مدل لاک ناخن دخترانه مدل طراحی ناخن جدید ۲۰۱۷- مجله دلبرانه

مدل لاک ناخن دخترانه مدل طراحی ناخن جدید ۲۰۱۷- مجله دلبرانه

اختلالات ناخن

۱_ لکه های سفید رنگ: علت آن میتواند صدمه به ماتریکس و یا کمبود روی باشد اما زیاد مهم نبوده و به مرور زمان ناپدید میگردد.

۲_ عفونتها: می تـواند عامل آن باکتریها و یا قارچها باشند کـه در هـر دو صـورت باید به پزشک مراجعه شود.

۳_ شیار های روی ناخن: این شیارها اغلب ارثی میـباشند اما اگر یکباره روی ناخنها آشکار گردند علت آن میتواند ضربه، پیری، روماتیسم و یا بیماری کلیه باشد.

۴_حفره روی ناخن: علت آن می تواند اگزما و یا ضربه باشد.

۵_ قاشقی شکل شدن ناخن: علت آن کم کاری تـیروئید، کمبود آهن و کم خونی میباشد.

۶_ شکاف در لبه ناخن: علت آن فرو بردن انگشتان به مدت زیاد در آب و همچنین لاک پاک کن ها میباشند.

۷_تردی و شکنندگی ناخنها: علت آن میـتواند فـرو بردن دست در آب داغ، اختـلال در جـریان خــون، کمبود ویتامینهای A ،C ،B6 و نیاسین، کمـبود آهن و کلسیم و کم کاری تیروئید باشد. کم آبی بدن نیز بسیار مهم است بنابراین آب فراوان بنوشید.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۸_ ناخنهای فرو رفته در گوشت: این مشکل بیشتر در ناخنهای پا مشـاهده میگردد و علت آن کوتاه کردن نامناسب ناخنها و کفش تنگ میباشد که باعث می گردد گوشه ناخن بدرون گوشت فرو رود.

۹_ برخی بیماریها از روی ناخنها قابل تشخیص میباشند: بستر نـاخـن رنگ پریده نشانه کم خونی – بستر ناخن قرمز نشانه بیماری قلبی – ناخـنهای سفـید رنگ نشانه بیماری کبدی – ناخن ضخیم و زرد رنگ نشانه بیماری ریوی – سرخـی مختصر در ته ناخن نشانه دیابت و ناخنهای دو رنگ نیمی سفید و نیمی صورتی نشانه بیماری کلیه میباشد. البته ۱۰۰ درصد نیست بهتر است هر ۶ ماه یک دوره چک آب بدهیم تا از سلامتی جسمی مطلع شویم.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۰- گودیهای کوچک

هنگامی که چند تورفتگی یا گودی کوچک بر روی سطح معمولا صاف و صیقلی ناخن به وجود بیاید، میتواند به این معنا باشد که در زیر ناخن اتفاقاتی در جریان است. در اکثر اوقات دلیل بروز این گودیها بیماری داء الصدف یا پسوریازیس است. این بیماری یک حالت التهابی پوست است که به صورت لکه های سرخ فلس مانند بر روی پوست ظاهر میشود و سلولهای پوست ناخن را نیز درگیر میکند.

سطح ناخن به جای رشد نرم و صاف، دارای ظاهری زبر و دندانه دندانه میشود. به محض اینکه این بیماری درمان شده و تحت کنترل قرار گیرد، ناخنها به تدریج به حالت عادی بازمیگردند. (از آنجایی که ناخن در هفته حدود ۱ میلیمتر رشد میکند، برای از بین رفتن ناخن قدیمی و جایگزین شدن تمام آن با ناخن سالم، یکی دو ماه زمان لازم است.)

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۱- ناخن قاشقی شکل

ناخنهای سالم دارای شکل بخصوصی هستند. آنها در بخش میانی کمی برآمده بوده و به سمت کنار ناخن قوس برمیدارند و نوک ناخن هم کمی به سمت پایین مایل است. پس اگر متوجه شدید که ناخنهای شما در موقعیتی کاملا معکوس قرار گرفته اند، باید متوجه شوید که مشکلی وجود دارد. این حالت که ناخن قاشقی شکل نامیده میشود، نشانه کم خونی همراه با فقر آهن یا iron deficiency anaemia, است. مانند بسیاری از مشکلات سلامتی، بروز مشکل ظاهری، ماهها پس از کمبود شدید آهن در بدن بروز میکند و طبعا پس از برطرف شدن فقر آهن، مدتی طول میکشد تا ناخنها به حالت طبیعی بازگردند.

۱۲- پوسته پوسته شدن

ناخن از چندین لایه کراتین (نوعی پروتئین) تشکیل شده است. بهترین حالت زمانی است که این لایه ها برای شکل دادن به یک ناخن یک پارچه و محکم، کاملا به یکدیگر چسبیده باشند. اما زمانی که از ناخنها مراقبت نشود-مثلا مدت زیادی در معرض آب بوده یا در مقابل هوای سرد و خشک باشد- این لایه ها ورقه ورقه میشوند. این حالت نه تنها نشان دهنده عدم رسیدگی کافی به ناخنهاست، بلکه میتوان به این معنی باشد که در رژیم غذایی شما اسید لاینولیک به اندازه کافی وجود ندارد. لاک ناخن به چسبندگی لایه ها کمک کرده و استفاده مکرر از کرمهای مرطوب کننده برای ناخن در طول روز میتواند بسیار مفید باشد. کمبود اسید لاینولیک نیز با مصرف روغنهای نباتی-در غذا و سالاد- برطرف خواهد شد.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۳- شکنندگی

با توجه به بعضی آمارها میتوان تخمین زد که حدود ۲۰% از زنان از حالتی که به آن سندرم شکنندگی ناخن میگویند رنج میبرند. هرچند از نظر عده ای این نام تنها عنوانی تجملی برای ناخنهایی که به سادگی میشکنند، به شمار میاید، اما دلیل این مشکل عمیقتر از اینهاست. ناخنهای شکننده، ناخنهایی هستند که نمیتوانند رطوبت را در خود نگهدارند، در نتیجه لایه های ناخن به کلی خشک شده و ترک میخورند. از نظر پزشکی ممکن است کم کاری تیروئید موجب خشکی پوست و ناخن شود.

از نظر تغذیه نیز، رژیمی که آهن آن کم باشد نیز میتواند موجب نازکی و شکنندگی ناخن شود که با مصرف سبزیجات برگدار مانند اسفناج، گوشت قرمز و تخم مرغ میتوان از آن جلوگیری کرد. ویتامین ب کمپلکس نیز در بهبود بخشیدن وضعیت ناخنهای شکننده مفید است. البته عادات شما هم نقش مهمی در این میان دارند. متهم اصلی، قرار گرفتن بیش از حد ناخن در معرض آب است. مرطوب کردن مداوم دست و ناخن با آب-در اثر شستن بیش از حد دست، شستن ظروف، البسه و نظافت منزل بدون استفاده از دستکش- میتواند شکنندگی را بدتر کند.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۴- زردی

ناخن سالمی که بر روی پوست سالم قرار داشته باشد، ته رنگی زیبا و صورتی دارد. اگر چنین نباشد، باید به دلایل آن توجه شود. اگر تمام ناخنها زرد شوند، میتوان آنرا نشانه بیماری ریه یا دیابت دانست. نقاط زرد بر روی ناخن میتوانند به خاطر وجود قارچ یا داء الصدف یاشد. از آنجایی که تمام موارد فوق نیاز به درمان حرفه ای دارند، بهتر است در صورت طولانی شدن چنین حالتی به متخصص پوست مراجعه شود. خانمهایی که معمولا از لاک ناخن بسیار تیره استفاده کرده یا تقریبا همیشه ناخنهایی لاک زده دارند، پس از پاک کردن لاک متوجه زردی اندک ناخن خود خواهند شد، اما در این مورد دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. در این حالت ناخنها از لاک رنگ گرفته اند و با مدتی لاک نزدن به رنگ طبیعی باز میگردند.

۱۵- نقاط سفید

نقاط کوچک سفیدی که بر روی ناخنهایی با حالات و رنگ کاملا سالم پدید می آیند، معمولا نشانه مشکلی جدی نیستند. در اکثر اوقات آنها علامت آسیبهای وارد شده به ناخن هستند. اگر پایه ناخن- جایی که سلولهای جدید ناخن تولید میشود- صدمه ببیند، نشانه های این ضربه به صورت نقاط سفیدی بر روی ناخن جدید دیده میشود. اما با توجه به اینکه رشد ناخن بسیار کند است، زمانی که این نشانه بر روی ناخن شما پدید می آید و شما آنرا میبینید، مدتها از زمان ضربه وارده گذشته و شما آنرا فراموش کرده اید.

اما اگر مطمئن هستید که به ناخن شما آسیبی وارد نشده و این نقاط سفید دائما بر روی ناخن شما وجود دارند، ممکن است به مشکلاتی چون اگزما یا داء الصدف دچار بوده یا رژیم غذاییتان کمبود روی-ماده موجود در غلات کامل، مرغ و غذاهای دریایی- داشته باشد.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۶- فرو رفتن ناخن‌ها در گوشت

فرو رفتن ناخن به درون گوشت و پوست اطرافش بسیار دردآور و آزاردهنده است‌. آسیب‌هایی مانند قرار گرفتن ناخن زیر اجسام سنگین می‌تواند با ایجاد فشار بر روی ناخن ناخن در گوشت فرورفته ایجاد کند. در این حالت، یک بریدگی بین کنار ناخن و پوست به‌وجود می‌آید که می‌تواند عفونی و تحریک‌پذیر شود. کوتاه کردن ناخن‌ها به‌صورت نامناسب نیز می‌تواند ناخن فرو رفته به‌وجود آورد. بسیاری از موارد ناخن فرو رفته را در نوجوانان می‌بینیم. به‌نظر می‌رسد که نوجوانان که وارد یک دوره رشد سریع می‌شوند، ناخن‌هایشان نیز سریع‌تر رشد می‌کنند و گاهی باعث ایجاد ناخن در پوست فرورفته می‌شوند.‌

مدل لاک ناخن 2017 (14)

پیشگیری از فرو رفتن ناخن‌ در گوشت

سعی کنید ناخن‌هایتان را به‌طور مناسبی کوتاه کنید. توصیه می شود که این کار را به‌صورت یک خط مستقیم انجام دهید.

ولی اگر ترجیح می‌دهید که ناخن‌هایتان در گوشه‌ها شکل منحنی داشته باشند. باید آگاه باشید که باید زود به زود گوشه‌های ناخن‌هایتان را کوتاه کنید تا ناخن به درون پوست رشد نکند. مراقب باشید که پوست‌های ضخیم را که در گوشه‌های ناخن رشد کرده‌اند نکنید، بلکه آنها را کوتاه کنید. اگر در هنگام آراستن ناخن‌هایتان، بریدگی در کنار ناخن به‌وجود آمد، ضد عفونی کردن آن ناحیه حایز اهمیت است. یک پماد آنتی‌بیوتیک روی آن بمالید تا مرطوب و خوب بماند و به آن شانس بهبود دهد.

اگر عفونی شد، مهم‌ترین کار این است که به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.‌

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۷- جمع شدن خون زیر ناخن

خون زیر ناخن معمولا ناشی از ضربه است به‌عنوان مثال هنگامی که جسمی روی انگشت بیفتد و یا پایه صندلی روی انگشت قرار گیرد، همچنین در هنگام له‌شدگی‌ها یا پیچ‌خوردگی‌ها، این حالت به‌وجود می‌آید.‌

حتی شما ممکن است کفش‌هایی داشته باشید که برای پایتان کوچک باشد، بنابراین وقتی راه می‌روید یا می‌دوید، ناخن‌های پایتان به‌صورت دایم به انتهای کفشتان برخورد می‌کند.

این حالتی است که آن را ضربه کوچک (میکروتروما) می‌نامند. این حالت را در فوتبالیست‌ها و دوندگان مسیرهای طولانی به‌طور شایعی می‌بینیم.

همین‌طور، تایپیست‌هایی که ناخن‌های بلند دارند هم ممکن است به دلیل فشردن دائمی کلیدها، به ناخن‌های دستانشان ضربه کوچک وارد شده و باعث جمع شدن خون زیر ناخن‌هایشان شود.

برخی از اوقات به‌دلیل فشاری که این لخته خون بر بستر ناخن وارد می‌کند، ناحیه لخته دردناک می‌شود. در این شرایط، گاهی پزشک با استفاده از یک سوزن استریل یک سوراخ کوچک روی ناخن ایجاد می کند تا خون زیر ناخن بیرون بیاید. و فشار وارد بر ناخن برطرف شود.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱۸- ناخن قارچی

عفونت قارچی معمولا به‌صورت یک تغییر رنگ زرد قهوه‌ای ناخن شروع می‌شود. این حالت معمولا از انتهای ناخن شروع می‌شود، سپس راهش را به زیر ناخن پیش می‌برد و باعث می‌شود تا ناخن ضخیم، زرد و شکننده شود.

گاهی اوقات شما می‌توانید با پیشرفت قارچ خطوط زردرنگی را بر روی ناخن ببینید.‌
قارچ ناخن معمولا نسبت به درمان با پمادها و کرم‌های موضعی مقاوم است و گاهی اوقات به داروهای خوراکی نیاز پیدا می‌کند. در ضمن اگر ناخن بدشکل یا ضخیم شده و دردناک باشد، بعضی اوقات کشیده می‌شود. به هرحال در صورت شک به قارچ ناخن، حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید. همچنین فراموش نکنید که اگر کسی آرایش ناخن خود را در موِ‌سسه‌ای انجام دهید که به‌صورت مناسب وسایل آرایشی را تمیز نمی کند، بیماری قارچی می‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

مدل لاک ناخن 2017 (16)

● تغییر رنگ ناخن ها نشانه چیست ؟

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، دلیل بسیار رایج تغییر رنگ ناگهانی جزئی و ناسالم ناخنها میتواند عفونت قارچی باشد. این مشکل به سادگی در سالنهای زیبایی غیر بهداشتی منتقل میشود و به خصوص در اثر استفاده از وسایل مانیکور استریل نشده به وجود می آید. عفونت قارچی موجب میشود که ناخن از پوست زیر آن فاصله بگیرد. ناخن به تدریج از روی پوست جدا شده و ضخیم میشود که این ضخامت در واقع در اثر تجمع قارچ ایجاد شده است. عفونت باکتریایی موجب میشود که رنگ ناخن اندکی به سبزی متمایل شود. اگر این عفونت به کوتیکل اطراف ناخن هم منتقل شود، این نواحی سرخ و متورم و دردناک میشوند. در صورت بروز چنین مشکلی به پزشک مراجعه کنید تا برایتان آنتی بیوتیک مناسب را تجویز کند.

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۱ – کمرنگی ناخن

خیلی وقت ها کم رنگی یا سفیدی ناخن دلیل افزایش سن است . اما آنها می توانند نشان دهنده یک بیماری جدی باشند از قبیل :

کم خونی
نارسایی قلبی
بیماریهای کبد
سوء تغذیه
ناخن سفید

اگر ناخن سفید با حاشیه های تیره تر باشد این عمدتاً نشان دهنده مشکلات کبدی از قبیل هپاتیت است .همانطوری که شما در تصویر می بینید ، زردی انگشتان دست نیز یکی دیگر از نشانه های مشکلات کبد است .

مدل لاک ناخن 2017 (17)

۲- زردی ناخن

یکی دیگر از شایعترین علت زردی ناخن ، عفونت قارچی است و افزایش عفونت باعث جمع شدن ( منقبض شدن )، سفت شدن و خرد شدن ناخن ها می شود در موارد نادر ، زردی ناخن می تواند نشان دهنده مشکلات جدی از قبیل : بیماریهای تیروئید شدید ، بیماری ریوی ،یا پسوریازیس باشد .

۳- ناخن مایل به آبی

ناخن هایی که رنگشان متمایل به آبی است نشان دهنده این است که بدن شما اکسیژن کافی دریافت نمی کند و همچنین ممکن است نشان دهنده و عفونت در ریه ها از قبیل ذات الریه باشد

مدل طراحی ناخن جدید 2017

۴- ناخن های موج دار

اگر سطح ناخن موج دار یا چاله چاله باشد ، ممکن است علائم اولیه پسوریازیس یا ورم مفاصل التهابی  باشد . تغییر رنگ ناخن طبیعی است . پوست زیر ناخن می تواند به رنگ قهوه ای مایل به قرمز باشد . یک بیماری پوستی است که در ده درصد موارد از ناخن ها شروع می شود .

ترک خوردن و جدا شدن ناخن ها خشکی و شکننده بودن ناخن ها که اغلب ترک خورده و از هم جدا می شوند مربوط به بیماری تیروئید خواهد بود . شکاف خوردن و شکستن ناخن ها همراه با زردی ناخن ناشی از عفونت قارچی است . ورم اطراف ناخن اگر پوست اطراف ناخن قرمز و پف کرده به نظر می رسد ، این نشان دهنده التهاب می باشد که ممکن است ناشی از لوپوس یا سایر اختلالات مربوط به بافت های اطراف ناخن باشد .  خطوط تیره رنگ در زیر ناخن

مدل لاک ناخن 2017 (18)

خطوط تیره رنگ در زیر ناخن در اسرع وقت باید مورد بررسی قرار بگیرد . بعضی وقت ها دلیل آنها بیماری ملانوما است که خطرناک ترین نوع سرطان پوست می باشد

جویدن ناخن ممکن است فقط یک عادت قدیمی باشد . اما گاهی نشانه ای از اضطراب مزمن است که باید درمان شود . جویدن ناخن و چیدن آن به وسلیه دندان می تواند به بیماری وسواس نیز مربوط باشد . اگر ترک کردن این کار برای شما دشوار است حتماً به دکتر مراجعه کنید.

ناخن ها فقط نشانه ای از یک سری علائم هستند اگر چه تغییرات ناخن به عوامل مختلفی بستگی دارد به ندرت این تغییرات نشانه اصلی هستند . بیشتر این نابهنجاری های ناخن بی ضرر هستند . اگر شما نگران ظاهر ناخن خود هستید به متخصص پوست مراجعه کنید

مدل طراحی ناخن جدید 2017

بهترین راهکار برای سالم و زیباترشدن موها و ناخن‌ها، انتخاب مواد مغذی مناسب و تداوم در مصرف آنها است. بیوتین و سایر ویتامین‌های ضروری می‌توانند در تحریک و رشد مناسب پیازهای مو نقش مفیدی داشته باشند.

به طور خلاصه تامین ویتامین‌ها و املاح ضروری برای بدن تاثیر متمایزی براین بافت‌ها دارد.

همچنین متخصصان توصیه می‌کنند اگر تمایل دارید به موها و ناخن‌های خود آرایش خاصی بدهید حتما مطمئن شوید که این روش‌های زینتی مثل کاشت ناخن مصنوعی به بافت‌های شما آسیب نرسانند و با روش‌های مصنوعی سلامت طبیعی بدن خود را به خطر نیندازید.

مدل طراحی ناخن جدید 2017 (19) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (17) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (16) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (15) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (14) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (13) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (18) مدل طراحی ناخن جدید 2017 (12)

مدل دیزاین ناخن فانتزی دخترانه جذاب ۹۶

تصاویر مدل دیزاین ناخن ورزشکاران زن در المپیک ۲۰۱۶ ریو

گالری مدل لاک ناخن زنانه و دخترانه ۹۶ – ۲۰۱۷ دیزاین و طراحی ناخن


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.