گیفت عقد | ۴۴ مدل گیفت عقد ، نامزدی و عروسی زیبا و جدید

گیفت عقد | ۴۴ مدل گیفت عقد ، نامزدی و عروسی زیبا و جدید

اگر دوست دارید در روز عقد که روز مقدس و مبارکی برای عروس و داماد محسوب میشود یک هدیه به عنوان گیفت عقد و نامزدی به مهمانان خود هدیه دهید و به این وسیله هم از حضور آنها در کنار خود تشکر کرده باشید و هم یک یادگاری از این روز مبارک و شیرین به آنها بخشیده باشید که هر وقت آن را دیدند شما و این روز را یاد کنند میتوانید با مشاهده گیفت های زیر ایده های خوب و بکر و جدید بیابید با ما همراه باشید .

گیفت عقد (۱)

گیفت عقد
گیفت عقد چیست

گیفت عقد (۲)
گیفت عقد کنون
گیفت عقد اینستاگرام

گیفت عقد (۳)
گیفت عقد نوعروس
گیفت عقد

گیفت عقد (۴)
گیفت عقد وعروسی
گیفت عقدم

گیفت عقد (۵)
گیفت عقد عروس
گیفت عقد ۲۰۱۸

گیفت عقد (۶)
گیفت عقد اصفهان
گیفت عقد و عروسی

گیفت عقد (۷)

مدل گیفت عقد
مدل گیفت عقد جدید

گیفت عقد (۸)
مدل گیفت عقد
مدل گیفت عقد و عروسی ۲۰۱۹

گیفت عقد (۹)
مدل گیفت عقد و عروسی
مدل گیفت سر عقد

گیفت عقد (۱۰)
مدلهای گیفت عقد
مدل گیفت جشن عقد

گیفت عقد (۱۱)
مدل گیفت برای عقد
مدل گیفت سفره عقد

Bomboniere
جدیدترین مدل گیفت عقد

گیفت عقد (۱۳)

مدل گیفت عروسی
مدل گیفت عروسی با مروارید

گیفت عقد (۱۴)
مدل گیفت عروسی ۲۰۱۸
مدل گیفت عروسی با قند

گیفت عقد (۱۵)
مدل گیفت عروسی با شمع
مدل گیفت عروسی با نمد

گیفت عقد (۱۶)
مدل گیفت عروسی دست ساز

گیفت عقد (۱۷)
مدل گیفت عروسی ۲۰۱۸
مدل گیفت عروسی ۲۰۱۹

گیفت عقد (۱۸)
مدل گیفت عروسی

گیفت عقد (۱۹)
مدل گیفت عروسی۲۰۱۹
مدل گیفت عروسی جدید

گیفت عقد (۲۰)
مدل گیفت عروسی ۲۰۱۷
مدل گیفت عروس ۲۰۱۸

گیفت عقد (۲۱)

گیفت عروسی
گیفت عروسی دست ساز

گیفت عقد (۲۲)
گیفت عروسی نمدی
گیفت عروسی جدید

گیفت عقد (۲۳)
گیفت عروسی چیست؟

گیفت عقد (۲۴)
گیفت عروسی ۲۰۱۶
گیفت عروسی ۲۰۱۵

گیفت عقد (۲۵)
گیفت عروسی با قیمت
گیفت عروسی با شمع

گیفت عقد (۲۶)
گیفت عروسی از کجا بخریم
گیفت عروسی چیه

گیفت عقد (۲۷)
گیفت عروسی
گیفت عروسی نمدی

گیفت عقد (۲۸)
گیفت عروسی facebook
گیفت عروسی instagram

گیفت عقد (۲۹)
گیفت عروسی ۲۰۱۸
گیفت عروسی ۲۰۱۹

گیفت عقد (۳۰)
گیفت عروسی ۲۰۲۰
گیفت عروسی جدید ۲۰۱۸

گیفت عقد (۳۱)
مدل گیفت عروسی ۲۰۱۹
گیفت عروس ۲۰۱۸

گیفت عقد (۳۲)
گیفت عروس ۲۰۱۹
مدل گیفت عروسی ۲۰۲۰

گیفت عقد (۳۳)
گیفت عروسی ۹۸
گیفت عروسی ۹۷

گیفت عقد (۳۴)

گیفت نمدی

گیفت عقد (۳۵)
گیفت نمدی عروسی

گیفت عقد (۳۶)
گیفت نمدی ولنتاینگیفت نمدی تولد

گیفت عقد (۳۸)
گیفت نمدی دخترانه

گیفت عقد (۳۹)
گیفت نمدی

گیفت عقد (۴۰)

 

مدل ها و ایده های گیفت عقد

چه کارھایی پیش از عقد باید انجام داد 


مراسم نامزدی یا عقد برای هر دختر یا پسری نقطه آغاز یک دوران شیرین و پر از اتفاق های خوب است؛ از قرارهای دو نفره در سینما، تئاتر، نمایشگاه، گالری، رستوران، کافی شاپ و منزل دوستان و فامیل تا هدیه ها، اس ام اس ها و تلفن هایی کهه پایانی ندارند. زوج جوان سعی می کنند در این مراسم به دیگران اعلام کنند که عاشق هم شده اند و چند وقت دیگر ازدواج شان را جشن می گیرند.

این مراسم رویایی اولین بار در یونان برگزار شد که البته هیچ شباهتی به نامزدی های امروزی نداشت. در یونان آن زمان، پدر دختر خانم و خواستگار او رودر رو می نشستند و مردان فامیل و محل آنها را دوره می کردند. خواستگار و پدر دختر خانم در غیاب او قرارهای ازدواج را می گذاشتند بدون این که به او اجازه اظهار نظر بدهند.


چه کارهایی پیش از عقد باید انجام داد

مراسم نامزدی یا عقد برای ھر دختر یا پسری نقطه آغاز یک دوران شیرین و پر از اتفاق ھای خوب است؛ از قرارھای دو نفره در سینما، تئاتر،
نمایشگاه، گالری، رستوران، کافی شاپ و منزل دوستان و فامیل تا ھدیه ھا، اس ام اس ھا و تلفن ھایی که پایانی ندارند.
زوج جوان سعی می کنند در این مراسم به دیگران اعلام کنند که عاشق ھم شده اند و چند وقت دیگر ازدواج شان را جشن می گیرند. این مراسم رویایی اولین بار در یونان برگزار شد که البته ھیچ شباھتی به نامزدی ھای امروزی نداشت.

در یونان آن زمان، پدر دختر خانم و خواستگار او رودر رو می نشستند و مردان فامیل و محل آنھا را دوره می کردند. خواستگار و پدر دختر خانم در غیاب او قرارھای ازدواج را می گذاشتند بدون این که به او اجازه اظھار نظر بدھند.
با این حال این روزھا مراسم نامزدی با آداب کاملا متفاوتی برگزار می شود. ما در این جا گام به گام به شما توضیح می دھیم که چگونه می توانید یک مراسم نامزدی خوب و به یاد ماندنی برگزار کنید.

مدل ها و ایده های گیفت عقد

گیفت عقد (۴۱)

۸ تا ۱۰ ماه قبل از تاریخ مراسم نامزدی

۱ -میزبانی مراسم را بر عھده بگیرید

در بیشتر شھرھای ایرانی مراسم نامزدی یا عقد را خانواده دختر خانم برگزار می کند و تمام مخارج آن را ھم بر عھده می گیرند و آقا داماد و خانواده با کیک و گل به مراسم می روند. در برخی شھرھا مراسم در خانه عروس برگزار می شود اما میوه و شام مراسم را خانواده داماد تھیه میکند و به خانه دختر خانم می آورد. بعضی اقوام ھم رسم دارند که خانواده عروس و داماد ھر کدام برای فامیل خودشان یک مراسم نامزدی یا عقد ترتیب می دھند. در مورد تمام این موارد باید در مجلس بله برون توافق کنید و مسئولیت ھای توافق شده را به گردن بگیرید.

۲ -تاریخ مراسم را تعیین کنید

تاریخ مراسم نامزدی یا عقد معمولا در مجلس بله برون تعیین می شود که اغلب یکی از اعیاد مذھبی یا تعطیلات آخر ھفته است. برخی خانواده ھا تاریخ نامزدی یا عقد را به زمانی موکول می کنند که تکلیف درس، کار و مسکن دختر خانم و آقا پسر معلوم شده باشد. برخی خانواده ھا ھم بعد از آشنایی اولیه ملزم می دانند که دختر و پسر به عنوان نامزد یا عقدشده به فامیل و آشنایان معرفی شوند.

۳ -بودجه مراسم را تعیین کنید

خانواده ای که برگزاری مراسم را بر عھده می گیرد باید دقیقا بداند برای این مراسم چقدر می تواند خرج کند. بھتر است کیفیت این مراسم با جشن عروسی که خانواده داماد برگزار می کند ھماھنگ باشد. اگر ھزینه این مراسم برای تان سنگین است و باید خرج جھیزیه را ھم بپردازید حتما بی رودربایستی با داماد و خانواده اش صحبت کنید تا دل خوری یا کدورت ایجاد نشود. بھترین راه این است که دختر و پسر بودجه ای را که دارند، روی ھم بگذارند وآن را بین جھیزیه، مسکن، مراسم عقد یا نامزدی و جشن عروسی تقسیم کنند.

۴ -محل برگزاری جشن را تعیین کنید

خانه، باغ، تالار یا پارکینگ؟ بسته به بودجه و تعداد مھمانی که برای مراسم تان دعوت کرده اید باید محلی مناسب را برای مراسم در نظر بگیرید. می توانید در این مورد صرفه جویی کنید در عوض حلقه ھای بھتری بخرید.

مدل ها و ایده های گیفت عقد

گیفت عقد (۴۲)

۵ تا ۷ ماه قبل از مراسم نامزدی

۵ -با برگزار کننده قرارداد ببندید

اگر مراسم مفصلی را در نظر دارید بد نیست که مسئولیت برنامه ریزی و اجرای آن را بر عھده یک موسسه برگزارکننده بسپارید. این موسسات بسته به خدمات پذیرایی و شام انتخابی به ازای ھر نفر مھمان از ۳۰ ھزار تا ۳۰۰ ھزار تومان و بالاتر دستمزد می گیرند که باید به این ارقام ھزینه کرایه محل جشن، گل آرایی، موسیقی، طراحی میز نامزدی یا سفره عقد و سایر خدمات دل خواه تان را بیافزایید.

۶ -تزیینات جشن تان را در نظر بگیرید

اگر جشن را خودتان برگزار می کنید باید برای کرایه صندلی، تزیین فضا و حتی گل آرایی از قبل ایده ھایی را در ذھن داشته باشید. برای این منظور می توانید از اینترنت،مجلات و کتاب ھای طراحی مجالس کمک بگیرید و به تدریج وسایل مورد نیاز این تزیینات را تھیه کنید.

۷ -طراح سفره عقد یا میز نامزدی تان را انتخاب کنید

سابق طراحی میز نامزدی یا سفره عقد بر عھده خود عروس خانم یا خانم ھا و دختران خوش سلیقه فامیل بود. در حال حاضر ھم می توانید با انواع شمع، جام، ظروف،دسته ھای گل و اشیای تزیینی موجود در بازار ایده ھایی را که از قبل جمع کرده اید یا در ذھن دارید؛ خودتان برای مراسم خودتان پیاده کنید. منتھی باید به کارتان ایمانداشته باشید. اگر تنھا از روی تفنن می خواھید این کار را امتحان کنید و می دانید آخرسر ھم با یک نتیجه مایوس کننده روبه رو می شوید از ھمان ابتدا یک طراح باتجربه را پیدا کنید تا طراحی سفره عقد یا میز نامزدی برای تان انجام دھد.

۸ -لباس ھای نامزدی تان را بخرید

برای خرید لباس نامزدی در تھران می توانید به پاساژ تندیس، میلادنور، قائم، آسمان ونک، میدان ھفت حوض (نبوت) و شانزلیزه خیابان جمھوری مراجعه کنید. رنگ لباس بھتر است صورتی روشن، گلبھی روشن یا شیری باشد. اگر ھم می خواھید لباس را بدوزید باید مزونی که کارش را می شناسید، پیدا کنید و بعد از انتخاب مدل پارچه مناسب لباس را تھیه کنید و منتظر آماده شدن لباس باشید.

برای مراسم عقد اگر قرار است تنھا به محضر بروید و مراسم شما به صورت نامزدی برگزار می شود و سفره عقدتان را در روز عروسی پھن می کنید بھتر است مانتویی سفید یا شیری بخرید و با کفش، شلوار یا دامنی روشن بپوشید و به محضر بروید. در مانتو فروشی ھا و پاساژ شانزلیزه مانتوھایی مناسب برای عقد محضری پیدا می کنید.

اگر ھم مراسم نامزدی ندارید و قرار است سفره عقد پھن کنید پیشنھاد ما این است که پیراھنی شیری یانباتی بخرید یا بدوزید که حتما بلند باشد. زیرا شکوه سفره عقد پیراھنی سنگین را می طلبد. آقا داماد ھم باید کت و شلوار نامزدی خود را یا بخرد یا بدوزد. بھتر است برای
نامزدی کتی روشن از سفید و خاکستری گرفته تا شکلاتی و کرم بپوشید و مشکی را برای جشن عروسی بگذارید.

۹ -حلقه نامزدی یا سرویس سر عقدتان را بخرید

مدل ھایی از جواھرات مورد نظرتان را در اینترنت جست وجو کنید و به بازار طلا و جواھر بروید. در تھران طبقه زیرین مرکز خرید قائم، پاساژ بوستان پونک، میدان مادر در بلوار میرداماد، خیابان کریم خان مابین استاد نجات الھی و میدان ولی عصر، پاساژ میلاد نور، و بازار تھران راسته ھای طلا و جواھر محسوب میشوند. حتما در این روز ناخن ھای تان را درست کنید و لاک بزنید و ھمچنین مانتو و روسری ای بپوشید که ھنگام امتحان جواھرات اذیت تان نکنند.

۱۰ -از عاقد و دفترخانه وقت بگیرید

اگر قرار است مراسم نامزدی شما به ھمراه جاری شدن خطبه عقد باشد لازم است یا برای خواندن خطبه عقد به محضر بروید یا این که عاقد را به منزل دعوت کنید.

۱۱ -به مھمان ھا تلفن کنید

پیش از این که دعوت نھایی را انجام دھید حدود مراسم تان را به مھمان ھای مھم و بزرگان فامیل اطلاع دھید تا بتوانند برای شرکت در مراسم شما برنامه ریزی کنند خصوصا اگر مھمان ھای شما از شھرھا یا کشورھای دیگر باید نزد شما بیایند.

– چه کسانی باید دعوت شوند؟

به بودجه تان بستگی دارد اما آداب و رسوم حکم می کنند که بزرگان فامیل حتما حضور داشته باشند. به طور کلی در مراسم نامزدی یا عقد فامیل ھا و آشنایان درجه ۱ دعوت می شوند دورترھا را به جشن عروسی دعوت کنید.

– چند نفر مھمان باید داشته باشیم؟

ممکن است فامیل شما پرجمعیت باشد و پدر و مادرتان ھر کدام ۱۰-۱۲ خواھر و برادر داشته باشند و مجبور باشید تمام اینخانواده ھا را دعوت کنید اگر بودجه شما اجازه نمی دھد این ھمه آدم را دعوت کنید فقط بزرگان را دعوت کنید. اگر با ۱-۲ نفر از جوان ترھا در حد رفیق گرمابه و گلستان رابطه دارید دعوتش کنید در غیر این صورت به خاطر پز دادن جلوی خانواده نامزدتان نباید مثلا یک آدم تحصیل کرده جوان را دعوت کنید و سایر جوانان فامیل را از حضور درجشن محروم کنید زیرا سبب دلخوری و کدورت می شود.

– در محضر چند نفر مھمان می توانیم دعوت کنیم؟

اگر دفتر محضر یک آپارتمان کوچک است حضور بزرگان فامیل یا حتی فقط خانواده خودتان و نامزدتان کافی است اما بعضی محضرھا سالنی بزرگ را برای مراسم عقد مراجعین در نظر گرفته اند که می توان تعداد زیادی مھمان را به آنجا برد. بھتر است این موضوع را از قبل با منشی دفترھماھنگ کنید تا حضور ناگھانی مھمان ھا سبب برخورد نامناسب سردفتر با آنھا نشود.

– کارت دعوت ھم نیاز داریم؟

اگر بودجه تان اجازه می دھد و مراسم تان ھم نسبتا مفصل است می توانید کارتی خوشگل را سفارش دھید اگر ھم از نظر مالی در مضیقه اید لزومی ندارد کارت بخرید زیرا بسیاری از خانواده ھا مھمان ھای نامزدی را تلفنی دعوت می کنند. در مورد جشن عقد بھتر است کارت داشته باشید.

مدل ها و ایده های گیفت عقد

گیفت عقد (۴۳)

۲ تا ۴ ماه قبل از مراسم

۱۲ -منوی غذا و پذیرایی تان را تعیین کنید

اگر مراسم تان مفصل است و موسسه ای آن را برگزار می کند از ھمان ابتدای عقد قرارداد منوی شما تعیین می شود اما در صورتی که خودتان می خواھید شام مراسم رابه یک موسسه تھیه غذا سفارش دھید به آشپزخانه آنھا بروید غذا را امتحان کنید و در صورت پسندیدن با آنھا قرار داد ببندید. بیشتر این موسسات مھماندار مجلس ھمبه نسبت تعداد مھمان ھای شما به محل اعزام می کنند و ظروف و صندلی ھم کرایه می دھند. از ھمین حالا میوه فروشی منصفی را در محل، میدان تره باره شھرداری یامیدان میوه و تره بار اصلی شھر پیدا کنید و از او قیمت بگیرید تا روز قبل یا صبح مراسم میوه مورد نیازتان را از آنجا بخرید.

۱۳ -به دنبال عکاس و فیلم بردار مناسب باشید

داشتن یک عکاس و فیلم بردار در مجلس چند میلیون تومان به ھزینه شما می افزاید اگر در مضیقه اید می توانید برای تھیه چند عکس به آتلیه بروید و فیلم برداری را بر عھدهجوانان فامیل بگذارید. می توانید برای ثبت عکس ھای حرفه ای از مراسم حلقه نامزدی یا عقد عکاسی را برای ثبت ھمین لحظات استخدام کنید که ھزینه تان کمتر شود.

۱۴ -یک گروه موسیقی دعوت کنید


چنین گروھی بسته به کیفیت کار و تعداد اعضا از حدود ۲۰۰ ھزار تومان برای تان آب می خورد. دی جی ھا برای نامزدی مناسب اند زیرا قرار نیست در جشن موسیقیخاصی نواخته شود و موسیقی ھای مرسوم می توانند انتخاب و پخش شوند و چون دی جی معمولا ۱ نفر است ھزینه کمتری به شما تحمیل می کند. این افراد معمولادستگاه ھای نورپردازی ھم دارند که بسته به نوع دستگاه ھزینه شما را اضافه می کنند.

۱۵ -میز و صندلی سفارش دھید

موسسات تھیه غذا معمولا میز و صندلی دارند اگر غذا را خودتان تھیه می کنید یا موسسه مورد نظرتان میز و صندلی ندارد می توانید به تعداد مھمان ھا صندلی و به نسبتی مشخص از مھمان ھا میز و رگال لباس ھم سفارش دھید.

۱۶ -کیک دل خواه تان را سفارش دھید

رسم است که داماد کیک نامزدی را به منزل عروس ببرد. می توانید از قبل با نامزدتان به یک قنادی دل خواه بروید و کیک مورد علاقه تان را سفارش دھید.

۱۷ -از آرایشگاه وقت بگیرید

اگر آرایشگاھی معروف را مد نظر دارید به آنجا بروید و بگویید می خواھید برای مراسم عقد یا نامزدی حاضر شوید که در این صورت برای تان پکیجی از خدمات ابرو، اپیلاسیون، رنگ مو، شینیون و گریم در نظر گرفته می شود. این خدمات در سالن ھای بالای شھر حدود ۱-۲ میلیون ھزینه دارد اما در سالن ھای محله ھای متوسط با ۵۰۰ تا ۷۰۰ ھزار تومان ھم انجام می شود.

اگر از نظر ھزینه در مضیقه ھستید ھیچ لزومی ندارد به آرایشگر بگویید برای چه منظوری می خواھید آماده شوید بروید از شینیون کار و میکاپ آرتیستی که در یک سالن کار می کنند و می دانید نتیجه کارشان چندساعت دوام دارد ( نه مثلا شینیون کاری که نتیجه کارش تا رسیدن به محل مھمانی دسته دسته باز می شود) جدا جدا وقت بگیرید و در ھزینه صرفه جویی کنید. به طور متوسط یک شینیون برای تان ۳۰ تا ۵۰ ھزار تومان و آرایش و گریم از ۷۰ تا ۲۰۰ ھزار تومان ھزینه دارد.

مدل ها و ایده های گیفت عقد

گیفت عقد (۴۴)

۱ ماه قبل از مراسم

۱۸ -تغییرات نھایی پوست، مو و لباس تان را انجام دھید

اگر می خواھید موھای تان را رنگ، کوتاه، پرپشت یا کم پشت کنید الان وقتش است. پاک سازی پوست، برنزه کردن یا سایر خدمات را ھم تا وقت دارید انجام دھید تا نتیجهکار به قول معروف جا بیافتد. برای آخرین بار ھم نزد خیاط تان بروید تا لباس را برای وضعیت فعلی اندام تان اندازه کند در مدت باقی مانده ھم مراقب باشید دویاره چاق یا لاغر نشوید.

۱۹ -گل ھا را سفارش دھید

در مراسم نامزدی ھم می توانید دسته گل داشته باشید ھم یک گل بزرگ زیبا یا دستبندی از گل ھای کوچک که به دست تان ببندید. می توانید تاجی کوچک به موھای تان بزنید یا گلی را که با گل مچ یا دسته گل تان ھماھنگ است، به سر بزنید. قبل از مراجعه به گل فروشی در اینترنت مدل ھایی را انتخاب کنید تا گلفروش تصویری دقیق از خواسته شما داشته باشد و آنچه را شما می خواھید؛ برای تان آماده کند نه تصور غلط خودش را.

۲۰ -محل جشن را حاضر کنید

محل جشن را ببینید و تغییرات و نظافت ھای لازم را شروع کنید. ممکن است باغ یا منزلی متروک را از کسی اجاره کرده باشید که نیاز به نقاشی، تعمیر یا نصب سرویسبھداشتی داشته باشد. در ضمن حتما کف و سقف محل جشن را خوب بررسی کنید تا در روز جشن مشکلاتی از قبیل ریزش سقف ساختمان قدیمی یا زمین خوردنمھمان ھا روی ناصافی ھای کف محل پیش نیاید.

گیفت عقد (۳۷)

همچنین بخوانید : 

عروس داماد نمدی | ۵۰ مدل عروسک نمدی و گیفت عروس و داماد

گیفت حنابندان | ۴۰ مدل گیت نمدی و دست ساز حنابندون جدید

گیفت ولنتاین | ۵۰ مدل گیفت ولنتاین بامزه و متنوع Valentine gift

گیفت شب یلدا | ۵۵ مدل گیفت شب یلدایی + آموزش ساختن گیفت نمدی یلدا

گیفت عید نوروز | ۵۰ مدل گیفت نوروز + آموزش ساخت گیفت نمدی عید

گیفت نمدی ولنتاین | ۴۴ مدل گیفت ولنتاین جالب و متنوع نمدی


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. انواع گيفت ست می گوید

    سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می فرمایید اگراز سایت ما هم دیدن فرمایید و نظری جهت بهتر شدن سایت دهید

    1. saeed می گوید

      سپاس ، بله حتما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.