آموزش طرز تهیه پاستا آرابیاتا

آموزش طرز تهیه پاستا آرابیاتا

آرابیاتا یک سس گیاهی ایتالیاییست و معنای لغوی آن “عصبانی” می‌باشد که اشاره ای به تند بودن آن دارد. اگر چه این سس خوشمزه با تمام انواع پاستا استفاده می‌شود، ولی بیشتر با پاستای پنه سرو می‌گردد. این پاستا در مدت ۲۵ دقیقه آماده می‌شود و برای سرو به تعداد ۴ کفایت می‌کند

آموزش طرز تهیه پاستا آرابیاتا,طرز تهیه پاستا آرابیاتا, پاستا آرابیاتا,مواد لازم پاستا آرابیاتا

مواد لازم پاستا آرابیاتا :
روغن زیتون=چهار قاشق غذاخوری
سیر =سه حبه
گوجه ‌فرنگی خردشده=۴۰۰ گرم
فلفل قرمز = ۱/۴ قاشق چایخوری
آویشن =یک قاشق چایخوری
پاستا پنه= =۳۵۰ گرم
پنیر پارمزان رنده‌شده=۲۵ گرم یا یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل=به میزان لازم

طرز تهیه پاستا آرابیاتا :

پاستا را در آب در حال جوش ریخته و به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بپزید. برای تهیه سس، در ظرفی روغن ریخته و سیر را تفت دهید و گوجه‌فرنگی و بقیه مواد را اضافه کنید. وقتی سس آماده شد. (زمانی سس آماده است که گوجه‌فرنگی‌ها پخته و له شده و سس غلیظ شود) پاستا را آبکش کرده با سس مخلوط کنید تا پاستا کاملا آغشته به سس شود. سپس در ظرف دلخواه سرو نمایید.

    روغن را داخل یک تابهٔ مناسب ریخته و روی حرارت می‌گذاریم. سیر را داخل آن ریخته و به مدت یک یا دو دقیقه تفت می‌دهیم. سپس گوجه فرنگی، نمک و فلفل و در صورت تمایل، مقداری فلفل قرمز به آن اضافه می‌کنیم. مواد را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت مخلوط می‌کنیم.

آموزش طرز تهیه پاستا آرابیاتا,طرز تهیه پاستا آرابیاتا, پاستا آرابیاتا,مواد لازم پاستا آرابیاتا

  مقداری از مواد را می‌چشیم و در صورت تمایل، مقدار فلفل آن را اضافه می‌کنیم.

داخل یک قابلمهٔ مناسب آب و نمک را می‌ریزیم و آن را روی حرارت می‌گذاریم تا به جوش آید. سپس پاستا را داخل آن می‌ریزیم تا بجوشد و نرم شود. سپس آن را آبکش کرده و باز هم داخل قابلمه می‌ریزیم.    نیمی از سس گوجه فرنگی را به همراه ریحان و یا جعفری خرد شده روی پاستا می‌ریزیم و آن را روی حرارت، به مدت یک الی دو دقیقه مخلوط می‌کنیم. سپس داخل بشقاب‌ها ریخته و باقیماندۀ سس را روی آن می‌ریزیم.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.