کاشت موی بدون درد چیست؟ چگونه انجام می شود؟

کاشت مو بدون درد

امروزه بسیاری از افراد، به ویژه مردانی که با مشکل طاسی مواجه هستند، آرزوی دستیابی به ظاهری جوان‌تر را به لطف کاشت مو دارند. با این حال، افراد زیادی هستند که به دلیل درد و اضطراب نمی توانند روش های کاشت مو را با درصد موفقیت تا ۹۹ درصد انتخاب کنند. امروزه تکنولوژی پیشرفته و روش های بیهوشی نسل جدید که این نگرانی ها را برطرف کرده و احتمال درد  را به صفر می رساند، امکان کاشت موی آرام و بدون درد را فراهم می کند.

در این نوشته از دلبرانه این مورد را مورد بررسی قرار داه ایم

کاشت مو بدون درد با بیهوشی آرامبخش امکان پذیر است

کاشت موی بدون درد با داروهای بی حس کننده و ضد درد که در دوزهای سبک قبل از عمل کاشت مو استفاده می شود، این اطمینان را به فرد می دهد که در هنگام استفاده از روش بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر احساس ناراحتی و درد نمی کند حتی اگر عمل طولانی مدتی انجام شود.

مریض دردری را حس نمی کند و او هوشیار است، قادر به برقراری ارتباط است، این فرآیند را به راحت ترین حالت با حالت خواب سبک تجربه می کند.

این روش که Smooth Fue نیز نامیده می شود ، اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است و به ایجاد یک روند آرام تر کاشت مو کمک می کند.

با آرام‌بخشی که توسط متخصص بیهوشی و سپس بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود، احساس درد در هنگام کاشت مو و جمع‌آوری گرافت‌ها از پوست از بین می‌رود.

امروزه می توان گفت بسیاری از روش های کاشت مو از روش های فرعی FUE هستند. در تمام روش‌ها مانند FUE، DHI یا Sapphire FUE، روشی که پیوند را کاملاً بدون درد می‌کند، یکسان است: قبل از جمع‌آوری گرافت‌ها، یک آرام‌بخش خفیف اعمال می‌شود و به دنبال آن بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

سپس از ناحیه تعیین شده پیوندها جمع آوری می شود (معمولاً ریشه ناپ مورد نظر ما پزشکان است). پس از جمع آوری، بسته به روش کاشت موی ترجیحی، مراحل خاصی دنبال می شود.

به عنوان مثال، در روش DHI، بدون نیاز به فرآیند شیارکاری اضافی، شروع به کاشت مستقیم گرافت ها با ابزار خاصی به نام Choi Implanter Pen می کنند.

عوامل موثر بر موفقیت در کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک درمان جراحی است که در آن با دستگاه های پیشرفته و روش های اثبات شده می توان به نتایج قوی دست یافت. البته عوامل اصلی مؤثر بر این موفقیت نیز باید برآورده شوند.

امروزه مسائل زیادی مانند ناحیه باز شدن فرد، کفایت ناحیه اهداکننده محل جمع آوری فولیکول های مو، ساختار مو و پوست سر، سن فرد، حرفه ای بودن پزشک وجود دارد.

در تعیین خط موی مناسب، کیفیت دستگاه های مورد استفاده در حین پیوند، زاویه کاشت، مناسب بودن روش ترجیحی برای مشکل ریزش موی بیمار، عاملی در موفقیت پس از کاشت است.

پزشکان متخصص در این زمینه می توانند از تکنیک کاشت موی بدن در صورت ناکافی بودن ناحیه اهدایی که فولیکول های مو در آن جمع آوری می شود – (کاشت مو با موهای بدن) استفاده کنند. از DHI برای کاشت کاملتر مورد نظر استفاده می کند.

ساخته شده در مزارع البته بهترین تصمیم در مورد روش و فرآیند می تواند توسط پزشک شما پس از تجزیه و تحلیل دقیق مو گرفته شود.

کاشت مو باید با حضور پزشک و در موسسه بهداشتی انجام شود

برای اینکه کاشت مو نه تنها کارآمد باشد، بلکه بی خطر باشد، باید زیر نظر پزشک انجام شود. هر مرحله از درمان که با حضور پزشک و متخصصان کاشت مو انجام خواهد شد بر عهده پزشک است. به این ترتیب از عوارض احتمالی که ممکن است در حین عمل رخ دهد، مشکلاتی مانند عفونت، میزان موفقیت پایین در امان خواهید ماند. زمانی که نیاز به اورژانس پزشکی است، برای ایمنی فرد مهم است که عمل در یک موسسه بهداشتی کاملا مجهز انجام شود و تحت نظر پزشک باشد.

 تعیین خط کاشت مو و زاویه کاشت بسیار مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید

این خبر بسیار خوبی است که رشته های پیوند شده پس از کاشت مو شروع به رشد کرده و به طور دائم با پوست سر سازگار می شوند. اما موفقیت کاشت مو تنها به این بستگی ندارد. گرافت هایی که مصنوعی به نظر می رسند، با ساختار سر و خط پیشانی فرد متناسب نیستند، بیش از حد عمودی یا افقی کاشته می شوند ممکن است باعث نارضایتی شما از نتیجه نهایی عمل شوند. بنابراین، بسیار مهم است که از تیمی خدمات دریافت کنید که تجربه کافی را داشته باشد و آموزش های خود را در این زمینه به پایان رسانده باشد.

کاشت مو

افرادی که برای کاشت مو برنامه ریزی می کنند باید به چه نکاتی توجه کنند؟

کاشت مو روشی نیست که بتوانید بلافاصله بعد از درمان نتیجه را ببینید. برای بهترین نتایج، باید منتظر بمانیم تا پیوندهای پوست سر با یکدیگر سازگار شوند و فرآیندهای رشد و طویل شدن که در طول این سازگاری رخ می‌دهند، فراهم شود.

بیش از ۸۰ درصد موها در ماه اول پس از کاشت مو می ریزند. سپس کشیدگی شروع می شود که اولین اثرات آن در ماه سوم و چهارم قابل مشاهده است. در یک روش استاندارد و موفق کاشت مو، برای رسیدن مو به ظاهر نهایی یک سال  زمان لازم است.

خدمات بعدی پس از کاشت مو

برای افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند بسیار مهم است که موسسه ای را انتخاب کنند که  آنها خدمات پیگیری و پشتیبانی یک ساله را نیز ارائه دهد. اینکه پزشک شما متخصصی است که با هر مشکلی که بعد از کاشت با آن مواجه می شوید می توانید با او تماس بگیرید و در روند رشد با کنترل های دوره ای حمایت لازم از موها انجام شود بسیار مهم است.

اهمیت تجزیه و تحلیل دقیق مو

این واقعیت که کلینیکی که برای کاشت مو به آن مراجعه می‌کنید، با توجه به مشکل موهای شما، ناحیه باز بودن و نسبت کفایت ناحیه اهداکننده، برنامه‌ای شخصی‌سازی می‌کند، می‌تواند موفقیت را در این عمل افزایش دهد.

تجزیه و تحلیل دقیق مو که باید انجام شود که شامل تمام فرآیندها از تعیین روش مناسب تا محاسبه تعداد گرافت ها است.

به این ترتیب کارایی سرویسی که دریافت خواهید کرد نیز تضمین می شود.

توصیه مهم این است که از مراجعه به موسساتی که “یک راه حل ثابت برای همه” ارائه می دهند خودداری کنید.

چرا ایران برای کاشت مو مناسب است؟

چرا ایران برای کاشت مو مناسب است؟

ایران یکی از مراکزی است که گردشگری سلامت به دلیل فرصت های کاشت مو  و زیبایی در آن بسیار شدید است.

بسیاری از افراد چه در داخل و چه در خارج از کشور خواستار تغییر کامل ظاهر خود با بهره گیری از روش های پیشرفته کلینیک های مدرن هستند. خدمات کاشت مو، به ویژه در چارچوب گردشگری سلامت، توجه بسیاری را به خود جلب می کند، زیرا کلینیک های ایران با استفاده از دستگاه های مدرن و پیشرفته، قیمت بسیار پایین تری نسبت به کشورهای اروپایی دارند.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.