قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳

بی دندانی می تواند زیبایی صورت شما را کاهش دهد و به همین دلیل اعتماد به نفس شما تحت تاثیر قرار بگیرد. از طرفی به یاد داشته باشید که بی دندانی بر روی سلامتی شما تاثیر مستقیم دارد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳ بپردازیم زیرا ایمپلنت دندان بهترین درمان برای بی دندانی است.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳

همانطور که شما هم می دانید افراد بسیار زیادی دارای بی دندانی هستند و قصد استفاده از ایمپلنت دندان را دارند که شرایط اقتصادی آنها یکسان نیست. در حقیقت قیمت هر درمان سوال اصلی هر بیمار می باشد. از طرفی قیمت درمان ها در هر سال تغییر می کند به همین دلایل نیز ما در این مقاله به بررسی قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳ می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳

ایمپلنت دندان درمانی است که در آن از محصولات متفاوتی استفاده می شود و افراد زیادی در آن تاثیر گذار می باشند. به صورت میانگین قیمت ایمپلنت دندان برای یک واحد ایمپلنت در سال ۲۰۲۳ از ۷.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان متغیر خواهد بود.

یکی از دلایلی که در قسمت بالا هزینه ایمپلنت دندان را به صورت حدودی برای شما بیان کردیم آن است که عوامل متفاوتی بر قیمت این درمان تاثیر گذار هستند. به همین دلیل قیمت ایمپلنت دندان را نمی توان به صورت دقیق بیان کرد و به شرایط درمانی بیمار ارتباط مستقیم دارد.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳

همانطور که در بالا گفته شد عوامل متفاوتی می توانند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارند. که شما با دانستن این موارد می توانید قیمت این درمان را به صورت دقیق نسبت، به شرایط خود محاسبه نمائید. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

دستمزد پزشک برای ایمپلنت در سال ۲۰۲۳

دستمزد پزشک برای ایمپلنت در سال ۲۰۲۳

یکی از هزینه های که شما در ایمپلنت دندان پرداخت می کنید دستمزد پزشک است. باید گفت دستمزد پزشک متغیر می باشد و بر اساس تجربه و تخصص آن تعیین می شود. لازم به ذکر است که اگر تخصص و تجربه پزشک بالاتر باشد دستمزد آن تیز برای این درمان بالاتر می باشد.

قیمت برند ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳

محبوبیت ایمپلنت دندان باعث شده تا برند های متفاوتی در صنعت ساخت ایمپلنت های دندانی فعال باشند که قیمت این برند ها یکسان نیست. به یاد داشته باشید که قیمت ایمپلنت دندان ارتباط مستقیمی با قیمت برند انتخابی توسط شما دارد.

بیشتر بخوانید : قیمت ایمپلنت سوئیسی

قیمت تعداد واحد ایمپلنت در سال ۲۰۲۳

شرایط درمانی بیماران با یکدیگر متفاوت است و میزان بی دندانی آنها فرق می کند به همین دلیل بیماران مختلف به تعداد پایه ایمپلنت های متفاوتی نیاز دارند. واضح است که اگر تعداد پایه ایمپلنت های شما افزایش یابد قیمت ایمپلنت دندان شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت تعداد واحد ایمپلنت در سال ۲۰۲۳

تاثیر درمان های جانبی بر قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳

شما برای انجام ایمپلنت دندان باید دارای شرایط خاصی باشید که پزشک معالج این موارد را در جلسه مشاوره به صورت کامل مورد معاینه قرار می دهد. اما نگران نباشید زیرا اگر دارای شرایط مورد نیاز برای انجام ایمپلنت دندان نباشید، پزشک معالج برای شما برخی از درمان های جانبی را در نظر می گیرد.

بیشتر بخوانید : قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

درمان های جانبی دارای انواع متفاوتی هستند که با آنها می توان بیماران مختلف با شرایط درمانی متفاوت را مورد درمان قرار داد اما توجه داشته باشید که قیمت این درمان ها بر قیمت ایمپلنت دندان شما افزوده خواهد شد. در ادامه قیمت انواع درمان های جانبی را به صورت جداگانه محاسبه می کنیم.

قیمت سینوس لیفت در سال ۲۰۲۳

یکی از درمان های جانبی معروف که قبل از ایمپلنت دندان، پزشکان تجویز می کنند سینوس لیفت است. باید گفت: سینوس لیفت دارای دو نوع است که قیمت آنها یکسان نمی باشد و فقط در فک بالا مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت سینوس لیفت ها به شرح  زیر می باشد:

  • سینوس لیفت Close به صورت حدودی ۳.۰۰۰.۰۰۰ قیمت دارد.
  • سینوس لیفت Open به صورت حدودی ۶.۰۰۰.۰۰۰ قیمت دارد.

قیمت پیوند استخوان در سال ۲۰۲۳

استخوان فک را می توان یکی از مهم ترین اعضای دهان نامید که تراکم و استحکام آن به صورت مستقیم بر روی این درمان تاثیر می گذارد زیرا پایه های ایمپلنت در این استخوان قرار می گیرند. باید که به دلایل متفاوت برخی از بیماران دارای تحلیل استخوان هستند.

اگر شما دارای تحلیل استخوان شدید باشید پزشک معالج مجبور است از درمان جانبی پیوند استخوان استفاده نماید یا آن را ترمیم کند به همین دلیل نوع و میزان این درمان به شرایط بیمار ارتباط کامل دارد. از طرفی نیز به همین دلایل نمی توان برای این درمان جانبی قیمت دقیقی را ارائه داد.

قیمت روکش ایمپلنت دندان در سال۲۰۲۳

روکش دندان یکی از اجزاء اصلی این درمان است که به صورت اختصاصی برای هر بیمار ساخته می شود. کاربرد روکش های ایمپلنت همانند تاج دندان طبیعی شما است و این روکش ها ظاهر زیبایی را به ایمپلنت دندان می بخشند.

باید گفت: روکش های متفاوتی برای ایمپلنت دندان ارائه شده است که متریال های سازنده آنها فرق می کند. از طرفی نیز قیمت این روکش ها با یکدیگر متفاوت می باشد به همین دلیل در ادامه قیمت انواع روکش ایمپلنت را در سال ۲۰۲۳ مورد بررسی قرار می دهیم.

قیمت روکش ایمپلنت PFM در سال ۲۰۲۳

روکش پی اف ام دارای ساختار فلزی است که بر روی آنها سرامیک هایی برای زیبایی قرار داده شده است. قیمت روکش ایمپلنت PFM در سال ۲۰۲۳ به صورت میانگین ۱.۹۰۰.۰۰۰ الی ۲.۹۰۰.۰۰۰ تومان است.

قیمت روکش ایمپلنت زیرکونیا در سال ۲۰۲۳

روکش ایمپلنت زیکونیا یکی از محبوب ترین روکش ها برای این درمان می باشد زیرا دارای زیبایی بسیار زیادی می باشد و استحکام بسیار مناسبی را به بیماران ارائه می دهد. قیمت روکش ایمپلنت زیرکونیا در سال ۲۰۲۳ به صورت میانگین ۲.۹۰۰.۰۰۰ الی ۳.۵۰۰.۰۰۰ است.

تاثیر گذر زمان بر قیمت دندان

در این مقاله به صورت کامل قیمت ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۳ را مورد بررسی قرار دادیم اما چرا گذر زمان آنقدر بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است. باید در جواب بگوییم: قیمت ایمپلنت دندان به نرخ ارز ارتباط مستقیمی دارد و از جایی که قیمت ارز هر سال در حال تغییر می باشد قیمت ایمپلنت دندان در هر سال تغییر هایی خواهد یافت.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.