رنگ آمیزی زرافه کودکانه ؛ عکس رنگ آمیزی زرافه بامزه و کارتونی

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعداد ۴۰ رنگ آمیزی زرافه کودکانه را خدمت شما کاربران محترم ارائه نماییم.

چنانچه کودک شما به زرافه علاقه مند است و به دنبال طرح های مختلف برای رنگ آمیزی کردن کودک خود هستید با ما همراه باشید.

در ادامه مجموعه ای از تصاویر رنگ آمیزی زرافه کودکانه با کیفیت عالی برای پرینت و دانلود را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد پسند شما قرار گیرد … از اینکه ما را انتخاب کردید از شما سپاسگزاریم …

تصاویر رنگ آمیزی زرافه برای سنین مختلف

رنگ آمیزی زرافه کودکانه

زرافه یک جانور پستاندار دارای پنجه و سم از سردهٔ زرافگان، قد بلندترین جانور زمین و بزرگ‌ترین نشخوارکننده است.

قد زرافه از ۶ متر نیز تجاوز می‌کند و وزن متوسط آن ۱۶۰۰ کیلوگرم برای جنس نر و ۸۳۰ کیلوگرم برای جنس ماده است.

عمر متوسط این حیوان ۱۷ سال و حداکثر ۲۵ سال است. این جانور از خانوادهٔ زرافه‌گان است.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱)

زیستگاه زرافه

زرافه ها حیواناتی بسیار انعطاف پذیر هستند به این صورت که به راحتی می توانند با محل زندگی خود خود بگیرند و به آن جا عادت کننده.

اما به طور کلی از گذشته تا به امروز زیستگاه این حیوان قاره آفریقا بوده است.

این حیوان به صورت تا حدودی پراکنده و یا مساوی در قاره آفریقا علی الخصوص کشورهای چاد در شمال آفریقا، آفریقای جنوبی در جنوب، نیجر در غرب و هم چنین سومالی در شرق زندگی می کنند.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲)

قدر زرافه ها

زرافه ها حدودا ۶ متر یا بیشتر قد دارند و طول بدن آن ها نیز بسیار بلند است. دلیل بلند قد بودن زرافه ها بین پژوهشگران بسیار سوال برانگیز می باشد اما به طور کلی برای بهتر دریافت کردن غذا است که گردن آن ها تا این حد ارتفاع دارد.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳)

تولد و مراقبت در زرافه ها

باردارشدن زرافه حدود ۴۶۰–۴۰۰ روز به طول می‌انجامد و کمتر پیش می‌آید که بچه به دنیا نیاید. گاهی اوقات در موارد نادر، دوقلو به دنیا می‌آید. مادر به هنگام به دنیا آمدن فرزند می‌ایستد. هنگام به دنیا آمدن، ابتدا سر و جلوی پاهای فرزند بیرون می‌آیند و بعد جنین شکسته می‌شود و به زمین می‌افتد و بند ناف قطع می‌شود. مادر به فرزند ایستادن را می‌آموزد. تا یک سال، زرافه متولد شده ۱٬۰۸ متر (۶ فوت) قد می‌کشد. فرزند در یک هفتهٔ زندگی، رشد چشمگیری می‌کند. او استتار می‌کند.

مادران با فرزندان در گله‌های مهد کودک جمع می‌شوند و آموزش را با هم مرور می‌کنند. در چنین گروهی، گاهی اوقات ممکن است که مادر، فرزند را به یک ماده دیگر بسپارد و خود برود و آب بنوشد. نرهای بزرگ‌سال تقریباً هیچ نقشی در رشد فرزندان ندارند؛ هرچند که به نظر می‌رسد با فرزندان تعاملات دوستانه داشته باشند. هنگام شکار کردن فرزند، مادر از او دفاع می‌کند. زمان زایمان مادر بسیار کم است. به همین ترتیب، ممکن است بعضی فرزندان را فقط یک ماه شیر بدهند. گاهی اوقات این یک ماه حتی به یک سال هم می‌رسد. فرزندان ماده در ۴ سالگی بالغ می‌شوند؛ در حالی که فرزندان نر، در ۴ یا ۵ سال بالغ می‌شوند. با این حال، نرها برای به دست آوردن همسر، باید حداقل ۷ سال صبر کنند.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۴)

خواب زرافه

زرافه ها جزء پستاندارانی هستند که زمان خیلی کمی را به خواب اختصاص می دهند و در آن زمان نیز به خواب عمیق فرو نمی روند.

آن ها تنها ۴ ساعت در روز را برای خواب خود قرار می دهند و در این ۴ ساعت نیز هر یک دقیقه برای برانداز کردن محل قرار گیری خود بیدار می شوند.

آن ها معمولا ایستاده به خواب فرو می روند.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۵)

مرگ و سلامتی

طول عمر زرافه‌ها در مقایسه با نشخوارکنندگان دیگر زیاد است. زرافه‌ها تا ۲۵ سال در حیات وحش عمر می‌کنند. از آن جا که اندازهٔ زرافهٔ بالغ جثه‌اش بزرگ است و بینایی آن‌ها تیز و قدرت‌شان زیاد است، معمولاً مورد حملهٔ و شکار قرار نمی‌گیرند. با این حال، آن‌ها می‌توانند غذای شیرها باشند. هم چنین تمساح می‌تواند یک تهدید برای زرافه هنگام نوشیدن آب باشد. فرزندان زرافه از بزرگ‌سالان زرافه بسیار آسیب‌پذیرترند. علاوه بر این، زرافه مورد تهدید پلنگ و سگ وحشی قرار دارد.

بعضی از انگلها از زرافه‌ها تغذیه می‌کنند. زرافه‌ها همیشه میزبان کنه، به ویژه در اطراف ناحیهٔ تناسلی که دارای پوست نازک‌تر هستند، بوده‌اند. زرافه با تکیه دادن به جایی باعث نابودی بسیاری از کنه‌های روی پوست خود می‌شود. زرافه میزبان گونه‌های متعددی از انگل داخلی و در معرض بیماری‌های مختلف است. در حال حاضر بیشتر این موجودات ویروسی ریشه‌کن شده‌اند.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۶)

انواع نژاد های زرافه

در طبیعت از این حیوان، چهار نژاد مختلف به چشم می خورد. یکی از این نژاد ها زرافه گردن کوتاه می باشد. طول بدن این حیوان تقریبا تا ۲.۵ متر می رسد و ارتفاع بدن او نیز تا زمین ۱.۵ متر می باشد. بدن این حیوان کاملا تیره و در پاهای آن رگه هایی مانند رگه های بدن گوره خر را مشاهده می کنید. متاسفانه این گونه در حال انقراض است و تنها ۲۰ هزار از آن در حیات وحش وجود دارد.

دیگر نژاد های این زرافه نیز تنها در ارتفاع بدنی آن ها است که با یک دیگر تفاوت دارند.

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۷)

عکس رنگ آمیزی زرافه کودکانه

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۸)

دانلود رنگ آمیزی زرافه کودکانه

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۹)

رنگ آمیزی زرافه کودکانه ساده

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۰)

رنگ آمیزی زرافه کودکانه سخت

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۱)

رنگ آمیزی زرافه کودکانه کارتونی

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۲)

رنگ آمیزی زرافه کودکانه فانتزی

رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۳) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۴) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۵) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۶) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۷) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۸) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۱۹) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۰) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۱) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۲) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۳) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۴) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۵) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۶) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۷) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۸) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۲۹) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۰) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۱) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۲) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۳) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۴) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۵) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۶) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۷) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۸) رنگ آمیزی زرافه کودکانه (۳۹)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.