نقاشی گوزن شمالی ؛ ۲۸ عکس رنگ آمیزی گوزن شمالی کودکانه

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم ۲۸ عکس با کیفیت نقاشی گوزن شمالی برای کودکان سنین مختلف را خدمت شما ارائه نماییم.

همانطور که قبلا نقاشی های مختلفی از این حیوان برای شما منتشر کرده ایم در ادامه نقاشی یک گونه دیگر از این گوزن را  می خواهیم درج نماییم.

در مورد گوزن های شمالی ممکن است قبلا مواردی را شنیده باشید به همین دلیل در ادامه علاوه بر بررسی مختصر این گومه گوزن؛

تصاویر از رنگ آمیزی و نقاشی گوزن شمالی را نیز برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد …. از همراهی شما سپاسگزاریم …

عکس نقاشی گوزن شمالی ساده و سخت برای کودکان

نقاشی گوزن شمالی

الک ایرلندی یا گوزن بزرگ، در اوراسیا از ایرلند تا شرق دریاچه ی بایکال می زیست. عمر جدید ترین بقایای به دست آمده از این حیوان تا ۷۷۰۰ سال پیش تخمین زده می شود. این حیوان به خاطر اندازه ی بسیار بزرگش ( حدود ۲.۱متر ارتفاع تا شانه ) و به ویژه بخاطر داشتن بزرگترین شاخ ها معروف است (حداکثر ۳٫۶۵ متر پهنای شاخ ها و حدود ۴۰ کیلو وزن آنها بوده است ).

نقاشی گوزن شمالی (۲۱)

انقراض گوزن های شمالی

بحث در مورد دلیل انقراض آنها بیشتر بر روی اندازه ی شاخ هایشان متمرکز است. برخی معتقدند شکار بوسیله ی انسان عامل اصلی انقراض گوزن ایرلندی است همان طور که در مورد بسیاری از بزرگ جانداران ماقبل تاریخ صحت دارد؛ اما این فرضیه نیز وجود دارد که اندازه ی بسیار بزرگ شاخ ها باعث محدودیت حرکتی نرها در مناطق جنگلی می شد یا اینکه در هر صورت این شاخ ها به درستی با محیط تطابق نیافتند. در هر صورت، شواهد شکار بی رویه مبهم است وگوزن ایرلندی به عنوان موجودی که در پهنای یک قاره زندگی می کرده می توانسته همراه با انسان تکامل بیابد و با حضور انسان ها خو بگیرد.

نقاشی گوزن شمالی (۲۲)

مشخصات ظاهری گوزن های شمالی

جالب است بدانید که این گوزن حدود ۲ متر و ۱۰ سانت قد داشته و همچنین دارای شاخ‌های بزرگی به طول هر یک ۳.۶ متر بر روی سرش بوده که وزن آن‌ها به حدود ۴۰ کیلوگرم نیز می‌رسیده است.

قابل ذکر است که اگر چه بقایای اسکلتی فراوانی از این جاندار در باتلاقهای ایرلند پیدا شده است اما محل زندگی این گوزن از ایرلند تا سیبری و تمامی اوراسیا را شامل می شده است.

نقاشی گوزن شمالی (۲۳)

گوزن شمالی بابانوئل

در سراسر جهان، علاقه عمومی به گوزن شمالی در دوره کریسمس به اوج می‌رسد. طبق افسانه‌های عامیانه، سورتمه بابانوئل توسط گوزن‌های شمالی پرنده کشیده می‌شود. اینها اولین بار در شعر سال ۱۸۲۳ «بازدید از سنت نیکلاس» نامگذاری شدند.

نقاشی گوزن شمالی (۲۴)

محل زندگی گوزن شمالی

گوزن شمالی یکی از شمالی‌ترین پستانداران بزرگ است. آنها در بخش‌های بزرگی از شمال آمریکای شمالی و اوراسیا ساکن هستند. گوزن شمالی حتی در جزایر مرتفع قطب شمال مانند سوالبارد، جزیره السمر و گرینلند نیز یافت می‌شود. برای جلوگیری از زمستان قطبی، گله‌های گوزن شمالی در صورت امکان مهاجرت‌های طولانی را انجام می‌دهند، برخی تا ۵۰۰۰ کیلومتر – طولانی‌ترین مهاجرت منظم پستانداران خشکی تاکنون.

در سرزمین اصلی اروپا، تنها جمعیت کمی از گوزن‌های شمالی وحشی در هاردانگرویدا نروژی وجود دارد. گله‌های بزرگ گوزن شمالی در لاپلند و شمال شرقی روسیه منحصراً (کمی) اهلی شده و «نیمه وحشی» هستند که برای مثال تحت مراقبت سامی‌ها هستند.

گوزن شمالی حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش در جزایر بریتانیا منقرض شد. در سال ۱۹۵۲، همان Mikel Utsi 29 حیوان را در رشته کوه اسکاتلند Cairngorms رها کرد. امروزه حدود ۱۳۰ گوزن شمالی در آنجا زندگی می‌کنند. گله‌ای متشکل از ۸۰ حیوان در محوطه کارخانه تقطیر Glenlivet زندگی می‌کنند.

گوزن شمالی به عنوان یک نئوزون به کرگولن معرفی شد. این مورد در جنوب جورجیا نیز وجود داشت، جایی که این گونه در سال ۲۰۱۴ با موفقیت توسط تک تیراندازان نروژی که توسط دولت گرجستان جنوبی حمایت می‌شد، پس از وارد کردن خسارت فراوان به پوشش گیاهی، نابود شد.

نقاشی گوزن شمالی (۲۶)

مردم و گوزن شمالی

گوزن‌های شمالی را می‌توان در نقاشی‌های غار از عصر حجر یافت. نئاندرتال‌ها به دنبال آن‌ها بودند. تا به امروز، گوزن‌های شمالی در بسیاری از نقاط جهان نگهداری و شکار می‌شوند، زیرا بازی لاغر و خز آنها مورد قدردانی قرار می‌گیرد. در مناطقی که شکار بزرگ، گیاهان الیافی و مصالح ساختمانی کمیاب یا کم است، مردم تقریباً از همه قسمت‌های بدن گوزن شمالی استفاده کرده‌اند: پوست برای خز و چرم، خون به عنوان دارو (“ساینا تجلم”). شاخ و استخوان برای ساخت ابزار.

آغاز استفاده از گله‌های گوزن شمالی برای اقتصاد دامداری طبیعی (چوپانی #شوپانی گوزن شمالی) به ۵۰۰۰ سال قبل بازمی‌گردد و اولین بار در سیبری اتفاق افتاد.

مهمتر از همه، شیوه زندگی سنتی بسیاری از مردمان بومی شمال اوراسیا با زندگی مشترک با گوزن شمالی مشخص می‌شود. به عنوان مثال، برای ننت‌ها در سیبری، آنها بخش مهمی از زندگی و بخشی از معیشت آنها هستند: «گوزن شمالی غذای ما، گرما و وسیله حمل و نقل ما است.» این همچنین در مورد بخش کوچکی از سامی شمال اروپا

نقاشی گوزن شمالی (۲۷)

نقاشی گوزن شمالی (۲۸)

عکس نقاشی گوزن شمالی

نقاشی گوزن شمالی (۱)

دانلود نقاشی گوزن شمالی

نقاشی گوزن شمالی (۲)

 نقاشی گوزن شمالی ساده

نقاشی گوزن شمالی (۳)

 نقاشی گوزن شمالی سخت

نقاشی گوزن شمالی (۴)

 نقاشی گوزن کریسمس

نقاشی گوزن شمالی (۵)

نقاشی گوزن شمالی (۶)

نقاشی گوزن شمالی (۷)

نقاشی گوزن شمالی (۸)

نقاشی گوزن شمالی (۹)

نقاشی گوزن شمالی (۱۰)

نقاشی گوزن شمالی (۱۱)

نقاشی گوزن شمالی (۱۲)

نقاشی گوزن شمالی (۱۳)

نقاشی گوزن شمالی (۱۴)

نقاشی گوزن شمالی (۱۵)

نقاشی گوزن شمالی (۱۶)

نقاشی گوزن شمالی (۱۷)

نقاشی گوزن شمالی (۱۸)

نقاشی گوزن شمالی (۱۹)

نقاشی گوزن شمالی (۲۰)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.