چرا اغلب مردان خوشپوش از ساعت مچی لوکس استفاده می کنند؟

اگر به دست‌های مردان خوش لباس و شیک پوش خوب نگاه کنید، حتما یک ساعت لوکس و زیبا را مشاهده خواهید کرد. آقایان بیشتر از بانوان به داشتن ساعت تاکید دارند. ساعت مچی یک اکسسوری بسیار مهم برای نشان دادن میزان دقت یک مرد در انتخاب لباس‌هایش است. هر چقدر آقایان در شیک‌پوشی وسواس بیشتری داشته باشند، به همان اندازه هم برای خرید ساعت مچی از خودشان رغبت و میل بیشتری نشان می‌دهند.

مردان خوشپوش

تاثیر اکسسوری ها در استایل

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید چرا باید برای خرید اکسسوری هزینه کنید؟ چقدر این وسایل تزئینی و کوچک می‌تواند شما را خوشتیپ‌تر و خوش لباس‌تر نشان دهد؟ کت و شلوار و پیراهن از جمله لباس‌هایی هستند که همه برای خرید آن‌ها هزینه می‌کنند. بنابراین تفاوت قائل شدن میان مردانی که اغلب روی خرید لباس‌هایشان دقت می‌کنند، کار ساده‌ای نیست؛ اما وقتی به جزئیات لباسشان دقت می‌کنید، متوجه تفاوت‌ها می‌شوید.

کفش‌هایی که برق می‌زنند، دستمال گردن یا کراواتی که با وسواس زیاد انتخاب شده است، ادکلنی که بوی آن از فرسنگ‌ها دورتر هم قابل تشخیص است و سرانجام ساعت مچی که روی دست قرار گرفته است، همه نشانه‌‌هایی از خوشتیپ بودن یک مرد و توجه او به ظاهر و استایل خود است.

لباس قسمت مرکزی تیپ و استایل را تشکیل می‌دهد، اما اکسسوری مثل ساعت مردانه هم در مرکز توجه است. برای مردان خوشپوش صرف هزینه برای خرید لباس کافی نیست و به لوازم جانبی هم باید دقت کنند.

اگر می‌خواهید اکسسوری‌هایی مثل ساعت، کروات یا کمربند روی تیپ و ظاهر شما تاثیر داشته باشد، به این نکات دقت داشته باشید:

سبک را تعریف کنید.

اکسسوری‌ها به بهترین وجه مکمل سبک، سلیقه، انتخاب، ترجیحات و آراستگی شما هستند. در واقع از طریق این وسایل کوچک می‌توانید تاثیرگذاری بیشتری روی ظاهر لباس خود مطابق با رویدادها داشته باشید. با کمک ساعت مچی، گردنبند، کروات یا کمربند می‌توانید بهترین ظاهر را داشته باشید. البته باید برای این اکسسوری‌ها سبک مشخص کرده باشید و آن را متناسب با لباس خود بپوشید. برای مثال برای کت و شلوار استفاده از یک ساعت مچی اسپرت و ورزشی توصیه نمی‌شود.

مناسب با مراسمات انتخاب کنید.

وقتی قرار است به یک مجلس یا مهمانی بروید، باید اکسسوری‌های خود را متناسب با رویداد انتخاب کرده باشید. برای مثال در مهمانی ساده و دوستانه ضرورتی برای پوشیدن کت و شلوار با یک کروات گرانقیمت و ساعت لوکس و لاکچری نیست؛ اما همین که به یک مهمانی اعیانی می‌روید، باید در انتخاب اکسسوری دقت بیشتری داشته باشید.

ساعت مچی مردانه

زمان بندی دقیق با ساعت مچی

زمان‌بندی دقیق یا کرونومتر یکی از ویژگی‌های یک ساعت لوکس است که در آن زمان را بهتر از سایر ساعت‌ها نگه می‌دارد. اما چه چیزی به زمان بندی دقیق ساعت کمک می‌کند و چه ارزشی در دنیای امروز دارد؟ قبل از هر چیز باید بدانید از نظر فنی، یک کرونومتر به معنای یک حرکت بسیار دقیق است.

وقتی ساعت تولید می‌شود برای دریافت گواهی و علامت استاندارد باید آزمایش‌های سختگیرانه‌ای را بگذراند که ۱۵ روز طول می‌کشد. ساعت استاندارد محصولی است که بیش از ۴ ثانیه را در طول روز از دست نمی‌دهد و یا در نهایت میزان از دست دادن ثانیه‌های آن نباید از ۶ ثانیه بیشتر شود.

بیشتر محصولاتی که به عنوان ساعت مچی مردانه در بازار موجود هستند، از نوع کوارتزند که در ماه فقط ۱۵ ثانیه را از دست می‌دهند. ساعت‌های مکانیکی در این زمینه دقت بیشتری دارند و البته ساخت آن‌ها نیز با زحمت و دقت بسیار بالایی همراه است. هزاران محصولی که در بازار موجود است، اغلب با استاندارد یکسان ۴/+۶ هستند و این موضوع برای مشتریان نیز پذیرفته شده است.

این روزها کرونومتر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساعت مچی لوکس است که توسط کارخانه‌های تولید ساعت تنظیم می‌شود. در گذشته دما عامل مهمی در زمان بندی دقیق ساعت بود؛ اما امروزه برای تولید ساعت از آلیاژ‌های مقاوم در برابر ضربه و سایش استفاده می‌شود که هیچ واکنشی نسبت به تغییرات دما ندارند. همین موضوع تا حد زیادی نوسانات زمان را کاهش می‌دهد.

تست مکانیکی ساعت قبل از اینکه محصول وارد بازار شود، صورت می‌گیرد. سپس با صدور گواهینامه، به مشتریان ثابت می‌کنند این ساعت از دقت بالایی در ثبت زمان برخوردار است.

ساعت اوبلاک

ساعت مچی گرد یا مستطیل؟

برندهای زیادی در زمینه تولید ساعت مردانه در بازار فعالیت دارند. محصولات آن‌ها ظاهر متنوعی دارند؛ برخی گرد و برخی هم به صورت مستطیل طراحی شده‌اند. این تنوع محصول در بازار انتخاب را برایتان دشوار می‌کند. اما ساعت مچی گرد بهتر است یا مستطیل؟

صفحه نمایش یکی از قسمت‌های مهم ساعت است که قبل از هر چیز توجه را به خود جلب می‌کند. حتی با وجود بند، تاج و حتی نحوه قفل شدن، باز هم توجه اصلی روی صفحه نمایش و ساختار آن است.

دو طرح محبوب از ساعت مچی در بازار، گرد و مستطیل است. البته در مواردی هم ساعت مچی مربع وجود دارد که نسبت به مستطیل کمتر است. ساعت‌های مستطیل بیشتر برای نوجوانان و کودکان مناسب است. ساعت‌های دیجیتال موجود در بازار با همین شکل هندسی طول می‌شوند. مهم‌ترین مشکلی که در این ساعت‌ها وجود دارد، وجود زاویه است که باعث به هدر رفتن بخشی از صفحه نمایش می‌شود. البته برای ساعت‌های دیجیتال این مشکل وجود ندارد و در ساعت‌های عقربه‌ای بیشتر دیده می‌شود.

در ساعت مچی گرد به شکل کامل می‌توان از صفحه نمایش استفاده کرد. به همین دلیل است که محصولات گرد فروش بالاتری دارند.

حقیقت را بخواهید تفاوت زیادی بین ساعت مستطیل و مربع وجود ندارد و انتخاب آن‌ها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. بیشتر خانم‌های جوان به ساعت‌های مربع و مستطیل علاقمند هستند و این نمی‌تواند نشانه ضعف ساعت‌های گرد باشد؛ اما آقایان بیشتر به ساعت‌های گرد با صفحه بزرگتر علاقه دارند. مچ دست بزرگتر، یک ساعت لوکس و بزرگتر را طلب می‌کند.

ساعت گرد و مربع به یک شکل عمل می‌کنند و تنها تفاوت آن‌ها می‌تواند بزرگ یا کوچک بودن صفحه نمایش باشد. استفاده از فناوری‌های نوین و طراحی خاص برای همه محصولات انجام می‌شود.

ساعت مچی

کلام آخر

ساعت یکی از اکسسوری‌های مهمی است که انتخاب آن می‌تواند تاثیر زیادی روی تیپ و ظاهر شما داشته باشید. بنابراین باید در زمان خرید این محصول دقت زیادی به خرج دهید. در پایان مقایسه کوتاهی بین ساعت مچی گرد و مستطیل داشتیم که در این زمینه به شما کمک می‌کند.

شما باید ساعت را به عنوان یک وسیله کاربردی برای مشاهده زمان و تاریخ و زینت بخشیدن به ظاهرتان انتخاب کنید. اگرچه وقتی گوشی همراه وارد بازار شد همه فکر می‌کردند ساعت مچی کارکرد خودش را از دست داده است، اما با نگاه به دست‌های سلبریتی‌ها متوجه شدیم که این محصول هنوز هم مثل گذشته کارایی خود را حفظ کرده است.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.