معرفی انواع جوراب و جوراب شلواری و کاربردشان

معرفی انواع جوراب و جوراب شلواری

جوراب یکی از رایج‌ترین پوشیدنی‌هایی است که در کمد هر فرد، به تعداد فراوان پیدا می‌شود. در گذشته این پوشیدنی تنها پوششی برای استفاده راحت تر از کفش و بالا بردن دوام کفش بود؛ اما امروزه به یکی از پوشیدنی‌های‌ فانتزی تبدیل شده که در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید شده و مورد استقبال افراد نیز قرار می‌گیرد. از جمله فواید پوشیدن جوراب می‌توان جلوگیری از تعریق بیش از حد پا را نام برد. همین مسئله می‌تواند دوام کفش شما را بیشتر کرده و از بو گرفتن پاها نیز جلوگیری کند. از طرفی تعریق زیاد و قرارگیری پا در محیط بسته، گرم و تاریک برای مدت طولانی می‌تواند منجر به بروز بیماری‌هایی چون قارچ‌های پوستی نیز شود. به همین دلیل همواره به پوشیدن جوراب به همراه کفش توصیه می‌شود. با این وجود ممکن است احساس کنید به همراه هر کفشی نمی‌توان جوراب به پا کرد. در این مقاله همراه شما هستیم تا انواع مختلف جوراب متناسب با کفش‌های مختلف را معرفی کرده و علاوه بر آن، توضیحاتی درباره جوراب شلواری زنانه ارائه کنیم. جوراب شلواری نیز یکی دیگر از پوشیدنی‌هایی است که می‌تواند مورد علاقه بسیاری از بانوان باشد. همراه ما بمانید.

معرفی انواع جوراب و کاربرد هر یک

جوراب نیز مانند هر لباس دیگر، انواع مختلفی داشته و هر یک از انواع آن کاربرد مشخصی دارند. از آن‌ جا که کفش‌های گوناگونی تولید شده و دائماً نیز بر انواع آن‌ها اضافه می‌شود، هم‌پا با آن‌ها،‌ جوراب‌ها نیز پیشرفت کرده و مدل‌های مختلفی از آن‌ها روانه بازار می‌شوند. برای آن که بهترین مدل جوراب را برای موقعیت های مختلف انتخاب کنید لازم است انواع آنها را شناخته و با کاربرد هر یک آشنا باشید برخی از انواع جوراب ممکن است برای تان عجیب و ناآشنا باشند و در عین حال کاربرد آنها مورد نیاز بوده و و در مواردی خاص بع آنها احتیاج پیدا کنید با مطالعه این مقاله از انواع مدل های رایج و حتی کمتر شناخته شده جوراب مطلع خواهید شد در ادامه انواع مختلف جوراب را معرفی کرده‌ایم:

 • جوراب ساق کوتاه:

جوراب ساق کوتاه که با نام جوراب مچی نیز شناخته می‌شود،‌ یکی از پر کاربردترین جوراب‌ها به خصوص در فصول گرم سال است. طبیعتاً در روزهای گرم تابستانی نپوشیدن جوراب می‌تواند باعث تاول زدن پا و تعریق بیش از حد شده و از طرفی پوشیدن جوراب‌های ضخیم و معمولی نیز گرمای بیش از حدی را تولید می‌کنند. جوراب‌های مچی خصوصاً اگر از جنس نخ پنبه باشند، بهترین گزینه برای استفاده در روزهای گرم به حساب ‌می‌آیند. اگر از آن دسته افراد هستید که شلوارهای تنگ را به سایر شلوارها ترجیح می‌دهید نیز جوراب مچی به شما پیشنهاد می‌شود.

 • جوراب یک ربع:

جوراب یک ربع مخصوص آن دسته از افرادی است که نمی‌خواهند قوزک پای آن‌ها در معرض دید باشد. برای مثال زمانی که از شلوارهای کوتاه قد ۹۰ استفاده می‌کنید، می‌توانید برای پوشاندن قوزک پا از جوراب یک ربع استفاده کنید. بسیاری از افراد جین‌های مام استایل را به زیبایی با جوراب‌های یک ربع طرح‌دار ست کرده و به این ترتیب، استایل مخصوص به خودشان را شکل می‌دهند.

 • جوراب سه ربع:

جوراب سه ربع چیزی میان جوراب ساق کوتاه و ساق بلند است؛ به همین خاطر به آن جوراب ساق متوسط نیز گفته می‌شود. این جوراب می‌تواند استفاده‌های متعددی داشته باشد؛ برای مثال می‌توانید آن را با دامن‌ها و شلوارهایی که تا میانه ساق پا را می‌پوشانند، بپوشید.

 • جوراب ساق بلند:

جوراب‌های ساق بلند مدتی است که مجدداً به یکی از محبوب‌ترین جوراب‌ها تبدیل شده و توجه بسیاری از جوانان را به خود جلب کرده‌اند. جوراب‌های ساق بلند می‌توانند تا زانو و حتی بالاتر از آن را بپوشانند. امروزه این جوراب‌ها با طرح‌های فانتزی مختلفی تولید می‌شوند و بسیاری از خانم‌های جوان آن‌ها را با شلوارک‌ها یا دامن‌های کوتاه به تن می‌کنند. علاوه بر آن می‌توان این جوراب‌ها را برای پوشیدن پوتین‌های بلند استفاده کرد.

جوراب ساق بلند

 • جوراب کالج:

با وجود آن که پوشیدن کفش کالج و کفش‌های رو باز بدون جوراب از دید عوام مانعی ندارد، اما این مسئله می‌تواند منجر به تعریق بیش از حد پا و در نتیجه بروز مشکلات پوستی و تاول شود. به همین خاطر توصیه می‌شود همراه با کفش‌های روباز نیز از جوراب‌های مخصوص استفاده کنید. جوراب کالج، به طور ویژه برای استفاده با همین نوع کفش طراحی شده است. پوشیدن جوراب کالج علاوه بر محافظت از پا، نمای زشتی را هنگام استفاده از کفش روباز ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

 • جوراب دکلته:

جوراب دکلته یا بدون انگشت یکی از انواع جوراب‌هاست که ممکن است کم‌تر از سایرین، به گوشتان آشنا باشد. حتماً تجربه پوشیدن کفش‌های جلوباز را دارید و می‌دانید که پوشیدن جوراب با این کفش‌ها به هیچ وجه جلوه خوبی ندارد. از طرفی نپوشیدن جوراب نیز می‌تواند باعث آسیب دیدن پاها شود. به همین خاطر جوراب‌هایی تحت عنوان دکلته یا بدون انگشت طراحی شده‌اند تا با چنین کفش‌هایی استفاده شوند.

 • جوراب لاانگشتی:

جوراب لاانگشتی طرفداران خاص خود را دارد؛ اما به طور کلی جزو جوراب‌‌های پرطرفدار به حساب نمی‌آید. این نوع جوراب چیزی شبیه به دستکش بوده و تک‌تک انگشتان را به صورت مجزا می‌پوشاند. اگر بخواهید با یک دمپایی انگشتی، جوراب به پا کنید، جوراب لاانگشتی بهترین انتخاب است.

 • جوراب گیپور دار:

جوراب گیپور دار نوعی جوراب فانتزی به حساب می‌آید یه اغلب توسط دختر بچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این جوراب‌ها یک نوار از جنس گیپور به قسمت بالایی مچ دوخته می‌شود که روی جوراب برمی‌گردد. از این مدل جوراب می‌تواند به همراه کتونی‌های نیم ساق نیز استفاده کرد.

با انواع جوراب شلواری آشنا شوید

جوراب شلواری زنانه یکی از پرکاربردترین لباس‌ها در کمد لباس‌ خانم‌هاست‌. انواع جوراب شلواری‌‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید شده و می‌توانند به همراه لباس‌های گوناگون استفاده شوند. تا چند سال پیش، تنوعی که امروزه در آن‌ها دیده می‌شود، وجود نداشت. در آن زمان، بیشتر جوراب‌ شلواری‌هایی با رنگ‌های سفید، مشکی و رنگ پا تولید می‌شدند و کاربرد آن‌ها نیز به مجالس و مهمانی‌ها محدود می‌‌شد؛ اما امروزه نه تنها در مجالس رسمی، بلکه در فعالیت‌های روزمره نیز می‌توان از جوراب شلواری‌ها استفاده کرد. تنوع در رنگ، جنس و مدل سبب شده تا بر کاربردهای این لباس محبوب افزوده شود. در ادامه انواع جوراب شلواری زنانه را با هم بررسی می‌کنیم:

 • جوراب شلواری ساده:

جوراب شلواری‌های ساده همان طور که از نامشان پیداست، بدون طرح و فرم خاصی هستند. جنس این جوراب شلواری‌ها می‌تواند متفاوت باشد؛ اما نکته مشترک میان همه آن‌ها بدون طرح بودن است.

 • جوراب شلواری طرح‌دار:

جوراب شلواری‌های طرح‌دار نیز مانند جوراب شلواری‌های ساده جنس‌های مختلفی دارند؛ اما همگی آن‌ها طرح‌های خاص و جذابی دارند که بر زیبایی آن‌ها می‌افزاید. جوراب شلواری زنانه طرح‌دار محدودیتی از لحاظ سن و سایز نداشته و برای همه خانم‌ها مناسب است. پیشنهاد می‌شود از جوراب شلواری‌های طرح‌دار به همراه لباس‌هایی که پارچه ساده‌ای دارند استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشند.

 • جوراب شلواری گیپور:

جوراب شلواری‌های گیپور یکی از انواع پر طرفدار جوراب شلواری زنانه هستند که بیشتر در مجالس و مهمانی‌های رسمی استفاده می‌شوند. همان طور که مشخص است، پارچه استفاده شده در این جوراب‌ شلواری‌ها شبیه به گیپور بوده، با این تفاوت که خاصیت کشسانی دارد. از جوراب شلواری گیپورکه نوعی جوراب طرح‌دار محسوب می‌شود، می‌توان به همراه دامن‌های ساده و کوتاه استفاده کرد.

جوراب شلواری گیپور

 • جوراب شلواری پترن:

احتمالاً جوراب شلواری‌هایی را با طرح‌های لانه زنبوری و یا لوزی شکل دیده‌اید. به این جوراب شلواری‌ها، پترن می‌گویند. بدیهی است که این مدل تنها جنبه تزئینی داشته و نمی‌تواند در پوشاندن بدن مؤثر باشد؛ به همین دلیل اگر قصد زینت بخشیدن به استایلتان را دارید، می‌توانید از جوراب شلواری پترن استفاده کنید.

 • جوراب شلواری زمستانی:

در فصول سرد سال طبیعتاً پوشیدن جوراب شلواری‌های نازک نمی‌تواند گرمای لازم را فراهم کند و به همین دلیل ممکن است منجر به اذیت شدنتان شود. به همین دلیل جوراب‌ شلواری‌های ضخیمی با عنوان جوراب شلواری زمستانی‌ طراحی شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها در فصول سرد سال استفاده کنید. جوراب شلواری‌های زمستانی طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی داشته و می‌توانند با انواع لباس‌ها ست شوند. از طرفی می‌توانید آن‌ها را برای گرمای بیشتر،‌ زیر شلوار بپوشید.

 • جوراب شلواری شیشه‌ای:

جوراب شلواری شیشه‌ای یکی دیگر از انواع پرطرفدار جوراب شلواری است که اغلب به همراه لباس‌های مجلسی پوشیده می‌شود. اگر پیراهنی مخصوص مجالس رسمی دارید که دامنی کوتاه دارد، می‌توانید از یک جوراب شلواری شیشه‌ای استفاده کنید. این مدل می‌تواند در رنگ‌های مختلف تولید شده و مورد استفاده قرار گیرد.

انواع جوراب و جوراب شلواری زنانه را از کجا بخریم؟

اگر قصد خرید جوراب و جوراب شلواری زنانه را دارید، بهتر است در انتخاب فروشگاه دقت کافی را به خرج دهید. جوراب یکی از اجزای استایل است که باید با دقت انتخاب شده و به جنس آن نیز اهمیت فراوانی داده شود. جنس نامناسب جوراب می‌تواند منجر به بو گرفتن پا و آسیب رساندن به پوست پا شود. به همین دلیل، ما فروشگاه «هپسی وار» را به شما معرفی می‌کنیم. فروشگاه هپسی وار یکی از معتبرترین‌ها در این حوزه است که اجناس خود را از بهترین و مطرح‌ترین برندهای ترک انتخاب می‌کند. بنابراین، اگر قصد تهیه بهترین جوراب، جوراب شلواری زنانه، انواع لباس زیر و لباس راحتی را دارید،  سری به وبسایت این مجموعه بزنید تا با دنیایی از طرح و رنگ روبه‌رو شوید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.