نصب قاب عکس | ۴۴ مدل نصب تابلو و قاب عکس های چند تایی روی دیوار

نصب قاب عکس | ۴۴ مدل نصب تابلو و قاب عکس های چند تایی روی دیوار

نصب قاب عکس های چند تایی و تابلو ها روی دیوار میتواند یک ایده شیک و فوق العاده برای زیبا سازی دکوراسیون خانه و پوشاندن آن از تصاویر ، نقاشی ها ، آثار هنری و عکس های خانوادگی باشد که دیدنش شما را خوشحال میکند. به همین دلیل در این نوشته از دلبرانه ۴۴ مدل نصب کردن و چیدمان قابل های چندتایی روی دیوار را برای شما جمع آوری کرده ایم که به همراه مطالب آموزشی خوبی تقدیم حضور شما خواهیم کرد.

نصب تابلو (۰)

نصب قاب عکس

برای نصب تابلو ها و قاب عکس های چند تایی نکاتی ریز ولی مهمی وجود دارد که با رعایت آنها نتیجه کار باعث زیبایی دوچندان در دکوراسیون خانه شما خواهد شد . در ادامه چند ترفند مهم در رابطه با نصب قاب عکس های چندتایی را با شما در میان خواهم گذاشت.

نصب تابلو (۴)

 • در انتخاب تابلو ها جسور باشید 

در انتخاب تصاویر ، نقاشی ها و عکس ها جسور باشید ، لازم نیست حتما یک تابلو فرش یا نقاشی یا کوبلن سوژه تابلو شما باشید . یک تکه از روزنامه ، یک نقاشی مدرن با رنگ بندی ساده ، یک تکله از روزنامه ، نقشه ها ، دستمال های قدیمی و خیلی چیزهایی شبیه این اگر با هارمونی و رنگ بندی شیک در کنار هم قرار بگیرند نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت.

نصب تابلو (۸)

 • از قاب های چند تایی با رنگ و جنس ست استفاده کنید. 

اگر قرار است از قاب های چندتایی استفاده کنید بهتر است نوع و رنگ بندی این قاب ها مشابه یا کاملا مثل هم باشد . این کار باعث میشود همه آثار و نقاشی ها و عکس ها با رنگ بندی و طرح بندی مختلف در کنار هم زیبا و متناسب و با یک هارمونی یکسان دیده شوند.

نصب تابلو (۱)

 • قاب عکس های چند تایی “یک اندازه” یا با اندازه های مختلف” ؟

برای هر دو این این ایده ها میتوانید نمونه های شیک و زیبایی در این نوشته پیدا کنید ، در این میان یکی که بیشتر با سلیقه و چیدمان شما متناسب است انتخاب کنید ، قاب عکس های سه تایی مستطیلی ، چهارتایی مربع ، شش تایی و نه تایی یک اندازه ، در میان قاب های چندتایی یک اندازه از همه رایج ترند اما برای قاب عکس هایی با اندازه های مختلف هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد.

نصب تابلو (۶)

 • استفاده از رنگ زمینه مشابه برای قاب های چند تایی 

اگر تعدادی عکس یا نقاشی یا … دارید که از نظر سایز و رنگ بندی و شکل و طرح هیچ مدله به هم نمیخورند اما دوست دارید همه آنها را کنار هم روی دیوار نصب کنید میتوانید برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد و ایجاد حس شلختگی میتوانید برای همه آنها یک کادر مقوایی از یک رنگ مشخص ( متناسب با رنگ دکوراسیون خانه ) تهیه کنید و سپس آنها را آن کادر مقوایی قاب کنید . اینطوری به همه تصاویر یک رنگ بندی و سرو شکل منظم داده اید.

نصب تابلو (۱۳)

 • رنگ قاب عکس متمایز یا مشابه با رنگ دیوار 

اگر میخواهید قاب عکس برای دیوار انتخاب کنید دو راه حل عمده پیش رو دارید یکی انتخاب قاب عکس مشابه رنگ دیورا یا کاغذ دیواری خانه که باعث میشود قاب عکس ها جزئی دیوار دیده شوند یا از یک رنگ کاملا متضاد ( مثلا قاب سیاه روی دیوار سفید ) استفاده کنید که باعث برجستگی و جلب توجه تابلو ها روی دیوار میشود این که کدام یک بهتر یا بدتر است کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

نصب تابلو (۷)

 • استفاده از تصاویر یا عکس هایی با یک رنگ بندی 

یک ایده دیگر که میتواند برای شما جالب باشد استفاده از رنگ بندی های مشابه برای عکس ها و نقاشی هایی است که انتخاب میکنید . مثل میتوانید همه عکس های نامزدی و ازدواج و سفر های خود را با تم سیاه و سفید چاپ کنید و با قابل عکس های یک رنگ روی دیوار نصب کنید . یا از نقاشی های مدرن یا گرافیکی با استفاده از ۲ یا سه رنگ محدود کمک بگیرید. این ایده بخصوص برای دکوراسیون ساده و مدرن خیلی خوب جواب میدهد.

نصب تابلو (۵)

 • در انتخاب تصاویر و عکس ها به نوع دکوراسیون خانه خود دقت کنید. 

این مطلب به معنای محدود کردن بیش از اندازه و افراطی شما نیست ، اما مسلما تناسب و اینجاد هارمونی در همه وسایل و تزیینات خانه آرامش بخش است . بنابراین بد نیست برای دکوراسیون سنتی خانه سراغ تابلوهایی نظیر تابلو فرش ، نقاشی های مینیاتوری ، تابلو خط یا خط و نقاشی و برای دکوراسیون مدرن سراغ عکس ها و نقاشی ها مدرن یا حتی قاب کردن نقشه های جغرافیایی ، کارهای گرافیکی ، صفحات روزنامه و مجله و … بروید.

نصب تابلو (۱۲)

نصب تابلو (۹)

نصب قاب عکس پشت مبل 
نصب قاب های چندتایی

نصب تابلو (۲)
نصب قاب عکس چندتایی
نصب قاب عکس روی دیوار

نصب تابلو (۳)
نصب قاب روی دیوار
نصب قاب آینه ای

نصب تابلو (۱۰)

نصب قاب عکس های ست چند تایی 
نصب قاب های نقاشی سه تایی روی دیوار 

نصب تابلو (۱۱)

نصب قاب های چند تایی
نصب برنامه قاب عکس چندتایی

نصب تابلو (۱۵)

مدل نصب کردن قاب عکس چندتایی روی دیوار
مدل نصب قاب های چند تایی 

نصب تابلو (۱۴)

نصب قاب عکس چندتایی
مدل نصب قاب عکس چندتایی

نصب تابلو (۱۶)

مدل نصب قاب

Pictures at home

مدل نصب قاب عکس روی دیوار
مدل نصب قاب سه تایی

نصب تابلو (۱۸)

مدل نصب قاب روی دیوار
مدل نصب قاب عکس

نصب تابلو (۱۹)
مدلهای نصب قاب عکس به دیوار
مدلهای نصب قاب عکس روی دیوار

نصب قاب عکس (۱۴)

ایده های زدن قاب عکس روی دیوار
مدلهای نصب قاب عکس

نصب قاب عکس (۱۹)

ایده نصب قاب عکس
ایده های نصب قاب عکس

نصب قاب عکس (۱۸)

نصب تابلو

نصب قاب عکس (۱۷)

نصب تابلو بالای تخت
نصب تابلو در منزل

نصب قاب عکس (۱۶)
نصب تابلو پشت مبل
نصب تابلو نقاشی روی دیوار

نصب قاب چندتایی (۱۲)

نصب تابلو های چند تایی
نصب تابلو بالای تلویزیون

نصب قاب عکس (۱۵)
نصب تابلو روی دیوار
نصب تابلو فرش در منزل

نصب قاب چندتایی (۱۳)

قاب چندتایی

نصب قاب عکس (۲۰)

قاب عکس چندتایی
قاب عکس چند تایی جدید

نصب قاب عکس (۲۱)

مدل قاب عکس چند تایی 
مدل نصب قاب عکس چندتایی

نصب قاب عکس (۲۲)

نصی قاب عکس چند تایی
قاب عکسهای چندتایی را چطور نصب کنیم ؟

نصب قاب چندتایی (۱)
نصی قاب های چندتایی
چیدن قاب عکس چندتایی روی دیوار

نصب قاب چندتایی (۲)
مدل قاب عکس چندتایی چوبی
مدل قاب چندتایی برای عکس

نصب قاب چندتایی (۳)
چینش قاب چندتایی عکس
ایده نصب قاب عکس چندتایی

نصب قاب چندتایی (۴)
مدل نصب کردن قاب چندتایی
قاب چندتایی عکس پشت مبل

نصب قاب چندتایی (۵)
نصب قاب عکس چندتایی بالای تخت 
مدل نصب قاب عکس چندتایی در خانه 

نصب قاب چندتایی (۶) نصب قاب چندتایی (۷) نصب قاب چندتایی (۸) نصب قاب چندتایی (۹) نصب قاب چندتایی (۱۰)

نصب قاب چندتایی (۱۱)

۶ ترفند عالی برای نصب تابلوها در خانه

برای پربار تر شدن این مطلب به سراغ سایت خوب چیدانه که در زمینه دکوراسیون فعال هستند رفتیم و مطلبی را که در ادامه خواهد آمد را در اینجا بازنشر میکنیم تا با ترفند ها و اصول نصب تابلو ها و قاب عکس ها در خانه بیشتر آشنا شوید.

۱. کار را ساده بگیرید.

انتخاب قاب و پاسپارتو را خیلی سخت نگیرید. سعی کنید رنگ این دو بخش از کار را از رنگ‌هایی استفاده کنید که ترکیب آن‌ها همیشه موفق و چشم‌گیر بوده است:‌ پاسپارتوهای سفید و قاب‌های سیاه. در این حالت همه قاب‌های شما دارای ظاهری یکسان و یکدست می‌شوند و نگرانی شما از نتیجه نهایی کاهش می‌یابد. اگر می‌خواهید یک فضای خنثی و بی‌حال را در خانه خود تبدیل به فضایی شاد و سرزنده کنید، سعی کنید قاب‌هایی با رنگ‌هایی متنوع ولی هماهنگ انتخاب کنید.

۲. قاب‌ها و تابلوها را در خط دید نصب کنید.

اکثر گالری‌های هنری تابلوهای خود را در یک خط دید میانگین که حدود ۱۴۷ سانتی‌متر است نصب می‌کنند. مرکز اثر هنری، نه لبه بالایی آن، باید در این ارتفاع قرار گیرد. این مسئله نیاز به کمی محاسبات ریاضی دارد:‌ فاصله بین سیم پشت قاب با لبه بالایی آن را محاسبه کنید و سپس ارتفاع قاب را حساب کنید و آن را تقسیم بر دو کنید. ۱۴۷ سانتی‌متر را بر روی دیوار مشخص کنید، به این عدد نصف ارتفاع تابلو را اضافه کنید و از مجموع آن فاصله بین سیم پشت قاب با لبه بالایی قاب را تفریق کنید. عدد به دست آمده ارتفاعی را نشان می‌دهد که میخ را باید در آن بکوبید.

دستورالعملی که در بالا به آن اشاره شد را نیز می‌توان برای ایجاد یک تاقچه بزرگ بر روی دیوار و سپس قرار دادن آثار هنری را بر روی آن نیز به کار گرفت.

البته در مورد شیوه چیدمان سالنی یا شبکه‌ای آثار هنری بهتر است تعدادی قاب مشخص را طبق دستورالعمل بالا بر روی دیوار نصب کنید و سپس دیگر قاب‌ها را در بالا و پایین این قاب‌های مرکزی آویزان کنید.

اگر قرار است آثار هنری در فضای بالای یک کاناپه نصب شوند حتما باید قاب‌ها را با کاناپه تنظیم کنید تا یک فضای خالی میان این عناصر ایجاد نشود. وجود فضای خالی بین قاب‌ها و کاناپه جلوه‌ای ناخوشایند و زشت در فضا ایجاد می‌کند.

البته ارتفاع قاب‌ها را بر روی دیوار باید بر اساس قد ساکنان خانه نیز تنظیم کنید. در اتاق کودک خود سعی کنید قاب‌ها را در ارتفاع کم‌تری نصب کنید تا با خط دید او هماهنگ شود.

اگر از یک فضای خانه خود بیش‌تر برای نشستن استفاده می‌کنید بهتر است تابلو را در ارتفاعی پایین‌تر نصب کنید تا با خط دید افراد در حالت نشسته هماهنگ شود.

۳. آثار هنری را به صورت شبکه‌ای نصب کنید.

اگر تعدادی قاب را می‌خواهید در کنار هم روی دیوار نصب کنید بهترین راه این است که آن‌ها را به گونه‌ای در کنار هم قرار دهید تا هم کلیت آن‌ها در فضا به چشم بیاید و هم تک‌تک آن‌ها به خوبی دیده شوند. یک شبکه متقارن نیاز به زمان و محاسبات ریاضی بیش‌تری دارد.

۴. از سبک چیدمان سالنی استفاده کنید.

از بزرگ‌ترین اثر هنری شروع کنید. آن را در مرکز و یا نزدیک مرکز نصب کنید و سپس بقیه آثار هنری را به گونه‌ای در کنار تابلوی مرکزی نصب کنید که به چشم بیایند. بهتر است پیش از نصب تابلوها، آن‌ها را بر روی زمین بچینید تا با تغییر دادن آن‌ها بتوانید به بهترین چیدمان ممکن برسید. هم‌چنین می‌توانید کاغذهایی را به اندازه‌ تابلوها ببُرید و ابتدا آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. پس از این‌که به چیدمان مورد نظر رسیدید سپس تابلوها را سر جای خود آویزان کنید.

اگر هیچ‌کدام از تابلوها نسبت به بقیه آن‌ها بزرگ‌تر نیست بهتر است اثر هنری را در مرکز قرار دهید که دارای رنگ‌ و یا قاب تیره‌تری است.

قاب‌های خالی (قابی که هیچ اثر هنری داخل آن نصب نشده است) نیز در سبک سالنی جلوه زیبایی پیدا می‌کنند. تعدادی قاب را در یک دسته‌دوم فروشی یا جمعه بازار پیدا کنید، آن‌ها را تعمیر کرده و بعد رنگ کنید، و در نهایت آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید.

۵. یک تاثیر واحد در فضا ایجاد کنید.

اگر یک قاب پرتزئین و زیبا دارید آن را به تنهایی بر روی دیوار نصب کنید و هیچ تابلوی دیگری را در کنار آن قرار ندهید. در این شیوه استفاده از قاب‌های ضخیم‌تر و بزرگ‌تر نتیجه بهتری در پی دارد.

۶. به فضای بیرون قاب هم فکر کنید.

اشیای تزئینی مانند روبان‌ها و یا سیم‌های ترئینی مخصوص نصب تابلو به اثر هنری شما شخصیت می‌دهند و آن‌ها را از حالت سنتی خارج می‌کنند. این شیوه بسیار مناسب چیدمان‌های مدرن و معاصر است.

تخته شاسی‌ها قاب بسیار خوبی برای نصب کردن نقاشی‌های کودکان است. خوبی تخته شاسی این است که می‌توان اثر هنری داخل آن را به راحتی تعویض کرد. چنین ترکیب‌بندی هنری ممکن است قدرت و زیبایی تابلوهای هنری را نداشته باشد، اما بسیار خلاقانه است و در برخی از فضاهای خاص به چشم می‌آید.

 

نصب قاب عکس (۲۴)

راهنمای چینش قاب و تابلو روی دیوار

در انتها میتوانید برای چینش و نصب تابلو ها و قاب عکس های چندتایی روی دیوار

میتوانید از دو تصویر زیر راهنمایی بگیرید.

نصب قاب عکس (۲۳)

مطالب مرتبط : 

بازسازی خانه قدیمی | ۳۰ عکس جالب از قبل و بعد تغییر دکوراسیون خانه قدیمی ایرانی

رنگ پذیرایی و اتاق خواب | برای رنگ آمیزی خانه چه رنگی را انتخاب کنیم ؟

مدل کوسن فانتزی و سنتی | ۳۵ مدل ست کردن کوسن با وسایل خانه

پرده آویز گلیمی | ۲۵ مدل پرده گلیمی اویز سنتی زیبا و اصیل

گل کاغذی دیواری | ۴۴ مدل تزیین خانه با گل های بزرگ کاغذی دکوراتیو 

پرده سنتی طرح دار | ۲۲ مدل پرده سنتی بسیار زیبا برای پذیرایی و اتاق


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. علی می گوید

  ممنونم بابت عکس و دکورهای خیلی زیباتون

  1. saeed می گوید

   لطف دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.