مدل تونیک زنانه ترکیه ای | ۳۰ مدل تونیک دخترانه و زنانه برند های ترکیه سال ۲۰۱۷

مدل تونیک زنانه ترکیه ای | ۳۰ مدل تونیک دخترانه و زنانه برند های ترکیه سال ۲۰۱۷

لباس های ترکیه ای به خاطر نزدیکی به فرهنگ و پوشش ما از محبوبیت بالایی در ایران برخوردار است ، یکی از این لباس های پر طرفدار تونیک های زنانه هستند به همین دلیل ما قصد داریم مدل تونیک زنانه ترکیه ای زیبایی را در این نوشته با شما به اشتراک بگذاریم .

مدل تونیک زنانه ترکیه ای

مدل تونیک زنانه ترکیه ای

مدل تونیک زنانه ترک

مدل تونیک زنانه ترکیه ای

مدل تونیک دخترانه ترکیه ای

مدل تونیک زنانه (3)
مدل تونیک دخترانه ترکیه

مدل تونیک زنانه ترکیه ای  مدل تونیک زنانه ترکیه ای مجلسی مدل تونیک زنانه ترکیه ای

مدل تونیک زنانه (4)

مدل تونیک زنانه جدید

مدل تونیک زنانه (5)

 

مدل تونیک دخترانه ترکیه ای ۲۰۱۸  مدل تونیک دخترانه ترکیه ای ۲۰۱۷

مدل تونیک زنانه شیک

مدل تونیک زنانه (6)

مدل تونیک زنانه ترکیه ای با پارچه ریون

مدل تونیک زنانه (7)

مدل تونیک زنانه ریون

جدیدترین مدل تونیک دخترانه ترکیه
مدل تونیک مجلسی دخترانه ترکیه ای

مدل تونیک زنانه (8)

مدل تونیک زنانه سایز بزرگ

مدل تونیک زنانه (9)

مدل تونیک زنانه ۲۰۱۷

مدل تونیک زنانه (10)

مدل تونیک زنانه با پارچه حریر

مدل تونیک زنانه (11)

مدل تونیک زنانه نخی

جدیدترین مدل تونیک زنانه ترک
مدل تونیک زنانه ترکیه

مدل تونیک زنانه (12)

مدل تونیک زنانه حریر

مدل تونیک زنانه (13)

مدل تونیک زنانه خانگی

مدل تونیک زنانه (14)

مدل تونیک زنانه چاق

مدل تونیک زنانه (15)

مدل تونیک زنانه ایرانی

مدل تونیک زنانه (16)

مدل تونیک زنانه اسلامی

مدل تونیک زنانه (17)

مدل تونیک زنانه اسپرت

مدل تونیک زنانه (18)

مدل تونیک زنانه اروپایی

مدل تونیک زنانه (19)

مدل تونیک دخترانه ایرانی

مدل تونیک زنانه (20)

مدل تونیک دخترانه استین بلند

مدل تونیک زنانه (21)

مدل تونیک زنانه برای افراد چاق

مدل تونیک زنانه (22)

مدل تونیک دخترانه کره ای

مدل تونیک زنانه (23)

مدل تونیک زنانه (24)

مدل تونیک زنانه (25)

مدل تونیک زنانه (26)

مدل تونیک زنانه (27)

مدل تونیک زنانه (28)

تاریخچه تونیک در کشور های مختلف جهان 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در کدام کشور ها و به چه نحوی تونیک پوشیده میشده است .

تونیک های رومی

این تونیک ها در زمره ی طراحی های نخستین قرار داشتند، و بنابراین، بسیار ساده بودند. این تونیک ها جامه های بلندی بودند که به طور کلی قدشان تا زانو می رسید. رومی ها از کمربند بر روی کمر استفاده می کردند و صرفا یک تاپ یا بلوز تا بالای کمر بند روی تونیک می پوشیدند. تقریبا تمام تونیک ها آستین کوتاه بودند، اما با تغییر و تحول آنها، برخی بصورت آستین بلند نیز دیده می شدند.

هم مردان و هم زنان تونیک می پوشیدند. تونیک های مردانه بسیار گشاد و آزاد و از گردن تا زانو بودند در حالی که تونیک های زنانه هم می توانستند تنگ و چسبان و هم گشاد و آزاد باشند و در کل بلند تر بودند. مردان تونیک را برای ایجاد یک لایه گرما روی دیگر لباس ها، یا در صورتی که سرباز بودند زیر زرهشان می پوشیدند. زنان معمولا تونیک ها را روی دامن می پوشیدند.

تونیک های رومی برای نشان دادن وضعیت اجتماعی

رنگ ها و طرح های این تونیک ها اغلب موارد دال بر وضعیت اجتماعی فرد است. توگا (رداى بی آستین) که قدش به زانو می رسید معمولا توسط سربازان، بردگان، و مردمی که فعالیت فیزیکی (شغل های دستی) داشتند، پوشیده می شد.

افرادی که شغل های کم فعالیت تری داشتند توگای بلند تر می پوشیدند، و برخی حتی تا مچ پا هم می رسیدند. سربازان رومی تونیک هایی را می پوشیدند که قرمز رنگ بودند در حالی که شهروندان رومی تونیک هایی با رنگ های مختلف یا آنقدر به رنگ و رو که به سفید شبیه بود، را به تن می کردند. شهروندان غیر رومی معمولا تونیک هایی را می پوشیدند که یک طرح اصلی داشت و از پشم یا کتان رنگ نشده دوخته شده بود.

تفاوت توگا و تونیک چیست

در اغلب موارد بسیاری از افراد بین تونیک و توگا دچار خطا می شوند، اما در واقع آنها دو مقوله ی مجزا از لباس و پوشاک هستند. در واقع، تونیک اغلب در ترکیب با توگا پوشیده می شد. درحالیکه هم مردان و هم زنان تونیک می پوشیدند،

اما توگا صرفا توسط مردان به تن می شد. توگا جامه های رسمی اند که تنها مردانی می پوشیدند که شهروند امپراطوری روم بودند. اغلب موارد این توگا از یک تکه پارچه ی پشمی حدود ۶ متر طول تهیه می شد که آن را دور بدن می پیچیدند.

تونیک های یونانی

این تونیک ها به شدت متفاوت از تونیک های رومی هستند. تونیک های یونانی بسیار زیاد شبیه یک کت هستند و در امتداد لبه پایین لباس بسیار مزین اند. این تزئینات برای اینکه دال بر این باشند که فرد پوشنده ی لباس متعلق به کدام (به ویژه در یونان باستان کشورى که مشتمل است بر یک شهر و نواحی اطراف آن ) شهر کشور است استفاده می شدند. آنها شبیه تونیک های رومی بودند که در رنگ های بسیار مختلف و یا سفید مطلق موجود بودند.

تونیک های قرون وسطی

تونیک ها در طول قرون وسطی نیر همچنان لباس های محبوبی به شمار می رفتند. طراحی تونیک های قرون وسطی به این شکل بود که یک شکل تی (T) مانند داشتند و از پشم یا کتان دوخته شده بودند. افراد پولدار تر تونیک های با پارچه ابریشمی یا تونیک هایی که تزئینات ابریشمی داشتند می پوشیدند.

قد این تونیک ها معمولا به زانو یا مچ پا می رسید و قلاب دوزی و سوزنکاری ظریفی در اطراف گردن و در امتداد لبه و مچ دست (برای تونیک های آستین بلند) داشتند. بر خلاف تونیک های رومی که زیر دیگر جامه ها پوشیده می شدند، تونیک های قرون وسطی روی زیر جامه ها پوشیده می شدند.

تونیک های وایکینگ

این تونیک ها در قرون ۵ تا ۸ پدید آمده اند. زمانی که طرح و طراحی تونیک های وایکینگ ها مطرح شد، هیچ ارتباط قبلی با رومی ها و یونانی ها نداشتند. تونیک های وایکینگ بلند بودند، اغلب به زمین می رسیدند، و بدون کمربند پوشیده می شدند. این ها نیز مانند دیگر تونیک ها معمولا از پارچه پشمی دوخته می شدند. بجای اینکه همه از آنها استفاده کنند، اغلب کشیش ها از این تونیک ها می پوشیدند.

تونیک ها در قرن ۱۹

در اوایل قرن ۱۹ تونیک ها همراه با کمربند به لباس های محبوبی برای پسران بدل شدند. این تونیک ها کوتاه بودند و روی شلوار پوشیده می شدند. در اواسط دهه ۱۸۵۰، سربازان ارتش بریتانیا این تونیک ها را می پوشیدند. این تونیک ها اندکی بلندتر بودند و تا وسط ران می رسیدند.

دلیل بلندتر بودن این کت ها این بود که کت های کوتاه تر که طول شان به کمر می رسید، به قدر کافی برای سربازان بریتانیایی گرم نبودند تا در زمان جنگ در شرایط هوایی سرد زمستانی آنها را بپوشند.

مدل تونیک زنانه (29)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.