جهیزیه ام را چه شکلی بخرم ؟ ۴۰ عکس جهیزیه – قسمت دوم

جهیزیه ام را چه شکلی بخرم ؟ ۴۰ عکس جهیزیه – قسمت دوم

خوب ما آمدیم با سری دوم عکس جهیزیه عروس . قرار ما در دلبرانه این است ، ۵ سری از عکس های جهیزیه عروس خانم در اینستاگرام ( هر سری ۴۰ عکس )

امیدوارم با دیدن این عکس ها و و مدل ها و رنگ های مختلف جهیزیه بتوانید رنگ و مدل جهیزیه ای را که همیشه در رویا های خود تصور میکردید با دقت بیشتری انتخاب کنید و بعد از خرید و چیدمان جهیزیه از نتیجه کار و چیزهایی که انتخاب کرده اید راضی باشید. با آرزوی خوشبختی برای عروس خانم های نازنین قسمت دوم عکس های جهزیه اینستاگرامی را تقدیم میکنم.

عکس جهیزیه (۴)

این هم قسمت اول این نوشته با ۴۰ عکس از جهزیه های اینستاگرامی دیگر :

جهیزیه ام را چه رنگی بخرم ؟ ۵۰ عکس های جهیزیه – قسمت اول

عکس جهیزیه کامل عروس

عکس جهیزیه (۱)

عکس جهیزیه عروس

عکس جهیزیه (۲)
عکس جهیزیه عروس جدید

عکس جهیزیه (۳)
عکس جهیزیه عروس ایرانی

عکس جهیزیه (۵)
عکس جهیزیه جدید

عکس جهیزیه (۶)
عکس جهیزیه من

عکس جهیزیه (۷)
نوعروس عکس جهیزیه

عکس جهیزیه (۸)
عکس جهیزیه هامون

عکس جهیزیه (۹)

عکس جهیزیه

عکس جهیزیه (۱۰)

عکس جهیزیه ۱۳۹۷
عکس جهیزیه عروس ۱۳۹۸

عکس جهیزیه (۱۱)
عکس جهیزیه ۲۰۱۷
عکس جهیزیه ۲۰۱۸

عکس جهیزیه (۱۲)
عکس جهیزیه ۲۰۱۷
عکس جهیزیه عروس ۲۰۱۸

عکس جهیزیه (۱۳)
عکس جهیزیه ۹۶
عکس جهیزیه ۹۷

عکس جهیزیه (۱۴)
عکس جهیزیه عروس ۹۶
عکس جهیزیه عروس ۹۷

عکس جهیزیه (۱۵)
عکس جهیزیه سال ۹۸
عکس جهیزیه خودمون ۹۶

عکس جهیزیه (۱۶)
عکس چیدمان جهیزیه عروس ۹۷
عکس از جهیزیه عروس ۹۸

عکس جهیزیه (۱۷)

عکس جهاز عروس

عکس جهیزیه (۱۸)

عکس جهیزیه
عکس جهاز عروس جدید

عکس جهیزیه (۱۹)

عکس جهیزیه عروس

عکس جهیزیه (۲۰)
عکس جهاز
عکس جهاز شیک

عکس جهیزیه (۲۱)
عکس خریدهای جهاز 
عکس خرید جهاز 
عکس خریدای جهاز 

عکس جهیزیه (۲۲)
عکس جهاز ۹۷
عکس جهاز ۹۶

عکس جهیزیه (۲۳)
عکس جهاز عروس ۹۷
عکس جهاز عروس ۹۶

عکس جهیزیه (۲۴) عکس جهیزیه (۲۵) عکس جهیزیه (۲۶) عکس جهیزیه (۲۷) عکس جهیزیه (۲۸) عکس جهیزیه (۲۹) عکس جهیزیه (۳۰)

عکس جهیزیه (۴۶) عکس جهیزیه (۴۵) عکس جهیزیه (۴۷) عکس جهیزیه (۴۸) عکس جهیزیه (۴۹) عکس جهیزیه (۵۰) عکس جهیزیه (۴۴) عکس جهیزیه (۴۳) عکس جهیزیه (۴۲) عکس جهیزیه (۴۱)

چطور فرش جهیزیه را انتخاب کنیم ؟

چه فرش برای جهیزیه بخرم؟

همیشه یکی از دغدغه های ما در طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب کف پوش مناسب برای فضاهای مختلف خانه است. اینکه در میان همه گزینه ها برای فضایی مشخص، کدام گزینه مناسب تر است؟! موکت ، فرش ، قالی و یا قالیچه ؟! همه ما با کمی خلاقیت و حوصله می توانیم با انتخاب فرش و کف پوش مناسب، فضای داخلی خانه مان را به فضایی پر طراوت تبدیل کرده و به آن شخصیت ببخشیم.

حتی می توانید دکوراسیون خانه خود را با توجه به یک فرش خاص طراحی کنید. یک رنگ را از دل فرش بیرون کشیده و رنگ مبلمان، دیوارپوش ها و پرده را در ارتباط با آن انتخاب کنید. یا اینکه یکی از طرح های فرش را الگو کرده از آن به عنوان طرح اصلی مبلمان تان نیز استفاده کنید. البته این فرش باید خیلی ویژه و منحصربه فرد باشد که چنین زحمتی را برای هماهنگ کردن کل دکوراسیون تان با آن متحمل شوید.

اما روش معمول این است که ابتدا رنگ و تم اصلی مبلمان خود را انتخاب کنید و فرش را در لیست خرید پس از گزینه های مبلمان قرار دهید. مبلمان را با توجه با سبک ، رنگ و بافت مورد علاقه خود خریداری کنید و پس از آن به دنبال خرید فرش متناسب با آن باشید.

اندازه ، رنگ ، الگو و طرح فرش نکات مهمی است که در هر دو روش باید به دقت به آنها توجه داشت.

اندازه فرش :

اندازه فرش عامل مهمی در بهبود دکوراسیون داخلی فضا به شمار می رود. برای انتخاب اندازه مناسب فاکتورهایی نظیر ابعاد فضای مورد نظر و مبلمان آن دخیل خواهد بود. نوع چیدمان و یافتن فضای مناسب برای فرش باید از پیش تصور و طراحی شود. فرش شما می تواند وظیفه خود را بدون داشتن دید زیاد انجام دهد. بهتر است قبل از خرید به همه این نکات توجه کنید.

الگو و طرح فرش :

الگو و طرح فرش باید متناسب با سبک کلی طراحی دکوراسیون فضا انتخاب شود. باید بدانید که خانه شما از اصول فضایی کدام سبک پیروی می کند. کلاسیک ، مدرن ، معاصر و…! حتی اگر شما از سبک تلفیقی پیروی می کنید ارتباط میان اجزای دکوراسیون فضا باید احساس شود.

فرش دستباف ایرانی، در سراسر دنیا به عنوان هنری ارزشمند شناخته شده است و جایگاه ویژه آن در زمینه طراحی کلاسیک غیرقابل انکار است. گاهی اوقات تجسم یک فضای کلاسیک شیک و لوکس بدون یک تخته فرش دستباف ایرانی واقعا غیرقابل تصور است!

امروزه تنوع و رنگ این فرش ها به گونه ای است که نیاز تمامی افراد را برآورده می کند. از فرش های دستباف ریزنقش گرفته تا انواع جاجیم، گلیم و گبه های رنگی و مدرن، بنابراین شما به راحتی می توانید خانه تان را مطابق میل تان دکور کنید. برای مثال اگر سبک خانه تان مدرن و مبلمان تان راحتی است، گبه های دستباف گزینه مناسبی برای خانه شماست.

رنگ فرش :

در هر فضای دکوراتیوی رنگ اولین و مهم ترین عنصر محسوب می شود، سبک، آهنگ و عملکرد یک فضا مستقیما با رنگ آن سروکار دارد. توجه به رنگ ها خانه شما را در ساده ترین حالت هم دکوراتیو می سازد و خوشبختانه امروزه گزینه های مختلفی برای کف پوش ها و فرش ها موجود است که دست شما را در انتخاب باز می گذارد.

انتخاب رنگ همیشه با کاربری فضای مورد نظر در ارتباط مستقیم است. رنگ ها به سه دسته کلی تقسیم می شوند: رنگ های سرد، رنگ های گرم و رنگ های خنثی. رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی و… فضایی با هیجان و پرانرژی، فعال و گرم به شما می دهد. این رنگ ها برای آشپزخانه ها یا نشیمن ها مناسب هستند. رنگ های سرد مانند سبز کمرنگ و آبی بیشتر برای اتاق خواب ها در نظر گرفته می شوند و رنگ های خنثی مانند سفید، بژ و خاکستری در هر دو صورت کاربرد دارند چرا که می توانند به عنوان رنگ تکمیلی در کنار هر رنگی استفاده شوند، به همین دلیل برای هر اتاقی از خانه مناسب هستند.

رنگی که برای کف انتخاب می کنید شاید توسط فضای خود اتاق به شما اجبار شود . اتاق کوچک و باریک یا اتاقی با سقف کوتاه مستلزم به کار بردن رنگ های خنثی می باشد تا فضایی دلبازتر در اختیار داشته باشید. اتاقی بزرگ با یک کفپوش تیره صمیمی تر و دلنشین تر خواهد بود.

فرش روشن یا تیره ؟

فرش یا قالی شما بعد از تناسب با سبک خانه شما باید با رنگ کف اتاق همخوانی داشته باشد. وقتی کف اتاق را تیره در نظر گرفته اید، فرشی روشن می تواند روی آن جلوه داشته باشد. کفپوش، موکت و فرش های رنگ روشن باعث می شوند فضای خانه بزرگ تر و دلبازتر به نظر بیاید. پس اگر می خواهید اتاق نشیمن کوچک تان بزرگ تر شود یا دوست دارید اتاق پذیرایی تان بازتر به نظر برسد، می توانید از تاثیر این رنگ ها در منزل تان استفاده کنید.

بر خلاف آنچه در مورد رنگ های روشن گفته شد، رنگ های تیره برای ایجاد فضایی دنج و صمیمی مناسب هستند. بنابراین چنانچه می خواهید اتاق خواب یا فضای کنار شومینه تان را به محیطی دلچسب و امن تبدیل کنید، بهترین گزینه استفاده از این دسته از رنگ ها (مثل قهوه ای و آجری) می باشد. یک فرش ایرانی یا یک گلیم سنتی با رنگ های گرم می تواند فضایی بی روح و سرد را به محیطی آرامش بخش تبدیل کند.

بهترین رنگ برای فرش :

درست است که عده ای از ما طرفدار رنگ های سرد و روشن و عده ای دیگر علاقه مند به رنگ های گرم و تیره هستیم ولی باید توجه داشته باشیم که یک عامل معماری بسیار مهم برای ایجاد فضایی دلنشین و آرامش بخش، برقراری توازن و اعتدال میان رنگ ها و کمک گرفتن از رنگ های خنثی نظیر سفید و طوسی و بژ است. تنها در این صورت است که چشم از دیدن مکرر یک فضا، به ویژه یک قسمت مهم از مبلمان که همان فرش است، خسته نمی شود.

منبع نوشته در مورد انتخاب فرش سایت چیدانه است . جهت رعایت کپی رایت : )

*************************

همچنین بخوانید :

عکس هایی از جهیزیه عروس | عکس های جهیزیه مجلل طلایی رنگ عروس

عکس هایی از جهیزیه سفید رنگ | عکس های کامل یک جهیزیه رویایی سفید گل گلی

چیدمان جهیزیه عروس | ۲۴ عکس از چیدمان جهیزیه زیبای عروس به سبک اروپایی

*************************


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. خانه هوشمند می گوید

    مطلب بسیار جالبی بود

    1. saeed می گوید

      ممنونم : )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.