مدل سفره هفت سین | ۱۲۰ مدل جدید برای چیدن هفت سین

مدل سفره هفت سین | ۱۲۰ مدل برای چیدن هفت سین جدید 

سفره هفت هزاران هزار بار در خانه های ایرانی چیده و جمع شده است ، پس بی نهایت مدل سفره هفت سین وجود دارد و قطعا همه آنها زیبا هستند چون به دست زنان با سلیقه و هنر دوست ایرانی چیده شده اند ، اما به عنوانی گلی از گلستان هنر ۱۲۰ مدل سفره هفت سین چیده شده را تقدیم حضور شما میکنیم ، در این عکس ها هم مدل های هفت سین ساده و بی پیرایه هست هم مدل های تزیین شده مجلل شما میتوانید با دیدن تصاویر این نوشته با توجه به امکانات و وسایلی که در دسترس دارید ایده های خوب بگیرید و هفت سین های زیبا بچینید .

مدلهای سفره هفت سین خاص و متفاوت شیک و ساده و جدید 

۱۲۰ مدل سفره هفت سین

 

چطور هفت سین را تزیین کنیم ؟

در مورد چیدن سفره هفت سین اصول و قواعدی که وجود دارد که خیلی از آنها را میدانید ولی هیچ کدام از آنها واجب و غیر قابل تغییر نیستند میتوانید بسته به سلیقه و وسایلی که دارید این قوانین را تغییر بدهید .

 

  • اصل اول سفره : 

برای هفت سین باید سفره مناسب انتخاب کنید ، همانطور که میدانید سفره در آداب و فرهنگ ما دارای ارزش معنوی و نشان از برکت است، دعای سفره ، احترام به سفره و … نشان از این اهمیت دارد . طبق رسوم بهتر است ۷ سین روی یک سفره ترجیحا از نوع ترمه یا قلمکار یا سفره هایی از جنس تور و ساتن چیده شود.

 

  • اصل دوم آینه و شمعدان : 

محل آینه و شمعدان در بالا ترین محل سفره است ، آینه و شمعدان نشانه هایی از روشنایی و نور هستند که به زندگی شما نور و روشنایی میدهد ، چند چیز معمولا جلو آینه قرار میگید ، یکی قرآن و دیگری ظرف حاوی سکه ها چون در فرهنگ کهن گفته میشده اگر چول جلو آینه باشد در سال آینده وضعیت مالی خانواده برکت یافته و پول ها چند برابر میشوند.

 

  • اصل سوم قرینه گی : 

رعایت قرینه گی در سفره هفت سین اجباری نیست ولی حدالامکان بهتر است از وسایل با رعایت قرینه گی در دو طرف سفره قرار بگیرند که سبب زیبایی بیشتر شود ، مثال یک ۲ شمعدان در دو طرف آینه و ظرف های هفت سین سه ظرف در یک طرف و سه ظرف در طرف دیگر و سبزه در وسط قرار گیرد .

 

  • اصل چهارم زیباتر کردن هفت سین : 

اگر هفت سینی که چیده اید به نظر خودتان خیلی ساده و بی حال است ، سراغ گل ها بروید یک دسته گل وحشی یا یک دسته گل نرگس به نشانه انتظار حضرت مهدی در کنار هفت سین غوغا خواهند کرد . مورد دیگر شمع ها هستند ، شمع ها و ورامر های زیبا بهترین و رومانتیک ترین راه برای زیبا تر کردن سفره هفت سین شما هستند . استفاده از سنگ ها و مروارید های تزیینی هم ردیف های بعدی قرار میگیرند .

 

  • اصل پنجم ، ریزه کاری ها :

بهتر است سمنو را ساده در هفت سین قرار ندهید و آن را با گردو و کنجد و … تزیین کنید . ریختن سکه ها در آب در گذشته به نشانه آرزوی روز حلال ( آب نشانه پاکی ست ) بود که به زیبا تر شدن ظرف سکه کمک میکند . سعی کنید بین رنگ ظرف ها و سفره و … یک هماهنگی و هارمونی برقرار باشد که این لزوما به معنی یک رنگ بودن همه این ها نیست .

 

مدل سفره هفت سین (۴)

 

آداب و رسوم شهرها در نوروز

عید نوروز برابر با اول فروردین ماه، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است و مردم مناطق مختلف ایران عید نوروز را جشن می‌گیرند. در این نوشته ما شهر به شهر سفر میکنیم تا با آداب و رسوم نوروزی هر یک از شهر های ایران آشنا شویم . این نوشته سودمند از سایت افکار نیوز در اینجا بازنشر میشود.

 

مدل سفره هفت سین (۳)

آداب و رسوم شهرها در نوروز

 نوروز در استان ها و شهرهای مختلف کشورمان به شیوه های مختلفی گرامی داشته می شود که هر یک زیبایی خاصی به این جشن ملی و باستانی می بخشند. عید نوروز برابر با اول فروردین ماه، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است و مردم مناطق مختلف ایران عید نوروز را جشن می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با رسوم و آیین گرامی داشت نوروز به بررسی چگونگی استقبال و برگزاری این جشن ملی در استان های مختلف می پردازیم:

مدل سفره هفت سین (۵)

خراسان شمالی

هر یکی از اقدام مختلف در این استان اعیاد ملی، مذهبی و محلی را به شیوه خاص خود برگزار می کنند. ترکمن ها عقیده دارند زمانی که جمشید به عنوان چهارمین پادشاه پیشدادیان بر تخت سلطنت نشست آن روز را نوروز نامیدند. ترکمن ها دراین روزها با پختن غذاهای معروف نوروزی مانند: نوروز کجه، نوروز بامه، سمنی (سمنو) و اجرای بازی های مختلف توسط جوانان ترکمن حال وهوای دیگری به این جشن و شادی می دهند.

مدل سفره هفت سین (۷۷)

مدل سفره هفت سین

در ایام نوروز مسابقات مختلفی در بین ترکمن ها برگزار می شود که می توان به مسابقات اسب دوانی، کشتی، پرش برای گرفتن دستمال از بلندی، خروس جنگی،شاخ زنی میش ها، شطرنج بازی، مهره بازی و تاب بازی اشاره کرد. همچنین دید و بازدید در ایام نوروز در میان مردم ترکمن از جایگاه و منزلت خاصی برخورداراست.

مدل سفره هفت سین (۶)

خراسان رضوی

مردم خراسان رضوی برای فرارسیدن نوروز تدارک ویژه ای می بینند که صله رحم شاخص ترین و نظافت منزل و تهیه لباس نو متداول ترین آنهاست.در این استان هفت سین و سیزده بدر جایگاه خاصی دارد و مردم با توجه به تعطیلات این روزها به آشتی و همدلی اهمیت ویژه ای می دهند.

مدل سفره هفت سین (۷)

خراسان جنوبی

در شهر بیرجند با کاشت سرسوزی (کاشتن سرسبزی ) مردمان به استقبال عید می روند؛ مردمان قدیم برخلاف جوانان امروز این آداب و رسوم کهن را گرامی داشته و در حفظ و بهتر برگزار کردن آن تلاش فراوان داشتند. اهالی بیرجند به فروردین، ماه نوروز می گویند. شـیرینــی پـزان، نـان پـزان، کدورت زدایی، پرداخت دین، فاتحه خوانی، خانه تکانی سال نو و آماده کردن آجیل شب عید مانند کشمش، عناب، نقل، پخته و تفت دادن یا شور کردن تخمه و پسته و دید و بازدید بزرگان فامیل و اقوام از مراسم مرسوم در این ایام است که با شور خاصی انجام می شود.

مدل سفره هفت سین (۱۷)

کاشتن سرسبزی یا به قول بیرجندی ها سرسوزی (sar suzi) یکی از آیین های پابرجا در ایام عید استکه حدود یک ماه مانده به عید در ظرف های کوچک یا بزرگ مقداری جو، گندم، عدس یا ماش می کارند تا روز عید سرسبز باشد.پاکیزه بودن در هنگام ورود سال نو نیز از آدابی است که اهالی بیرجند مقید به انجام آن هستند و اعتقاد دارند که سال نو را باید با تنی پاک آغاز کرد.

مدل سفره هفت سین (۸)

خراسان جنوبی

حنابندان یکی دیگر از مراسم مردم این سرزمین است که برخی از بزرگسالان با آمدن عید نوروز با رنگ کردن موهای سر و انگشتان خود با حنا به استقبال نوروز می روند. یکی دیگر از مراسم نوروزی در استان خراسان جنوبی، رسم شاه مولایی است که در مناطق شهری و روستایی خراسان جنوبی مرسوم است و انجام آن بدین ترتیب است که چند روز مانده به نوروز افراد خیر و معتمدان محل با مراجعه به ثروتمندان اقدام به تهیه اجناس مورد نیاز نیازمندان کرده و آنها را بین افراد نیازمند تقسیم می کنند. یکی دو ماه مانده به نوروز مردمان بیرجند به بازار می روند و لباس عیدشان را می خرند. پارچه هایی معمولاً خریداری می شود که دارای رنگ روشن و سرخ یا زرد باشد .

مدل سفره هفت سین (۱۵)

وسایل خانه نیز باید عوض یا تمیز شود. سفره سفیدی به عنوان سفره هفت سین در صبح نخستین روز فصل بهار یعنی نوروز در خانه به سمت قبله پهن می شود، قرآن، آیینه و شمعدان، سرکه، سیر، سماق، سنجد، سیب، و سیاه دانه هفت سین انتخابی این سفره هستند.

مدل سفره هفت سین (۱۰)

زنجان

در استان زنجان همانند سایر استان ها آداب نوروز با برگزاری مراسم چهارشنبه سوری، خانه تکانی، سبزه عید، چیدن سفره هفت سین، خرید لباس نو ، آداب دید و بازدید های نوروزی و…همراه است و در سیزده به در زنجانی ها به گردشگاه های طبیعی و دامنه کوه ها می روند و این روز را با صرف ناهار و گره زدن سبزه به اتمام می رسانند.

مدل سفره هفت سین (۹)

تهران

در تهران جشن نوروز با آداب و رسوم ویژه ای همراه است که م یتوان به حضور حاجی فیروز از اوایل اسفند در شهر اشاره کرد. در روز عید مردم به دید و بازدید می پردازند و لباس های نو و تمیز به تن می کنند و در سیزدهمین روز فروردین، مردم سبزه ای را که پیش از فرا رسیدن عید در خانه سبز کرده اند. به صحرا می برند و آن را به آب روان می سپارند. غذای اصلی روز سیزده به در کوکو سبزی است. در این روز بازی های متنوع همراه با اشعار مناسب اجرا می شود.

مدل سفره هفت سین (۱۳)

سمنان

آیین های نوروزی در این استان به دو بخش پیش و پس از نوروز تقسیم می شود: یکی از آداب استقبال از نوروز در استان سمنان نوروزخوانی است،این آیین که درگذشته رواج بیشتری داشته بیشتر از نیمه دوم اسفندماه آغاز می شود.نوروزخوانان بصورت فردی و یا درگروه های دو و سه نفره درمحله های شهر و روستا گردش کرده و با خواندن ابیاتی فرارسیدن نوروز را نوید می دهند. یکی دیگر از آیین های استقبال از بهار در استان سمنان، رویاندن دانه گندم ،جو، عدس، شاهی و….

مدل سفره هفت سین (۱۴)

برای تهیه سبزه نوروزی است،زنان کدبانو سبزه را در ظروف مختلف و یا بر روی کوزه های گلی سبز می کنند. در شهر سمنان و برخی دیگر نقاط نهادن پیاز گُل نرگس، سیر و سُنبل در میان کوزه های حفره دار مرسوم است. از دیگر آیین های نوروزی در این استان پخت سمنو در روزهای پایانی سال است، آداب و رسوم مربوط به پخت سمنو در شهرهای سمنان و مهدیشهر به نسبت دیگر نقاط چشمگیرتر است.پخت انواع آش وغذاهای محلی ازجمله سبزی پلو، ته چین، آش رشته ، آش انار، انجام بازی های محلی و تاب سواری ،خواندن ابیات و ترانه های محلی و نیز انداختن سبزه های نوروزی در آب روان از جمله آداب سیزده به در است.

مدل سفره هفت سین (۱۶)

قزوین

مردم استان قزوین از اوایل اسفند و با خانه تکانی خود را براى استقبال از بهار آماده مى‌کنند. قزوینی ها با چیدن سفره‌هاى پارچه ‌اى قلمکار و ظروف رنگارنگ بلوری، انواع شیرینى‌هاى خانگی، انجیر، آلبالوى خیس شده، نخود، کشمش و نقل و نوعى توت که با خمیر پودر پسته و بادام درست مى‌کنند، از مهمانان خود پذیرایی کرده و به آنها تخم‌مرغ رنگ شده (با پوست پیاز) هدیه مى‌ دهند.آنها از روز نخست عید به دید و بازدیدهاى خانوادگى می پردازند و این کار را تا قبل از سیزده‌ به ‌در ادامه می دهند.

مدل سفره هفت سین (۱۸)

در روز سیزده‌ به در مردم در طبیعت دور هم جمع مى‌شوند و به شادى مى‌پردازند؛ همچنین رسم است تا هر کس کنار رودخانه برود و هفت سنگ کوچک را به نیت رفع و دفع بلا و بیمارى به داخل آب پرتاب کند و دختران دم بخت سبزه گره بزنند. در پایان نیز سبزه‌ها را به آب انداخته و به خانه‌هاى خود باز مى‌گردند.

مدل سفره هفت سین (۳۴)

سیستان و بلوچستان

مردم در ایام نوروز لباس نو می پوشند و به دیدار یکدیگر می روند. مردم سیستان روز عید به کوه خواجه می روند و در بزرگداشت جشن نوروز شادی می کنند.خصومت ها را در روزهای عید نادیده می گیرند و صلح و آشتی می کنند.

مدل سفره هفت سین (۱۹)

کرمان

م‍ردم‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ک‍رم‍‍ان‌ ‌ه‍م‌ م‍‍ان‍ن‍د س‍‍ای‍ر ‌ه‍م‍وطن‍‍ان‌ خ‍ود س‍‍ال‌ ن‍و ر‌ا ب‍‍ا ‌آد‌اب‌ و رس‍وم‌ خ‍‍اص‍‍ی‌ ‌آ‌غ‍‍از م‍‍ی‌ ک‍ن‍ن‍د. خ‍‍ان‍ه‌ ت‍ک‍‍ان‍‍ی‌ ‌از ‌آد‌اب م‍رس‍وم‌ در بین مردم کرمان است. س‍‍ه‍ن‌ (sehen) ری‍خ‍ت‍ن‌ و پ‍خ‍ت‍ن‌ ک‍م‍‍اچ‌ و س‍م‍ن‍و ‌از ج‍م‍ل‍ه‌ ‌آد‌اب‌ ق‍دی‍م‍‍ی‌ و م‍ر‌اس‍م‌ خ‍‍اص‌ م‍ردم‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ک‍رم‍‍ان‌ ق‍ب‍ل‌ ‌از ‌ای‍‍ام‌ ‌ع‍ی‍د است.‌ع‍ی‍د دی‍دن‍‍ی‌ ک‍وچ‍ک‍ت‍ر‌ه‍‍ا ‌از ب‍زرگ‍‍ان‌ ف‍‍ام‍ی‍ل‌ و ‌ه‍دی‍ه‌ د‌ادن‌ ب‍زرگ‍‍ان‌ ب‍ه‌ ب‍چ‍ه‌ ‌ه‍‍ا ر‌ا ‌از دی‍گ‍ر ‌آد‌اب‌ م‍رس‍وم‌ ‌ع‍ی‍د ن‍وروز در ‌اس‍ت‍‍ان‌ ک‍رم‍‍ان‌ است.

مدل سفره هفت سین (۲۰)

در ب‍رخ‍‍ی‌ ش‍‍ه‍رس‍ت‍‍ان‍‍ه‍‍ا ‌از ج‍م‍ل‍ه‌ ش‍‍ه‍رب‍‍اب‍ک‌، س‍ی‍رج‍‍ان‌ و ب‍م‌ م‍ردم‌ ش‍ن‍ب‍ه‌ ‌اول‌ س‍‍ال‌ ب‍ه‌ گ‍ردش‌ و ت‍ف‍ری‍ح‌ م‍‍ی‌ رون‍د و ‌اق‍د‌ام‌ ب‍ه‌ پ‍خ‍ت‍ن‌ ‌آش‌ م‍‍ی‌ ک‍ن‍ن‍د. در روز ۱۳ ف‍روردی‍ن‌ ن‍ی‍ز س‍ب‍زه‌ ‌ه‍‍ا ر‌ا ب‍ه‌ خ‍‍ارج‌ ‌از خ‍‍ان‍ه‌ م‍‍ی‌ ب‍رن‍د و ب‍ر‌ا‌ی‌ رف‍‍ع‌ ب‍لا در ‌آب‌ رو‌ان‌ ی‍‍ا س‍ر چ‍‍ه‍‍ار ک‍وچ‍ه‌ م‍‍ی‌ ری‍زن‍د. م‍ردم‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ک‍رم‍‍ان‌ ‌از ق‍دی‍م‌ روز ۱۳ ف‍روردی‍ن‌ ر‌ا ن‍ح‍س‌ م‍‍ی‌ ش‍م‍ردن‍د و ب‍ر‌ا‌ی‌ رف‍‍ع‌ ن‍ح‍وس‍ت‌ ‌آن‌ ب‍ه‌ د‌ام‍‍ان‌ ک‍وه‌ و دش‍ت‌ پ‍ن‍‍اه‌ م‍‍ی‌ ب‍ردن‍د. ع‍ده‌ ‌ا‌ی‌ ح‍ت‍‍ی‌ ت‍‍ا ۱۳ ف‍روردی‍ن‌ ب‍ه‌ م‍س‍‍اف‍رت‌ ن‍م‍‍ی‌ رف‍ت‍ن‍د و ب‍‍اور د‌اش‍ت‍ن‍د ک‍ه‌ س‍ی‍زده‌ گ‍ی‍ر م‍‍ی‌ ش‍ون‍د. در ح‍‍ال‌ ح‍‍اض‍ر ‌ای‍ن‌ ب‍‍اور‌ه‍‍ا ب‍س‍ی‍‍ار ک‍م‍رن‍گ‌ ش‍ده‌ است.

مدل سفره هفت سین (۲۴)

هرمزگان

یکی از آداب کهن این منطقه که از سده‌هاى پیش همچنان پابرجاست، استقبال از عید نوروز با آتش‌افروزى شب چهارشنبه‌سورى است. در آخرین چهارشنبهٔ هر سال، مردم به ویژه کودکان و جوانان با پوشال و هیزم آتش روشن مى‌‌کنند و از روى آن مى‌پرند و جمله‌ معروف «زردى من از تو، سرخى تو از من» را تکرار مى‌کنند. در روز چهارشنبه‌سورى در خانواده‌ها نباید نفرینى از دهان کسى خارج شود؛زیرا مردم استان بر این باورند که در روزهاى ماه آخر سال جمعا ۱۹۹۹ قضا و بلا نازل مى‌شود که ۹۹۹ مورد آن فقط به چهارشنبه‌سورى مربوط است.

مدل سفره هفت سین (۲۶)

در این روز اگر کسى لباس دوخته ‌شده خود را از خیاطى بیاورد، باید هم وزن آن خرما یا شکر یا برنج به یک نفر فقیر صدقه بدهد. عصر چهارشنبه‌سورى کوزه‌ نو یا کهنه‌اى را در خانه به زمین مى‌زنند تا بشکند و بر این باورند که به جاى آوردن این رسم، قضا و بلا را دور مى‌کند. هم زمان با تحویل سال نو و فرا رسیدن عید نوروز مردم لباس‌هاى نو مى‌پوشند، ‌به دید و بازدید مى‌پردازند و کین و کدورت‌ها را از دل مى‌زدایند. شادى و سرور عید نوروز تا چندین روز به طول مى‌انجامد و در این روزها، آشنایان و خویشاوندان جهت تبریک سال نو به دیدار هم مى‌روند.

مدل سفره هفت سین (۲۳)

مدل هفت سین بچگانه با اسباب بازی 

مدل سفره هفت سین (۲)

مدل هفت سین با تم زرد و گل نرگس روی حصیر 

مدل سفره هفت سین (۲۵)
مدل هفت سین شیک وساده درون سینی 

مدل سفره هفت سین (۲۷)
مدل هفت سین سال ۱۴۰۰

مدل سفره هفت سین (۲۸)

مدل سفره هفت سین با نمد

مدل سفره هفت سین (۲۹)

مدل هفت سین لاکچری در ظروف چوبی 

مدل سفره هفت سین (۳۰)
مدل هفت سین روی اپن با گندم و گل طبیعی 

مدل سفره هفت سین (۳۱)

مدل سفره هفت سین جدید

مدل سفره هفت سین (۳۲)

مدل هفت سین درون ظرف های حصیری 

مدل سفره هفت سین (۳۳)
مدل هفت سین روی رانر میز نهار خوری 

مدل سفره هفت سین (۳۵)
مدل هفت سین سنتی ب ظروف و اینه سنتی و صنایع دستی 

مدل سفره هفت سین (۳۶)
مدل هفت سین درون سفره حصیری شیک و خاص 

مدل سفره هفت سین (۳۷)
مدل سفره هفت سین شیک و ساده با وسایل ارزان قیمت 

مدل سفره هفت سین (۳۸)

مدل سفره هفت سین روی میز جلو مبلی 

مدل سفره هفت سین (۳۹)

مدل هفت سین عروس با دیزاین گل طبیعی لاله و مریم و گلایر 

مدل سفره هفت سین (۴۰)
مدل هفت سین درون سینی روحی و سفره حصیری با شمع و گل طبیعی 

مدل سفره هفت سین (۴۱)
مدل هفت سین سال جدید 

مدل سفره هفت سین (۴۲)

مدل سفره هفت سین روی سفره حریر و تزیین گل طبیعی 

مدل سفره هفت سین (۴۳)
مدل  هفت سین شیک درون چمدان قدیمی 

مدل سفره هفت سین (۴۴)
مدل  هفت سین با تزیین گل طبعی 

مدل سفره هفت سین (۴۵)
مدل  هفت سین درون سینی مسی با ساعت قدیمی و کتاب قرآن 

مدل سفره هفت سین (۴۶)

مدل هفت سین سال ۱۴۰۰

مدل سفره هفت سین (۴۹)

مدل هفت سین با ظرف گل قرمزی قدیمی و اینه و شمعدان سنتی 

مدل سفره هفت سین (۴۷)
مدل هفت سین با ظرف های مسی و برنجی و فلزی شیک 

مدل سفره هفت سین (۴۸)
مدل هفت سین لاکچری با وسایل فلزی طلایی و بلور 

مدل سفره هفت سین (۵۰)
مدل  هفت سین شیک و ساده درون ظرف های  بلور 

مدل سفره هفت سین (۵۱)

مدل سفره هفت سین شیک 

مدل سفره هفت سین (۵۲)

مدل  هفت سین با سیب سبز و گل لاله 

مدل سفره هفت سین (۵۳)
مدل هفت سین شیک و ساده و مدرن 

مدل سفره هفت سین (۵۴)
قشنگ ترین مدل چیدن هفت سین روی میز جلومبلی

مدل سفره هفت سین (۵۵)

مدل سفره هفت سین اینستاگرام

مدل سفره هفت سین (۵۶)

مدل هفت سین نمدی

مدل سفره هفت سین (۵۷)
مدل هفت سین  اینستاگرام

مدل سفره هفت سین (۵۸)
مدل هفت سین  در اینستاگرام

مدل سفره هفت سین (۵۹)
مدل هفت سین جلو آینه میز کنسول

مدل سفره هفت سین (۶۰)

مدل سفره هفت سین خاص و متفاوت 

مدل سفره هفت سین (۶۱)

جدیدترین مدل هفت سین

مدل سفره هفت سین (۶۲)

شیک ترین مدل هفت سین در ظرف چوبی با آینه شمعدان چوبی 

مدل سفره هفت سین (۶۳)

مدل سفره هفت سین در ظرف مسی با اینه و شمعدان مسی 

مدل سفره هفت سین (۶۴)
خاص ترین مدل هفت سین با اینه معرق سنتی 

مدل سفره هفت سین (۶۵)
متفاوت ترین مدل هفت سین

مدل سفره هفت سین (۶۶)

عکس سفره هفت سین

مدل سفره هفت سین (۶۷)

عکس سفره هفت سین سنتی با مجسمه های برنزی 

مدل سفره هفت سین (۶۸)
عکس سفره هفت سین جدید

مدل سفره هفت سین (۶۹)

مدل سفره هفت سین ناز و خوشگل سنتی 

مدل سفره هفت سین (۷۰)
عکس سفره هفت سین فانتزی با گل و شمع و مروارید 

مدل سفره هفت سین (۷۱)
عکس سفره هفت سین در ظرف چوبی شیک 

مدل سفره هفت سین (۷۲)

مدل سفره هفت سین روی دراور و میز عسلی چوبی 

مدل سفره هفت سین (۷۳)
عکس سفره هفت سین ساده

مدل سفره هفت سین (۷۰۴)
عکس سفره هفت سین با ظرف های ساده و دور ریختنی 

مدل سفره هفت سین (۷۵)
عکس سفره هفت سین مدرن و فانتزی 

مدل سفره هفت سین (۹۱)
عکس سفره هفت سین لاکچری با گل طبیع سنبل و لاله تم سفید صورتی

مدل سفره هفت سین (۷۸)
عکس سفره هفت سین ساده و خلوت سفید 

مدل سفره هفت سین (۷۶)
عکس سفره هفت سین با ظرف مسی و سفالی سنتی 

مدل سفره هفت سین (۷۹)

مدل سفره هفت سین جدید 

مدل سفره هفت سین (۸۰)
عکس سفره هفت سین.com

مدل سفره هفت سین (۸۱)
عکس سفره هفت سین با ظرف گل سرخی 

مدل سفره هفت سین (۸۲)
google عکس سفره هفت سین در ظرف های خاص و شیک 

مدل سفره هفت سین (۸۳)
عکس سفره هفت سین با کیفیت

مدل سفره هفت سین (۸۴)

مدل سفره هفت سین سال جدید

مدل سفره هفت سین (۸۵)
عکس سفره هفت سین با تار و سه تار و چیدمان اصیل ایرانی 

مدل سفره هفت سین (۸۷)
عکس سفره هفت سین

مدل سفره هفت سین (۸۶)

مدل سفره هفت سین لاکچری با ظرف طلایی 

مدل سفره هفت سین (۸۸)
عکس سفره هفت سین خیلی ساده ولی شیک 

مدل سفره هفت سین (۸۹)
عکس سفره هفت سین با ساعت و سیب زرد 

مدل سفره هفت سین (۹۰)

تصاویر سفره هفت سین شلوغ و لاکچری 

مدل سفره هفت سین (۹۲)
عکس سفره هفت سین سال ۱۴۰۰

مدل سفره هفت سین (۹۳)
عکس سفره هفت سین با سیب سرخ روی میز گرد 

مدل سفره هفت سین (۹۴)
عکس سفره هفت سین با آینه سنتی 

مدل سفره هفت سین (۹۵)

مدل سفره هفت سین سال ۱۴۰۰

مدل سفره هفت سین (۹۶)

عکس دیزاین خاص و متفاوت سفره هفت سین لاکچری

مدل سفره هفت سین (۹۷)
عکس سفره هفت سین  ساده و مدرن در ظرف مربا و سس 

مدل سفره هفت سین (۱۰۱)

مدل سفره هفت سین.com

مدل سفره هفت سین (۹۸)

عکس سفره هفت سین با سفره ترمه و ظرف سفال 

مدل سفره هفت سین (۹۹)
عکسهای سفره هفت سین در سینی روحی دیزاین شده با کنف و گل و طبعی 

مدل سفره هفت سین (۱۰۰)

تزیین سفره هفت سین با گل طبیعی

مدل سفره هفت سین (۱۰۲)

تزیین سفره هفت سین با جام بلور 

مدل سفره هفت سین (۱۰۶)
تزیین سفره هفت سین مدرن و شیک

مدل سفره هفت سین (۱۰۳)
تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی و شیشه های بلور

مدل سفره هفت سین (۱۱۱)

مدل سفره هفت سین روی میز کنسول یا بوفه 

مدل سفره هفت سین (۱۰۴)

تزیین سفره هفت سین با گیلاس خوری روی بوفه چوبی 

مدل سفره هفت سین (۱۱۰)

تزیین سفره هفت سین زیبا 

مدل سفره هفت سین (۱۰۵)

تزیین سفره هفت سین با ظروف مسی

مدل سفره هفت سین (۱۰۷)

مدل سفره هفت سین سفید 

مدل سفره هفت سین (۱۰۸)

تزیین سفره هفت سین با ظروف یکبار مصرف یا جوبی (تنه درخت بریده شده )

مدل سفره هفت سین (۱۱۲)
تزیین سفره هفت سین.com

مدل سفره هفت سین (۱۱۳)
تزیین سفره هفت سین instagram

مدل سفره هفت سین (۱۱)
www.تزیین سفره هفت سین

مدل سفره هفت سین (۱۲)

مدل سفره هفت سین با ظرف چوبی و سفره قلمکار گرد 

مدل سفره هفت سین (۱۰۹)

تزیین سفره هفت سین 

مدل سفره هفت سین (۲۱)
تزیین سفره هفت سین در ظرف سفالی سبز ابی قدیمی 

مدل سفره هفت سین (۱۱۴)
مدل سفره هفت سین سال ۱۴۰۰ 

مدل سفره هفت سین (۱۱۵)

تزیین سفره هفت سین ۲۰۲۰

مدل سفره هفت سین (۱۱۶)
تزیین سفره هفت سین ۲۰۲۱

مدل سفره هفت سین (۱۱۷)
تزیین سفره هفت سین با آینه سنتی

مدل سفره هفت سین (۱۱۸)

مدل سفره ی هفت سین شیک و لاکچری 

مدل سفره هفت سین (۱۱۹)
تزیین سفره هفت سین جدید نمدی

مدل سفره هفت سین (۱۲۰)
تزیین سفره هفت سین ساده و خاص 

مدل سفره هفت سین (۰۱)

همچنین بخوانید : 

هفت سین سنتی | ۲۰ مدل سفره هفت سین سنتی زیبا با سفال و ترمه

تزیین سفره هفت سین | ۳۳ مدل هفت سین زیبا برای عید نوروز

هفت سین با ویترای | ۱۲ مدل تزیین ظرف هفت سین با ویترای + آموزش

مدل سفره هفت سین نوروز | ۲۲ مدل تزیین سفره هفت سین نوروز 

ظرف هفت سین | ۳۵ مدل ظرف دست ساز سنتی زیبا برای هفت سین 

هفت سین جدید | آموزش چیدن سفره هفت سین با جام و ساتن


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.