رنگ آمیزی گورخر ؛ ۲۷ عکس و مدل گورخر برای رنگ آمیزی کودکان

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعدادی عکس رنگ آمیزی گورخر برای کودکان را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

اگر برای کودک خودتان به دنبال نمونه های رنگ آمیزی گورخر هستید تا انتهای این پست ما را دنبال کنید.

در ادامه مجموعه ای از نقاشی و رنگ آمیزی با کیفیت گورخر را برای شما آماده و جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد رضایت و استفاده شما قرار گیرد … از همراهی شما سپاسگزاریم …

تصاویر رنگ آمیزی گورخر برای کودکان سنین مختلف

رنگ آمیزی گورخر

گورخر جانوری از خانوادهٔ اسب و بومی آفریقای مرکزی و جنوبی است.

این جانور به خاطر خطوط مشکی و سفید روی بدنش معروف است. این خطوط معمولاً بر روی سر، گردن و تنه به صورت عمودی وجود دارد. این نوارهای سیاه و سفید در پنهان شدن گوراسب از دید شکارچیان موثراند.

نوارهای راه‌راه هیچ دو گورخری شبیه به هم نیست. هر گله گورخر صحرایی، از خانواده‌های زیادی تشکیل شده‌است و هر گورخر اعضای خانوادهٔ خود و اطرافیانش را از روی خط‌های بدنشان تشخیص می‌دهد. هر خانوادهٔ گورخر در موقع حرکت، نظم خاصی دارد. اگر گورخر ضعیف یا آسیب‌دیده‌ای در خانواده وجود داشته باشد، همهٔ اعضای خانواده از او مراقبت می‌کنند و آهسته حرکت می‌کنند تا عقب نماند.

اگر چه در فارسی امروز اغلب به این حیوان گورخر می‌گویند اما گوری که در ایران و برخی نقاط دیگر آسیا یافت می‌شود و بهرام گور، مطابق افسانه‌های ایرانی، شکار می‌کرد از این نوع گورخرهای آفریقایی نیست و پوستی ساده و به رنگ زرد اخرایی دارد و به گورخر ایرانی مشهور است.

پژوهش‌های جدید در سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد که نوع بازتاب نور از بدن مخطط گورخر جذابیت کمتری برای خرمگس‌ها دارد و خرمگس‌ها بدن چارپایان سیاه را برای نیش زدن به بدن راه‌راه گوراسب ترجیح می‌دهند. این پژوهش نشان می‌دهد احتمال اینکه راه‌راه شدن بدن گورخرها در مسیر تکامل ژنتیکی به خاطر دفع خرمگس‌ها بوده‌باشد زیاد است.

دیگر دلیل‌هایی که برای راه‌راه بودن گورخر ذکر شده این است که این امر به تنظیم دمای بدن آن‌ها کمک می‌کند، به بازشناختن گورخرها توسط یکدیگر کمک می‌کند و درندگانی را که می‌خواهند به گله گورخرها حمله کنند گیج می‌کند.

رنگ آمیزی گورخر کودکانه (۲)

گورخر ایرانی

گورخر ایرانی یا گور، زیرگونه‌ای از گورخر آسیایی است که در معرض خطر انقراض قرار دارد و تنها حدود ۶۰۰ رأس از آن در حیات وحش باقی مانده‌است.

رنگ آمیزی گورخر کودکانه (۳)

پراکندگی

گورخر آسیایی در گذشته جمعیت فراوانی در خاورمیانه، آسیای میانه و چین داشته اما اکنون نسل آن در اغلب مناطق منقرض‌شده و از زیرگونهٔ ایرانی تنها سه جمعیت کوچک در منطقهٔ خارتوران شاهرود و بهرام گور شهرستان نی ریز استان فارس و پنج انگشت ابرکوه باقی مانده‌است.

تعدادی از گورخرها در منطقه بهادران یزد هستند.بیشترین تعداد این جانور در پارک ملی خارتوران زندگی می‌کنند. همچنین حدود ۳۰ فرد از این جانور در مراکز تحقیقاتی در آمریکای شمالی نگهداری می‌شوند.

در تیرماه سال ۱۳۹۲ تعداد ۵۳۳ رأس گورخر در منطقهٔ حفاظت شدهٔ بهرام گور نی ریز و پارک ملی قطرویه نی ریز سرشماری شده که از این تعداد ۴۸۳ رأس بالغ و ۵۰ رأس کرّه بوده‌اند. در سال ۱۳۹۱ این تعداد ۴۳۳ رأس بوده‌است.

رنگ آمیزی گورخر کودکانه (۴)

ویژگی‌های گورخر ایرانی

گورخر ایرانی از الاغ کمی بزرگ‌تر است، در حدود ۲۹۰ کیلوگرم وزن دارد و درازای بدن و سر حدوداً ۲٫۱ متر است و نسبت به الاغ شباهت بیشتری به اسب دارد.

این جانور نسبت به اسب، پاهای کوتاه‌تری دارد و رنگش در خلال فصل‌ها تغییر می‌کند.

در تابستان رنگش قهوه‌ای مایل به سرخ و در زمستان قهوه‌ای مایل به زرد است و بر پشتش نواری سیاه که با رنگ سفید احاطه شده، قرار دارد. گورها حدود ۴۰ سال عمر می‌کنند.

از گور ایرانی در سومر باستان برای کشیدن ارابه استفاده می‌کردند.

مدل گورخر برای رنگ آمیزی (۱)

وضعیت گورخر ایرانی

نسل گور ایرانی در معرض انقراض قرار دارد و در سال ۱۳۹۳ تنها در دو استان سمنان و فارس دیده شده‌اند. به همین دلیل گورها تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارند و شکار یا زنده‌گیری آن‌ها ممنوع بوده و جریمه سنگینی در پی دارد.

همچنین برخی از سازمان‌های بین‌المللی جهت مقابله با انقراض این جانور فعالیت‌هایی انجام می‌دهند و اقدام به تکثیر آن در اسارت و سپس رهاسازی در زیستگاه‌های تاریخی یا تازه می‌کنند.

به عنوان مثال در کشورهای عربستان، اسرائیل و اوکراین گورهای ایرانی تکثیر شده در اسارت در زیستگاه‌های سابق گورخر سوری رهاسازی شده‌اند.

در سال ۱۹۶۸ میلادی تعداد ۱۱ گور ایرانی و گور ترکمنی با اسرائیل در برابر تعدادی غزال اسرائیلی مبادله شدند. این گورخرها در اسرائیل تکثیر شده و گورخرهای دورگه حاصل شده در منطقه نگب رهاسازی شدند. امروزه جمعیتی پایدار شامل ۲۰۰ رأس از زاده‌های آن گورها در اسرائیل زندگی می‌کنند.

مدل گورخر برای رنگ آمیزی (۲)

رنگ آمیزی کودکانه گورخر

مدل گورخر برای رنگ آمیزی (۳)

رنگ آمیزی گورخر آسان

مدل گورخر برای رنگ آمیزی (۴)

رنگ آمیزی گورخر سخت

مدل گورخر برای رنگ آمیزی (۵)

رنگ آمیزی گورخر کارتونی

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۱)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۲)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۳)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۴)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۵)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۶)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۷)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۸)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۹)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۱۰)

تصاویر رنگ آمیزی گورخر (۱۱)

رنگ آمیزی گورخر (۱)

رنگ آمیزی گورخر (۲)

رنگ آمیزی گورخر (۳)

رنگ آمیزی گورخر (۴)

رنگ آمیزی گورخر (۵)

رنگ آمیزی گورخر (۶)

رنگ آمیزی گورخر کودکانه (۱)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.