نقاشی اسب ؛ ۲۱ عکس اسب برای نقاشی کودکان زیر ۸ سال

در این نوشته از دلبرانه تعدادی تصاویر نقاشی اسب که مورد علاقه کودکان است را خدم شما ارائه خواهیم داد.

چنانچه فرزند عزیز شما به نقاشی اسب علاقه نشان می دهد و شما به دنبال نمونه هایی برای الگو می گردید با ما همراه باشید.

از آنجایی که اغلب کودکان به نقاشی و رنگ آمیزی این حیوان علاقمند هستند ما مجمعه ای از تصاویر با کیفیت نقاشی آن را جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده و رضایت شما هم قرار گیرد … از همراهی شما متشکریم …

تصاویر نقاشی اسب کودکانه ساده و سخت

نقاشی اسب

اصول کلی رفتار با اسب

رفتار خوش ،ارتباط و انضباط ،به همان اندازه که در رفتار انسان با دیگر انسانها دارای اهمیت است در مورد رفتار با اسب نیز دارای جایگاه خاص خود می باشد .

نقاشی اسب کودکانه (۴)

خوش رفتاری

همانگونه که بازتاب رفتاری انسانها نمودار تربیت آنهاست، رفتاراسبها نیزنشان دهنده نوع تربیت آنهاست.

اسبهابه طور کلی نه فقط به مهترومربیان خود وابسته هستندبلکه نسبت به رفتاروخصوصیات اخلاقی سوارکارانشان حساسیت نشان میدهند.

اسب برای خوش رفتاری باید آموزش دیده شود ، و ساده ترین این آموزشها عبارتند از :

  • آرامش کامل به هنگام تیمار
  • بلند کردن دست وپاها با آرامش برای نظافت

تصاویر نقاشی اسب (۱)

ارتباط

آنهایی که با اسب سر و کار دارند باید بیاموزند که در امر آموزش مثبت بوده و کارشان تداوم داشته باشد . اگر خواسته های آموزش دهنده مبهم و متغیر باشد اسب به سرعت سردرگم می شود.

بنابر این لازم است بدانیم که چه نکته ای را چگونه بیاموزیم و این امکان پذیر نیست ،مگر روش صحیح کار با اسب را آموخته و به هنگام کار با او کاملا متکی به نفس باشیم .

تصاویر نقاشی اسب (۲)

انضباط و تشویق

روان اسبها در کره گی پاک است و رفتار آنها در آینده پی آمد چگونگی خوش و یا بد رفتاری آنها در طول نگهداری از آنها می باشد. به هنگام کار با اسب انضباط اهمیت خاصی دارد. اگر حرکتی غلط را اصلاح کرده و حرکت صحیح را پاداش دهیم ، اسب به زودی در می یابد که کدام حرکات صحیح است و سعی در تداوم آنها خواهد داشت.

حرکت غلط اسب باید قاطعانه وبا صدائی بلند سرزنش شود.اغلب این روش موثر می افتد،ایجاد کمی تفاوت در صدا و قاطعانه بیان شدن آن کافی به نظر می رسد. اگر مربی به طور دائم بر سر اسب فریاد بکشد، اسب به صدای بلند خو کرده و برایش عادی میشود.

اگر صدای بلند فایده نکرد ،ضربه های کف دست روی گردن و کپل و در صورتی که گاز میگیرد روی پوزه لازم است.تنبیه باید بلا فاصله باشد تا او در یابد از او چه می خواهند.به محض انکه اسب درسش را آموخت ، دادن پاداش واجب می شود .

نوازش،صدائی مهربان ،و یا حبه ای قند، به او می فهماندکه پی آمد رفتار صحیحش ، خوش رفتاری است.

خوش رفتاری اعتماد اسبها را جلب کرده و متکی به نفس و خوش رفتار شده و به موجوداتی دوست داشتنی تبدیل می شوند.

عکس نقاشی اسب (۱)

چگونگی رفتار با اسب

اسب دو تصویر جدا از هم را به یک باره می بیند یکی را با چشم راست و دیگری را با چشم چپ.

اسب با بالا و پایین آوردن سرخود اشیاء را در کانون چشمهای خود متمرکز میکند چون مردمک چشم اسب بر خلاف مردمک چشم ما قادر به حرکت و جابجائی برای تمرکز بر روی اشیاء نیست.

حس بویایی اسب تکامل یافته و قوی است . اسب می تواند خانه اش ، چراگاه و دوستانش را با بوئیدن به خوبی تشخیص دهد . هر نوع شیء یا حیوان بیگانه را ارزیابی کند و
تشخیص دهد که آیا خطر ناک است یا بی خطر . اگر حس بویائی حافظه اسب رابه کارانداخته و به یاد آورد که آن شیء یا حیوان ناآشنا ، زمانی باعث هراسش شده است
از آن شیء یا حیوان می گریزد یا به آن حمله می کند.
حس لامسه اسب نیز قوی است به دلیل برخورداری از گیرنده های لامسه به راحتی قابل کنترل است بخصوص نواحی بینی ،دهان ،گوشها ، گردن ، جدوگاه و دنده هایش
بسیار حساسند .

عکس نقاشی اسب (۲)

صحبت کردن با اسب

به هنگام نزدیک شدن به اسب با او صحبت کنید تا مطمئن شوید که متوجه شما شده است .

زیرا اسبها در حالت ایستاده چرت می زنند و ممکن است وقتی به آنها نزدیک می شوید خواب باشند و واکنش نشان دهند.به یک اسب هراسان و وحشت زده فرصت دهید تا آرامش خود را باز یابد و سپس به کار کردن با او ادامه دهید .

اگر حیوان متوجه حضور شما نشده باشد ممکن است ترسیده و در خطر صدمه دیدن قرار گیرید . باید سعی کنید با حالات و تغییرات سر ، گوشها و چشمهای اسب آشنا شوید.

عکس نقاشی اسب (۳)

تاثیر عوامل محیطی بر رفتار اسب

عوامل محیطی مانند رعد و برق ، باد و نزولات آسمانی بر چگونگی رفتار اسب اثر می گذارند . رفتار و واکنش اسبها در روزهایی که هوا منقلب و متغیر است باروزهایی که هواآرام است کاملاً متفاوت می باشد .

اگر اسب را در یک اصطبل انفرادی یا حصار محدود ومحصور نمائید به راحتی به یک برنامه غذایی خاص خو می گیردواگراین عادت را از آن بگیرید رفتارش تغییرمیکند .

عکس نقاشی اسب (۴)

نقاشی اسب بامزه

عکس نقاشی اسب (۵)

نقاشی اسب کارتونی

نقاشی اسب (۱)

عکس نقاشی اسب

نقاشی اسب (۲)

نقاشی اسب فانتزی

نقاشی اسب (۳)

نقاشی اسب (۴)

نقاشی اسب (۵)

نقاشی اسب بچه گانه (۱)

نقاشی اسب بچه گانه (۲)

نقاشی اسب بچه گانه (۳)

نقاشی اسب بچه گانه (۴)

نقاشی اسب بچه گانه (۵)

نقاشی اسب کودکانه (۱)

نقاشی اسب کودکانه (۲)

نقاشی اسب کودکانه (۳)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.