در این آموزش یک مدل بافت دستبند با مهره های کریستالی را خواهیم آموخت. با استفاده از این آموزش ساده که نتیجه آن بسیار جذاب و حرفه ای به نظر می رسد، می توانید انواع دستبند، گلوبند و پابند را بسازید و در روزهای تابستان کنار ساحل یا در دورهمی های دخترانه از آنها استفاده کنید. همین امروز دست به کار شوید، مهره های رنگی بخرید و این دستبند زیبا را برای خودتان و دوستانتان بسازید.

 

وسایل مورد نیاز ساخت دستبند مهره ای :

۱. مهره یا سنگ به رنگ و اندازه ی دلخواه (هر چه مهره ها کوچکتر باشند پهنای دستبند شما کمتر خواهد بود و بالعکس)
۲. نخ متناسب با رنگ مهره ها
۳. قفل دستبند
۴. دو عدد سوزن منجوق دوزی
۵. مهره فاصله انداز

مراحل ساخت دستبند مهره ای :

ابتدا نخ را به اندازه ی لازم، با در نظر گرفتن طول دستبند و مقداری اضافی جهت گره زدن و موارد احتمالی، ببرید. هر دو سوزن باید نخی به طول برابر داشته باشند.

هر دو نخ را به قفل متصل کرده و از محکم بودن گره اطمینان حاصل کنید.

حالا بهتر است برای زیبایی بیشتر کار این گره پوشانده شود. برای این کار می توانید از مهره های اصلی دستبند استفاده کنید ولیکن مهره های فاصله انداز گزینه ی بهتری هستند، چرا که سوراخ بزرگتری دارند و می توانند گره را بطورکامل پوشش دهند.

IMG_3124

نکته مهم ساخت دستبند مهر ه ای

: در تمام طول آموزش در نظر داشته باشید که برای مهره هایی که قرار است هر دو رشته نخ از آنها عبور کند، باید دو سوزن را همزمان از آن مهره رد کنید. با رعایت این نکته در برابر گره خوردگی های آزاردهنده ایمن هستید. در این نمونه از مهره فاصله انداز استفاده شده است. همانطور که مشاهده می کنید، گره به خوبی پوشانده شده است.

حالا می توانیم بافت اصلی دستبند را شروع کنیم. هر دو سوزن را از یک مهره عبور دهید و مهره را به سمت قفل هدایت کنید.

سپس در هر سوزن یک مهره قرار دهید و مجددا آنها را تا سمت قفل هدایت کنید.

حالا سوزن ها به شکل ظربدری از یک مهره عبور دهید.

IMG_3136اگر مراحل را درست انجام داده باشید، نتیجه باید شبیه به تصویر زیر باشد. توجه داشته باشید که این ابتدای کار است و شل بودن پایه طبیعی است.

این مراحل راتا رسیدن به اندازه ی دلخواه تکرار کنید و هر بار نخ ها را کمی بکشید تا بافت آنها شکل بگیرد.

با رسیدن به طول  دلخواه، درست مانند مرحله اول برای اتصال قفل ، این بار بر عکس، عمل می کنیم. به این صورت که ابتدا مهره ی فاصله انداز را اضافه و سپس قفل را با گره محکم می کنیم.

دستبند زیبای شما آماده است. می توانید این بافت ساده و در عین حال جذاب را با سنگ ها و کریستال های مختلف امتحان و دستبند هایی زیبا خلق کنید. همچنین می توانید پلاک ها و آویزهای کوچک و متنوع را به دستبند اضافه کنید.

فیلم آموزش دستبند با مهره و کش

و اما فیلم های آموزشی ، این آموزش ساخت دسبتند با مهره و کش بسیار ساده را در ۲ مرحله برای شما آموزش میدهده  ، مرحله اول ریسه کردن و مرحله دوم گره زدن  … ببینید و دستبندهای زیبا بسازید :

فیلم آموزش ساخت دستبند با مهره و کش – قسمت اول

فیلم آموزش ساخت دستبند با مهره و کش – قسمت دوم (ریسه کردن )

فیلم آموزش ساخت دستبند با مهره و کش – قسمت سوم (گره زدن ) 

 

همچنین بخوانید :

مدل دستبند چرم دست ساز شیک ایرانی 

مدل دستبند طلا دخترانه شیک و اسپرت