حجاب در لبنان

لبنان کشوری در غرب آسیا است که متشکل از قبایل و ادیان مختلفی می باشد. بر اساس آمار، بیشتر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند. از این رو انتظار می رود که در این کشور همانند اکثر کشورهای عربی حجاب دایر باشد؛ اما به دلیل وجود ادیان مختلف در آن اجباری در خصوص حجاب وجود ندارد و تنها شاهد حجاب مسلمانان شیعه، سنی ها و دروزی ها در لبنان هستیم. این مسائل موجب شده که حجاب در کشور لبنان تعریفی نامشخص داشته باشد.

حجاب در کشور لبنان

حجاب برگرفته از یک واژه عربی

حجاب از یک واژه عربی برگرفته شده است و به معنی پوشش می‎باشد. البته بر خلاف تصور تمامی افراد حجاب تنها به زنان و پوشش آن ها محدود نمی شود، بلکه در دین اسلام دارای دو بعد است که شامل پوشش بدن و عدم خودنمایی در برابر نامحرمان است. در واقع این دو در کنار یکدیگر است که معنی حجاب را کامل می کند. از این رو می توان گفت نوع پوشش و حجابی که برای زنان تعریف شده در جهت رسیدن به این دو بعد می باشد.

لبنان مدرن ترین کشور عربی در حوزه پوشش

به جرات می توان گفت که در میان کشورهای عربی لبنان به روز ترین و خاص ترین کشور در زمینه پوشش است و زنان لبنانی از شیک پوش ترین زنان دنیا هستند. در واقع زنان لبنانی در میان کشورهای عربی مسلمان شیک ترین استایل را به خود اختصاص داده اند و همیشه بر اساس مد سبک پوشش خود را تعیین می کنند. در این کشور زنان لبنانی می توانند هر نوع پوششی داشته باشند و دارای خلاقیت زیادی در زمینه طراحی انواع ملزومات حجاب هستند، که از جمله آن ها می توان به مدل مقنعه لبنانی اشاره نمود که در سراسر جهان و در کشورهای اسلامی مشهور است.

لازم است که اشاره کنیم سبک پوشش در تمامی مناطق لبنان یکسان نیست و این کشور در طی سال های مختلف حکومت خود تحت سلطه اقوام و کشورهای مختلفی بوده است و همین مسئله موجب ایجاد پوشش های مختلف در میان بانوان لبنانی شده است.

انواع حجاب در کشور لبنان

انواع حجاب در کشور لبنان

روز به روز به تعداد مسلمان لبنان افزوده می شود، در واقع جنبش امام موسی صدر و رفتارهای کاملا منطقی او موجب تشویق زنان به حجاب گردید. به طوری که زنان متوجه شدند ارزش آن ها تنها در زمینه خود نمایی نیست و می توانند با حفظ حجاب و پیروی از دین اسلام به آرامشی بیشتر از خود نمایی دست یابند. امروزه حجاب در لبنان انواع مختلفی دارد که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

چادر مشکی، حجاب زنان شیعه

در این کشور زنان شیعه از چادر مشکی و روسری جهت پوشش خود استفاده می نمایند. البته شیعیانی که در جنوب لبنان ساکن هستند بیشتر از چادرهای عربی استفاده می کنند؛ اما در این میان برخی از بانوان مسلمان نیز پوششی از نوع روسری و مانتو بلند یا مقنعه لبنانی را انتخاب می کنند. در کشور لبنان زنانی که چادر به سر دارند دارای ارزش و احترام ویژه ای هستند و چادر نوعی نماد حزب الله محسوب می شود، به طوری که هر ساله جشنی برای خانم های چادری در لبنان برگزار می شود.

روسری سفید، حجاب زنان دروزی

گروهی دیگر مسلمان لبنان را دروزی ها تشکیل می دهند. دروزی ها برگرفته از فرقه اسماعیلیه هستند و اشخاصی هستند که تنها به خداوند یکتا معتقد می باشند. زنان مسلمان دروزی معمولا از روسری سفید بلند برای پوشش خود استفاده می کنند و گاهی اوقات با تکه ای از همان روسری دهان خود را نیز می پوشانند.

حضور ادیان مختلف عامل حجاب و لباس های متفاوت در لبنان

حضور ادیان و فرقه های مختلف در این کشور باعث شده که در میان بانوان لبنانی شاهد انواع مختلفی از حجاب باشیم. به طوری که اگر به این کشور سفر کنید بانوان مسلمانی با پوشش های متنوع چادر، انواع مقنعه، مدل های مانتو دخترانه و زنانه مشاهده خواهید کرد که بسیار زیبا و خاص هستند. همین مسئله موجب شده که لبنان و مدل ها و طرح های لباس های لبنانی که توسط مسلمانان طراحی شده است در میان سایر کشورهای مسلمان محبوبیت خاصی پیدا کند و کشورهای مختلف از جمله ایران پیرو مدل و طرح های لباس لبنانی باشند. به عنوان مثال مقنعه لبنانی یکی از محبوب ترین مقنعه ها در ایران است و برای اطلاع از قیمت مقنعه لبنانی می توانید به مراکز عرضه کننده آن ها مراجعه کنید.

روسری های محجبه لبنانی با طرح های بی نظیر

روسری های لبنانی دارای طرح و مدل های مختلفی هستند و می توان گفت که روسری لبنانی از محبوب ترین استایل های حجاب در لبنان است. از جمله مدل های روسری لبنانی که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد می توان به مدلی که از بخش میانی تا می خورد و در نزدیک گوش مقابل وصل می شود اشاره نمود.

مانتوها لبنانی با طرح و رنگ های خاص

یکی دیگر از ملزومات حجاب که در میان بانوان مسلمان در سراسر جهان طرفدارن زیادی دارد مانتوهای لبنانی هستند که بسیار جذاب بوده و در طرح و مدل های مختلفی تولید شده اند. طراحی این مانتوهای شیک به نحوی انجام شده که می توانند به خوبی یک پوشش کامل بدون آنکه فرم اندام ها را نشان دهند برای بانوان به ارمغان بیاوراند.

خرید ملزومات حجاب در ایران

در ایران فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی مختلفی راه اندازی شده است که انواع چادر، شال، روسری، انواع مقنعه و سایر ملزومات حجاب لبنانی و … را ارائه می دهند که یکی از محبوب ترین و با سابقه ترین آن ها مجموعه حجاب خورشید است. وب سایت hejabkhorshid.com عرضه کننده شیک ترین و با کیفیت ترین ملزومات و کالاهای حجاب با قیمتی بهینه و مقرون به صرفه است و سعی نموده شرایطی را فراهم نماید که تمامی زنان و دختران ایران بتوانند شیک ترین پوشش یک زن مسلمان را داشته باشند.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.