درمان پف پلک با جراحی بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، یک روش جراحی است که با هدف از بین بردن پوست اضافی و افتادگی پلک بالا و یا تحتانی انجام می‌شود. جراحی پلک به میزان قابل توجهی تعداد چین‌وچروک‌ها را کاهش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد تا از شر پف پلک خلاص شوید. از نظر آماری، جراحی پلک بیشتر با هدف جوانسازی انجام می‌شود، اما در صورت تمایل می‌توان از بلفاروپلاستی برای اصلاح شکل یا فرم چشم‌ها استفاده کرد. موارد انجام جراحی زیبایی چشم عبارت‌اند از:

  • پوست اضافی در پلک بالا/پایین
  • افتادگی گوشه چشم
  • پلک آسیایی
  • پف‌های زیر چشم
  • سندرم ظاهر خسته
  • پف پلک

درمان پف پلک با جراحی بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک چگونه است؟

تغییرات مرتبط با افزایش سن مانند سنگینی و افتادگی پلک‌های فوقانی، نگاه غمگین، ورم صبحگاهی، پف‌های زیر چشم نشانه‌های جراحی و ییا سایر روش‌های درمانی هستند و متأسفانه رهایی از آنها به راحتی نیست.

اگر افتادگی پلک مانع از باز شدن کامل چشمان شما شود یا باعث شود چشمان شما خسته یا ناسالم به نظر برسد، می‌توانید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. در برخی موارد، پوست اضافی روی پلک‌های بالایی می‌تواند میدان دید را محدود کند. اگر دچار افتادگی پلک هستید، جراح ممکن است بلفاروپلاستی اصلاح پتوز را انجام دهد. قبل از برنامه‌ریزی برای بلفاروپلاستی، باید با چشم‌پزشک و جراح پلاستیک مشورت کنید.

در چه سنی می‌توان جراحی زیبایی پلک انجام داد؟

به طور کلی می‌توان پس از سن قانونی این جراحی را انجام داد؛ اما به توصیه بهترین جراح پلک بهتر است برای جراحی در سنین زیر ۳۵ سال خیلی عجله نکنیم. بلفاروپلاستی در بین بیماران ۳۵ تا ۶۰ ساله بیشترین تقاضا را دارد.

با این وجود، اگر نشانه‌های جراحی زودتر ظاهر شد، به عنوان مثال، به دلیل ویژگی‌های ساختاری صورت، نباید آن را به تعویق انداخت، زیرا به بیماران جوان (زیر ۳۵ سال) می‌توان یک گزینه سبک‌تر به نام بلفاروپلاستی ترانس ملتحمه (بدون برش خارجی) را انجام دهند. برای بیماران بالغ (بالای ۶۰ سال)، بلفاروپلاستی نیز می‌تواند توصیه شود و در صورت عدم وجود موارد منع مصرف، با موفقیت انجام شود.

در چه مواردی نمی‌توان از جراحی زیبایی چشم استفاده کرد؟

بلفاروپلاستی برای افراد مبتلا به نزدیک بینی با شماره بالا توصیه نمی‌شود، چنین بیمارانی ابتدا باید با چشم‌پزشک مشاوره و نتیجه‌گیری کنند. همچنین باید در نظر داشت که استفاده از لنزهای تماسی تا یک ماه پس از عمل توصیه نمی‌شود، بنابراین توصیه می‌شود از قبل عینک راحتی انتخاب کنید.

آیا افتادگی پلک فقط یک مشکل زیبایی است یا روی بینایی هم تأثیر می‌گذارد؟

این فقط یک مشکل زیبایی‌شناختی نیست. اغلب بیماران چرخش می‌کنند؛ زیرا پلک‌های آویزان میدان دید را می‌بندند و با آن تداخل می‌کنند. برخی از بیماران دائماً از التهاب چشم رنج می‌برند که دقیقاً به دلیل نزدیک‌شدن پلک ایجاد می‌شود، رانندگی با ماشین، کار با کامپیوتر برای آنها دشوار است و چشمان آنها به‌سرعت خسته می‌شود. در صورتی که چشم‌پزشک تشخیص دهد که باریک شدن میدان بینایی به دلیل افتادگی پلک است و چنین عملی باعث بهبود بینایی می‌شود، حتی بخشی از مبلغ آن توسط صندوق‌های بیمه سلامت تأمین می‌شود.

 

چگونه برای بلفاروپلاستی آماده شویم؟

قبل از بلفاروپلاستی، یک معاینه استاندارد قبل از عمل انجام می‌شود که شامل ECG و آزمایش خون و ادرار است. توجه کنید که اعتبار معاینه‌ها تنها دو هفته است.

مدت زمان عمل

بلفاروپلاستی پلک بالا ۴۰-۶۰ دقیقه و بلفاروپلاستی پلک پایین ۶۰-۸۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر جراحی پلاستیک پلک بالا و پایین به طور همزمان انجام شود، مدت زمان عمل حدود ۲ ساعت است.

بیهوشی

بلفاروپلاستی هم با بی‌حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی قابل انجام است. پس از مشاوره، جراح نوع ترجیحی بیهوشی را بسته به حجم برنامه‌ریزی شده و ویژگی‌های عمل پیشنهاد می‌کند.

بستری‌شدن در بیمارستان

توصیه می‌کنیم اولین روز بعد از بلفاروپلاستی را در بیمارستان بگذرانید تا حداکثر راحتی و آرامش را تضمین کنید. البته این تصمیم بر عهده جراح زیبایی پلک شما است و اگر صلاح بداند برای شما لحاظ خواهد کرد.

عمل زیبایی پلک

بعد از عمل زیبایی پلک

روز بعد از عمل، کبودی و تورم می‌تواند بسیار واضح باشد، اما نباید از این ترسید، این یک واکنش طبیعی است که بدون درمان اضافی از بین می‌رود.

در هفته اول بعد از عمل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در هفته اول بعد از عمل، اکثر بیماران متوجه مقداری ناراحتی و افزایش خستگی چشم می‌شوند، بنابراین بهتر است زمان خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که تا ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل مجبور به کار با کامپیوتر نباشید. بهتر است این زمان را در خانه بگذرانید و از فعالیت بدنی و کار بیش از حد اجتناب کنید. یک رژیم خانگی ملایم همچنین به همگرایی سریع‌تر کبودی‌ها و تورم کمک می‌کند. یک هفته پس از بلفاروپلاستی، باید برای برداشتن چسب‌ها و معاینه به کلینیک مراجعه کنید.

۲ هفته بعد از عمل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

۲ هفته پس از بلفاروپلاستی، اولین تغییرات مثبت را مشاهده خواهید کرد که تنها در ۲ تا ۳ ماه آینده تشدید خواهد شد. علائم حاصل از برش‌ها همچنان صورتی خواهد بود، اما در این دوره می‌توان دوباره از لوازم آرایشی تزئینی استفاده کرد.

یک ماه بعد از عمل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

یک ماه پس از عمل، شما از قبل می‌توانید به طور کامل از نتیجه قدردانی کنید. تنها اقدامی که نباید از آن غافل شد قرارگرفتن در معرض نور فعال خورشید است. اگر قصد دارید در تابستان عمل جراحی انجام دهید یا می‌خواهید مدت کوتاهی پس از بلفاروپلاستی به تعطیلات بروید، توصیه می‌کنیم از کرم ضدآفتاب با SPF 50+ استفاده کنید.

ارزیابی نتیجه

ارزیابی نتیجه نهایی بلفاروپلاستی معمولاً پس از ۱-۲ ماه انجام می‌شود.

مدت زمان اثر

طول مدت اثر بلفاروپلاستی به طور متوسط ​​۶-۸ سال است، اما تا حد زیادی به وضعیت کلی سلامت، ویژگی‌های فردی، شیوه زندگی، مراقبت از پوست پلک بستگی دارد، سپس عمل می‌تواند تکرار شود. توانبخشی آسان، توانایی ارزیابی سریع نتیجه و نتیجه پایدار به محبوبیت روزافزون این عمل کمک می‌کند.

بهترین جراح پلک

مهم‌ترین مسئله در انجام هرگونه جراحی زیبایی، یافتن جراح مناسب است که در کار خود حرفه‌ای باشد. برای یافتن بهترین جراح پلک باید سوابق پزشک موردنظر خود را برسی کنیم، نمونه کارهای او را ببینید و در جلسه ویزیت هر سؤالی که دارید بپرسید.

بهتر است پس از بررسی کامل و کسب اطمینان، جراحی زیبایی پلک را انجام دهید تا از نتایج آن نهایت رضایت را داشته باشید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.