تزیین ساده تخم مرغ |آموزش تزیین تخم مرغ به روش ساده ۱۳۹۷

تزیین ساده تخم مرغ |آموزش تزیین تخم مرغ به روش ساده ۱۳۹۷

آموزش تزیین ساده تخم مرغ برای سال ۹۳ یکی از جالب ترین بخش های سفره هفت‌سین، تخم مرغ های رنگی است. قدیم ها مادرهایمان با پوست پیاز و زردچوبه و قهوه تخم‌مرغ ها را رنگ می کردند. اما هر چه جلوتر آمدیم، طرح ها و ایده های جالب تری را مشاهده می کردیم.بسیاری از ما دوست داریم  تخم‌مرغ‌های سفره هفت‌سین ما با بقیه فرق داشته باشد. دوست داریم طرح هایی روی آنها پیاده کنیم که در خانه دوست و آشنا نمی توان پیدا کرد. به همین دلیل، ما ایده هایی نو برایتان آموزش داده ایم که امید داریم دوست داشته باشید.

آموزش تزیین ساده تخم مرغ

تزیین ساده تخم مرغ

دونه دونه های رنگی

وسایل مورد نیاز :
•    دانه‌های مداد شمعی یا پاستل
•    تخم‌مرغ آب‌پز و سفت شده
•    چسب تر و چسبنده
•    قلم‌مو
•    قاشق

تزیین ساده تخم مرغ

روش ساخت :

۱٫ ابتدا باید وسایل مورد نیاز را آماده کنید و دم دست بگذارید. همه دانه های پاستل را داخل کاسه متوسط بریزید. مقداری چسب را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر بریزید. با قلم‌مو یک طرف سطح بیرونی تخم‌مرغ را با چسب بپوشانید. سپس تخم‌مرغ را در کاسه دانه های پاستل بغلتانید تا سطح آن با پاستل پوشیده شوند.

آموزش تزیین تخم مرغ

 

تزیین ساده تخم مرغ

۲٫ اجازه دهید تخم‌مرغ همان طور در کاسه بماند و در همان جا، سمت دیگر تخم‌مرغ را با قلم‌مو چسب بزنید و با قاشق از دانه های پاستل روی آن بریزید تا به سطح تخم‌مرغ بچسبند. اگر داخل کاسه این کار را انجام ندهید، دانه ها می ریزند. یا بخشی از تخم‌مرغ بی دانه می ماند.

آموزش تزیین تخم مرغ (15) آموزش تزیین تخم مرغ

 

تزیین ساده تخم مرغ

۳٫ تخم‌مرغ را همان‌جا داخل کاسه رها کنید تا خشک شود. یا اگر می توانید، بسیار با دقت آن را روی توری فلزی قرار دهید تا در دمای اتاق خشک شود.

آموزش تزیین تخم مرغ (18) آموزش تزیین ساده تخم مرغ (19)

تزیین ساده تخم مرغ

۴٫ به این نکته توجه داشته باشید این تخم‌مرغ‌ها دیگر قابل خوردن نیستند و فقط جنبه تزئینی دارند. چسبی که روی پوست آن زده اید به داخل تخم‌مرغ نفوذ می کند. بنابراین بسیار مراقب باشید تا فردی از اعضای خانواده هرگز هوس خوردن آن را نداشته باشد.

آموزش تزیین تخم مرغ (16)

تخم‌مرغ رنگین‌ کمانی

آموزش تزیین تخم مرغ (17)

چند روش برای تزیین تخم مرغ های عید نوروز ۹۶

عکس مدل های تزیین سفره هفت سین ۹۶ جدید هنرمندانه

تزیین سفره هفت سین ۹۶ – مدل تزیین سفره عید نوروز

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم