طرز کار جاروبرقی رباتیک شیائومی

امروزه نسل جدیدی از جاروبرقی ها با عنوان جاروبرقی های رباتیک به بازار ورود پیدا کرده اند. این محصولات قادر خواهند بود تا به سادگی و در سریع ترین زمان ممکن، محیط منزل شما را تمیز کرده و عملیات جارو زدن را به عهده بگیرند. یکی از بهترین نوع جاروبرقی های رباتیک موجود در بازار، جاروبرقی رباتیک شیائومی است. اما بسیاری از افراد هنوز هم به خوبی نمی دانند که این مدل از جاروبرقی ها به چه صورت کار می کنند. از این رو در برابر خرید آن ها مقاومت می کنند. ما در این مطلب به صورت کامل در خصوص طرز کار جاروبرقی رباتیک شیائومی صحبت خواهیم کرد.

جاروبرقی رباتیک شیائومی

جاروبرقی رباتیک برند شیائومی

همانطور که از نام این مدل از جاروبرقی ها نیز پیدا است، می توان آن ها را در دسته جاروبرقی های هوشمندی قرار داد که بدون نیاز به وجود فرد، می توانند فضای مورد نیاز آن ها را جارو کنند. برای این کار تنها کافی است تا جاروبرقی رباتیک شیائومی را تنظیم کرده تا در زمان مشخص شده، شروع به کار کند. این مدل از محصولات دارای لیزرهای به خصوص و حساسی بوده که می توانند به سادگی محیط را شناسایی کرده تا بدین صورت بهترین عملکرد را از خود به جای بگذارند.

البته که برند شیائومی برای حرکت هرچه روان تر و راحت تر این محصولات از یک سری دوربین های داخلی در قسمت های مختلف آن استفاده کرده است تا بدین صورت جاروبرقی موانع را تشخیص داده و از برخورد با آن ها جلوگیری کند. جاروبرقی های رباتیک شیائومی دارای عملکرد تشخیص ارتفاع بوده تا بدین صورت از سقوط آن ها از پله ها و سایر نقاط با ارتفاع نیز جلوگیری به عمل آورده شود. حتی ممکن است در برخی از مدل ها مخزن آبی نیز گنجانده شود تا جاروبرقی بعد از شسشتو، کف محیط را مرطوب کند.

جاروبرقی های رباتیک شیائومی به اکوسیستم این برند متصل می شوند. از این رو می توانید با اپلیکیشن های شرکت شیائومی، تنظیم و کنترل آن ها را به عهده بگیرد. درون آن ها از یک باتری قابل شارژ استفاده شده که تنها با یک بار شارژ کردن قادر است تا مساحت زیادی را برای شما تمیز کند.

اپلیکیشن Mi home شیائومی

اگر قصد دارید تا با طرز کار جاروبرقی رباتیک شیائومی بیشتر آشنا شوید، بدون شک در اولین قدم باید با اپلیکیشنی که قادر به کنترل این دستگاه است، اطلاعاتی را کسب کنید. برند شیائومی از اکوسیستم خود برای کنترل دستگاه های هوشمند تحت عنوان Mi home رونمایی کرده است. بدین صورت می توانید جاروبرقی رباتیک شیائومی را هم به کمک این اپلیکیشن تنظیم کرده و کنترل کنید. این برنامه از طریق اتصال قدرتمند اینترنت به جاروبرقی رباتیک متصل شده و تنظیمات قرارداده شده را به آن منتقل می کند.

به همین دلیل به کمک برنامه Mi home می توانید جاروبرقی خود را به سادگی خاموش و یا روشن کنید. برنامه های مختلف پاکسازی که از قبل وجود دارد را انتخاب کرده و اجازه دهید تا جاروبرقی رباتیک کار خودش را آغاز کند. همچنین به کمک این اپلیکیشن می توانید قدرت مکش دستگاه را مشخص کرده و مدت زمان کار دستگاه را هم تنظیم کنید. اپلیکیشن Mi home شیائومی هم برای اندروید و هم برای ios موجود است.

نحوه شروع به کار دستگاه

اول از همه مطمئن شوید که جاروبرقی رباتیک برند شیائومی شما به صورت کامل شارژ شده است. حال می توانید دستگاه را به دو روش روشن کنید. روش اول بدین صورت است که شما از طریق اپلیکیشن Mi home می توانید دستور شروع به کار را به این محصول ارسال کنید. همچنین می توانید به صورت دستی، دکمه پاور جاروبرقی را فشار دهید تا این دستگاه کار خود را آغاز کند. زمانی که دکمه پاور را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید، چراغ موجود روی این دستگاه روشن خواهد شد. زمانی که چراغ چشمک زن به حالت ایستا رسید، دستگاه کار خود را آغاز می کند.

جاروبرقی رباتیک برند شیائومی

نحوه مسیریابی جاروبرقی رباتیک برند شیائومی

برند شیائومی برای بهبود عملکرد و مسیریابی هرچه بهتر، در این جاروبرقی رباتیک خود از سنسورهای پیشرفته تر و بیشتری استفاده کرده است. جالب است بدانید که در جاروبرقی رباتیک شیائومی ۱۲ عدد سنسور متفاوت برای شناسایی و مسیریابی هرچه بهتر وجود دارد. از جمله این سنسورها می توان به سنسورهای رادار ما فوق صوت، سنسورهای ارتفاع سنج، سنسورهای ژیروسکوپ، سنسورهای شتاب سنج و البته ۳ عدد پردازنده مخصوص جهت نقشه برداری و متحرک سازی اشاره کرد.

به تمامی این سنسورها، سرعت سنج و قطب نمای الکترونیکی را هم اضافه کنید تا به خوبی طرز کار جاروبرقی رباتیک شیائومی را درک کنید. اما شاید نقطه قوت این دستگاه، وجود سنسور فاصله سنج لیزری آن است که در بالای دستگاه در حال چرخش است. به کمک این سنسور، جاروبرقی رباتیک قادر خواهد بود تا به خوبی محیط را با سرعت بالا و ۱۸۰۰ بار در ثانیه در ۳۶۰ درجه اسکن کند. قرارگیری تمامی این سنسورها در کنار هم موجب شده تا این دستگاه به سادگی، نقشه ای دقیق از محیط مورد نظر تهیه کرده و بهترین مسیر برای پاکسازی را مشخص کند.

جاروبرقی رباتیک شیائومی

نحوه استفاده از جاروبرقی رباتیک برند شیائومی

حال اگر قصد دارید تا به بهترین شکل ممکن از این دستگاه رباتیک استفاده کنید، بهتر است تا با نحوه استفاده از آن نیز آشنا شوید:

روشن و یا خاموش کردن

می توانید به کمک اپلیکیشن Mi home و یا به صورت دستی با کلیک پاور، این دستگاه را روشن کرده و یا خاموش کنید.

شروع تمیز کاری

بعد از روشن کردن، دستگاه به صورت خودکار و بسته به لوازم متصل به آن، شروع به تمیزکاری می کند.

شارژ کردن

اگر می خواهید دستگاه را شارژ کنید، ابتدا آن را روشن کرده و سپس کلید home را فشار دهید. بدین صورت دستگاه به استند شارژ باز می گردد. در صورتی که جاروبرقی رباتیک برند شیاومی در زمان کار متوجه کاهش سطح شارژ شود، به صورت خودکار به سمت استند جهت شارژ شدن حرکت کرده و سپس از همان نقطه ای که کار خود را تمام کرده، آغاز می کند.

متوقف کردن

در صورتی که دستگاه در حال کار باشد هر دکمه ای را که فشار دهید، عملیات خود را متوقف می کند. اگر دکمه پاور را مجددا فشار دهید، دستگاه کار خود را از سر می گیرد و اگر دکمه home را فشار دهید، دستگاه به استند شارژ باز می گردد.

حالت خواب

در صورتی که به مدت ۵ دقیقه از دستگاه استفاده نشود، به حالت خواب می رود. اگر ۱۲ ساعت از حالت خواب دستگاه بگذرد و از آن استفاده ای نشود، دستگاه خاموش می گردد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.