آشنایی با روش‌های کاشت مو بدون جراحی و درد

روش‌های کاشت مو بدون جراحی

برخی ممکن است بخواهند کاشت مو در تهران انجام دهند و برای همیشه از شر طاسی خلاص شوند، اما جراحی به عنوان یک مانع و وسواس در مقابل آن‌ها قرار دارد. همانطور که مشخص است برخی از افراد چه به دلیل وجود بیماری‌های خاص در بدن و چه به دلیل عدم تحمل ساختار فیزیکی بیمار به جراحی به دلیل افزایش سن یا موارد مشابه اصلاً مناسب عمل جراحی نیستند؛ اما با پیشرفت علم و ظهور تکنیک‌های جدید، جراحی دیگر مانعی برای بیمار در زمانی که می‌خواهد مو کاشت کند، نیست؛ بنابراین، کاشت مو بدون جراحی امکان پذیر است و اگر نمی‌دانید که چگونه‌این کار را انجام دهید، لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید.

فرایند کاشت مو

در کاشت مو بدون جراحی یک برش بسیار کوچک از ناحیه سر توسط دستگاهی مجهز گرفته می‌شود و مستقیماً در ناحیه سر کاشته می‌شود. این تکنیک یکی از آخرین یافته‌های علم پزشکی زیبایی و جراحی زیبایی در زمینه کاشت مو است و توسط برخی متخصصان به عنوان روشی جایگزین که در آن از چاقوی جراحی اصلاً استفاده نمی‌شود، مورد توجه قرار گرفته است. تکنیک DHI برای کاشت مو مشکل طاسی را برای بسیاری از افرادی که با روش‌های جراحی مرسوم درمان نمی‌شوند، حل کرده است. از نظر پزشکی، این تکنیک هیچ نقصی ندارد، اما فرآیندی ظریف است و نیاز به حرفه‌ای بودن دارد، بنابراین باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

روش‌های جدید و بدون جراحی کاشتن مو

برخی از افراد زمانی که با بیماری خاصی مواجه می‌شوند، دچار حالت اضطراب عجیبی می‌شوند، به خصوص زمانی که این بیماری به چشم انداز زیبایی آنان مربوط می‌شود. در حقیقت زیبایی زنان اولین عامل و مهم‌ترین آن است، بسیاری از افراد با موقعیت‌هایی مواجه می‌شوند که متأسفانه منجر به افزایش بیماری و تشدید آن می‌شود، به خصوص اگر صحبت از ریزش مو باشد. مطالعه‌ای در دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا نشان می‌دهد که تنش و اضطراب باعث افزایش ترشح هورمون‌های بدن می‌شود، به گونه‌ای که منجر به افزایش ترشح هورمون‌های کلاژن می‌شود که یکی از آن هورمون‌هایی است که روی ریزش مو اثر می‌گذارد. اینجاست که نیازمندی به روش‌های کاشت مو بدون جراحی در بهترین مرکز کاشت مو دوچندان می‌شود.

کاشتن مو به روش Micro Graft

Micro Graft یک سیستم جایگزین مو از نظر تکنولوژیکی پیشرفته است که از تکنیک‌های کم تهاجمی برای بازیابی موهای طبیعی استفاده می‌کند. این روش از یک رویکرد کامپیوتری و خودکار که توسط جراحان پلاستیک ماهر هدایت می‌شود، استفاده می‌کند. فرآیند برداشت فولیکول‌های مو، استخراج واحد فولیکولی (FUE) نامیده می‌شود که می‌تواند به سرعت و با دقت فولیکول‌ها را برای پیوند جمع‌آوری کند. در نتیجه در این روش کاشت مو بدون جراحی تا حد امکان آسیب کمتری به مو وارد می‌شود. کاشت مو فرآیندی است که در آن فولیکول‌های موی سالم و در حال رشد از ناحیه اهداکننده منتقل می‌شوند و در ناحیه طاسی قرار می‌گیرند.

کاشتن مو به روش Micro FIT

روش جداسازی فولیکولی (FIT) یکی از بهترین روش‌های ترمیم مو است. بر خلاف FUT (جراحی نواری)، این روش یک تکنیک مؤثر است که مویی در پوست سر بیمار باقی نمی‌گذارد. FIT/FUE آزادی بیشتری را به بیمارانی که درخواست کوتاه کردن موی با یک روش کم تهاجمی برای فرآیند کشیدن می‌کنند، می‌دهد. در این روش کاشت مو بدون جراحی دکتر متخصص واحدهای فولیکولی منفرد را با بیشترین دقت و حسی ماهرانه با استفاده از ابزار دقیق حذف می‌کند. پس از آماده‌ سازی برش‌ها در ناحیه گیرنده، تک تک پیوندها به طرز ماهرانه‌ای در ناحیه طاسی قرار می‌گیرند.

کاشتن مو به روش Super FUT

عمل کاشت با استفاده از فناوری برش FUT به برداشتن کامل مو از پوست در ناحیه اهداکننده از طریق جراحی بستگی دارد، سپس این فولیکول‌ها برای کاشت در ناحیه آسیب‌ دیده بررسی می‌شوند، بنابراین باید مداخله جراحی به درستی انجام شود. این روش یک زخم آشکار در سر باقی می‌گذارد، در این مدت، کادر پزشکی، فولیکول‌ها را از سر جدا کرده و مرتب می‌کنند تا برای عمل کاشت در ناحیه طاسی آماده شوند. بیمار پس از عمل برای بهبود بخیه‌ها و زخم‌ها در کنار احساس درد شدید مدت‌ زمان بیشتری برای بهبودی طی می‌کند. امروزه بسیاری از تکنیک‌های جدید کشف شده است که در آن عمل‌های کاشت مو بدون جراحی را انجام می‌دهند تا مشکلات ریزش مو که هم مردان و هم زنان با آن روبرو هستند را حل کنند، این فناوری‌ها بر روش برداشت تکیه می‌کنند.

کاشتن مو به روش Sapphire FUT

کاشت مو، بازگرداندن رشد مو به مناطقی از پوست سر با رشد محدود است. آنها درمان‌های مؤثری برای بسیاری از انواع ریزش مو هستند، اما نمی‌توانند ریزش مو در آینده را متوقف کنند. برای نتایج پایدار، ممکن است افراد نیاز به پیوندهای بعدی داشته باشند. ریزش مو و نازک شدن مو بخشی طبیعی از فرایند پیری است، اما ممکن است به دلیل شرایط پزشکی یا ضربه به پوست سر نیز رخ دهد. برخی از افرادی که ریزش مو را تجربه می‌کنند ممکن است به دلایل زیبایی یا ترمیمی پیوند مو را انتخاب کنند. اینجاست که کاشتن مو به روش Sapphire FUT بیشتر احساس می‌شود.

روش کاشت مو DHI

امروزه تکنیک پیشرفته DHI بسیاری از مشکلات را حل کرده و راه را برای برخی از بیمارانی که خواستار کاشت مو بدون جراحی هستند باز کرده است. مهم‌ترین ویژگی‌های این روش:

۱- مناسب خانم‌ها است، چون نیازی به کوتاهی مو ندارد.

۲- دوره نقاهت کوتاه و عدم نیاز به سیستم مراقبت سخت پس از عمل.

۳- از چاقوی جراحی استفاده نمی‌شود و خونریزی ایجاد نمی‌شود، بنابراین برای بیماران دیابتی و کسانی که از سیالیت خون رنج می‌برند مناسب است.

۴- هیچ جای زخمی در ناحیه اهداکننده یا گیرنده باقی نمی‌گذارد.

۵- فولیکول‌های مو استحکام خود را حفظ می‌کنند و در معرض ضربه قرار نمی‌گیرند.

هزینه کاشت مو بدون جراحی

در کاشت مو بدون جراحی طاسی با الگوی مردانه، طاسی با الگوی زنانه، نازک شدن موها و کاهش خطوط مو را درمان می‌کنند. بر خلاف روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) که شامل استفاده از چاقوی جراحی برای برداشتن مو از ناحیه اهداکننده و سپس پیوند آن به یک نقطه طاسی است، با کاشت مو FUE هیچ اسکار خطی و زمان کم‌تری ایجاد نمی‌شود. نیازی به بیهوشی عمومی نیست. این باعث می‌شود روش FUE با فناوری NeoGraft ایمن‌ترین جراحی ترمیم مو در دسترس باشد. هزینه کاشت مو بر اساس عوامل مختلفی متفاوت است. مؤلفه اصلی در معادله هزینه، تعداد پیوندهای موی مورد نیاز برای ایجاد موهای ضخیم و طبیعی و بازگرداندن خط موی جوان است

جمع بندی

امروزه انواع مختلفی از روش‌های کاشت مو در بازار وجود دارد و در جراحی مو فقط ایمن‌ترین و مؤثرترین روش‌های درمانی موجود را خواهید یافت. اگر دچار طاسی یا نازک شدن مو شده‌اید یا خط موی شما در حال کاهش است، FUE ممکن است برای شما مناسب باشد، البته عوارض کاشت مو هم باید در نظر بگیرید. هنگامی که توسط تیم متخصص جراحی انجام می‌شود، این روش نتایج دقیق و دائمی ایجاد می‌کند. بهتر است قبل از انجام هر کاری، اطلاعات و آگاهی لازم را کسب کنید و سپس اقدام به انجام آن کنید که نتایج آن برای شما خیره کننده باشد.

منبع: کلینیک ترانسپلنت


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.