لباس هندی مجلسی | ۱۰۰ عکس مدل لباس هندی مجلسی زیبا

لباس هندی مجلسی |۱۰۰  عکس مدل لباس مجلسی بلند هندی بسیار زیبا

امروزه دیگر فرهنگ ها خیلی به هم نزدیک شده اند. مانتو عبای عربی میپوشیم ، پیتزای ایتالیایی میخوریم ، شلوار جین ترک به پهما داریم و برای مجالس دنبال لباس های رنگارنگ و سحر آمیز هندی هستیم. این به خاطر نزدیک شدن فرهنگ ها ست . لباس هندی با آن همه رنگ و نقش و طرح زیبا و نیز به خاطر پوشیدگی و بلندی این لباس ها همواره مورد توجه همه فرهنگ ها و ملل بوده است . در این مطلب قصد داریم با هم ۵۰ مدل زیبا و مجلسی هندی را با هم ببینیم . و اگر دوست داشته باشید به شما خواهم گفت از کجا ها میتوانید این لباس ها را تهیه کنید .

مدل لباس هندی

لباس هندی مجلسی بلند

شاید اغراق آمیز به نظر بیاید ولی به نظر من لباس های رنگارنگ زنان هندی نقش بسیار موثری در دیدگاه ملت های مختلف از هند و فرهنگ آن دارند. مهم تر این که همچنان بسیاری زنان به پوشیدن لباس ها هندی لااقل در مجالس و مراسم رسمی مقید هستند در صورتی که زنان و مردان ایرانی مدت هاست لباس های محلی خود را کنار گذاشته اند و متاسفانه آنچه میپوشیم ترکیبی هفته بیجاری و  نا متناجسی از همه فرهنگ ها و پوشش های ملل دیگر است . شلوار جین ترک را با مانتو های کره ای و شال و روسری چینی ست میکنیم و می پوشیم. در صورتی که لباس های سنتی ایرانی نیز در بسیاری از مناطق زیبایی شان کم از لباس های پر نقش و نگار هندی و … ندارد. بگذریم … بیاید با هم نگاهی به این لباس های زیبا بیاندازیم :

لباس هندی (۱)

لباس هندی برای عقد و نامزدی 

این لباس را میتوانید به عنوان لباس نامزدی یا عقد ساده تهیه کنید . اینطوری در عین زیبایی حسابی متفاوت و خاص به نظر خواهید رسید.

۱ (۱)

لباس هندی برای حنابندون

در خیلی از اقوام ایرانی رسم بر این است که لباس حنا بندان عروس قرمز باشد . چند طرح لباس بالایی با توجه به کار شدگی و زیبایی شان میتوانند گزینه های خوبی برای مراسم حنابندان عروس باشند .

۱ (۲)

لباس هندی پوشیده 

همانطور که مشاهده میکنید اغلب لباس ها در عین زیبایی و مجلسی بودن، آستین دار ، بلند و کاملا پوشیده هستند ، به همین جهت اگر دنبال لباس پوشیده برای عروسی مختلط هستید این لباس ها گزینه های بسیار خوب و کاربردی خواهند بود .

لباس هندی (۲)

لباس هندی برای عروسی 

برخی مدل های ساده تر لباس های هندی مثل چند لباس بالا میتواند به عنوان یک مانتو پوشیده و در عین حال شیک و زیبا برای لباس مهمانی های مختلط و یا برای خانم های میزبان مورد استفاده قرار بگیرند .

لباس هندی (۳)

لباس هندی شیک و جدید

خانم های خوش سلیقه ، به ترکیب رنگ های متضاد در برخی از لباس ها دقت کنید . وقتی این ترکیب رنگ ها را به این زیبایی در کنار هم مشاهده میکنیم به این نتیجه میرسیم که همیشه نباید برای لباس مجلسی یا حتی لباس های عادی دنبال کنار هم قرار دادن رنگ های کاملا مشابه باشیم . رنگ هایی متضاد وقتی با سلیقه و دقت در کنار م قرار بگیرند زیبایی لباس را دو چندان خواهند کرد.

لباس هندی (۶)

لباس هندی عروس

اغلب دختر خانم های جوان عاشق پوشیدن لباس عروس های دامن پفی در مجلس عروسی شان هستند. ولی اگر شما سلیقه متفاوتی در این زمینه دارید یا برای یک عقد خانگی یا مراسم نامزدی دنبال لباس ساده تری هستید میتوانید به چند عکس بالا نگاه خریدارانه تری بیاندازید.

لباس هندی (۸)

خرید لباس هندی

برای تهیه  لباس های هندی صفحات مختلفی در اینستاگرام وجود دارند که این تصاویر از آنها گردآوری شده است و شما یمتوانید برای انتخاب و خرید مدل دلخواه خود به این صفحات مراجعه کنید.

لباس هندی (۴)

لباس های هندی و فرهنگ و تاریخ هندوستان

لباس‌های سنتی هندی، بر اساس مناطق جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، فرهنگ و اقوام مختلف از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت است. اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با این پوشش‌های زیبا هستید، در ادامه با کجارو همراه باشید.

لباس هندی (۱۸)

در عصری که بیشتر کشورهای دنیا در حال غربی کردن جوامع خود و جهان شدنی هستند، هند موفق شده تا با استفاده از لباس‌های سنتی مردمش، فرهنگ غنی خود را حفظ خود. لباس‌ها و پوشاکی که هندی‌ها استفاده می‌کنند، بسیار گسترده و گوناگون است؛ به طوری که برای هر مراسمی، لباس مختص آن را بر تن می‌کنند. لباس‌هایی که در هند مورد استفاده است، طی زمان به تکامل رسیده‌اند.

لباس هندی (۹)

تاثیرات امپراطوری گوپتا، ورود اسلام به هند و استعمار بریتانیا هر یک به خوبی در لباس‌های مردم این کشور مشهود است. «مد» پس از دوران استقلال هند و در اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی تا دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی، تبدیل به پدیده‌ای همه‌گیر در این کشور شد. هند طی این دوره، تحت تاثیر مد جهانی و رشد اقتصادی در پی افزایش صنایع داخل کشور بود. طراحان نوپای هندی توانستند با استفاده از ترکیب المان‌های قدیمی و جدید غربی، هنر قلابدوزی و گلدوزی را به اوج خود رسانده و پوشاک زیبایی تولید کنند. البته ناگفته نماند که صنعت پررونق سینمای هند یعنی بالیوود نیز کمک شایانی به رشد فرهنگ مد در این کشور کرد. در ادامه با برخی از پوشاک مورد استفاده در هند آشنا خواهیم شد.

لباس هندی (۱۰)

ساری هندی (The Indian Saree

«ساری هندی» لباس سنتی زنان هند است. این لباس متشکل از یک تکه پارچه به طول ۴٫۵ الی ۸ متر و عرضی به پنهای ۶۰ الی ۱۲۰ سانتی‌متر است. نوع پوشش آن بسته به مراسم مختلف، متفاوت است و هر بار می‌توان این لباس را به نوع دیگری بر تن کرد. زنان هندی معمولا این پارچه را دور کمر پیچانده و باقی آن روی شانه‌ها می‌اندازند، به طوری که قسمت جلویی آن باز باشد. قدمت این لباس به دوران «تمدن دره سند» یعنی در حدود ۲۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، باز می‌گردد. هندی‌ها به دلیل گرمای هوا و نیز انعطاف بالای این لباس، ترجیح می‌دادند خود را با آن بپوشانند. این پوشاک طی زمان تحولاتی به خود دیده و اکنون حدودا ۷۵ درصد از زنان هندی، همه‌روزه آن را بر تن می‌کنند.

لباس هندی (۱۱)

لهنگا چولی (Lehenga Choli)

خاستگاه لباس «لهنگا چولی»، مناطق گجرات، راجستان و کوچ است. این لباس بلند، دارای چاک و دامنی کلوش است. دامن این پیراهن با قسمت بالایی آن که چولی نام دارد، جفت می‌شود. قسمت بالایی این لباس باید کاملا اندازه بدن باشد. این پوشاک در نقش و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود و طراحی آن نیز شدیدا از فرهنگ مغول تاثیر گرفته است. لهنگا چولی بیشتر به دلیل گلدوزی‌های پیچیده و ظریفش معروف است که عمدتا در مراسمات ازدواج و جشن‌های خاص پوشیده می‌شود. زنان هندی معمولا لهنگا چولی را با «چونری» می‌پوشند. چونری لباسی رنگارنگ و بلند است که اطرافش دارای نوار است. چونری را اغلب دور سر بسته و دنباله‌اش را از پشت سر آویزان می‌کنند که بسیار شبیه به سربند لباس عروس زنان غربی است.

لباس هندی (۱۲)

شلوار قمیض و چوریدار (Salwar Kameez And Churidar)

شلوار قمیض و چوریدار یک نوع لباس دست راحتی و موقر است که زنان هندی در مناطق پنجاب و کشمیر آن را بر تن می‌کنند. امروزه این پوشاک یکی از رایج‌ترین لباس‌های سنتی مورد استفاده در میان زنان هندی است. این لباس متشکل از یک شلوار شبیه به پیژامه به نام Salwar یا همان «شلوار» است که قسمت‌های کمر و غوزک پای آن محکم و تنگ است. چوریدار نیز ممکن است به جای Salwar پوشیده شود و بخش‌های کمر و غوزک پا را بیشتر از قبل تنگ کند. طراحان لباس هندی، با استفاده از طراحی دلنشین، گلدوزی و بافت زیبا موفق شده‌اند پوشاکی بسیار موفق تولیدکننده که در میان زنان هندی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

لباس هندی (۱۳)

لونگی یا پنچه (Panche or Lungi)

لونگی یا پنچه، پارچه‌ای بلند است که به دور کمر بسته می‌شود و لباسی بسیار پرطرفدار در هند است. لونگی معمولا متشکل از پارچه‌ای نخی است اما گاهی آن را با نخ و سوزن نیز کوک می‌کنند که شکل استوانه‌ای مانند به خود می‌گیرد. مردان و زنان هندی، هر دو این لباس رنگارنگ و گلدار را می‌پوشند که عمدتا مختص مراسم غیررسمی است. برخی از مردان هندی در مراسم رقص، این لباس را بر تن می‌کنند.

لباس هندی (۱۴)

لونگ (Dhoti)

لونگ، لباس سنتی مردان هندی است. لونگ پارچه‌ای دوخته نشده است که طول آن در حدود ۴/۵ متر است. این لباس در قسمت‌های کمر و غوزک پا تنگ بوده و دارای گره‌ای در ناحیه‌ی کمر است. مردان هندی معمولا لونگ را به همراه «کورته» می‌پوشند که در نواحی شرقی هند به «لونگ کورته» نیز معروف است. کورته، پیراهن سفید و گشادی است که تا زانوها پایین می‌آید و زنان و مردان هندی، هر دو از آن استفاده می‌کنند. مردم جنوب هند، لونگ را با آنگاواسترام (angavastram) که پوششی جلیقه‌مانند و بدون دکمه است نیز می‌پوشند.

ست لباس لونگ و کورته، هم مناسب مراسم رسمی و هم مراسم غیررسمی است که طی دوران مختلف تکامل یافته و به عنوان یک نماد فرهنگی در هند نمود پیدا کرده است. یکی از مبارزان آزادی معروف هند یعنی ماهاتما گاندی، همیشه در مراسمات رسمی از لباس لونگ استفاده می‌کرد که موجب شهرت و محبوبیت این پوشاک در آن‌سوی مرزهای هند نیز شد.

لباس هندی (۱۵)

بنگالا (Bandhgala)

بنگالا که با عنوان جادپوری (Jodhpuri) نیز شناخته می‌شود، لباس سنتی مردان هندی است. نام جادپوری از این رو برای این لباس انتخاب شده که در دوران استعمار هند توسط بریتانیا، لباس مردان ایالت جادپور هند، همین پوشاک بود. این پوشاک متشکل از یک کت به سبک کت‌های غربی و یک شلوار دارای طراحی‌ها و نقش‌های مختلف است. این ست، گاهی با یک جلیقه نیز همراه می‌شود. از جمله ویژگی‌های کت این لباس، دکمه‌های گلدوزی شده و آستر یقه‌ی آن است. از آنجایی که بنگالا یا جادپوری، لباسی شیک در میان دیگر پوشاک سنتی هندی به شمار می‌رود، در بسیاری از فیلم‌های بالیوودی نیز شاهد آن هستیم و در بیشتر مراسم رسمی و غیررسمی نیز از آن استفاده می‌شود.

لباس هندی (۱۹)

آنگارخا (Angarkha)

آنگارخا یک نوع لباس قدیمی و درباری هندی است که بیشتر به دلیل راحتی و انعطافش معروف است. این پوشاک، یک نوع لباس مختص بالاتنه است که کناره‌هایش روی هم قرار گرفته و بسته می‌شود، البته می‌توان آن را به صورت باز نیز پوشید. آنگارخا هم به شکل بلند است و هم کوتاه که می‌توان آن را از روی کت یا پیراهن بر تن کرد. از جمله ویژگی‌های این لباس می‌توان به یقه‌ی مثلث و هفت‌شکل آن در قسمت جلویی و یک لایه‌ی پوشاننده‌ی داخلی برای پوشاندن قسمت باز یقه که با عنوان «پرده» شناخته می‌شود، اشاره کرد. طراحی و بلندی و کوتاهی این لباس بسته به مناطق مختلف، متفاوت است که عمدتا نیز در ایالت‌های راجستان و گجرات هند از محبوبیت خاصی برخوردار است.

لباس هندی (۱۶)

اشکان یا شروانی (Achkan/Sherwani)

اشکان یا شروانی، یک نوع کت هندی است که تا زانوها پایین می‌آید. این پوشاک، لباس درباری مردان هندی در زمان قرون وسطی بود که طی زمان تکامل یافته و اکنون تبدیل به یک جامه‌ی امروزی شده است. اشکان دارای چاک‌های در کناره‌ها و قسمت جلویی لباس است که در گذشته با استفاده از نخ‌هایی به هم گره زده می‌شد. اشکان یا شروانی دارای گلدوزی و نقش و نگاره‌های هندی است که اغلب با چوریدار و لونگ پوشیده می‌شود. این لباس در هر دو مراسم رسمی و غیررسمی مورد استفاده است اما با این حال، هندی‌ها آن را بیشتر اوقات در مراسم ازدواج و دیگر جشن‌ها بر تن می‌کنند.

لباس هندی (۱۷)

جامه (Jama)

لباس «جامه» در دوران امپراطوری گورکانیان محبوب شد. ظاهر این لباس مانند ردا بوده و قسمت سینه‌ی آن تنگ و پایینش دارای دامنی کلوش است. جامه دارای آستین‌های بلندی است و قسمت پایین زیر بغل آن به آستین گره زده شده است. بخش‌های پایینی این لباس با استفاده از پارچه‌ای متفاوت از دیگر قسمت‌های آن، آذین‌بندی شده است. جامه که از محبوبیت کمتری نسبت به دیگر پوشاک سنتی هندی برخوردار است، عمدتا در شهر کوچ ایالت گجرات و راجستان مورد استفاده است. این لباس در مکان‌های یاد شده، طی دوران مختلف، تغییرات زیادی به خود دیده است.

لباس هندی (۲۰)

دستار (Headgear)

دستار یا عمامه، پارچه‌ای بسیار بلند است که از کوچک و بزرگ تا ساده و نقش‌دار متفاوت است. معروف‌ترین نوع دستار در هند، «عمامه» است که متشکل از لباسی پیچیده شده در دور سر است. معمولا مردان هندی دستار را بر سر خود می‌گذارند که نشان از احترام و غرور آنان دارد. عمامه‌های متفاوتی در هند وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از «عمامه‌ی فیتا» مختص ایالت مهاراشترا و «عمامه‌ی پیشاوری» مختص ایالت پیشاور. کلاه گاندی یا نهرو نیز از جمله دستارهای پرطرفدار هندی است.

لباس هندی (۲۱)

لباس های امروزی مردم هند

پدیده‌های غرب‌گرایی و جهانی شدن، طراحی لباس‌های عصر حاضر هند را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند. اگرچه «ساری» یکی از محبوب‌ترین لباس‌های هندی به شمار می‌رود، اما این روزها زنان هندی ترجیح می‌دهند کمتر از لباس‌های پوشیده‌تری مانند «قمیض» یا «شلوار» استفاده کنند. برخی دیگر از زنان هندی نیز علاقه‌ی بیشتری به لباس‌های غربی مانند دامن و جین پیدا کرده‌اند. مردان هندی به ویژه طبقه‌ی کارگر، لباس‌های سنتی را خود را برای مراسم غیررسمی استفاده می‌کنند و در موقعیت‌های رسمی‌تر، لباس‌های غربی مانند کت و شلوار، جین و تی‌شرت بر تن می‌کنند.

لباس هندی (۲۲)

لباس هندی 

لباس هندی (۲۳)

لباس هندی جدید

لباس هندی (۳۴)
لباس هندی با کلاس

لباس هندی (۲۴)
لباسهای هندی دخترانه

لباس هندی (۲۵)
لباس هندی مجلسی

لباس هندی (۲۶)
لباسهای هندی ساری

لباس هندی (۲۷)
لباس هندی کوتاه

لباس هندی (۲۸)
لباس هندی مجلسی

لباس هندی (۲۹)
لباس هندی شیک

لباس هندی (۳۰)
لباس هندی.com

لباس هندی (۳۱)
مدل لباس هندی .com

لباس هندی (۳۲)
لباس هندی instagram

لباس هندی (۳۳)
لباس هندی بَمبَئی 

لباس هندی (۳۵)
لباس هندی ۲۰۱۹

لباس هندی (۳۶)
لباس هندی ۲۰۲۰

لباس هندی (۳۷)
لباس هندی جدید 

لباس هندی (۳۸)
لباس هندی ۹۹

لباس هندی (۳۸)
لباس هندی ۹۸

لباس هندی (۳۹)
لباس مجلسی هندی ۹۹

لباس هندی (۴۰)
لباس هن۳دی سال ۹۹

لباس هندی (۴۱)

مدل لباس هندی 

لباس هندی (۴۲)

مدل لباس هندی پنجابی

لباس هندی (۴۳)
مدل لباس هندی دخترانه

لباس هندی (۴۴)
مدل لباس هندی عروس

لباس هندی (۴۵)
مدل لباس هندی با حریر

لباس هندی (۴۷)
مدل لباس هندی سایز بزرگ

لباس هندی (۵۵)
مدل لباس هندی مجلسی

لباس هندی (۴۶)
مدل لباس هندی ساری

لباس هندی (۴۸)
مدل لباس هندی تونیک شلوار

لباس هندی (۴۹)
مدل لباس هندی جدید

لباس هندی (۵۰)
مدل لباس هندی.com

لباس هندی (۵۱)
instagram مدل لباس هندی

لباس هندی (۵۲)
www.مدل لباس هندی

لباس هندی (۵۳)
مدل لباس هندی ۲۰۱۹

لباس هندی (۵۴)
مدل لباس هندی ۲۰۲۰

لباس هندی (۵۶)
مدل لباسهای هندی 

لباس هندی (۵۷)
جدیدترین مدل لباس هندی

لباس هندی (۵۸)

عکس لباس هندی 

لباس هندی (۶۳)

عکس لباس هندی جدید

لباس هندی (۶۴)
عکس لباس هندی عروس

لباس هندی (۶۶)
عکس لباس هندی بچه گانه

لباس هندی (۶۸)
عکس لباس هندی مجلسی

لباس هندی (۶۹)
عکس لباس هندی شیک 

لباس هندی (۵۹)
عکس لباس هندی زیبا

لباس هندی (۶۰)
عکس لباس هندی ساده

لباس هندی (۶۱)
عکس لباس هندی ساری

لباس هندی (۶۲)
عکس لباس هندی دخترونه 

لباس هندی (۶۵)
عکس لباس هندی خاص

لباس هندی (۶۷)
عکس لباس هندی شبیه مانتو 

لباس هندی (۷۰)

ساری هندی 

لباس هندی (۷۱)

ساری هندی مجلسی

لباس هندی (۷۲)
ساری هندی جدید

لباس هندی (۷۳)
ساری هندی شیک

لباس هندی (۷۴)
ساری هندی عروس

لباس هندی (۷۵)
ساری هندی بچه گانه

لباس هندی (۷۶)
ساری هندی برای نامزدی

لباس هندی (۷۷)
ساری هندی دخترونه گ

لباس هندی (۷۸)
ساری هندی زیبا

لباس هندی (۸۷)
ساری هندی مدل جدید

لباس هندی (۷۹)
ساری هندی 

لباس هندی (۸۰)
ساری هندی ۲۰۱۹

لباس هندی (۸۱)
ساری هندی ۲۰۲۰

لباس هندی (۸۲)
مودیلات ساری هندی 

لباس هندی (۸۴)
مودیلات ساری هندی 

لباس هندی (۸۵)
اجمل ساری هندی 

لباس هندی (۸۶)
ساری دامن هندی 

لباس هندی (۸۳)
السوق المفتوح ساری هندی ۳ قطع

لباس هندی (۸۸)

ماکسی هندی 

لباس هندی (۸۹)

لباس ماکسی هندی اینستاگرام 

لباس هندی (۹۰)
مدل ماکسی هندی instagram

لباس هندی (۹۱)
خرید ماکسی مجلسی هندی

لباس هندی (۹۲)

لباس ماکسی هندی

لباس هندی (۹۳)
مدل ماکسی هندی

لباس هندی (۹۴)
ماکسی هندی برای عروسی

لباس هندی (۹۵)

عکس ماکسی هندی

لباس هندی (۹۶)
مدلهای  ماکسی هندی

لباس هندی (۹۷)
ماکسی مجلسی هندی شیک 

لباس هندی (۹۸)

لباس هندی دخترانه

لباس هندی (۹۹)

لباس هندی دخترانه شیک

لباس هندی (۱۰۰)

منبع instagram /kojaro

همچنین بخوانید :

مانتو هندی | مانتو هندی از کجا بخریم ؟ + ۲۴ مدل مجلسی و دخترانه 

مدل مانتو هندی | ۴۰ مانتو هندی سنتی دخترانه با رنگهای چشم نواز

عکس بنیامین بهادری و همسرش شایلی محمودی با لباسهای هندی

برای عروسی مختلط چه لباسی بپوشیم + ۱۰۰ مدل مجلسی پوشیده


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. قلب یخی می گوید

    سلام خسته نباشین ازکجامیتوتم ازاین لباسها تهیه کنم خیلی قشنگه

    1. saeed می گوید

      سلام فروش اینترنتی نداریم صرفا جهت نمایش هستن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.