در سفر به وان چه وسایلی را همراه نبریم؟

در سفر به وان چه وسایلی را همراه نبریم؟

آیا برای شما هم اتفاق افتاده بعد از سفر، بسیاری از وسایل را استفاده نکرده برگردانده باشید؟ بسیاری از ما دوست داریم وسایل بسیاری را با خود به سفر ببریم؛ اما به این‌نکته توجه نمی‌کنیم که احتمالا از بسیاری از آن‌ها شاید استفاده‌ای نکنیم یا فقط استفاده‌های غیر‌ضروری از آن‌ها داشته باشیم. همه ما برای وسایل ضروری و آن‌هایی که با خود به سفر ببریم، جستجو، پرسش و تحقیق می‌کنیم.

کمتر کسی پیدا می‌شود که درباره وسایل غیر‌ضروری سفر و آن‌هایی که نباید با خود به سفر ببریم، تحقیق کند. در سفر به ترکیه به ویژه وقتی بلیط پرواز تهران به استانبول (https://www.alibaba.ir/international/IKA-IST) یا تور وان (https://www.alibaba.ir/tour/turkey-van) که یکی از تور‌های محبوب میان ایرانی‌ها است را خریداری کرده اید باید به این تکات توجه کنید. در این‌مطلب می‌‎خواهیم درباره وسایل غیر‌ضروری که نباید در تور وان به همراه داشته باشیم، صحبت کنیم.

اگر می‌خواهید در آینده‌ای نزدیک به وان سفر کنید یا از آن‌دسته افرادی هستید که بسیاری از لوازم غیر‌ضروری را با خود به سفر می‌برید، حتما این‌مطلب را تا آن‌ها مطالعه کنید. شاید بد نباشد چک‌لیست از موارد غیر‌‌ضروری تهیه کنید و آن‌ها را از چمدان سفر خود خارج کنید و قبل از سفر در خانه قرار دهید.

کالا‌های غیر‌ضروری گران‌قیمت

جواهرات و کالا‌های غیر‌ضروری گران‌قیمت

احتمالا در سفر به شهر وان نیاز زیادی به جواهرات و زیور‌آلات گران‌بهای خود نخواهید داشت. حتما جواهرات خود را قبل از سفر در جایی مطمئن قرار دهید و با خیال راحت از سفر خود لذت ببرید. سفر به وان در برخی ایام سال، شما را با انبوهی از مسافران مواجه می‌کند و احتمالا گم‌شدن جواهرات بسیار زیاد است.

به‌علاوه اگر آن‌‎ها را گم هم نکنید باید زمان و فکر زیادی را برای نگهداری از آن‌ها صرف کنید که قطعا از کیفیت سفر شما کم می‌کند. سایر وسایل گران‌قیمتی که نیاز ندارید را نیز با خود در تور وان همراه نبرید. سبک سفر کنید و استرس را در طول چند روز سفر خود برای روزهای دیگری بگذارید. اگر از قراردادن جواهرات خود در خانه هم نگران هستید آن‌ها را در صندوق امانات یا بانک قرار دهید.

لوازم بهداشتی کم‌اهمیت را همراه خود نبرید

شما ممکن است در منزل خود، از وسایل بسیاری برای استحمام و بعد از آن استفاده کنید. برای چند روزی که به شهر وان سفر می‌کنید، بهتر است بسیاری از این‌وسایل را در خانه بگذارید و چمدان خود را کمی سبک‌تر کنید. لوازمی مانند سشوار و ماشین ریش‌تراش هم می‌توانند جزء وسایل غیر‌ضروری برای سفر دو یا سه‌روزه شما باشند.

معمولا در هتل‌های شهر وان شما امکاناتی مانند سشوار، مسواک و وسایلی ازاین‌دست را دریافت می‌کنید و نیازی به حمل آن‌ها از خانه تا ترکیه نیست. حال مسئله این است که آیا بار سشوار و وسایلی ازاین‌دست به چند روز موی خشک نشده با سشوار می‌ارزد یا خیر؟ به این فکر کنید که شما تعداد محدودی چمدان را می‌توانید در اتوبوس یا دیگر وسایل حمل‌ونقل جا دهید. پس به‌جای این‌وسایل، تجهیزاتی را به همراه ببرید که به جذابیت‌های سفر شما اضافه کند؛ مانند لوازم کوه‌نوردی یا طبیعت‌گردی.

لوازم الکترونیکی

در سفر تفریحی و گردشی به شهر وان ترکیه نیاز ندارید همه وسایل الکترونیکی خود مانند لپ‌تاپ، گوشی، تبلت، پخش موسیقی و وسایل جانبی هر‌یک از آن‌ها را با خود به همراه داشته باشید. فقط وسایلی که نیاز دارید را با خود حمل کنید. اگر دوربین برای عکاسی دارید، احتمالا همان دوربین و نهایتا یک گوشی هوشمند برای سفر شما و برآوردن نیاز‌ها کفایت می‌کند.

اگر همراهانی دارید که با هم صمیمی هستید شاید یک دوربین برای گروه شما کفایت کند و نیازی به حمل چند دوربین هم نباشد. معمولا وسایل الکترونیکی حساس هستند و احتمال آسیب رسیدن به آن‌ها نیز کم نیست.

لوازم الکترونیکی

کتاب و مجله

بسیاری از افراد دوست دارند در سفر خود کتاب‌ها یا مجلات مورد‌علاقه خود را همراه آورده و در جایی مطالعه کنند. سعی کنید از حمل کتاب‌هایی که نخواهید خواند، جدا اجتناب کنید. البته گوشی تلفن همراه شما هم می‌تواند بستر خوبی برای حمل الکترونیکی کتاب یا مجله‌های فراوانی باشد که همیشه همراه شما خواهند بود. پس سعی کنید از راه‌حل‌های جایگزین به جای سنگین کردن چمدان خود استفاده کنید.

خوراکی و وسایل دیگر

اگر دوست دارید وسایل مصرفی مانند خوراکی یا لوازم آرایشی و دیگر اقلامی مانند این‌ها را با خود در سفر با تور وان همراه داشته باشید، حتما مقداری را ببرید که مصرف خواهید کرد. همراه داشتن چندین بسته خوراکی چیزی جز خراب‌شدن آن‌‎ها و زحمت حمل برای شما نخواهد داشت.

از وسایل آرایشی شاید یک کرم ضد‌آفتاب و چند مورد سبک در کیف پول شما کار شما را برای سفر به وان راه می‌اندازد. لباس‌های متعددی برای سفر نیاز خواهید داشت اما سعی کنید لباس‌هایی را با خود ببرید که دیر‌تر کثیف شوند، نیاز به اتو نداشته باشند و در اماکن مختلفی قابل‌استفاده باشند. بردن چند شلوار جین به شهر وان چیزی جز پر گردن چمدان‌های شما را نصیبتان نخواهد کرد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.