مانتو عید ۱۴۰۰ | عید امسال مانتو چی بپوشیم ؟ (۵۰ مدل جدید)

مانتو عید ۱۴۰۰ | عید امسال مانتو چی بپوشیم؟ (۵۰ مدل مانتو عید)

بیشترین رفت و آمد و مهمانی و دور همی ها در میان ما ایرانیان در در عید نوروز اتفاق می افتد پس طبیعی است که همه ما بخصوص خانم ها دنبال بهترین لباس ها برای پوشیدن در این ایام باشند . اما پیشنهاد ما به عنوان مانتو عید ۱۴۰۰ و نوروز امسال مدل مانتو های سنتی با رنگ بندی های شاد و دخترانه و جنس نخی و سبک و متفاوت است که میتواند منحصر به فرد ترین مدل مانتو برای عید دیدنی های شما باشد. با ما همراه شوید که در کنار مشاهده ۵۰ مدل مانتو شیک و زیبا برای عید در مورد این که لباس مناسب برای عید باید چه خصوصیاتی داشته باشد هم صحبت کنیم .

عید امسال مانتو چی بپوشیم ؟

مانتو عید

مانتو عید 

همانطور که در بالا گفتیم انتخاب مانتو برای عید نوروز از این جهت برای خانم ها مهم است که رفت و آمد ها ، دورهمی ها ، مهمانی ها و … در این مدت از تمام طول سال بیشتر است و طبیعتا همه ما دوست داریم با ظاهری شیک و آراسته در میان جمع ظاهر شویم این است .

گذشته از این خرید و پوشیدن لباس نو از قدیم جزئی از رسوم ایرانی بوده است و اعضای خانواده معمولا سعی میکنند بسته به وسع مالی ، خود را برای عید نو نوار کنند و از آنجایی که مانتو مهم ترین بخش از پوشش خانم های ایرانی ست ، انتخاب یک مانتو شیک و زیبا و مناسب خیالتان را تا حدود زیادی از بابت لباس عید راحت میکند.

مانتو عید 98

مانتو عید ۹۹

ما در این نوشته قصد داریم در مورد انواع مدل مانتو های مناسب عید دیدنی و دید بازدید با شما صحبت کنیم و در کنار آن ۵۰ مدل خوش رنگ و لعاب مانتو که بهترین گزینه برای پوشش عیدانه محسوب میشوند را برای شما از صفحات اینستاگرامی جمع آوری کرده ایم که در ادامه تقدیم حضور شما میکنیم.

مانتو عید ۹۹

مانتو عید (۱)

مانتو عید ۹۹

به نظرم یکی از مهم ترین جنبه های انتخاب مانتو عید رنگ مانتو است . بیایید به خاطر بهار هم که شده این یک بار را بیخیال مانتو های رسمی و اسپرت آن هم از رنگ های تیره و عموما مشکی بشوید . باقی سال ، در دانشگاه و مدرسه ، در اداره و محیط کار وقت برای پوشیدن مانتو های مشکی است . اینبار کمی متفاوت تر انتخاب کنید و با خودتان با طبیعت رنگارنگ اطراف خود هماهنگ کنید. رنگ ها معجزه ای در درون خود دارند که ناخود آگاه روی روحیه شما و اطرافیان شما اثر میگذارند به همین جهت است پوشیدن لباس با رنگ های روشن حتی در دین اسلام هم به ما توصیه شده است.

مانتو عید 98
مانتو عیدانه

حتی اگر مثل من چادری هستید سعی کنید برای مانتو و روسری و کیف و کفش از رنگ های متفاوتی در کنار رنگ مشکی استفاده کنید که در عین سنگین رنگین بودن و حفظ حجاب کمی تفاوت در انتخاب لباس عید با بقیه روزهای سال ایجاد کرده باشید.

ویژگی مهم مدل مانتو هایی که در ادامه خواهید دید همین رنگ بندی شاد و متفاوت منطبق بر پوشش سنتی خانم های ایرانی ست .

مانتو عید شیک و ساده
مانتو عید اینستاگرام

مانتو عید (۲۰)
مانتو جدید عید نوروز

اگر به پوشش زنان ایرانی در گذشته نگاهی بیاندازید جادویی از رنگ ها و طرح های زیبا خواهید دید که هنوز نشانه هایی از آن در پوشش خانم ها با لباس های محلی در گوشه گوشه ایران دیده میشود. لباس هایی که در عین رعایت حجاب از زیبایی و رنگ بندی خیره کننده ای برخوردارند . لباس های دامن دار ، پیراهن های بلند گلدار ، جلیقه های سوزن دوزی شده ، گلدوزی های که نشانه هایی از طبیعت زیبا روی لباس است و …

مانتو عید دخترانه
مانتو عید دیدنی

مانتو عید 98
مانتو عید

لباس های زنان این سرزمین در قرون گذشته بوده است. اما این روزها لباس هایی در بازار وجود دارد که نه از نظر پوشیدگی و راحتی و نه از نظر رنگ بندی و طراحی بویی از اصالت پوشش در گذشته نبرده اند . مدل مانتو هایی که نه راحت اند نه پوشیده و نه حتی زیبا!!!
مانتو عید instagram

مانتو عید (۱۹)
مانتو عید ۱۴۰۰

گذشته از این ها یک توصیه مادر بزرگانه دیگر هم دارم ، قابل انکار نیست که تیپ اسپرت بخصوص برای خانم های جوان جذاب و دوست داشتنی است . راحتی ، شیک بودن ، سادگی و دخترانگی همه مواردی است که تیپ های اسپرت و کژوال وجود دارد و آن را جذاب و دوست داشتنی میکند. اما از من میشنوید بهتر است هر از گاهی هم شده به جای تیپ های پسرانه و ورزشی یا تیپ های مطلقا ساده به سراغ لباس های دامن دار ، رنگی رنگی ، گل گلی و کمی مجلسی تر و زنانه تر بروید . مطمئن باشید از این انتخاب ها به خاطر حس لطیف دخترانگی که در خود دارند پشیمان نخواهید شد.

مانتو عید ۱۳۹۹

مانتو عید 98
مدل مانتو عید ۱۴۰۰ 

و اما رنگ مشکی که محبوب ترین رنگ برای انتخاب لباس و بخصوص مانتو در میان خانم های ایرانی است . اگر به هر دلیلی ( مثل لاغر تر دیده شدن ، سنگین رنگین بودن ، ست شدن با همه جور شال و روسری و کیف و کفش و راحتی و چرک تابی و … ) باز هم انتخاب شما برای مانتو عید ۹۸ مانتو های مشکی است لااقل تلاش کنید آن را به کمک دوخت ها و تزیینات اصیل و سنتی ایرانی یا ترکیب کردن آن با پارچه های طرح دار یا کارشده از سادگی در بیاورید . در این نوشته میتوانید مدل مانتوهای شیک و زیبایی از این ایده پیدا کنید . مثل مانتو پایین .

مانتوهای عید ۱۴۰۰

مانتو عید 98
مانتو عید سال ۱۴۰۰

یک نکته دیگر که باعث شده است این مدل مانتو های دلبر و رنگی رنگی را به عنوان مدل مانتو عید ۹۹ به شما پیشنهاد کنم . مانتو دامن بودن این تصاویر است ، یعنی مانتو هایی که به جای شوار با دامن ست میشوند. این مانتو ها یک عالمه خوبی را در کنار هم دارند . هم پوشیده ترند هم شیک تر ، هم متفاوت و خاص هستند و هم اصیل و ایرانی ، هم راحت تر گل و گشاد ترند هم مجلسی تر .

مانتو برای عید ۱۳۹۹

مانتو عید 98
مانتو عید ۲۰۲۰

پس اینبار به جای ست کردن مانتو عید خود با همان شلوار جین همیشگی سراغ این مدل مانتو دامن ها بروید . بخصوص برای خانم های میزبان این مدل مانتو دامن ها ترکیبی از لباس خانگی و لباس مهمانی هستند که در عین راحتی بسیار شیک و چشم نواز هستند . شک نکنید با انتخاب این تیپ های سنتی و ایرانی همه از سلیقه شما در انتخاب لباس تعریف خواهند کرد.

مانتو عید ۲۰۱۹
مانتو عید ۲۰۲۰

مانتو عید (۱۴)
مانتوی عید ۲۰۲۱

در مورد نحوه ست کردن مانتو با شال و روسری ، کیف و کفش و دامن یا شلوار که خودتان استادید . اما صرفا جهت یاد آوری باید عرض کنم سعی کنید تنها یکی از لباس های اصلی خود را طرح دار انتخاب کنید و از پوشیدن مانتو طرح دار با شال و روسری و دامن طرح دار جلوگیری کنید. این موضوع باعث میشود ظاهر شما شلوغ و به هم ریخته به نظر برسد .

در کنار یک مانتو طرح دار بهتر است از یک شال یا روسری ساده متناسب با طرح مانتو استفاده کنید. در مورد کیف و کفش هم همینطور.

مدل مانتو عید ۲۰۱۹
مدل مانتو عید ۲۰۲۰

مانتو عید (۱۳)
مدل مانتو عید ۲۰۲۰

شاید خیلی ها دچار این اشتباه میشوند که با یک مانتو رنگی رنگی حتما باید شال و دامن ( یا شلوار ) و کیف و کفش همگی مشکی باشند . نه! فقط باید حواستان به ایجاد یک هارمونی در ترکیب رنگ لباستان باشد. مثلا میتوانید شال و شلوار ( یا دامن ) خود را از یک رنگ کاملا متفاوت و حتی متضاد با رنگ مانتو انتخاب کنید همین که این دو با هم ست باشند کافی است.

این موضوع بخصوص وقتی لباس اصلی شما تیره است اهمیت زیادی پیدا میکند. چون به شما کمک میکند بتوانید با یک ست کاملا متفاوت و متضاد ظاهر خود را از دلمرگی و سادگی محض نجات دهید.

مانتو جدید عید ۲۰۲۰

مانتو عید (۱۲)
مدل مانتوی عید ۲۰۱۹

در پایان قبل از دعوت از شما دوستان و همراهان عزیزان دلبرانه ای به تماشای مدل های شیک و چشم نواز مانتو باید عرض کنم که تصاویری که در این نوشته از آنها استفاده شده است از این صفحه اینستگرامی جمع آوری شده است. عرض کردم جهت رعایت کپی رایت. امیدوارم همانطور که من از عاشق این مدل لباس ها شدم برای شما هم ایده بخش و مفید باشد.

جدیدترین مدل مانتو عید ۲۰۲۰

مانتو عید (۱۱)
مانتو عید ۹۹ بلند

همچینین نظر شما عزیزان را به مطلب آموزشی مفیدی که برای انتخاب مانتو در پایین این نوشته آمده است جلب میکنم. شاد باشید و نوروز خاطره انگیزی داشته باشید . آمین .

مانتو عید ۹۹ بازیگران
مانتو عید ۹۸ مجلسی

مانتو عید (۱۷)

مانتو سنتی عید 

مانتو سنتی عید ۹۸
مانتو سنتی عید ۹۹

مانتو عید (۹)

مدل مانتو سنتی عید۹۸
مدل مانتو سنتی عید ۹۹

مانتو عید (۸)
مدل مانتو سنتی عید
مانتو سنتی برای عید
مدل مانتو سنتی برای عید
مانتو عید (۷)

مانتو بلند عید 

مانتو بلند عید ۹۸
مانتو بلند عید ۹۹

مانتو عید (۵)
مانتوی بلند عید
مدل مانتو بلند عید ۹۹

مانتو عید (۴)
مدل مانتو بلند برای عید ۱۳۹۹
مدل مانتو دخترانه بلند برای عید ۱۴۰۰

مانتو عید (۳)

مانتو دخترانه عید ۹۸
مانتو دخترانه عید ۹۸

مانتو عید (۲)

مانتو دخترانه عید 

مانتو دخترانه عید ۹۹

مانتو عید (۲۲)
مانتو دخترانه عید دیدنی
مانتو دخترانه عید امسال
مانتو دخترانه عید نوروز

مانتو عید (۵۰)
مانتو دخترانه عید شیک
مدل مانتو دخترانه عید ۹۹

مانتو عید (۴۹)

مانو شیک عید 

مانتو شیک عید ۹۹
مانتو شیک عید ۹۸

مانتو عید (۴۶)
مانتو شیک عید عیدانه
مانتو شیک عید ۱۴۰۰
مانتو شیک ۱۳۹۹

مانتو عید (۴۵)
مانتو شیک عید نوروز
مانتو شیک برای عی

مانتو عید (۴۲)

مانتو جدید عید 

مانتو جدید عید ۹۸

مانتو عید (۳۸)

مانتو جدید عید نوروز
مانتو جدید عید ۹۹

مانتو عید (۳۶)
مانتو جدید عید امسال
مانتو جدید عید ۱۴۰۰

مانتو عید (۳۵)
مانتو جدید عید فطر
مانتو جدید عید دیدنی
مانتو جدید عید دخترانه

مانتو عید (۳۹)

مانتوهای جدید عید نوروز
مانتوی جدید عید ۹۹

مانتو عید (۴۳)
مانتوی جدید عید شیک
مانتو جدید برا عید مجلسی

مانتو عید (۳۷)

مانتو مجلسی عید 

مانتو مجلسی عید ۹۹

مانتو عید (۳۳)

مانتو مجلسی عیدانه
مانتو مجلسی عید امسال
مانتو مجلسی عید شیک

مانتو عید (۲۹)
مدل مانتو مجلسی عید جدید
مانتو شیک مجلسی عید ۹۹

مانتو عید (۳۱)

مانتو مشکی عید 

مانتو مشکی عید شیک

مانتو عید (۳۰)

مانتو مشکی عید ۹۸
مانتو مشکی عید ۹۹

مانتو عید (۲۵)

مدل مانتو مشکی عید جدید 
مدل مانتو مشکی عید دخترانه
مانتو مشکی برای عید

مانتو عید (۲۴)
مدل مانتو مشکی عید
مانتو مجلسی مشکی عید
مدل مانتو مشکی برای عید

مانتو عید (۲۸)

مانتو برای عید 

مانتو برای عید امسال

مانتو عید (۴۴)

مانتو برای عید ۹۹
مانتو برای عید ۱۴۰۰

مانتو عید (۴۷)
مانتو برای عید ۱۳۹۸
مانتو برای عید نوروز ۱۴۰۰
مانتو برای عید نوروز

مانتو عید (۲۷)
مانتو برای عید جدید
مانتو برای عید شیک
مانتو برای عید دخترانه

مانتو عید (۳۲)
مانتو عید instagram
مدل مانتو برای عید اینستاگرام 

مانتو عید (۴۸)

مانتو عید امسال

مانتو عید امسال جدید

مانتو عید (۴۱)

انواع مانتو عید امسال
مدل مانتو جدید برای عید امسال ۹۹

مانتو عید (۳۴)

مدل مانتو عید امسال دخترانه
مدل مانتو عید امسال زنانه
مدل مانتو عید امسال شیک 

مانتو عید (۲۳)
مدل مانتو عید امسال جدید
مدل مانتو جدید برای عید امسال
مدل مانتو شیک برای عید امسال 

مانتو عید (۲۶)

مانتو عید عروس

مانتو ی عید عروس

مدل مانتو عید عروس مدل مانتو عید عروس شیک مدل مانتو عید عروس جدید

مانتو عید (۴۰)

راهنمای خرید مانتو عید ۹۹

در تکمیل مطالب بالا گفتیم یک راهنمایی کلی برای خرید مدل مانتو های مختلف را ضمیمه مطلب کنیم که بتواند به شما در خرید و انتخاب مدل مانتویی که کاملا مناسب شماست کمک کند . این قسمت آموزشی از سایت مدیشا را در اینجا باز نشر شده است که امیدوارم مفید باشد.

خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند چه مدل مانتویی بپوشند؟

 • مانتوهای یقه هفت کشیده یک انتخاب مناسب برای شماست.
 • مانتوهایی که برش آن‌ها کاملا راسته است برای شما مناسب است.
 • مانتوهایی که کمر آن زیر سینه قرار دارد بپوشید.

خانم‌هایی که بالاتنه کوچک دارند چه مدل مانتویی بپوشند؟

 • اگر سینه کوچکی دارید، مانتو طرح دار بپوشید.
 • مانتوهای روشن برای شما بهترین انتخاب است.
 • مانتوهایی که کمر آن‌ها از زیر سینه شروع می‌شود برای شما مناسب است.

خانم‌هایی که بالاتنه بزرگ دارند چه مدل مانتویی بپوشند؟

 • مانتوهایی انتخاب کنید که طرح پارچه آن در قسمت‌های مختلف بجز سینه باشد.
 • از پوشیدن مانتوهایی که در قسمت سینه چین دارند خودداری کنید.
 • مانتوهای جذب و تنگ در قسمت بالاتنه اصلا مناسب شما نیستند.

خانم‌هایی که اندام درشت دارند چه مدل مانتویی بپوشند؟

 • مدل مانتو بلند را به مانتوهای کوتاه باید ترجیح دید.
 • از پوشیدن مانتو جذب و کوتاه خودداری کنید.

خانم‌هایی که اندام کوچک دارند چه مدل مانتویی بپوشند؟

 • مدل مانتو راسته و جذب برای شما مناسب تر است.
 • مانتویی بخرید که قد آن نه خیلی بلند و نه خیلی بلند باشد.
 • قد مانتو مناسب برای شما تا روی زانو خواهد بود.
 • مانتوهای گشاد شما را کوتاه تر نشان می‌دهد.

خانم‌هایی که قد بلند دارند چه مدل مانتویی بپوشند؟

 • مانتوهای راسته و کمر دار بهترین انتخاب برای شماست.
 • رنگ شلوار را با رنگ مانتو متفاوت در نظر بگیرید تا متناسب تر دیده شوید.
 • پوشیدن مانتوهای خیلی بلند برای شما مناسب نیست.
 • پوشیدن مانتو کوتاه را به شما هرگز توصیه نمی‌کنیم.

جنس پارچه مانتو عید چگونه باشد؟

هر نوع پارچه مانتویی دارای مزایایی است که بسته به نیاز و نظر مشتری می‌توان از آن در دوخت مانتو استفاده کرد. مثلا پارچه های کشی بعد از شستشو معمولا آب می‌روند اما در مقابل چروک شدگی مقاوم اند.

 • پارچه ریون: به نسبت نازک و خنک بوده و از الیاف مصنوعی تهیه شده است.
 • پارچه فاستونی: از پشم و کرک و پلی استر تهیه شده و برای مانتو اداری مناسب است.
 • پارچه نخی: بسیار خنک و سبک بوده و برای تولید مانتو تابستانی استفاده می‌شود.
 • پارچه فیونا: به علت خوش فرم بودن پارچ برای تولید مانتو مجلسی استفاده می‌شود.
 • پارچه کرپ: از ابریشم، پشم و پلی استر تهیه شده و ظاهری توری شکل دارد.
بیشتر بخوانید 

مدل مانتو برای عید | برای عید امسال مانتو چی بپوشیم ؟ + ۴۰ مدل زیبا

مدل مانتو عید | ۳۰ مدل مانتو شیک و خاص دخترانه برای نوروز ۹۸

مانتو مجلسی | ژورنال ۳۵ مدل مانتو مجلسی شیک مزون SHEEMEN

مدل مانتو زنانه | ۲۵ مدل مانتو مجلسی شیک و ساده برای بانوان ۲۰۱۸

مانتو جدید | ۳۳ مدل ژورنالی مانتو مجلسی شیک برند savis

مانتو جدید ۹۸ | مدل های جدید و نوآورانه مانتو از برند ایرانی APAMEH

مدل مانتو جدید | ۵۰ مدل مانتو سنتی شیک از برند ایرانی SARGOL

مانتو الهام حمیدی | ۶۰ مدل مانتو الهام حمیدی شیک ، جدید ، سنتی ، مجلسی


ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. روروهک می گوید

  طرز سفارش مانتو

  مانتو

  1. saeed می گوید

   آدرس صفحه اینستاگرامی صفحه شون رو گذاشتیم ، میتونید مراجعه کنید.

 2. فرشته می گوید

  با سلام
  آدرس خرید مانتوها را می خواستم

  1. saeed می گوید

   سلام
   لینک صفحه اینستگرامی شون رو در مطلب قرار دادیم میتونید مراجعه کنید.

 3. مینا می گوید

  با سلام
  لینک صفحه اینستاگرام در مطلب نیست.لطفا در جواب میفرستین.

  1. saeed می گوید

   سلام ، لینک در صفحه هست با دقت مطالعه کنید. ولی لینک صفحه اینستاشون این هست : tanpoosh_kurti

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.