مبل آبی | مبلمان آبی را با چه فرش و پرده ای ست کنیم + عکس

مبل آبی | مبلمان آبی را با چه فرش و پرده ای ست کنیم + عکس

در این مطلب میخواهیم بدانیم چطور یک خانه با مبل آبی را دکور کنیم  ؟ مبلمان آبی توانایی این را داند که مرکز توجه یک خانه باشند به طوری که بقیه دکوراسیون طوری طراحی شود که مبل آبی مثل یک انگشتر با نگین دخشان آبی رنگ در آن بدرخشد ، به شرط این که به چند نکته مهم دقت کنید . من شما را راهنمایی میکنم .

مبل آبی (۸)

۱- از رنگ های خنثی برای رنگ های زمینه خانه ( دیوار ها ، کف و سقف ) استفاده کنید .

بهترین انتخاب برای رنگ دیوار  و پرده ها با مبلمان آبی تیره رنگ های روشن و خنثی (سفید ، استخوانی روشن و یا خاکستری روشن) و برای کف قهوه ای سوخته (مثل پارکت رنگ چوب گردو ) است . این رنگ ها در پس زمینه باعث میشود توجه ها به زیبایی مبلمان معطوف شود . به علاوه رنگ های خنثی به محیط تعادل میدهند .انتخاب رنگ روشن برای دیوار ها و رنگ تیره برای کف کنتراست رنگ خوبی در فضا به وجود میاورد و از این که خانه بیش از اندازه تیره یا بیش از اندازه روشن به نظر بیاید جلوگیری میکند .

مبل آبی (۷)

۲- چند رنگ آبی دیگر به فضا اضافه کنید.

اگر شما دوست ندارید مبلمان نقطه توجه کانانوی منزلتان باشد و به زبان ساده زیاده به چشم بیاید و دوست دارید فقط بخشی از محیط باشد لاز م است از چند رنگ آبی دیگر استفاده کنید . انتخاب آبی فیروزه ای برای فرش  انتخاب خوبی به نظر میرسد . در این صوت میتوانید از پرده ها با نقش و نگار فیروزه ای یا کوسن های آبی رنگ ( آبی کم رنگ تر از آبی مبلمان ) نیز برای ایجاد هارمونی در فضای دکوراسیون استفاده کنید .

یک انتخاب دیگر برای کمرنگ کردن اثر یک مبلمان آبی ، استفاده از رنگ سبز  است . استفاده از سبز تیره در کوسن ها نقوش پرده و کاغذ دیواری علاوه بر هماهنگی با رنگ آبی باعث به وجود آمدن کمی نشاط در خانه می شود. در صورت استفاده از رنگ سبز در کنار مبلمان استفاده از چند لکه رنگ سرخ در تزئینات منزل میتواند فریبنده باشد.   

مبل آبی (۶)
۳- کمی فضا را گرم کنید .

آبی در طیف رنگ های سرد قرار میگیرد و استفاده از آن همان طور که میتواند مثل یک سایه خنک موجب آرامش و تسکین شود با استفاده افراطی از این رنگ ممکن است دچار احساس ناخوشایند سردی و دلمرگی بشوید . البته این شامل عشاق رنگ آبی نمیشود. ولی برای این که فضا را کمی گرم کنیم در خرید دکوراسیون منزل به فکر یک رنگ مکمل مثل رنگ نارنجی یا زرد ( مثل عکس های همین نوشته ) باشید.

یک سری کوسن ست از رنگ های نارنجی پرتقالی انتخاب جسورانه ایست . میدانید که نارنجی مکمل رنگ آبی محصوب میشود . رنگ زرد هم رنگ پرنشاط و پر انرژی است که میتواند این ترکیب را کامل کند و کنتراست دوست داشتنی در خانه ایجاد کنید . انتخاب از چند لکه رنگ قرمز اناری یا آجری نیز گزینه های جذاب دیگری هستند که فضای مردانه ای که مبلمان آبی تیره ایجاد میکند را کمی نرم و صمیمانه تر میکند .

مبل آبی (۵)

مبل آبی مبل آبی فیروزه ای

مبل آبی (۹)
مبل آبی ۲۰۱۷

مبل آبی (۱۰)
مبل آبی رنگ میز نهار خوری آبی

مبل آبی (۳)
مبل آبی سلطنتی فرش آبی

مبل آبی (۴)
مبل آبی نفتی میز نهار خوری آبی فیروزه ای

مبل آبی
مبل آبی کاربنی جهیزیه آبی

مبل آبی (۱)

و در انتها ایده هایی برای دکوراسیون به رنگ آبی تیره -سورمه ای در سایت آپارات

همچنین بخوانید :

جهیزیه عروس به رنگ طوسی | ۲۰ عکس از چیدمان یک جهیزیه شیک طوسی سفید

دکوراسیون صورتی رنگ برای منزل عروس+ عکس و فیلم ۳ مدل جهیزیه صورتی رنگ

مدل جهیزیه صورتی بنفش عروس در اینستاگرام ۱۳۹۶

۲ مدل جهیزیه سبز رنگ در اینستاگرام

مدل جهیزیه سفید عروس در اینستاگرام ۲۰۱۷

مدل جهیزیه ایرانی با ترکیب رنگ کرم قهوه ای

 مدل جهیزیه ایرانی با ترکیب رنگ قرمز طلایی و سفید

عکس جهیزیه سفید | عکس های کامل یک جهیزیه رویایی سفید گل گلی

دکوراسیون سفید | ۲۰ عکس فوق العاده زیبا از چیدمان یک خانه با دکوراسیون سفید


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.