مانتو دامنی | ۲۰ مدل مانتو دامن دار دخترانه + آموزش دوخت مانتو دامنی با الگو

مانتو دامنی | ۲۰ مدل مانتو دامن دار دخترانه + آموزش دوخت مانتو دامنی با الگو

مانتو دامنی در کنار مانتو پیراهن ، سارافون دامن و جلیقه دامن از مدل های سنتی مانتو هستند ، اگر شما هم به این سبک پوشش اصیل و سنتی علاقه مند هستید در این نوشته با دلبرانه همراه شوید تا مدل های زیبای مانتو دامن را از برند ایرانی انار گل را با هم تماشا کرده و در مورد سیر تا پیاز این مدل مانتو ها با هم صحبت کنیم .

مدل مانتو دامنی

مانتو دامنی شیک

انواع لباس هایی که میتوانیم به جای مانتو با دامن بپوشیم :

 1. مانتو جلو باز و دامن 
 2. مانتو جلو بسته و دامن 
 3. سارافن جلو باز و دامن 
 4. سارافون جلو بسته و دامن
 5. کت بلند و دامن 
 6. کت کوتاه و دامن 
 7. جلیقه و دامن 
 8. مانتو دامن دار – مدل پیراهن 

مانتو دامنی (۱)

مانتو دامنی مجلسی
مانتو دامنی کلوش

مانتو دامنی (۲)
مانتو دامنی ۲۰۱۷
مانتو دامنی کوتاه مانتو دامنی بلند

چه پارچه هایی برای دوخت مانتو دامنی مناسبت ترند ؟

اگر چه محدودیتی برای دوخت مانتو دامن ها وجود ندارد ولی اگر به تیپ های سنتی و دخترانه از این دست علاقه مند هستند بهتر است از پارچه های سنتی تر و قدیمی طور استفاده کنید . پارچه های گلدار ریز و خلاصه گل گلی ها گزینه خوبی هستند. همینطور پارچه های خال خالی ریز با رنگ بندی شاد .

این پارچه ها اغلب نخی هستند و پوشش منافسب فصل تابست محسوب میشوند و برای فصل زمستان و پاییز که هوا سرد تر است میتوانید سراغ پارچه هایی مثل لی (جین) یا مخمل کبریتی بروید ، بخصوص که پارچه های مخمل کبریتی طرح دار و با رنگ بندی های متنوع در این سال ها حسابی محبوب و در درسترس هستند.

مانتو دامنی (۳)
مانتو دامنی دخترانه

مانتو دامنی جدید مانتو دامنی سنتی

مانتو دامنی اسپرت

مانتو دامنی (۴)
مانتو دامنی
مانتو دامنی

اگر میخواهید از این مدل مانتو دامنی ها به عنوان پوشاک بیرون از خانه خود استفاده کنید ، بهتر است از مدل های بلند تر دامن استفاده کنید که بتوانید به جای پوشیدن شلوار یک ساپورت یا جوراب شلواری ضخیم را با مانتو دامن خودتان ست کنید .

مانتو دامنی (۵)
مانتو دامنی ۲۰۱۸
مانتو دامنی ۲۰۱۷

این مدل مانتو ها مخصوص خانم ها و دختر خانم های علاقه مند به سبک لباس های سنتی است .  برای این که منظور ما ارا از سنتی بفهمید بد نیست به لباس خانم ها در تاریخ ۱۰۰ سال گذشته در فیلم ها و سریال ها نگاه کنید مثل سریال شهرزاد که مدل مانتو ها آن را هم میتوانید در لینک زیر ببینید.

مانتو شهرزاد | ۳۰ مدل مانتو پیراهن طرح مانتو شهرزاد سنتی و دخترانه

مانتو دامنی (۶)

مدل مانتو دامنی ۲۰۱۷
مدل مانتو دامنی ۲۰۱۶

در مورد ست کردن مانتو – دامن – شال یا روسری چند پیشنهاد وجود دارد : 

 1. یک مانتو رنگ خنثی (مثل طوسی ، کرم ، سفید و … ) را با دامن و شال با رنگ های تیره مثل سرمه ای یا زرشکی یا رنگ های شادی مثل آبی نفتی یا نارنجی ست کنید .
 2. پیشنهاد دوم استفاده از رنگ های متضاد است مثل سبز و قرمز – یا سرمه ای و زرشکی و … در این صورت بهترا ست مانتو خود را از رنگ ( ترجیحا از یک پارچه طرح دار مثل گل گلی و … و دامن و شال خود را از پارچه ساده به رنگ دیگر انتخاب کنید .
 3. پیشنهاد سوم این است که هم مانتو و هم دامن را از یک طیف رنگ ولی یکی تیره تر از دیگری ( مثلا آبی تیره و روشن یا سبز تیره و روشن ) انتخاب کنید . بعد یک شال یا روسری طرح دار و سنتی با آن ست کنید … چیزی شبیه عکس پایین .
 4. در مورد انتخاب رنگ جوراب شلواری معمولا انتخاب های زیادی وجود ندارد و همه میروند سراغ رنگ مشکی به که همه لباس ها هم می آید اما با کمی جست و جو میتوانید جوراب شلواری هایی به رنگ لباس یا شال خود پیدا کنید که این ترکیب رنگ لباستان را خیلی بهتر میکند .

مانتو دامنی (۷)
مانتو دامنی ۹۷
مدل مانتو دامنی ۹۸

مانتو دامنی (۸)
مدل مانتو دامنی ۹۷
مدل مانتو دامنی سال ۹۸

مانتو دامنی (۹)

مانتو دامن دار مجلسی

مانتو دامن دار بلند
مانتو دامن دار سنتی

مانتو دامنی (۱۰)
مانتو دامن دار شیک
مانتو دامن دار جدید

همانطور که در عکس پایین می بینید این مدل مانتو های سنتی و دخترانه را علاوه بر دامن میتوانید با شلوار هم ست کنید ، هر چند اولی سنتی تر و دخترانه تر و کژوال تر به نظر می رسد.

مانتو دامنی (۱۱)
مدل مانتو دامن دار سنتی
مدل مانتو های دامن دار

 

این مدل مانتو دامنی ها محاسن زیادی دارند ولی با هم چند تا از مهم ترین آنها را مرور میکنیم : 

 • به عنوان یک مانتو دخترانه هم شیک و اسپورت است هم سنتی و اصیل ، کمتر مانتویی را میتوان پیدا کرد که این دو ویژگی را هم داشته باشد.
 • کاملا پوشیده است ، خیلی از ما دوست داریم لباس هایی انتخاب کنیم که در عین شیک و بودن و راحتی پوشیده و محجبه هم باشد . وجود یک دامن بلند و کلوش در کنار یک سارافون یا مانتو راحت روی آن در عین شیک بودن ظاهر ما را کاملا پوشیده نشان میدهد .
 • دخترانگی از مهم ترین خوبی های این مدل مانتو دامن هاست . درست است که خیلی از دختر ها الان اغلب با تیپ های اسپورت و پسرانه دیده میشوند ولی بالاخره هر دختری دوست دارد گاهی دخترانه و شاد و گل گلی بپوشید در این روز ها این پوشش بهترین انتخاب شما خواهد بود .
 • برای همه فصل ها مناسب است ، خیلی از مانتو ها این ویژگی را ندارند مثلا مانتو عبایی جلو باز برای تابستان و بافت و شق و رق برای زمستان مناسب هستند ولی این مدل مانتو دامن را میتوان در همه فصل های سال پوشید فقط کافی ست وقتی هوا سرد شد یک بافت نازک دخترانه یا سارافون مخمل روی آن اضافه کنیم .
 • برای مهمانی های خانوادگی ، دور همی های دوستانه و جمع های نیمه رسمی که دوست نداریم مانتو بپوشیم و درعین حال دوست نداریم با لباس مجلسی زیادی ذوق زده نشان بدهیم این پوشش دخترانه و شیک عالی خواهد بود.

 

مانتو دامنی (۱۲)
مدل مانتو دامن چین دار
مانتو دامن چین دار

به این مدل مانتو دامن ها دقت کنید سارافون آستین بلند روی لباس میتواند از یک جنس کمی ضخیم تر مثل کتان یا مخمل دوخته شود ، در این صورت به عنوان یک مانتو بهاره یا پاییزه دخترانه انتخاب معرکه ای خواهد بود . بخصوص که میتوانید لایه رویی را در داخل فضاهای بسته مثل رستوران ، کافی شاپ یا داخل مهمانی در بیاورید و هنگام بیرون رفتن دوباره بپوشید.

مانتو دامنی (۱۳)
 مانتو دامن دار
مانتو دامن دار

خودتان بهتر میدانید که به طور کلی بهتر است از چند پارچه طرح دار در کنار هم استفاده نکنید بنابراین اگر مانتو را از یک پارچه طرح دار مثل پارچه های گل گلی و خال خالی دوختید برای شال و دام سراغ یک پارچه ساده از همان رنگ بندی یا رنگ متضاد آن بروید یا برعکس دامن را گلدار و مانتو را از پارچه هماهنگ ولی ساده انتخاب کنید .

مانتو دامنی (۱۴)

مانتو دامن مجلسی شیک

اگر قصد داشته باشیم از یک مدل مانتو دامنی بیشتر در مجالس و مهمانی ها استفاده کنیم بهتر است به فراخور حال آن مجالس کمی روی آن کار کنیم ولی نه طوری که شبیه لباس های عروسی شود و حالت دخترانه خود را از دست بدهد ، در این صورت استفاده از نوار های گیپور یا نورا های پارچه ای سنتی یا تور توری برای تزیین لباس عملکرد خوبی خواهد داشت .

مانتو دامن ست
مانتو دامن سنتی

مانتو دامنی (۱۵)
مانتو دامن مجلسی
مانتو دامن جدید

برای انتخاب کیف و کفش همراه این ست بهتر است از مدل های ساده تر و خانمانه تری استفاده کنید که تیپ دخترانه شما را تکمیل کنند ولی اگر همیشه کتانی و کالج پوش هستید خیالتان راحت باشد که در صورت انتخاب درست و رعایت رنگ بندی میتوانید با این مدل مانتو دامن ها هم کتانی و کالج بپوشید.

مانتو دامنی (۱۶)
مانتو دامن انار گل

مانتو دامن ۲۰۱۸
مانتو دامن ۲۰۱۷

مانتو دامنی (۱۷)
مدل مانتو با دامن ۲۰۱۷
مانتو و دامن ۲۰۱۸

مانتو دامنی (۱۸)
مانتو با دامن ۲۰۱۷

این هم یک مدل مانتو پاییزه و زمستانه برای فصل های سرد سال .

مانتو دامنی (۱۹)
مدل مانتو دامن ۹۷
مدل مانتو دامن ۹۸

مانتو دامنی (۲۰)

 آموزش دوخت مانتو دامن دار

این هم یک کلیپ برای دوخت مانتو دار داراپه ، توسط خانم عمرانی که از سایت خوب آپارات به اشتراک میذارم . امیدوارم برای شما مفید باشه .

همچنین بخوانید : 

مانتو دامن دار | ۳۰ عکس مانتو طرح پیراهن و دامن دار سنتی و دخترانه

مدل مانتو دامن سنتی | ۲۲ مدل مانتو دامن دار دخترانه سنتی رنگی رنگ

مانتو پیراهن | ۲۰ عکس مانتو سنتی دامن دار مدل پیراهن ۱۳۹۷

جلیقه و دامن | ۲۵ مدل جلیقه شلوار و جلیقه دامن دخترانه ۲۰۱۸

جلیقه دامن | ۲۰ مدل جلیقه و دامن سنتی و دخترانه بسیار زیبا از برند ” انار گل “

سارافون دامن | ۴۰ مدل سارافون و دامن سنتی و دخترانه بسیار زیبا

سارافون کت دخترانه | ۲۰ مدل سارافون کت گل گلی سنتی دخترانه


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.