاز را افزایش می دهد.

از بین بردن خالکوبی با لیزر

میزان امنیت روش پاکسازی خالکوبی با لیزر

به لطف فن آوری های جدید، پاک سازی خالکوبی با لیزر کارایی بیشتری پیدا کرده است و جای زخم کمتری را باقی می گذارد. لیزردرمامی اغلب نسبت به بسیاری از روش های سنتی ( برش، درمابریژن،سالابریژم ) کم خطر تر است، چرا که می تواند به صورت گزینشی رنگدانه های موجود در خالکوبی را درمان کند. در بسیاری از موارد، رنگ های مشخصی بهتر از رنگ های دیگر پاک سازی می شوند. گفته می شود که خالکوبی های مشکی /آبی رنگ به خوبی به لیزردرمانی واکنش نشان می دهند.

واکنش رنگ های دیگر تحت بررسی است.

از بین بردن تاتو با لیزر درمانی

به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که در این مقاله عرضه شد صرفا اطلاعات عمومی هستند و جایگزینی برای توصیه های پزشک نمی شوند. به منظور اطلاعات از جزئیات مرتبط با مورد مخصوص خود، یک جلسه مشاوره با یک پزشک متخصص در زمینه استفاده از لیزرهای مخصوص خالکوبی زمان بندی کنید.

از بین بردن خالکوبی روی دست

 هزینه و قیمت لیزر 

هزینه و قیمت هر جلسه به اندازه و رنگ خالکوبی بستگی دارد. هزینه کلی روش پاک کردن خالکوبی با لیزر به تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد و تعداد جلسات هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت دارد.

به اتفاق مراحل پاک کردن و حذف کردن تاتو و خالکوبی را خواندیم و ملاحظه نمودیم که پاک کردن خالکوبی ها و تاتوها اگر چه با لیزر ساده و تقریباً بدون درد است، ولی به جلسات و زمان زیادی نیاز دارد. اگر بر روی بدنتان یا حتی در ابروهایتان تاتو و خالکوبی دارید، و از آن خسته شده اید و می خواهید آن را محو کرده و از بین ببرید،

می توانید با مراجعه به یک دکتر خوب و کلینیک زیبایی معتبر این کار را انجام دهید.

از بین بردن تاتو

پاک کردن تاتو با لیزر (۲)

چگونه تاتو را پاک کنیم؟

متاسفانه خالکوبی ویا تاتودر جامعه ما ایرانیان بسیار شایع شده است. .

مخصوصا در خانمها که با خالکوبی ابرو ها ، خط چشم ، ‌خط لب وانواع نقاشی های مختلف روی بدن

موادرنگرا وارد بدن خود میکنند .

دیده شده است که ۷۰%از این افراد از کرده خود پشیمان می شوند وخواستارپاک کردن آن هستند .

از بین بردن تاتو با لیزر

علل پشیمانی :

 1. عدم تطابق طرح ( ابرو-خط چشم ) خالکوبی شده با طرح ایده آل شخص.
 2. گاهی نیزافراد دچار واکنشهای حساسیتی ( آلرژیک ) به رنگ تاتو می شود که لازم می شود آن رنگ از داخل پوست خارج شود
 3. آقایانی که به دلیل قوانین موجود درسازمانهای نظامی و استخدامی مجبور به کار کردند خالکوبی در روی بدن می شود
از بین بردن تاتوی ابرو

چه راهای درمانی برای پاک کردن تاتو یا خالکوبی وجود دارد ؟

روشهای مختلفی برای برداشتن و پاک کردن خالکوبی وجود دارد که شامل :

 1.  شامل جراحی ، که همان برداشتن محل خاکوبی و سپس بخیه زدن محل مورد نظر.
 2. درمابرژن مکانیکی که همان تراشیدن محل خالکوبی است و با سایش پوست رنگ داخل پوست تدریجا خارج می شود.
 3. میکرودرمابرژن که توسط میکرو کریستالهای اکسید آلومینیوم منجربه تراشیده شدن سطحی پوست می شود و فقط برای خالکوبیهای بسیار سطحی کاربرد دارد.
 4. خارج کردن شیمیائی رنگ توسط یک خمیر خاص که در این روش خمیر مخصوص به محل خالکوبی مالیده می شود و سپس پوست به طور سطحی سوراخ سوراخ می شود .
 5. سپس مجددا خمیر مالیده می شود که التهاب رخ می دهد و رنگ خارج می شود .
 6. سرمادرمانی یا ( ارایوتراپی ) که توسط نیتروژن مایع محل خالکوبی دچار تاول شده و سپس منجر به خروج رنگ می شود.
 7. استعمال اسیدهای شمیائی شامل فنل ، TCA ، اسید تانیک ، نیترات نقره
 8. لیزر درمانی شامل لیزرهای لایه بردار مثل CO2 ،
 9. و لیزرهای غیر لایه بردار مثل لیزرq-switched.
از بین بردن تاتو لب

از میان روشهای فوق برخی می تواند جوشگاههای بدی ایجاد کند و نتیجه خوبی از نظر زیبائی به همرا نداشته باشد.معمولا خارج کردن رنگ نیاز به تکرار جلسات دارد و اگر بیمار اصرار به پاک کردن در یک جلسه باشد منجر به گذاشتن اثر ( جای زخم واسکار ) خواهد شد .

امروز پزشکان لیزر درمانی را بهترین و موثرترین روش پاک کردن تاتو می دانند.

از بین بردن تاتو چشم

خالکوبی با لیزر در چند جلسه پاک می شود ؟

اگر خالکوبی سطحی و قدیمیتر باشد ، راحت تر قابل پاک شدن است.هر چه رنگ به کار رفته حرفه ای تر خالکوبی شده باشد سخت تر پاک می شود.
برخی رنگها مثل سیاه ، آبی و قهوه ای تیره بهتر از رنگهائی مثل قرمز قابل پاک شدن با لیزر هستند.

از بین بردن تتو با لیزر

چه نوع لیزرهائی برای این کار استفاده می شود ؟

مناسب ترین نوع لیزر برای رنگهای سیاه ، آبی ، ‌قهوه ای تیره لیزر q-switched می باشد که بدون ایجاد زخم از طریق خرد کردن قطعات رنگ موجود در پوست ، سلولهای ایمنی پوست را دربلعیدن و زدودن رنگ خالکوبی کمک می کند. این نوع لیزرها گاهی تا ۱۰ جلسه باید تکرار شود تا خالکوبی به طور کامل از بین برده شود

بنابر این بیمار باید صبر و شکیبائی داشته باشد و به پزشک متخصص خود اعتماد کند.

از بین بردن تاتو به کمک لیزر

نوع دیگر لیزر انواع لایه بردار آن است که شامل لیزرهای co2 است . در این نوع لیزرها تعداد جلسات کمتری برای درمان لازم است و گاهی با یک تا سه جلسه درمان کاملا پاک می شود.در مواردی که از رنگهای مخلوط استفاده شده این روش جوابگوی بهتری دارد . در مواردی که از رنگهای همرنگ پوست توسط آرایشگر استفاده شده باشد بااین روش جوابگویی بهتری دارد .در این روش بعد از پاک کردن تاتو مدت کوتاهی قرمزی به روی پوست باقی می ماند وسپس به تدریج محو می شود.

در هر صورت تعداد جلسات بسته به میزان رنگ وارد شده در پوست توسط آرایشگر دارد.

از بین بردن تاتو ابرو

رنگ های همرنگ پوست:

اکثر آرایشگران برای پاک کردن تاتو به رنگهای همرنگ متوسل می شوند.

این بزرگترین اشتباه است و با این کار مشکلات بیمار نه دو چندان بلکه صد چندان خواهد شد ، چرا که پاک کردن با لیزر را بسیار دشوار تر می کند.هنگام پاک کردن این رنگها توسط لیزرها گاه تغییر رنگ تیره صورت می گیرد و وضعیت از آنچه که بوده بدتر خواهد شد.برای برداشتن این رنگهای همرنگ پوست نیاز به استفاده از لیزرهای لایه برداری مثل CO2 می باشد.

از بین بردن و پاک کردن تاتو ابرو
روش پاک کردن تاتو خط چشم
روش پاک کردن تاتو با لیزر
روش پاک کردن تاتو لب
روش پاک کردن تاتو دائم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.